Editörler :
«275276277278279280281282283284285286»
20 Nisan 2019 14:02

Nozdormu
Şef

MHP'de saderce teklif veriyor komisyondan cıkıp meclise gelen yok gaz alıyorlar.

20 Nisan 2019 15:07

kngmutemet
Daire Başkanı

MHP'de saderce teklif veriyor komisyondan cıkıp meclise gelen yok gaz alıyorlar.

Nozdormu, 2 ay önce - Alıntıya git

meclise gelse bile geçmeyecek yine mhp çekimser kalır..seçimden önce burda bas bas bağırdık gelin istifa edin diye..halada diyorum.kuvvetli bir 150-200.000 istifa herşeyi değiştirir..zaten hükümet yaralı (ankara,istanbul vs.gitti.) memur sen de çaresiz..ve toplu sözleşmeden bu yıl çok beklenti içinde olmayın derim..memur-sen maddiyata dayalı kazanımlarını bu kez geçiremez toplu sözleşmeden..neden.? ekonomi kötü çünkü..şahsım adına bulunduğum bakanlıkta kadrolu arkadaşlar paraya para demiyor ve rahatlar.nasıl olsa sendika bize güzel bir kazanım elde eder ve ellerimizi okşamaya devam ederiz derdindeler ve hiç niyetleri yok istifa etmeye..bizler etmeliyizki sendika tedirgin olsun görüşündeyim..ama kanun teklifi konusu ne olur belki süpriz geçebilir..

şimdi twetter da sendikayı İSTİFA ile sıkıştırmalıyız..gerekçeli istfalarla sendika köşeye sıkışmalı..

yani sendikanın üzerine gitmeliyiz artık...

20 Nisan 2019 15:19

creatine monohydrate
Aday Memur

üzülerek söylüyorum maalesef kanun teklifi meclise gelse dahi yine çekimser veya red kararı verilir. seçimden önce gelmeyen kadro seçimden sonra gelmez. bir sonraki seçim vaadi olarak kullanılır. kusura bakmayın biraz umutsuzluk vermiş gibi oluyorum ama gerçekçi olmak gerekiyor bazı konularda. eğerki akp ve mhp tabanını korumak istiyorsa, belediyelerden sözleşmelerinin fesih edileceğini düşünüyorsa zaten kadroyu anında verip tabanını korur bu şekilde. eğer kadro gelirse kesin olarak bir sonraki seçimlerde akp kaybettiği her yeri tekrardan alır ve ekstra kazanımlarda sağlar. bu benim kendi düşüncemdir. umarım bu seçimden bir ders alınmıştır ve mantıklı tercihler yapılır ise halkın sesine kulak verilirse, istekler yerine getirilirse her türlü bir sonraki seçimler kazanılır.

not: akp, mhp, chp ve diğer parti taraftarı birisi değilim. sosyal refah devleti ilkelerini yerine getiren, halkın çıkarlarını ve haklarını savunan, mağduriyetlerin giderilmesini sağlayan, sınıf farklarını ortadan kaldıran hangi parti ise ben ondan yanayım.

20 Nisan 2019 15:44

psychobluee
Aday Memur

Kaçtır söylüyoruz malum-sen'den gerekçeli istifa edin diye yine söylüyoruz biz sözleşmeli personellerin bulunduğumuz durumdan memnun olmadığımızın en somut eylemi, göstergesi gerekçeli istifa olur. Ciddiye almanızı öneririm.

20 Nisan 2019 18:04

Prm. Tunç
Aday Memur

https://www.tbmm.gov.tr/develop/owa/kanun_teklifi_sd.onerge_bilgileri?kanunlar_sira_no=247207

Bu ne biçim bir teklif şimdi yahu..

"Teklif ile, sözleşmeli öğretmen uygulamasının kaldırılıp sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirilmesi ve diğer adlar altında görev yapan tüm sözleşmeli çalışanların memur kadrolarına atanmalarına imkan sağlanması amaçlanmaktadır."

Tali Komisyon: Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu

Ne desem, kelimeler kifayetsiz..

20 Nisan 2019 18:14

Hakç
Şube Müdürü

Kadro +++

20 Nisan 2019 20:14

TURK-GIBI-KUVVETLI
Aday Memur

https://www.tbmm.gov.tr/develop/owa/kanun_teklifi_sd.onerge_bilgileri?kanunlar_sira_no=247207

Bu ne biçim bir teklif şimdi yahu..

"Teklif ile, sözleşmeli öğretmen uygulamasının kaldırılıp sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirilmesi ve diğer adlar altında görev yapan tüm sözleşmeli çalışanların memur kadrolarına atanmalarına imkan sağlanması amaçlanmaktadır."

Tali Komisyon: Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu

Ne desem, kelimeler kifayetsiz..

Prm. Tunç, 2 ay önce - Alıntıya git

Neyini beğenmedin? Bundan böyle sözleşmeli öğretmen alınmasın sözleşmeli olanlar da kadroya geçirilsin ayrıca diğer bakanlık ve kurumlarda çalışan tüm sözleşmeliler de kadroya geçsin deniyor...ne istiyorsun daha ne açıkça söyle???

21 Nisan 2019 11:56

Prm. Tunç
Aday Memur

Neyini beğenmedin? Bundan böyle sözleşmeli öğretmen alınmasın sözleşmeli olanlar da kadroya geçirilsin ayrıca diğer bakanlık ve kurumlarda çalışan tüm sözleşmeliler de kadroya geçsin deniyor...ne istiyorsun daha ne açıkça söyle???

TURK-GIBI-KUVVETLI, 2 ay önce - Alıntıya git

Sana soracak değilim, anlayan anladı. İşine bak.

21 Nisan 2019 13:22

Ikmcandır
Aday Memur

TURK-GIBI-KUVVETLI, 2 ay önce - Alıntıya git
Bir önceki yazılarında vermezler size kadro diye Allah Akıl fikir versin demistin .Simdide Sana Allah aıl versin ki ıslah ol .
21 Nisan 2019 15:39

Hakç
Şube Müdürü

Kadro +++

21 Nisan 2019 18:25

Serhatttt55
Aday Memur

+

21 Nisan 2019 18:26

Serhatttt55
Aday Memur

++

21 Nisan 2019 18:27

Serhatttt55
Aday Memur

+++

21 Nisan 2019 18:28

Serhatttt55
Aday Memur

++++

21 Nisan 2019 19:28

Reisss16
Aday Memur
++
22 Nisan 2019 08:29

Lisans hem
Aday Memur
+++
22 Nisan 2019 09:15

losdiablos
Şef
Arkadaşlar belediyelerde çalışan sözleşmeli arkadaşlarımız üzerinden yürümemiz şuan çok daha iyi sonuç getirir. Emin olun en kalabalık onlar.
22 Nisan 2019 09:58

Nozdormu
Şef

En kalabalık olan sözleşmeli öğretmenler. Fakat onlar da bencil oldukları için kendileri etkinlik yapıp yürüyorlar diğerleri umurlarında değil.

22 Nisan 2019 10:38

Esraayilmazz
Aday Memur

En kalabalık olan sözleşmeli öğretmenler. Fakat onlar da bencil oldukları için kendileri etkinlik yapıp yürüyorlar diğerleri umurlarında değil.

Nozdormu, 2 ay önce - Alıntıya git

Çünkü öğretmenler 4.+2 tabi olduğu için rahatlar 4 sene sonra kadar geçiyor lar imamlar da artık öyle onlarada zorunlu 6 yıl aynı yerde görev yapicinca onlara da kadro ya herkese verin kadro yada ayrımcılık yapmayın kimseye

22 Nisan 2019 10:50

Nozdormu
Şef

Çünkü öğretmenler 4.+2 tabi olduğu için rahatlar 4 sene sonra kadar geçiyor lar imamlar da artık öyle onlarada zorunlu 6 yıl aynı yerde görev yapicinca onlara da kadro ya herkese verin kadro yada ayrımcılık yapmayın kimseye

Esraayilmazz, 2 ay önce - Alıntıya git

ben 4+2 olsaydım zaten kadroyu almıştım. 2013 girişliyim ben.

Bu adaletsizliğe lanet gitsin.

Toplam 5949 mesaj
«275276277278279280281282283284285286»

ANKET
Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu'nun karşı karşıya geldiği program, fikrinizi değiştirdi mi?