Editörler : hopaliSafak Vaktii
27 Temmuz 2017 13:44   


Açıköğretimle diploma sahibi olmak kaldırılmalı mı?
Atiker Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Atiker: "Sanayicinin değil kalifiye eleman, vasıfsız işçi bulmakta bile zorlandığını söyledi, Açık öğretim yüzünden herkes üniversite mezunu. Herkes masa başı iş istiyor.AÖF kapatılmalı." dedi.

Bu ankete 30 günde, 66 kişi oy kullandı ve 26/08/2017 13:44 tarihinde sona erdi.

27 Temmuz 2017 13:47

Timur77
Aday Memur

Şimdiye kadar diplomayı alanlar kullananlar var. Artık kaldırılırsa adaletsizlik olur.

27 Temmuz 2017 14:00

cimbom1
Aday Memur

Hayat herkese aynı şansı sunmuyor çalışmak zorunda olduğu için okuyamayanlar var.ve okumak sadece diploma sahibi olmak değil diplomana birşeyler ekleyebildiğin zaman anlamlı olur.iyi olan kazansın.

27 Temmuz 2017 23:19

Zeki-Edb
Aday Memur

Yani sırtına semer vuracağım,cahil,asgari ücrete mahkum edeceğim insanlar istiyorum demiş.Bunun içinde devletten yardım istemiş.Hadi AÖF kapatıldı;Bu kezde Sakarya Ünv çok mezun veriyor,işçi bulamıyorum demeyeceği ne malum.Daha sonraki zamanda Uludağ Ünv kapatılsın çok mühendis mezun oluyor vasıfsız işçi bulamıyorum demeyecek mi ?

Birde vasıfsız demiş ileri zekalı.Arkadaşlar bakın bu adamın şirketinin iş ilanlarına ;

Meslek lisesi mezunu

30 yaşını aşmamış

Bilmem kaç yıl tecrübeli elemanlar alınacaktır vs vs vs

Şİmdi ben şikayet ediyorum bu adamı ;

Ben 39 yaşındayım

Meslek lisesi mezunu değilim

Tecrübem yok

beni işe almıyor.Derhal bu şirket kapatılmalı ........

27 Temmuz 2017 23:33

sosyalci-günışığı
Kapalı

Hak edenler, örgün eğitim yoluyla bir yerlere gelmeliler.

28 Temmuz 2017 11:30

Zeki-Edb
Aday Memur

Hak edenler, örgün eğitim yoluyla bir yerlere gelmeliler.


sosyalci-günışığı, 5 ay önce - Alıntıya git

Ben AÖF mezunuyum.Bir itirazınız mı var ?

28 Temmuz 2017 15:01

awsar
Memur

sadece açıköğretim değil üniversite sayısı da azaltılmalı her yerde mantar gibi üniversite mezunu var üniversite kazanmak bu kadar kolay olmamalı kıytırık bölümleri okuyorlar sonra bir şekilde torpillen falan iş buluyorlar

24 Ağustos 2017 01:36

vethekbaral
Kapalı

Bir ülkede herkes fakülte mezunu olursa, fakülte mezunlarının kalitesi düşer. Herkes mühendis olursa, teknikerin işini de mühendise yaptırırlar.

Bu ülkenin ihtiyacı MYO ve Teknik lise mezunlarıdır. Ülkemizde zanaat bilen insan kalmamaya başladı ama diploma fabrikası gibiyiz.

24 Ağustos 2017 08:55

42000
Aday Memur

Ne gerizekalıca bir soru/anket bu böyle? Bu soruyu soranın okulunu kapatsınlar. Hocalarını görevden alsınlar. Maaşlarına el koysunlar. İşten çıkartsınlar.

Böyle zihniyet mi olur? İnsanlar bir yerlere gelemeyince kuduz bir köpek gibi sağa sola saldırmaya başlıyorlar..

24 Ağustos 2017 09:20

pp01
Şef

kapatılması doğru olmaz. ancak öğrenci alımı konusunda bazı kriterler getirilmeli. bu kadar hesapsızca her başvuranın girdiği bir sistem olmaktan çıkarılmalı yalnızca..

24 Ağustos 2017 09:26

Tonyu25
Aday Memur

Kaldirilsin demem ama AOF'liye fotmasyon verilmemeli kesinlikle. Hatta formasyona oncrki gibi %30 basari dilimi sarti getirilmeli ve her Fen-edebiyat mezunu formasyon almamali.

24 Ağustos 2017 09:58

42000
Aday Memur

Bu anketi hazırlayan gerçekten gerizekalıymış. Sitede bulunan AOF mezunları HAYIR cevabı verirken diğer tüm AOF'li olmayanlar ise EVET cevabını verecekler..

Amacınız AOF'lileri küçümsemek anladık. Ama gördüğünüz üzere ben de sizi küçümsüyorum. Etki tepki olayı...

26 Ağustos 2017 00:51

Gardyans
Memur

İstanbul'da yaşıyorum ve İstanbul'da edebiyat bölümü okudum. Bulunduğum üniversiteye girebilmek için LYS'den 450 aldım. Her gün her gün günde 10 saat eşek gibi çalıştım. Peki bitti mi? Hayır. Evim ve okulumun arası tam 1.30 saat mesafedeydi. Her Allah'ın günü sabahın köründe kalkıp 1 buçuk saat yolda eziyet çektim, bir buçuk saat gidiş, bir buçuk saat geliş. Toplam 3 saat yollarda eziyet çektim her gün 4 sene boyunca.

Burada herkese küfür eden açık öğretimliler anlıyorum sizde vicdan yok, biz üniversiteye hazırlandığımız lys dönemiyle birlikte 5 senemizi o diplomayı almak için harcarken, hayatımızın en güzel günlerini o diplomayı almak için harcarken sizler beleşe bizimle aynı hakka sahip oldunuz. Kalkıp burada utanmadan arlanmadan millete küfür ediyorsunuz.

Ha tabii unutmadan bir de öğretmen lisesi çıkışlılara da bir iki laf edeyim. Sizin de açık öğretimcilerden hiçbir farkınız yok. Biz üniversiteye girmek için zamanında eşek gibi çalışıp iyi puanlar alırken sizler hiç çalışmadan ek puan ile beleşe girdiniz o üniversitelere.

Toplam 12 mesaj
 
ANKET
Milli piyango bileti hakkında ne düşünüyorsunuz?