Editörler : Cüneyt Barışoglu
29 Temmuz 2017 11:30   


Kpss ye kayseri de hazırlanacak hemşireler buraya

Sevgili meslektaşlarım ; son zamanlarda medyada sağlık çalışanlarına ve mühendislere alan sınavı geleceği söyleniyor. 2019 yılında uygulamaya geçecekmişmişmiş. Bu konu hakkında görüşlerinizi merak ediyorum ve bu yıl nasıl bir çalışma yapacaksınız kurslara gidecek misiniz evde mi hazırlanacaksınız.

09 Ağustos 2017 18:55

ehemsire
Aday Memur

Vay be !

Benden başka Kpss ye yazılmayı düşünen yokdemek ki. Yine yalnız kaldım. Bari bende burayı anı defteri olarak kullanayım. Yarın Kayserideki dersaneleri ve kitapçıları gezeyim bakalım ortamlar nasıl. Ve görüşmelerimi burdan paylaşayım. Bakalım nasıl olacak :)))

09 Ağustos 2017 20:11

Merbeh
Aday Memur

Merhaba ben de kayseri de hazırlanacağım sınava. Size önerilen dersane var mı ben genelde yediiklim duydum iyi olarak

22 Ağustos 2017 18:23

ehemsire
Aday Memur

evet arkadaşlar uzun bir aradan sonra tekrar sizinle beraberim :)

Daha önce de bahsettiğim gibi bütün dersanelere gittim hepsi ile görüştüm ve hala kayıt olmadım. Murat yayınları - kısayol dersanesi - yargı dersanesi - beyazkalem dersanesi - Pegem dersanesi - İsem Dersanesi - Uzman dersanesi ve yediiklim dersanesi olmak üzere maşallah kayseri dersane konusunda çeşitliliğe sahip

Baştan başlayarak görüşme notlarımı burada paylaşıyorum.

Murat Yayınları iki yıl olmuş açılalı eski ygs hocaları açmışlar ve lise hemşire zannettiler önce ygs-lys ve kpss anlattılar ama daha sonra lisans hemşirelik olunca fazla ilgilenmediler. Benimde pek hoşuma gitmedi açıkcası :(

Kısayol Dersanesi Daha önce ihtiyaçda çalışan hocaların oluşturdugu bir dersane olduğunu öğrendim .Anlattıkları seyler güzel ama uygulayabileceklerini sanmıyorum. bana çok sallıyorlar gibi geldi.

yargı dersanesi arkadaşlardan çokca duyduğum bir dersane idi ama hem kalabalık hemde biraz burunları havada gördüm. Fiyat konusunda adamlar uçmuşlar. Birde ygs-lys kursu veren ideal adında kursları var hoca yönünden sorunumuz yok dedi hocalar hem orda hem burda derse giriyormuş tarihcilerini sevdim ama bir hoca ile olacak iş değil. Bir çok arkadaşım buraya yazılmış ama benim o kadar param yok :(

Beyazkalem Dersanesi daha önceden ihtiyaç iken mevcut durumlardan dolayı beyazkalem olmuşlar. ve aşırı kalabalık bir dersane konum olarak iyi ama kalabalık hoşuma gitmedi.

Pegemin a grubunda cok iyi olduğunu duydum ve kayda gelen her 5 öğrenciden 3 ü a grubuna geliyordu. gkgy nin üstüne pek düşmüyorlar zannımca

İsem akademi yeni açılmış benimle görüşen tarih hocası idi ve çok güzel anlattı ama yeni açılmış olması beni düşündürdü.

Uzman dersanesi konum olarak diğerlerinden biraz dışarda kalıyor ve sakin bir dersane. Anlattıkları şeyler güzel aklıma yattı ve bir çok arkadaşım buraya yazılmış fiyat olarak da güzel ama konum itibari ile diğerlerinden biraz uzakta.

Yediiklim dersanesi bana daha çok bankayı hatırlattı girişte güzel giyinimli bayan arkadalar karşıladı ve güzel güzel anlattı ama çok lüks olması beni orkuttu.

Sonuç olarak yargı ve uzman arasında kaldım. İkiside yıllardır bu işi yapıyorlarmış. ikisininde tarih hocası ile tanıştım ve güzel ders işlediklerini duydum biraz daha bekleyip bayramdan sonra birine yazılacağım.

Arkadaşlar bu konu hakkındaki görüşleriniz benim için önemeli siz ne dersiniz. Şu alan gelecek olması sadece beni mi korkutuyor sizler ne düşünüyorsunuz?

30 Ağustos 2017 10:29

ehemsire
Aday Memur

Mutlu ve umutlu bayramlar kaygısız meslektaşlarım :(

07 Eylül 2017 00:46

BursaOlsaSuperOlur
Aday Memur

ben sınava gittim güzeldi 10 sene once

Toplam 5 mesaj
 
ANKET
OHAL'den rahatsızlık duyuyor musunuz?