Editörler : F16 Gökçen
01 Ağustos 2017 11:08

Alanya mı manavgat mı?

Buralara Giden arkadaşlar var mı?

2017.ekonomik.krizi
Daire Başkanı
01 Ağustos 2017 20:37

Manavgatta sıkılabilirsiniz,Alanya daha iyi yer bence.Alanya'da kocaman çarşıda,barlar sokağında gezebilirsiniz.Sonra Alanya kalesine dolmuşla çıkıp muhteşem Alanya manzarasını seyredip bol bol fotoğraf çekebilirsiniz.Yine Müzekartınız yoksa alıp Alanya müzesini gezip biraz ilerisindeki Damlataş mağarasını gezebilirsiniz.Ünlü Kleopatra plajında denize girmek de güzel olur.Günübirlik tekne turları da pahalı sayılmaz,deneyebilirsiniz.Kalacak yer konusunda Kleopatra plajına ve otogara çok yakın Öğretmenevini tercih edin derim.Eğer orada yer yoksa onun civarında uygun pansiyon ve oteller mevcut.

2017.ekonomik.krizi
Daire Başkanı
01 Ağustos 2017 20:52

Yukarıda bahsettiğim yerleri de haritadan bulup zihninize yerleştirirseniz daha rahat gezersiniz Alanya'da.Çarşıya,kaleye ve kalenin öbür yakasındaki plaja giden dolmuşlar otogarın önünden yani Öğretmenevi'nin hemen arkasından geçiyor.O yüzden Öğretmenevi veya civarında konaklamak en mantıklısı bence.Hem Kleopatra sahiline de çok yakın buralar.

02 Ağustos 2017 09:40

günaydın..cevaplar için teşekkürler bu kadar detaylı bildiğinize göre ya orda yaşıyosunuz yada sürekli gidiyosunuz:)

2017.ekonomik.krizi, 7 yıl önce

Yukarıda bahsettiğim yerleri de haritadan bulup zihninize yerleştirirseniz daha rahat gezersiniz Alanya'da.Çarşıya,kaleye ve kalenin öbür yakasındaki plaja giden dolmuşlar otogarın önünden yani Öğretmenevi'nin hemen arkasından geçiyor.O yüzden Öğretmenevi veya civarında konaklamak en mantıklısı bence.Hem Kleopatra sahiline de çok yakın buralar.

2017.ekonomik.krizi
Daire Başkanı
02 Ağustos 2017 11:43

Birşey değil.Isparta'da yaşıyorum,Alanya'da yaşasam kalacak yer konusunda daha da yardımcı olurdum ama orayı sadece 2 kere detaylıca gezdim.Öğretmenevine yakın uyduruk bir pansiyonda kalmıştım,zaten sadece duş alıp gece yatmak için kullanıyordum orayı.Siz dediğim gibi Öğretmenevi'ni düşünün önce.Tabi yine de her ihtimale karşı netten ucuz birkaç otel de bulun.

Alanya haritasına netten bakıp gezeceğiniz yerleri zihninize yerleştirirseniz hem kaybolmazsınız hem içiniz daha rahat eder.Bahsettiğim yerleri gezin mutlaka,diğer gezilecek birkaç yeri de netten bulabilirsiniz.

Bu arada otelde konaklama masrafımı karşılarsanız ben de oraya gelip bir nevi rehberlik edebilirim size ama karşılamazsınız herhalde:))

tecrübe-yıllar, 7 yıl önce

günaydın..cevaplar için teşekkürler bu kadar detaylı bildiğinize göre ya orda yaşıyosunuz yada sürekli gidiyosunuz:)

02 Ağustos 2017 11:47

:)) otel değilde öğretmen evi ücretinizi karşılarım malum ucuz olur :)

öğretmen misiniz? ben değilim de orda kalabiliyoz mu ?

Birşey değil.Isparta'da yaşıyorum,Alanya'da yaşasam kalacak yer konusunda daha da yardımcı olurdum ama orayı sadece 2 kere detaylıca gezdim.Öğretmenevine yakın uyduruk bir pansiyonda kalmıştım,zaten sadece duş alıp gece yatmak için kullanıyordum orayı.Siz dediğim gibi Öğretmenevi'ni düşünün önce.Tabi yine de her ihtimale karşı netten ucuz birkaç otel de bulun.

Alanya haritasına netten bakıp gezeceğiniz yerleri zihninize yerleştirirseniz hem kaybolmazsınız hem içiniz daha rahat eder.Bahsettiğim yerleri gezin mutlaka,diğer gezilecek birkaç yeri de netten bulabilirsiniz.

Bu arada otelde konaklama masrafımı karşılarsanız ben de oraya gelip bir nevi rehberlik edebilirim size ama karşılamazsınız herhalde:))

2017.ekonomik.krizi
Daire Başkanı
02 Ağustos 2017 14:37

Öğretmenevinde büyük ihtimal yer yoktur,siz yine de sorun tabi.Ben bir arkadaştan haber bekliyordum,onunla tatile çıkacağız,planım değişti yani.Siz netten ucuz otelleri iyice araştırın yine de,mutlaka uygun bir tane bulursunuz,kolay gelsin.

:)) otel değilde öğretmen evi ücretinizi karşılarım malum ucuz olur :)

öğretmen misiniz? ben değilim de orda kalabiliyoz mu ?

02 Ağustos 2017 14:38

teşekkürler...sizede...

Öğretmenevinde büyük ihtimal yer yoktur,siz yine de sorun tabi.Ben bir arkadaştan haber bekliyordum,onunla tatile çıkacağız,planım değişti yani.Siz netten ucuz otelleri iyice araştırın yine de,mutlaka uygun bir tane bulursunuz,kolay gelsin.

giacarangi
Aday Memur
04 Ağustos 2017 13:33

Alanya'ya gitmedim ama manavgata gitmiş biri olarak Manavgat çok güzeldir. Side'si özellikle çok güzel. denizi çok dalgalı değil ve kumludur.. arkasında hemen antik kent vardır. deniz kum güneş ve tarihi doku iç içedir. Manavgat şelalesi vardır oraya da gidilebilir. ama duyumlarım alanyanın daha hareketli ve canlı olduğu yönünde denizi de fena değilmiş. ama sonuç itibariyle ikisi de güzel tercih

04 Ağustos 2017 14:35

hm..teşekkürler...

büyük olasılık manavgat olacak...:)

bilgiler için teşekkürler...

giacarangi, 7 yıl önce

Alanya'ya gitmedim ama manavgata gitmiş biri olarak Manavgat çok güzeldir. Side'si özellikle çok güzel. denizi çok dalgalı değil ve kumludur.. arkasında hemen antik kent vardır. deniz kum güneş ve tarihi doku iç içedir. Manavgat şelalesi vardır oraya da gidilebilir. ama duyumlarım alanyanın daha hareketli ve canlı olduğu yönünde denizi de fena değilmiş. ama sonuç itibariyle ikisi de güzel tercih

savas-75
Kapalı
09 Ağustos 2017 11:55

her iki yere gitmiş biri olarak tek kelime ile manavgat side bu yıl 3 defa gittim gayette memnun kaldım gece hayatı istersende kemer göynüğe git

09 Ağustos 2017 12:00

gece hayatım alkol sigara yok..

savas-75
Kapalı
09 Ağustos 2017 12:01

bunarada doğal bal satıyorum isteyen olursa yardımcı olurum arkadaşlar

savas-75
Kapalı
09 Ağustos 2017 12:02

ozaman manavgat side kardeşim sahili kumludur memnun kalırsın

gece hayatım alkol sigara yok..

anazarvus
Aday Memur
12 Ağustos 2017 04:48

Tatilimi 5 yıldızlı bir otelde yaptım yalnız önceki yıllara göre biraz farklıydı ben genelde gidecegım oteli önceden arastırır yabancı turistlerin tercih ettiği otellerı secerım.bu seferki otel gecen yıl acılmıs rus ve ingilizlerin tercih ettiği bir otelken bu yıl yarısı kadar yerli turist gelmiş bunda nevar diyeceksiniz.küçük havuza kocaman su yatağıyla girenimi dersin,erkenden kalkıp şezlonga havlu koyanı mı dersin,elinde telefon sureklı ama sureklı selfıe denen sacma şeyi yapanımı,yemekte kuyruk yapanımı,bağıra çağıra taşkınca eğlenenımı ha birde haşemayla girenimi dersin sanki islami otel yokta.

ben kendi adıma çok üzüldüm çünkü tatil ayrı bir kültürdür.

savas-75
Kapalı
12 Ağustos 2017 17:18

kardeş sen bence zihniyetini değiştir isten selfide çeker haşemada giyer havlıda bırakır yıllardır en iyi otellerde tatile gideri her otelde de özellikler et kısmında sıra olur bence sende tatil kültürü eksik o yüzden zorlanmışsın alışırsın ama takma buladar

anazarvus, 7 yıl önce

Tatilimi 5 yıldızlı bir otelde yaptım yalnız önceki yıllara göre biraz farklıydı ben genelde gidecegım oteli önceden arastırır yabancı turistlerin tercih ettiği otellerı secerım.bu seferki otel gecen yıl acılmıs rus ve ingilizlerin tercih ettiği bir otelken bu yıl yarısı kadar yerli turist gelmiş bunda nevar diyeceksiniz.küçük havuza kocaman su yatağıyla girenimi dersin,erkenden kalkıp şezlonga havlu koyanı mı dersin,elinde telefon sureklı ama sureklı selfıe denen sacma şeyi yapanımı,yemekte kuyruk yapanımı,bağıra çağıra taşkınca eğlenenımı ha birde haşemayla girenimi dersin sanki islami otel yokta.

ben kendi adıma çok üzüldüm çünkü tatil ayrı bir kültürdür.

anazarvus
Aday Memur
13 Ağustos 2017 13:32

belli zaten kimin hangi zihniyetten olduğu ben medeni olalım diyorum sen biz çingeneyiz za

nclpkc
Aday Memur
14 Ağustos 2017 22:56

Alanya tabiki :) apart hotelde kalmanızı tavsiye ederim hem fiyatları uygun oluyor hemde hersey dahil hotellerdeki gibi yeme içme standart saatleri olmadıgı için kendi tercihinize göre secim yapıyorsunuz

Captser
Aday Memur
24 Ağustos 2017 21:39

Yurt dışına çık bence

Talay17
Aday Memur
04 Eylül 2017 14:59

Son 3 sene sirasiyla Alanya,Kemer (goynuk),Manavgat (Side-titreyengol) de tatilimi yaptim.Rus turist ve gece hayati diyorsan Kemer sakinlik istiyorsan Manavgat diyebilirim.Alanya daha kozmopolit.Kemer ulkede ki Rus turist oraninim nerdeyse yarisini tek basina karsiliyordur.Alanya da ozellikle dogu avrupa iskandinav ulkerleri cogunlukta.Manavgatta banami denk geldi bilemiyorum ama bicok Almanci vardi kaldigim yerde.tiplerden bile anlayabiliosun bunlar kesin Almanci die ve hicbirinde yanilmadim :)

horageçti
Şef
27 Aralık 2017 10:34

Safranbolu

Toplam 25 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi