Editörler : crops35
18 Temmuz 2017 13:01

kamuda çalışan engellilere özel, yaş haddinden emeklilik düzenlemesi geleceğini biliyormusunuz !?
kamuda çalışan engellilere özel, yaş haddinden emeklilik düzenlemesi geleceğini biliyormusunuz !?

Bu ankete 30 günde, 19 kişi oy kullandı ve 17/08/2017 13:01 tarihinde sona erdi.

uyur-gezer
Müsteşar Yardımcısı
18 Temmuz 2017 13:05

konudan anladım kadarıyla ;

engelliler diğer memurlar gibi

rahat yeri bulunca

normal yaş haddine kadar değil

emeklilik hakkı doğması sonrası

ortalama 5 yıl daha fazla çalışmasına izin verilecek gibi

çünkü devlet sosyal devlet ilkesi gereği

engellinin özel durumundan ötürü ona erken emeklilik hakkı vermekte olup

dahası engellilere özel ekpss sınavları düzenlemektedir.

fakat bazı engelliler bu hoş görüyü engellilere uygun olmayan standartlara getirdiği düşünülür ise

bu durumda kamuda çalışmışlık süresi engelli erken emekliliğine izin verdiği düşünülür ise

engellinin engelli haklarıyla geldiği yerde ( makamda ) fazla durması

diğer engellilerin kamuda çalışma fırsatı bulamamasına sebep olacağından

engellilere özel yaş haddinden emeklilik söz konusu gibi !

uyur-gezer
Müsteşar Yardımcısı
18 Temmuz 2017 13:07

evet bu bir söylenti ama açıkcası bu bir söylenti bile olsa mantıklı haklı ve adaletli bir şey ! :)

ramazan2016
Aday Memur
18 Temmuz 2017 17:31

Merhabalar,

5 yıldır bankada çalışıyorum, bu atama da ön lisans dan tercih yapacağım puanım 79.67 ilkin de kararsız olduğum için tercih yapmamıştım,şimdi de kararsızım.Şuan çalıştığım kurumda net 2750 tl almaktayım, engelli memur maaşları ne kadar ? bilmiyorum daha doğrusu engelli memur veya düz memur diye ayrım yapılıyor mu ? Bilgisi olan arkadaşlar sizce ne yapmalıyım ? Yardımcı olabilirseniz tşk ederim.

uyur-gezer
Müsteşar Yardımcısı
18 Temmuz 2017 17:42

güvenilir bir bankadaysanız hiç yerinizi bozmayın !

ramazan2016, 7 yıl önce

Merhabalar,

5 yıldır bankada çalışıyorum, bu atama da ön lisans dan tercih yapacağım puanım 79.67 ilkin de kararsız olduğum için tercih yapmamıştım,şimdi de kararsızım.Şuan çalıştığım kurumda net 2750 tl almaktayım, engelli memur maaşları ne kadar ? bilmiyorum daha doğrusu engelli memur veya düz memur diye ayrım yapılıyor mu ? Bilgisi olan arkadaşlar sizce ne yapmalıyım ? Yardımcı olabilirseniz tşk ederim.

okuyorum
Memur
18 Temmuz 2017 23:26

Bu çok saçma ,eğer engelli o haliyle daha fazla çalışıyorsa keyfinden değil, 15 yilda emekli olduğunda emekli ikramiyesi ve emekli maaşı oldukça düşük kaldigindandir . Eger böyle bir düzenleme getireceklerse 1 yıla 2 yıllık ödeme gibi bir düzenleme yapılmalı. Sonra bu olaya girmeli .

uyur-gezer
Müsteşar Yardımcısı
19 Temmuz 2017 07:32

+1 maaş için +12 ay çalışmak !

gidin allah aşkına daha mantıklı bir hikaye uydurun !

okuyorum, 7 yıl önce

Bu çok saçma ,eğer engelli o haliyle daha fazla çalışıyorsa keyfinden değil, 15 yilda emekli olduğunda emekli ikramiyesi ve emekli maaşı oldukça düşük kaldigindandir . Eger böyle bir düzenleme getireceklerse 1 yıla 2 yıllık ödeme gibi bir düzenleme yapılmalı. Sonra bu olaya girmeli .

darkroom
Aday Memur
21 Temmuz 2017 16:33

Engelli Memur ile Düz Memur arasında aynı statüde olması kaydı ile maaş farkı yok. Hatta 40-50 tl fazlalığı var( engelliye özel vergi indirimi)

ramazan2016, 7 yıl önce

Merhabalar,

aliemren
Aday Memur
26 Temmuz 2017 11:16

yaş haddi, kaç olacak tahmini?

takotolga
Şube Müdürü
26 Temmuz 2017 11:36

Engellilere yönelik bir emeklilik düzenlemesi yapılacağına ilişkin bilgiyi nereden aldınız? SGKdan mı, aile bakanlığından mı, maliyeden mi, başbakanlıktan mı veya başka bir yerden mi?

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi