Editörler : supporters.
30 Temmuz 2017 20:30

İktisat mı bilgisayar mühendisliği mi?

İyi bir devlet üniversitesinde ingilizce iktisat okuyorum. 21 yaşındayım. Ama bölümün geleceği korkutuyor açıkçası. İlerde ne iş yaparım hiç bir fikrim yok çünkü iktisat sizi belli bir kalıba sokmuyor ne isterseniz olabiliyosunuz ama bu beni tedirgin ediyor. Sizce yatay geçişle Akdeniz, Selçuk gibi üniversitelerin bilgisayar mühendisliği bölümüne geçeyim mi. Hayırsa neden hayır ilerde ne yapabilirim ; evetse neden evet..Yorumlarınızı bekliyorum.

Madoff
Aday Memur
30 Temmuz 2017 20:40

Hangi ünide okuyosun

econpc
Aday Memur
30 Temmuz 2017 20:40

ayrıca iktisatta kalırsam 24 yaşında bilgisayara geçersem 25 yaşımda mezun olacağım.

econpc
Aday Memur
30 Temmuz 2017 20:41

hacettepe

Madoff, 7 yıl önce

Hangi ünide okuyosun

Madoff
Aday Memur
30 Temmuz 2017 20:47

Kesinlikle hacettepe iktisatta kal. Çok iyi özel /devlet kurumlarında çalışabilirsin. Ortalamanı yüksek tut , projelere katıl.

paretoo
Şef
30 Temmuz 2017 20:48

Bilgisayar muh.de de okudugun okul cok onemli. Selcuk akdeniz falan sana cok sey katar mi emin degilim acikcasi. Bir bilgisayar muh. kendini cok iyi yetiştirmek zorundadir cunku o alanda da fazlalik var. Fark yaratman gerekecek.

Otw yandan hacettepe ing iktisat cok exceptional bi okul degil maalesef. Kalbur üstü diyebiliriz sadece. Iktisat mezunlarindan odtu bilkent bogazici tobb vs uniler gercekten fark yaratiyor. Diger uniler arasinda cok fark olduğunu dusunmuyorum. Ortalama unilerden mezun ogrencilerin kaderleri ogrencinin kendini ne kadar gelistirdigine, hakim oldugu yabancı dile, yaptigi stajlara veya kpss ye ne kadar calistigina bakar. Durumu maalesef boyle goruyorum ben. Sahsi fikrim. Zor secim. Allah kolaylik versin.

sertcocuk
Aday Memur
30 Temmuz 2017 20:49

Bence okulunu bitirmeden hafiften kpss, banka sinavlarina hazirlanmaya basla ve staj yap mutlaka ki sirketleri taniyasin, bolumun iyi okulun da guzel ,bilgisayar muhendislerinin yapacagi isleri ekstradan kendin de ogrenebilirsin, hayatini ve hafta sonlarini bilgisayar karsisinda kod yazarak gecirmek istiyor musun sor kendine

econpc
Aday Memur
30 Temmuz 2017 21:07

cevap veren herkese teşekkür ediyorum. peki ilerisi için ne tür iş imkanları vardır. yani biliyorum uzmanlık müfettişlik gibi alımlar oluyor ama ne yaparsam kazanırım nelere önem vermeliyim. düz memur olma gibi bir düşüncem yok. ne yapmalıyım

Kamber Niyaz
Yasaklı
30 Temmuz 2017 21:25

Selçuk veya Akdeniz'de bilgisayar mühendisliği okuyacağına, mezun olana kadar KPSS' ye veya yüksek lisansa gönül vermelisin. Bilgisayar mühendisliği eski cazibesini yitirdi. Kaldı ki, geçeceğin bölümler bir ODTÜ veya BOĞAZİÇİ, HACETTEPE Bilgisayar Mühendisliği değil!.. Üstelik de üç yıl kaybedeceksin!. Çok büyük bir hata yapmış olursun.. İngilizce İktisat çok daha güzel ve önemlidir..

sertcocuk
Aday Memur
30 Temmuz 2017 22:04

Derslerine önem veriyorsun bu kadar bide staj yapiyorsun mumkunse, devlet ya da kamu bankalarinda zaten iktisat hukuk maliye genel yetenek tarzi seyler soruluyor uzmanlik ya da muf icin. Yapacagin sey belli yani dersine konsantre olup ders calisiyorsun not ortalamani yuksek tutuyorsun ve kpss dusunuyorsan calismaya basla hafiften ha bir de yds ve toefldan iyi sonuclar elde edersen gayet guzel isler yaparsin.

econpc, 7 yıl önce

cevap veren herkese teşekkür ediyorum. peki ilerisi için ne tür iş imkanları vardır. yani biliyorum uzmanlık müfettişlik gibi alımlar oluyor ama ne yaparsam kazanırım nelere önem vermeliyim. düz memur olma gibi bir düşüncem yok. ne yapmalıyım

31 Temmuz 2017 00:52

Bana kalırsa bilgisayar mühendisliğine geç, her yer iktisatçı zaten.

Elbaki Hörmet
Yasaklı
31 Temmuz 2017 06:30

Hadi canım sen de?.. Her taraf bilgisayarcı ile doldu.

okurpaye06
Yasaklı
02 Ocak 2018 07:36

Güzel yorumlar.. Akılane yorumlar.

Ocak Yalısoy
Aday Memur
02 Ocak 2018 18:04

Hacettepe İngilizce İktisat'ta bitirilmiş koskoca 3 yılı heba etmek akıl işi değil? Tanınmış, çok iyi bir okuldan vasat bir okula geçmek de pek akıl işi değildir. Acizane kanaatim böyledir.

04 Ocak 2018 08:47

O kadar çok bilgisayar mühendisi var ki iş bulamıyorlar.. Bak: Mühendislik Fakültesi mezunları

Memurlar.Net..

ogrenci06
Kapalı
04 Ocak 2018 10:43

Sosyal bilimler bitti artık Hukuk dahil. Gelecek teknikte.

eserşarbora
Yasaklı
05 Ocak 2018 12:56

Yabancı dilde iktisat okuyanların sağladığı avantajlar yüksektir.. ECONPC bunu değerlendirmeli.

05 Ocak 2018 21:06

Ne avantajı sağlıyor anlatsana ihtiyar. Ama ölü taklidi yapma soruma cevap ver insanlar aydınlansın.

eserşarbora
Yasaklı
05 Ocak 2018 21:29

İktisat...

05 Ocak 2018 21:33

Morrrrukk yine ölü taklidi yaptı. Cevap veremedi.

Madara olmaktan bıkmadın ihtiyar:))

eserşarbora
Yasaklı
05 Ocak 2018 21:34

Üç sene İNGİLİZCE İKTİSAT okuyan biri, üç senesini yakmaz. Akılsızlık olur.

Toplam 39 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi