Editörler :
«276277278279280281282283284285286287»
22 Nisan 2019 10:59

Esraayilmazz
Aday Memur

Adalet yok 4b lerde bile ayrımcılık var 4+2 varsa herkese verin. Sendikalarada yazık olsun

22 Nisan 2019 13:39

boratufan
Aday Memur
Biz Sağlıkçı olarak en son atanan 4b lileriz. Ne olacağımız bellisiz.
22 Nisan 2019 13:40

boratufan
Aday Memur
Bu arada kim ayrımcılık yapıyorsa Ayrımcılık bulur hayırlısıyla
22 Nisan 2019 15:06

wagabond90
Aday Memur

Kaybedilen iller özellikle de İki büyük ilde kendi tabandaki personelini kaybetmek istemiyorsa o personeli sağlama alması lazım. Yoksa yılbaşında sözleşme yenilemeden tazminatını verip yollayabilirler. Hatta yılbaşını bile beklemeyebilir. Bu yüzen benim sözleşmeliye kadro ümidim var gibi.

22 Nisan 2019 15:17

hayri kırk
Şef
Öğretmenler için 3+1 torba yasaya ekleniyormuş. Twitter dan açıkladılar. Diğerlerine bişey yok
22 Nisan 2019 16:10

Ebebeyn
Kapalı

4+2'den Önce atanan 4b liler

4 artı 2 sisteminden önce atanan 4b liler olarak

En azından çalıştığımız yılların sayılarak 4 yıl sonra kadroya gecilebilecek mi? 5 yıldan beridir kadro haberi bekliyoruz.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4üncü maddesinin (B) fıkrası uyarınca KPSS ile atanmış biyolog, çocuk gelişimcisi, diş tabibi,diyetisyen, ebe, eczacı, fizyoterapist, hemşire,röntgen teknikeri, laborant, psikolog, sağlık fizikçisi, sağlık teknikeri ve sosyal çalışmacı unvanlı sözleşmeli personel pozisyonlarında çalışmaktayız.Bizim atamamız yapıldıktan daha sonra çıkan 676 sayılı KHK'nın 76 ncı maddesiyle 663 sayılı KHK'ya eklenen 45/A maddesinin üçüncü fıkrasında; sözleşmeli sağlık personellerinin sözleşmeli statüde dört yılı tamamlamaları ve talep etmeleri halinde bulundukları yerde memur kadrosuna (4/A) atamalarının yapılacağına dair hüküm bulunmaktadır.

Biz bu KHK'dan önce atandığımız için bu durumdan faydalanamamaktayız. Bizler daha kıdemli olamamıza rağmen kendimizden sonra atananların 4a kadrosu hakkına kaç yıla çalışsakta sahip olamıyoruz. Sağlık bakanlığındaki bu iş barışını bozan duruma, bu maddeden önce atanan 4B li sağlıkçıların 45/A maddesine geçirilmesini istiyoruz.

Gereğini siz değerli büyüklerimizden arz ederim

22 Nisan 2019 16:13

Ebebeyn
Kapalı

Çünkü öğretmenler 4.+2 tabi olduğu için rahatlar 4 sene sonra kadar geçiyor lar imamlar da artık öyle onlarada zorunlu 6 yıl aynı yerde görev yapicinca onlara da kadro ya herkese verin kadro yada ayrımcılık yapmayın kimseye

Esraayilmazz, 6 ay önce - Alıntıya git

En azından çalıştığımız yılların sayılarak 4 yıl sonra kadroya gecilebilecek mi? 5 yıldan beridir kadro haberi bekliyoruz.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4üncü maddesinin (B) fıkrası uyarınca KPSS ile atanmış biyolog, çocuk gelişimcisi, diş tabibi,diyetisyen, ebe, eczacı, fizyoterapist, hemşire,röntgen teknikeri, laborant, psikolog, sağlık fizikçisi, sağlık teknikeri ve sosyal çalışmacı unvanlı sözleşmeli personel pozisyonlarında çalışmaktayız.Bizim atamamız yapıldıktan daha sonra çıkan 676 sayılı KHK'nın 76 ncı maddesiyle 663 sayılı KHK'ya eklenen 45/A maddesinin üçüncü fıkrasında; sözleşmeli sağlık personellerinin sözleşmeli statüde dört yılı tamamlamaları ve talep etmeleri halinde bulundukları yerde memur kadrosuna (4/A) atamalarının yapılacağına dair hüküm bulunmaktadır.

Biz bu KHK'dan önce atandığımız için bu durumdan faydalanamamaktayız. Bizler daha kıdemli olamamıza rağmen kendimizden sonra atananların 4a kadrosu hakkına kaç yıla çalışsakta sahip olamıyoruz. Sağlık bakanlığındaki bu iş barışını bozan duruma, bu maddeden önce atanan 4B li sağlıkçıların 45/A maddesine geçirilmesini istiyoruz.

22 Nisan 2019 18:09

Hakç
Şube Müdürü

Belli süreyi dolduran herkese kadro gelmeli sadece öğretmenler yok sağlıkçı yok bu ülkede bu kafayla ak Parti daha çok oy kaybeder

22 Nisan 2019 20:44

boratufan
Aday Memur

Ebebeyn, 6 ay önce - Alıntıya git
Kardeşim burası resmi makam değil. Sen yazacağın yeri şaşırdın heralde
23 Nisan 2019 00:42

pasam40
Aday Memur
Kardeşim burası resmi makam değil. Sen yazacağın yeri şaşırdın heralde
boratufan, 6 ay önce - Alıntıya git
hahahaha
23 Nisan 2019 11:10

Memurbey05
Aday Memur

Ebebeyn, 6 ay önce - Alıntıya git
Durup durup buraya yazıyosun buraya yazmanın anlamı yok bı anlamadınız kardeşim
23 Nisan 2019 16:45

losdiablos
Şef
Arkadaşlar. Ankara İstanbul adana mersin Antalya ve daha birçok kaybedilen belediyelerde 1000 lerce sözleşmeli memur var. AKP buradaki sözleşmeli adamlarını kaybetmek istemeyecektir. Bence bu arada bütün sözleşmelilere kadro gelecektir. Bu konuda sesimizi duyurmaya çalışalım diyorum. Tweeterda etkinlik başlatalım. 1 MİLYON tweet atarken ajans desteği sayesinde olmadı. İlla AJANSLI olmasına gerek yok. Haa olursa daha iyi olur
23 Nisan 2019 20:00

blackkuzm
Aday Memur
Arkadaşlar. Ankara İstanbul adana mersin Antalya ve daha birçok kaybedilen belediyelerde 1000 lerce sözleşmeli memur var. AKP buradaki sözleşmeli adamlarını kaybetmek istemeyecektir. Bence bu arada bütün sözleşmelilere kadro gelecektir. Bu konuda sesimizi duyurmaya çalışalım diyorum. Tweeterda etkinlik başlatalım. 1 MİLYON tweet atarken ajans desteği sayesinde olmadı. İlla AJANSLI olmasına gerek yok. Haa olursa daha iyi olur
losdiablos, 6 ay önce - Alıntıya git
Çok iyimsersin be keşke dediğin gibi olsa
23 Nisan 2019 20:28

losdiablos
Şef
Çok iyimsersin be keşke dediğin gibi olsa
blackkuzm, 6 ay önce - Alıntıya git
Olur inşallah kardeşim. Olacak olmalı. Yoksa bu stressle yaşanmaz
23 Nisan 2019 22:03

creatine monohydrate
Aday Memur
losdiablos, 6 ay önce - Alıntıya git

bence bu seçimden ders çıkardıklarını düşünüyorum umarım kadro gelir ve artık stresli döneme son verir ve geleceğimize bakarız ama ben bazı ihtimal üzerinde duruyorum;

1- yıl sonuna kadar kadro geleceği(kendi tabanındaki sözleşmelileri düşünürlerse eğer)

2- yıl sonuna kadar gelmezse bir sonraki seçim vaadi olarak kesinlikle geleceği

3- personel reformu adı altında kadrodan ziyade sözleşmeliler ile ilgili iyileştirmeler olacağı( bu durumda daha da fazla oy kaybedecekleri kesin)

4- 2+1 veya 3+1 şeklinde kadro geleceği

23 Nisan 2019 22:29

kngmutemet
Daire Başkanı

Adalet yok 4b lerde bile ayrımcılık var 4+2 varsa herkese verin. Sendikalarada yazık olsun

Esraayilmazz, 6 ay önce - Alıntıya git
sendika uzatmalarını oynuyo zaten..toplu sözleşme de bayağı bir terleyecek.çünkü çok üye kaybetti.dahada kaybetse güzel olur ama sendika sevdalısı 4b lı ler bilcek artık.. en azından 3+1 4+2 gibi taktikler toplu sözleşmede herjes için çıkabilir..
23 Nisan 2019 23:35

Hakç
Şube Müdürü

Belli süreyi dolduran tüm 4bliler kadro almalı 4+2,3+1 neyse herkese eşit olmalı adaletsizlik olmamalı kimileri 4+2 kimileri 3+1 kimileri de süresi belli olmayan 4bli personeller var böyle adaletsizlik nereye kadar gider yazık günah

24 Nisan 2019 09:12

belediyeli
Şef

https://www.memurlar.net/haber/825436/chp-li-ceyhan-belediyesi-12-personeli-isten-cikardi.html

bu haberi yorumlarla ön plana çıkartmalıyız. Cumhurbaşkanı kimse sizi işten atamaz dedi, kılıçdaroğluda kimseyi işten çıkartmayacağız dedi. buna rağmen bu işler olmaya başladı ve bunun kadro konusunda tetikleyici bir adım haline gelmesi için haber konusu olması lazım. ilgilenmenizi rica ediyorum.

24 Nisan 2019 09:14

Ktp5252
Aday Memur

Sesimizin duyulduğundan ve mağduriyetimizin duyulduğundan eminim ancak memur denilince herkesin aklına sadece öğretmenler geldiğinden görmemezlikten geliniyoruz. Bu gidişle böyle görünmeye de devam edeceğiz.

24 Nisan 2019 09:49

Gerçekçicocuk
Kapalı

Arkadaşlar yaklaşık bir yıl dir sizi takip ediyorum sözleşmeli personel alımı için solenen şey biz eleman tutmak için yapıyoruz diyorlar deilmi o zmn bide feto olaylarindan dolayı denildi madem öyle neden doktorlar dış hekimleri polisler savcılar hakimler kadrolu ataniyorlar onlar fetocu olamaz mı madem sözleşmeli ataycaksiniz herkesi atayin ayrımcılık yapmak olmaz bu devletin vatandasini ayırması olur esitlige aykırı böle bişi olamaz bana göre basindan beri sözleşmeli alimin tek nedeni olası bir kriz de yada sıkışmada sözleşmeli personelden başlayarak tasarruf yapmak olucak başka bi izahi olamaz benim için ki Yunanistan ve Fransa'da dikkatinizi çekerse sözleşmeli personel den fesih le başladılar isterseniz link atabilirm size kadro için çalışıp çalışmama size kalmış iş işten geçince bu yazimi okursunuz sırf bu hükümet için demiyorum bütün partiler aynı şeyi yapar ki CHP belediye leri görüyorsunuz yada HDP li belediyelerde cikarmaya başlar kendi adamlarını koymak için YAZİK diyorum şimdi hiç bişi yapmayanlar kadro için bu söylediklerim kendi başlarına gelince sağa sola saldiricaklar ama malasef iş işten geçmiş olacak

Toplam 7085 mesaj
«276277278279280281282283284285286287»

ANKET
Ankara'da, 1 TL'lik belediye otoparklarında, yer bulabiliyor musunuz?