Editörler : smtvs
31 Temmuz 2017 10:32   

Guy eş durumu tayini

Gelir Uzman Yardımcısıyım.

Eşim sözleşmeli infaz koruma memuru. Eş durumundan yanına gidebilir miyim ?

Eşim yanıma gelemiyor.

sözleşmeli olduğu için gidemezsin dedi özlük. Bana pek doğru gelmedi. Bilgisi olan var mı?

31 Temmuz 2017 13:22

Aragog
Şef

Benimde merak ettigim bir konu.

31 Temmuz 2017 20:20

SQNY-CASIQ
Şef

uzman yrd olduktan sonra evlendiysen tayin olur mazeret

ama evliyken kazandıysan olmaz, çünkü şartları biliyordun öyle girdin der idare , 5 yıl tayin olmaz

02 Ağustos 2017 11:18

sdokgoz
Aday Memur

uzman yrd olduktan sonra evlendiysen tayin olur mazeret

ama evliyken kazandıysan olmaz, çünkü şartları biliyordun öyle girdin der idare , 5 yıl tayin olmaz

SQNY-CASIQ, 1 yıl önce - Alıntıya git

eşin sözleşmeli memur olduğu için 360 günü beklemeniz gerekir dendi.

özel sektörde böyle bir şartın olduğunu biliyordum ama sözleşmeli memur için de olması saçma geldi açıkçası.

ikimizde işe girdikten sonra evlendik

02 Ağustos 2017 11:57

Naruto88
Aday Memur

eşin sözleşmeli memur olduğu için 360 günü beklemeniz gerekir dendi.

özel sektörde böyle bir şartın olduğunu biliyordum ama sözleşmeli memur için de olması saçma geldi açıkçası.

ikimizde işe girdikten sonra evlendik

sdokgoz, 1 yıl önce - Alıntıya git

Sözleşmeli memur olduğundan dolayı beklemesi gerekiyor. 657in 4. Maddesinde belirtiliyor. Sözleşmeli personel eş durumundan tayin olmak istiyorsa en az 1 yıl çalışmış olması gerekiyor diye

09 Ağustos 2017 16:04

monalisaninkizi
Aday Memur

Jdksn

09 Ağustos 2017 16:06

monalisaninkizi
Aday Memur

Arkadaslar guy da es durumundan gelebilmek ilk 6 ayi doldurduktan sonra her zman mi olabiliyor birde ozel de calisan biri icn iscide olsa bir yili doldurdktan sonra es durumndan gelebler mym yanna aslinda muhends olrak calsyo ama e devltte bden iscisi yaziyo

24 Kasım 2017 00:36

Serhat0310
Aday Memur

arkadaşlar eş durumuyla ilgili gerekli şartları sağladıktan sonra verilen dilekçe ne kadar süre içerisinde cevaplanıyor? Eş durumundan tayin uygun bulunması durumun da ne kadar sürede istenilen şehre geçiş oluyor, atama için belli dönemler bekleniyor mu?

24 Kasım 2017 00:39

Serhat0310
Aday Memur

Arkadaslar guy da es durumundan gelebilmek ilk 6 ayi doldurduktan sonra her zman mi olabiliyor birde ozel de calisan biri icn iscide olsa bir yili doldurdktan sonra es durumndan gelebler mym yanna aslinda muhends olrak calsyo ama e devltte bden iscisi yaziyo

monalisaninkizi, 1 yıl önce - Alıntıya git

guy olan kişinin herhangi bir süre doldurma zorunluluğu yok diye biliyorum. özel sektörde çalışan kişi (işçi statüsün de olması fark etmez) 360 gün sgk priminin yatmış olması şartı aranmakta.

27 Kasım 2017 23:21

tugce çiçek
Aday Memur

merhaba ben 1.5 yıllık gelir uzm yrd.yım eşim gıda bakanlığında veteriner hekim tayin istedi ama ne kadar sürede sonuçlanır süreci bilen biri yardımcı olabilirmi ?

29 Kasım 2017 08:32

Kayseria3866
Aday Memur

merhaba ben 1.5 yıllık gelir uzm yrd.yım eşim gıda bakanlığında veteriner hekim tayin istedi ama ne kadar sürede sonuçlanır süreci bilen biri yardımcı olabilirmi ?

tugce çiçek, 1 yıl önce - Alıntıya git

Gelir idaresinde eş durumu tayinleri çok çabuk oluyor 2 veya 3 gün içinde sonuçlanıyor fakat gıda bakanlığında sistem nasıl işliyor bilmek gerekir.

29 Kasım 2017 11:53

Nuh Bey
Memur

Guy olan kişi eşi öğretmense yanına gidemez mi? Giden var mı acaba

16 Aralık 2017 20:54

Slnnalprr
Aday Memur

2 yıldır gelır uzman yardımcı olarak çalısıyorum eşim baska bır ilin ilçesinde vhki olarak calısıyor. 6 ay önce eş durumundan yanıma gelmekıcın dılekce verdı fakat defterdarlığı personel yetersız dıyerek red cevabı verdı. Bu cevabın mantıklı bır açıklaması yasal bir dayanağı var mısonuçta eş durumu yanı daha Nasıl bır sebep olabılır.Ben gitmek için başvursam gidebilirmişim belkı ole dıyenler var gitmek istemedıgımız halde buna mecbur bırakmaya calısıyorlar eşimi göndermeyerek.Benim kadrom bellı 5 yıl Zorunlu hizmetim var eşimin ole bı süresi yok ve burada çalısacağı kadro var. Böyle bır durum yasayan yda duyan varsa ne yapmamız konusunda fıkır verırse çok memnun olurum.

14 Eylül 2018 17:14

iibf mezunu1

2 Guy un es durumu nasıl oluyor arkadaşlar bilen var mı

23 Eylül 2018 22:56

sdokgoz
Aday Memur

ARKADAŞLAR BEN EŞ DURUMUNDAN DOLAYI TAYİN İSTEDİM. 1 AY İÇİNDE OLUMLU SONUCLANDI. BİLGİNİZE

15 Kasım 2018 11:22

QuanTina
Aday Memur

Bana da yardımcı olacak arkadaş var mı ??? :( :(

Toplam 15 mesaj

ANKET
Sizce aşı kanunen zorunlu olmalı mı?
Deka - Paykasa - Ucuz Paykasa Güvenli Ödeme Sistemleri