Editörler : supporters.
31 Temmuz 2017 09:14

Vergi müfettiş yardımcılığı hakkında merak ettiğim sorular ve sınav süreci

Öncelikle gelecek kaygısı yaşayan ve kpss çalışan abilerime ablalarıma ve kardeşlerime başarılar diliyorum.

Efendim ben maliye 3. Sınıf ögrencisiyim. Her ögrenci gibi ben de okul bitmeye yaklaştıkça kafamda uyumama engel olan uykularımı kaçıran sorular oluyor. Forumları okudum ama tam tatmin olamadım. Neyse lafı uzatmadan soruları sıralıyorum.

1) Vergi müfettiş yardımcılığı sınavı nasıl uygulanıyor yabancı dil sınavda gelmiş sanırım yabancı dil sınavı zormu ydsye girenler muaf oluyor mu?

2) Vergi müfettiş yardımcılığı sınavı ile diğer sınavlar atıyorum gelir uzman yardımcılığı sınavı aynı gün mü oluyor? Eğer kazanamazsak puanımız yanıyor mu yani kpss puanımızla başka bir sınava giremiyor muyuz?

3) Bu sınav gözümüzde büyüttüğümüz kadar zor mu? Gelir uzman yardımcılığı sınavı daha mı kolay?

4) Vmy de doğu görevi veya rotasyon var mı?

5) Her mesleğin zorlukları vardır ama vmy de gerçekten göze batan sıkıntılar var mıdır?

Efendim sorularım şu anlık bu kadar. Anlıyorum bazi sorular çok saçma olabilir affınıza sığınarak söylüyorum ama gerçekten değerli düşncelerinize ve bilgilerinize ihtiyacım var herkesin görüşleri benim için çok önemli lütfen bilgilerinizi şu kardeşinizinden esirgemeyin. Teşekkür ediyorum

Rebellious26
Aday Memur
31 Temmuz 2017 11:29

Birincisi vmy istiyorsanız yds yoktur bu meslekte yds çalışmanıza gerek yok..ikincisi vmy ile guy sınavıni kıyaslamak sinav anlamında sanrm doğru olmaz çünkü vmy klasik sınavdır guy testtir ve alim sayıları arasında çok fark vardır vmy genelde 300 400 alır guy 1500 2000 civarında alır eley ici veya zorluğunu böyle hesaplayın bence..ucuncusu evet vmy ile farklı bir ilan aynı güne gelebilir genelde bu guy olmaz ama o zaman tercih yapmalısınız ama bu dediginiz ilan kıtlığı geçirdiğimiz 2016 dan sonra hasret kaldık sanrm bu durumu yasamaya😉ayrıca sinav puanınız 2 sene geçerlidir bir kere kullanınca yanmaz 2 sene içinde vmy tekrar acarsa yine aynı puanla başvurursunuz ama vmy de 3 kere girme sınırı var diye biliyorum..son olarak rotasyon hemen hemen tüm teftişlerde var ama yoğunluğu farklı vmy ve sgk teftiş en yoğun diye biliyorum bence vmy nin en zoru kazandıktan sonra 3 sene boyunca mevzuatıni ezberlemek pardon calismak☺

tamyeri4
Aday Memur
31 Temmuz 2017 14:49

Teşekkürler hocam fakat yabancı dil zorunluluğu hakkında haver var bu sitenin bakınız.

http://www.memurlar.net/haber/486537/

Rebellious26, 7 yıl önce

Birincisi vmy istiyorsanız yds yoktur bu meslekte yds çalışmanıza gerek yok..ikincisi vmy ile guy sınavıni kıyaslamak sinav anlamında sanrm doğru olmaz çünkü vmy klasik sınavdır guy testtir ve alim sayıları arasında çok fark vardır vmy genelde 300 400 alır guy 1500 2000 civarında alır eley ici veya zorluğunu böyle hesaplayın bence..ucuncusu evet vmy ile farklı bir ilan aynı güne gelebilir genelde bu guy olmaz ama o zaman tercih yapmalısınız ama bu dediginiz ilan kıtlığı geçirdiğimiz 2016 dan sonra hasret kaldık sanrm bu durumu yasamaya😉ayrıca sinav puanınız 2 sene geçerlidir bir kere kullanınca yanmaz 2 sene içinde vmy tekrar acarsa yine aynı puanla başvurursunuz ama vmy de 3 kere girme sınırı var diye biliyorum..son olarak rotasyon hemen hemen tüm teftişlerde var ama yoğunluğu farklı vmy ve sgk teftiş en yoğun diye biliyorum bence vmy nin en zoru kazandıktan sonra 3 sene boyunca mevzuatıni ezberlemek pardon calismak☺

Rebellious26
Aday Memur
31 Temmuz 2017 18:40

Hocam haberler sürekli vardır ama mantıklı yaklaşırsak mufetislikte en çok katı çağırım 2000 vmy de olur genelde ve en düşük kapatan müfettişlik sınavları için vmy dır eğer yds isterse sınav icin bu kadar adam çıkmaz..hani olursa dil şöyle olur ya girdikten sonra 3 sene yeterlilikte istenir yds ya da sgk teftiş gibi çok kolay yalandan bir ingilizce sınava eklerler etkisiz eleman olur ingilizce ama adı ingilizce sordular olur sınavda.. yani önemli olan haber değil kurumun dil konusunda nasıl istediği tabi bunlar benim fikrim ben halen yds nin vmy de nerde kullanılacağını merak ederek yds isteyeceğini düşünmüyorum.

Toplam 3 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi