Editörler : Cüneyt Barışoglu
«9101112131415161718192021
25 Eylül 2017 23:55

colorsky
Aday Memur

Ptt nin resmi aciklaması tam olarak nerede bana biri yönlendirebilir mi acaba ?

01 Ekim 2017 22:26

HukukiYorum
Aday Memur

2017/2 ptt alımlarıyla ilgili bimer ve cimerden yapılan başvurular doğrudan ptt genel müdürlüğüne gönderildiğinden sonuç alınabileceğini sanmıyorum sadece idare mahkemelerinden bahse konu ptt nin kararıyla ilgili öncelikle yürütmeyi durdurma ardından da anayasanın eşitlik ilkesine aykırılıktan atamanızın yapılmasını içerir dava açılması gereklidir. Danıştayın, yönetmeliğin ilgili maddelerinin iptaline yönelik kararı uyarınca kesinleşen bir mülakat sonucuna hiçbir dava açılmadan 2017/2 ataması ptt tarafından iptal edilemez ve idarenin kesinleşen böyle bir kararı iptal etmesine yönelik takdir hakkı yoktur. Dava yoluna gidilmesi gereklidir. Zaten yönetmeliğin eski halinde de sözlü ibaresi yer almaktadır. Onun için mülakatla alım yapılan ptt nin ya tüm kadroları işten çıkarılmalı ki bu mümkün değildir ya da şu an yaratılan mağduriyet giderilmelidir. Ayrıca sağlık raporuna ödenen paranın da ptt tarafından tarafınıza ödenmesi gereklidir eğer işe başlatmıyorlarsa. Ayrıca işe başlamak değil kazandığınıza dair tebligat hak kazanmakta önemlidir. Bence ptt bu noktada hata yapmaktadır ki, bu hatası sonucunda çalışanları da bu kararlarından etkilenebilir diye düşünüyorum. Öte yandan, ptt tarafından yapılan açıklamada yürütmeyi durdurma kararı verdikleri belirtilmiş ki idarenin böyle bir karar vermesi de mümkün değildir. Bu karar sadece yargı tarafından verilir.

Toplam 402 mesaj
«9101112131415161718192021

ANKET
Lojmanların, içinde oturanlara, ihalede oluşan en yüksek bedelle satılacak olmasını;