Editörler : supporters.
27 Temmuz 2017 12:53

Kpss a grubu sabır gerektiren süreci hakkında tavsiye

Arkadaşlar herkese merhaba, bir şeylere karar vermekte zorlanıyorum bu konuda yardımınızı, tavsiyelerinizi rica ediyorum.

Yaşım 28, daha önce bankada 1 yıl çağrı merkezi , özel bir şirkette de 2 yıl finans uzman yardımcısı görevi yaptım. İÜ Çeko örgün mezunuyum. Bu sene kpss'ye öylesine girdim 72 puan yaptım bir işe yaramadığını biliyorum :) bu arada son çalıstığım yerden de istifa ettim kendimi geliştirebileceğim bir yer değildi. Kpss'ye hazırlanmaya karar verdim fakat süreç uzun ve yorucu haliyle parayada ihtiyaç var bu yaştan sonra babanın eline bakmak dokunuyor. Herhangi bir işe girip çalışsam A grubu kadrolar için şansımın düşeceğini düşünüyorum. Ben a grubu kadrolardan Spk istiyorum. Spk uzm. yard. BIST uzm yar. veya bankaların portföy ve yatırım ile alakalı departmanları için nasıl bir yol izlemem gerekli? Daha önce bu sürecin ceremesini çeken arkadaşlar tavsiyede bulunabilir mi?

Evime kapanıp tamamen A grubu kadrolarına hazırlanmak mı yoksa finans ya da bankaların standart kadrolarından bir işe girip hazırlanmak mı?

Şimdiden cevap yazma zahmetinde bulunan herkese teşekkür ederim.

Siyasallı71
Aday Memur
27 Temmuz 2017 13:10

Parasal olarak sıkıntı çekmemek için internetten Videolar izleyebilirsiniz.dersaneye gitmek zorunda fln değilsiniz.kitapları fotokopi şeklinde alabilirsiniz.asıl mesele kişisel disiplininiz.çoğu kişi bende dahil evde çalışamıyor.bir kütüphane bulun çalışma salonu bulun günde minimum 6-7 saat çalışmayla çok rahat istediğiniz puanları alabilirsiniz.dediğim gibi kişisel disiplininiz iyiyse geri kalan herşey hallolur.

S0622
Aday Memur
27 Temmuz 2017 15:12

Çok teşekkür ederim cevabın için arkadaşım. Bir şey daha soracağım bu kadrolara girebilmek için önceden Yds'den belli bir puan almak gerekliydi şimdi yds etkisi kaldırıldı çoğu kurumda. Yds'den belli bir puan almak yine fayda sağlar mı?

Siyasallı71, 7 yıl önce

Parasal olarak sıkıntı çekmemek için internetten Videolar izleyebilirsiniz.dersaneye gitmek zorunda fln değilsiniz.kitapları fotokopi şeklinde alabilirsiniz.asıl mesele kişisel disiplininiz.çoğu kişi bende dahil evde çalışamıyor.bir kütüphane bulun çalışma salonu bulun günde minimum 6-7 saat çalışmayla çok rahat istediğiniz puanları alabilirsiniz.dediğim gibi kişisel disiplininiz iyiyse geri kalan herşey hallolur.

vdtmlr
Genel Müdür
27 Temmuz 2017 16:38

http://forum.memurlar.net/konu/2048500/

Okumanızı tavsiye ederim.

Siyasallı71
Aday Memur
27 Temmuz 2017 18:09

Elbette sağlar.belli kurumlar (kalkınma bak.hazine müs.bddk.spk)hala yds istiyor.

S0622, 7 yıl önce

Çok teşekkür ederim cevabın için arkadaşım. Bir şey daha soracağım bu kadrolara girebilmek için önceden Yds'den belli bir puan almak gerekliydi şimdi yds etkisi kaldırıldı çoğu kurumda. Yds'den belli bir puan almak yine fayda sağlar mı?

S0622
Aday Memur
28 Temmuz 2017 00:31

Çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için gerçekten faydalı bir link göndermişsiniz ;)

vdtmlr, 7 yıl önce

http://forum.memurlar.net/konu/2048500/

Okumanızı tavsiye ederim.

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi