Editörler : nayzen
04 Ağustos 2017 16:45   

Kurumlar arası atamalarda güvenlik soruşturması

Arkadaşlar kolay gelsin ben memur olarak çalışmaktayım farklı bir kuruma geçiş yapmak istiyorum memur olarak yani kurum değişikliği yapmak istiyorum güvenlik soruşturması olur mu ? memurlar netin bir haberinde 657 kanun kapsamından yine 657 yapılan atamalarda güvenlik soruşturması olmadığından ,güvenlik soruşturmasının ilk defa memuriyet atamalarında ve örnek verirsek memurluktan öğretim görevlisi olarak geçişlerde 657 kanundan farklı bir kanun uygulamasına geçişte oluyor diye belirtilmiştir.bu konuda bilginiz varsa beni bilgilendirirseniz çok sevineceğim.

07 Ağustos 2017 10:04

konserwatif
Müsteşar

kardesim ben yakın zamanda geçiş yaptım öyle referansım felanda yoktu hoş olsada bu zamanda babası oğluna kefil olmaz güvenlik soruşturması olmadı sadece işi yapacak olan sorumlu birim seni calıstıgın kuruma soruyor oda isterse, nasıl biri neden gelmek istiyor varmı bir sıkıntısı vs gibi o kadar..zaten muvafakatdan önce alacak kurum soruşturma geçirmişmi yada haluhazırda bir soruşturması varmı diye calısılan kurumdan yazı istiyor okadar..tabi bu idarenin tasarrrufu sizi alacak kurum emniyete adınızı yazar araştırılmasını istiyorum diye o başka ama yasal olarak zorunluluk yok zaten devlet personel başkanlıgıda yanılmıyorsam kurumlar arası geçişlerde güvenlik tahkikatına gerek yok diye görüş bildirdi..ama şuda var 5 10 yıldır calıstıgı üniversitede idari kadrodan akademik kadroya gececek olan kendi personellerin içinde güvenlik araştırması isteyen üniversiteler var bunun 1.sebebi yönetimin topa girmek istememesi 2. sebebi statü degişikliği... ama çok sacma sen kendi personelinden şüphe duyuyorsan neden calıstırıyorsun duymuyorsan neden tahkikat istiyorsun velevki adam gecemedi nolacak ihraçmı edeceksin..tuhaf işler..

07 Ağustos 2017 13:44

ftyy
Aday Memur

kardeşim çok savolasın yüreğime su serptin düşündüğüm gibiymiş hakkımızda hayırlısı bakalım

07 Ağustos 2017 16:08

konserwatif
Müsteşar

kardeşim çok savolasın yüreğime su serptin düşündüğüm gibiymiş hakkımızda hayırlısı bakalım

ftyy, 2 yıl önce - Alıntıya git

eyvallah...hayırlısı olsun sizin için..

04 Ekim 2017 15:46

megamemur
Memur

kardesim ben yakın zamanda geçiş yaptım öyle referansım felanda yoktu hoş olsada bu zamanda babası oğluna kefil olmaz güvenlik soruşturması olmadı sadece işi yapacak olan sorumlu birim seni calıstıgın kuruma soruyor oda isterse, nasıl biri neden gelmek istiyor varmı bir sıkıntısı vs gibi o kadar..zaten muvafakatdan önce alacak kurum soruşturma geçirmişmi yada haluhazırda bir soruşturması varmı diye calısılan kurumdan yazı istiyor okadar..tabi bu idarenin tasarrrufu sizi alacak kurum emniyete adınızı yazar araştırılmasını istiyorum diye o başka ama yasal olarak zorunluluk yok zaten devlet personel başkanlıgıda yanılmıyorsam kurumlar arası geçişlerde güvenlik tahkikatına gerek yok diye görüş bildirdi..ama şuda var 5 10 yıldır calıstıgı üniversitede idari kadrodan akademik kadroya gececek olan kendi personellerin içinde güvenlik araştırması isteyen üniversiteler var bunun 1.sebebi yönetimin topa girmek istememesi 2. sebebi statü degişikliği... ama çok sacma sen kendi personelinden şüphe duyuyorsan neden calıstırıyorsun duymuyorsan neden tahkikat istiyorsun velevki adam gecemedi nolacak ihraçmı edeceksin..tuhaf işler..

konserwatif, 2 yıl önce - Alıntıya git

hangi kurumdan hangi kuruma geçtiniz

06 Ekim 2017 15:46

huzur_rt
Aday Memur

iyi günler. bende kurum değiştirmeyi düşünüyorum. il afet ve acil durum müdürlüğünde santral memuru olarak çalışıyorum. başka bir ilin valilik yatırım izlemeye şubesine vhki , memur yada bilgisayar işletmeni olarak geçmeyi düşünüyorum.ünvan değiştirebiliyor muyum? yazışmalar yaklaşık ne kadar sürer bilgisi olan var mı?

09 Ekim 2017 02:10

Kadir İstanbul
Şef

iyi günler. bende kurum değiştirmeyi düşünüyorum. il afet ve acil durum müdürlüğünde santral memuru olarak çalışıyorum. başka bir ilin valilik yatırım izlemeye şubesine vhki , memur yada bilgisayar işletmeni olarak geçmeyi düşünüyorum.ünvan değiştirebiliyor muyum? yazışmalar yaklaşık ne kadar sürer bilgisi olan var mı?

huzur_rt, 2 yıl önce - Alıntıya git

Hocam ünvan değişir mi bilmiyorum; ama 657'den yine 657'ye geçişlerde 3 yol var:

1- Güncel KPSS puanı ile bir kuruma atanırsanız ve çalıştığınız kurum buna onay verirse sorun

olmuyor. Razı gelmezse puan yanıyor ve çalışmalar boşa gitmiş oluyor.

2- Kurumun yukarıdaki duruma kesinlikle izin vermeyeceğinden eminseniz ve puanınıza

güveniyorsanız en az 6 ay memur olarak çalışmayacak şekilde çıkışınızı verip bekleme

pozisyonuna geçiyorsunuz. Atanırsanız artık hiçbir engel yok. Tabii bu riski alırken yaş faktörü,

YDS 70-80 gibi şartların gelebileceğini de hesaba katmakta fayda var.

3- 1.durum gerçekleşti; ama kurum razı gelmedi. Bu durumda siz eğer ünvan değişikliği ile

bir yere atandıysanız razı gelmemesi bir işe yaramıyor.

Hocam, siz yine de bu konuda bir uzmandan görüş alın. Ben araştırmalarım sonucunda bu

bilgilere ulaştım.

09 Ekim 2017 14:34

huzur_rt
Aday Memur

Hocam ünvan değişir mi bilmiyorum; ama 657'den yine 657'ye geçişlerde 3 yol var:

1- Güncel KPSS puanı ile bir kuruma atanırsanız ve çalıştığınız kurum buna onay verirse sorun

olmuyor. Razı gelmezse puan yanıyor ve çalışmalar boşa gitmiş oluyor.

2- Kurumun yukarıdaki duruma kesinlikle izin vermeyeceğinden eminseniz ve puanınıza

güveniyorsanız en az 6 ay memur olarak çalışmayacak şekilde çıkışınızı verip bekleme

pozisyonuna geçiyorsunuz. Atanırsanız artık hiçbir engel yok. Tabii bu riski alırken yaş faktörü,

YDS 70-80 gibi şartların gelebileceğini de hesaba katmakta fayda var.

3- 1.durum gerçekleşti; ama kurum razı gelmedi. Bu durumda siz eğer ünvan değişikliği ile

bir yere atandıysanız razı gelmemesi bir işe yaramıyor.

Hocam, siz yine de bu konuda bir uzmandan görüş alın. Ben araştırmalarım sonucunda bu

bilgilere ulaştım.

Kadir İstanbul, 2 yıl önce - Alıntıya git

teşekkür ederim.

09 Ekim 2017 14:55

Kadir İstanbul
Şef

Rica ederim hocam. Son olarak karşılıklı yer değiştirme (becayiş) de var. Yazmayı

unutmuşum. Büyük ihtimalle siz bence bunu zaten biliyorsunuzdur.

Hakkınızda hayırlısı olsun hocam.

09 Ekim 2017 15:04

huzur_rt
Aday Memur

Rica ederim hocam. Son olarak karşılıklı yer değiştirme (becayiş) de var. Yazmayı

unutmuşum. Büyük ihtimalle siz bence bunu zaten biliyorsunuzdur.

Hakkınızda hayırlısı olsun hocam.

Kadir İstanbul, 2 yıl önce - Alıntıya git

aslında ben sınava girmeden kurum değiştirmek istiyorum.çalıştığım kurum ve gitmek istediğim kurum kabul ediyor. ben ünvan değiştirerek gidebiliyor muyum onu öğrenmeye çalışıyorum. santral memuru ve vhki denk kadro mu oluyor?

09 Ekim 2017 15:32

Kadir İstanbul
Şef

Bu sorunun cevabını bilemiyorum hocam. Personel atama birimi bence bilir hocam.

03 Kasım 2017 00:07

ahmet06-07
Aday Memur

Güvenlik soruşturması ilk işe girişte yapılır naklen atamalarda yapılmaz

03 Kasım 2017 22:13

komando40
Kapalı

SELAMUNALEYKÜM hayırlı akşamlar bir sorum olacak hatta ve hatta özelden yazan olursa telefonlaşırız. ankaradaysa ilk fırsatta buluşup konu hakkında konuşabiliriz.

ÖZET:haziran gibi üniversiteden genclik spor bakanlığına eş durumundan dilekce verdim. üniversite muvaffakatı verdi. bakanlık araştırdı güvenlik soruşturmasıda olumlu geldi ama ne yazıkki bakanlık halen atamamı yapmıyor.en son aradıgımda referans yazısı yok atamanız beklemektedir deniliyor. enterasan birsey tüm silsilem mit ve emniyetten araştırılmış ama ne yazıkki milletvekilinden referans yazısı isteniyor. vekil beyin yanına gittim ben seni tanımıyorum nasıl referans olayım dedi. güvenlik soruşturman gelmiş sorunun yok ki zaten dedi beni gönderdi.şimdi ne yapacagımı şaşırdım en kısa zamanda mahkemeye başvurmak istiyorum bu konuda görüşleri olanlar ALLAH RIZASI İÇİN YARDIM... selametle hayırlı akşamlar

10 Nisan 2018 17:54

mercan1982
Memur

konserwatif, 2 yıl önce - Alıntıya git

Naklen atama için başvurduktan ne kadar zaman içinde yeni kurumuna geçtin? Bir de hangi kurumdan hangi kuruma geçtiğini de yazarsan memnun olurum. Yardımcı hizmetli sınıfındayım başka bir kurumun mülakatına girdim. Mülakat da güzel geçti. Eğer mülakatta bir sıkıntı olmazsa genel idari hizmetler sınıfına geçme ihtimalim var.

16 Nisan 2018 10:40

konserwatif
Müsteşar

Naklen atama için başvurduktan ne kadar zaman içinde yeni kurumuna geçtin? Bir de hangi kurumdan hangi kuruma geçtiğini de yazarsan memnun olurum. Yardımcı hizmetli sınıfındayım başka bir kurumun mülakatına girdim. Mülakat da güzel geçti. Eğer mülakatta bir sıkıntı olmazsa genel idari hizmetler sınıfına geçme ihtimalim var.

mercan1982, 1 yıl önce - Alıntıya git

umdugumdan hızlı oldu kardesim bende şaşırdım..zira malum ohal ortamında geçiş işlemleri durmuşken benim geçiş isteğimi karşı kurumun hızlıca cevap vermesini cv'me baglıyorum zira mesleki olarak iyiyim işimde ve yaptıgım işi kamuda çok az kişi var yapan.. geçiş işimin olumlu olmasının en baş sebebi bu.. zira referans yoktu işimi sadece kendim yürüttüm..belki çok isteseydim bukadar hızlı yada hiç olmazdı.. geçen şubat sonu mart başı şifaen başvurumu yaptım akabinden küçük bir araştırmadan sonra olumlu cevap verdiler dilekçemi öyle istyediler nisan başıda yazı geldi muvafakat istem yazısı mayıs ortasında da eski kurumumdan ayrılış yaptım..şaka maka 1yıl olmuş..darısı sizlere olsun inş..arkadaşlar mecbur iseniz yer değiştirmeye üniversitelere yogunlasın bakanlık teşkilatları kolay kolay alım yapmazlar bu ortamda saglam referanssız..

30 Nisan 2018 15:02

Geçersiz Üye Adı
Şef

Kurumlar arası geçişte unvan değişikliği yapamazsınız. Ufak bir araştırmada öğrenilecek bir konu bu. Hatta memurlar.net de bununla ilgili ayrıntılı haber var. Çalıştığınız kurumda göreviniz neyse geçtiğiniz kurumda da odur.

Toplam 15 mesaj

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?