Editörler : Adversarysmtvs
29 Temmuz 2017 16:15   

Kit mi sgk denetmen yrd.ligi mi?

Kendi memleketimde KİT de çalisiyorum, ortalama 3200 lira maas aliyorum, kira derdim yok, eşim dostum yanimda, rahatim çalistigim yerde.. ayrica hukumet butun kitlerde yapilandirma yapacak bizlere 399 dan cikarip, is sozlesmesi yapicak bu da minimum 1000 1500 tl maasimizin kesin olarak artmasini saglayacak..

Şu an ise Sgk denetmen yrdligini kazandim baska sehirde, kirada oturcam, geri memleketime ne zaman gelebilirim belli degil.. tamam meslegin niteligi guzel ama suan ki calistigim yer ile ayni ek göstergeye sahip,

Aslinda hic boyle dusunmuyordum ama biraz kafam karisti, lutfen dusuncelerinizi paylasir misiniz, gider miydiniz kalir miydiniz?

29 Temmuz 2017 16:17

s.emrullah
Aday Memur

zor bir seçim

29 Temmuz 2017 16:36

educationn
Aday Memur

Kalırdım

29 Temmuz 2017 18:27

Maid
Aday Memur

Rahat ini bozma ama yine en iyisini sen bilirsin.

29 Temmuz 2017 18:55

paretoo
Şef

Su an yakin cevrenle beraber yasamak ve calistigin yer ile ilgili sorunlarin yoksa kal bilader bence.

30 Temmuz 2017 10:39

KpssUzmanAdayı
Aday Memur

Arkadaslar denetmenlerin ozluk haklarinin iyilestirilmesi ya da meslegin teftisle birlestirilmesi gibi bir durum olacagina inaniyor musunuz ?

30 Temmuz 2017 15:06

e-mutlu
Kapalı

düzenini bozma, kasaptaki ete soğan doğranmaz.

30 Temmuz 2017 15:11

izmirliumur
Aday Memur

zor tercih hocam.bende 399 dan istifa edip sgk ya geçtim.pişmanmısın dersen bilmiyorum.zor bi karar.hakkında hayırlısı.

30 Temmuz 2017 15:15

KpssUzmanAdayı
Aday Memur

zor tercih hocam.bende 399 dan istifa edip sgk ya geçtim.pişmanmısın dersen bilmiyorum.zor bi karar.hakkında hayırlısı.

izmirliumur, 4 ay önce - Alıntıya git

Bi ozele bakar misin hocam

30 Temmuz 2017 15:22

e-mutlu
Kapalı

izmirliumur, 4 ay önce - Alıntıya git

pişman mısın?

30 Temmuz 2017 20:54

KpssUzmanAdayı
Aday Memur

Gncl

31 Temmuz 2017 11:40

KpssUzmanAdayı
Aday Memur

gncl

01 Ağustos 2017 11:15

Hedsap
Aday Memur

kal , pişman oluyosun yer değiştirince.. kit te öyle boş bi yer değil hem

01 Ağustos 2017 12:17

atraxion
Şef

Para belirli bir seviyeye gelene kadar (evlilik, ev,araba) en önemli unsurdur ama belli bir seviyeden sonra iş tatmini saygınlık daha çok önem kazanır. kit de çalışıyorsun varlık fonu diye bişey çıktı ve yarın ne olacağın belli değil. maaşında aşağı yukarı aynı. hayatta fırsatlar her zaman insanın kapısını çalmaz. Keşkelerle yaşamak kadar kötü bişey yok. En fazla 3 sene sonra memleketine geri dönersin

01 Ağustos 2017 13:50

KpssUzmanAdayı
Aday Memur

Para belirli bir seviyeye gelene kadar (evlilik, ev,araba) en önemli unsurdur ama belli bir seviyeden sonra iş tatmini saygınlık daha çok önem kazanır. kit de çalışıyorsun varlık fonu diye bişey çıktı ve yarın ne olacağın belli değil. maaşında aşağı yukarı aynı. hayatta fırsatlar her zaman insanın kapısını çalmaz. Keşkelerle yaşamak kadar kötü bişey yok. En fazla 3 sene sonra memleketine geri dönersin

atraxion, 4 ay önce - Alıntıya git

Hocam 3 sene sonra yeterlilikten oturu bir il tercihi yapicaz lakin memleket ankara yani o tercihlerle de zor, tayin icin ankarada cakili bir bayan ile evlilik yapicam veya becayis de varmis galiba (ankaradan becayis yapabilecegik birini bulacagimi sanmiyorum..) ya da malum şekilde tayin imkani var... kisacasi zorr. 3 seneyi neye dayanarak soylediniz acaba ?

02 Ağustos 2017 10:50

unherr
Şef

kurum SGK İise 10 Kere düşünmen gerekli.

03 Ağustos 2017 14:45

atraxion
Şef

Hocam 3 sene sonra yeterlilikten oturu bir il tercihi yapicaz lakin memleket ankara yani o tercihlerle de zor, tayin icin ankarada cakili bir bayan ile evlilik yapicam veya becayis de varmis galiba (ankaradan becayis yapabilecegik birini bulacagimi sanmiyorum..) ya da malum şekilde tayin imkani var... kisacasi zorr. 3 seneyi neye dayanarak soylediniz acaba ?

KpssUzmanAdayı, 4 ay önce - Alıntıya git

Yardimcilikta becayis var olmadi esinin calistigi ile gidersin. oda olmadi yeterlilikte il tercihiyle gitme ihtimalin var. Neticede eninde sonunda memleketine gidersin. Calisip cabalayip kariyer bi meslek kazanmissin senin yerinde olmak isteyen yuzbinlerce insan var. Ha ben her turlu merkezi uzmanligi kazanirim diyorsan sorun yok

03 Ağustos 2017 16:52

mübarekadam
Daire Başkanı

20 yaşından sonra şu aileyle yaşama takıntısını da bir türlü anlayamıyorum. Git sgk denetmeni ol kendi evini kirala kendi haayatını kur kafana göre yaşa işte. Kit memurluğunun sadece maaşı yüksek gelecek anlamında hiçbirşey vaadetmez. Sgk denetmenliği şuan ünvanı almış olsan 4 bin tl maaş zaten halihazırda 3200 alıyormuşsun 800 tl artısı var. Yarın bi denetçi ünvanı alsa ya da teftişle birleşse o 4 olacak 5. Yaptığın işte daha ciddi ilerisi için de yarın ayrılmak istesen özel sektör için elinde işe yarayacak tecrüben olur. Ha evlendiğinde zaten o kirayı vereceksin. O yüzden denetmen ol git en güzeli

03 Ağustos 2017 20:48

KpssUzmanAdayı
Aday Memur

Arkadaslar tesekkurler anlayisiniz ve guzel yorumlariniz icin, tabiki denetmenlikle kit memurlugu bir degil lakin meslegin en buyuk handikabi yapilacak olan iyilestirme ve ozluk durumunun duzeltilmesi hususunda kurumun herhangi bir adim atmadan olayi suruncedeme birakmasi ben ve diger meslektaslarimizi olumsuz dusunduruyor.. ha belki sartlar cok iyi olacak yanilmayacagiz. belki de olmayacak..

Ki hukumetin kitlere karsi ciddi bir yapilandirma projesi var kitlerin piyasada bir nevi üst kurul gibi calismasi, ozel sektor mantigi ile harmanlanarak temettu, maas iyilestirmesi vs gibi adimlari atacagi ve kitleri bu hantalliktan kurtarma çabasi var.

Ayrica tabiki issizlik cok zor, Allah herkese en iyilerini nasip etsin..

Sadece fikir babinda soruyorum çunku bir karar vermem lazim, sgk yi tercih edersem hayatimi sgk ya adayacagim yok secmez isem artik tasra kadrolarla ugrasmayip.merkezi uzmanliklari basarmaya calisacagim ki bunu basarmanin zorlugu hakkinda hepimizin malumu, belki de bunu basaramayacagim..

Herneyse cok uzattik arkadaslar kisaca ozetlemeye calistim kendimi cok tesekkr ederim ilginize...

03 Ağustos 2017 22:16

mübarekadam
Daire Başkanı

Kitlere ilgiyi geç babam da kitlerden birinde müdürdü özlüğü maaşı düşüktü diğer kurumların müdürlerine göre devlet iyileştirme yapacak deniyordu 20 küsür yıl müdürlük yaptı emekli oldu 6 ay sonra düzeldi. Şuana göre yap planını devletin seneye dediği şey en az 10 yılda gerçekleşiyor. Hattakurumda müdürlerin hepsi müf. mühendislik gibi kadrolardan gelmeydi emekli olurken eski kadrolarına dönüp emekli oluyorlardı özlüklerinden faydalanabilmek için. Ha devlet kurumları 100 yıl sonra da hantallığından kurtulamayacak gerçi 100 yıl sonra devlet diye bi yapılanma kalacağını bile sanmıyorum muhtemelen özel sektör tekelinde bi dünyada yaşanıyor olacak neyse sen şuan cebine girecek olan paraya bak. Birde sgk denetmenleriyle bir görüş ekstra gelir kaynağı varmıymış turne oluyormuymuş harcırahlar ne durumdaymış vs... ama bence geç kitlerden gönderilen memurların maaşları donduruluyor. Bize kitten gelen bir memur 4 yıl boyunca zam alamamıştı eşitlenene kadar

27 Ekim 2017 13:56

KpssUzmanAdayı
Aday Memur

arkadaşlar başka fikri olan var mı paylaşır mısınız

Toplam 28 mesaj
ANKET
Sizce ülkemizin en büyük sorun nedir?