Editörler :
«277278279280281282283284285286287288»
24 Nisan 2019 18:35

Nozdormu
Şef

Meclis açıldı, Ak Kurt MHP'nin teklifini bekliyoruz artık

24 Nisan 2019 18:42

pinar776
Şef

https://www.memurlar.net/haber/825436/chp-li-ceyhan-belediyesi-12-personeli-isten-cikardi.html

bu haberi yorumlarla ön plana çıkartmalıyız. Cumhurbaşkanı kimse sizi işten atamaz dedi, kılıçdaroğluda kimseyi işten çıkartmayacağız dedi. buna rağmen bu işler olmaya başladı ve bunun kadro konusunda tetikleyici bir adım haline gelmesi için haber konusu olması lazım. ilgilenmenizi rica ediyorum.

belediyeli, 2 ay önce - Alıntıya git

Sözleşmeli Personel, Proje kapsamında işe alınmışsa bu zaten sözleşmesinde yazar ve proje bitiminde ya da proje bi şekilde bitirilerek istenildiği zaman kanuni bir şekilde çalışanın işine son verilebilir. Ki hakkıyla belediyede çalışan sözleşmeli varsa tenzih ediyorum ama her gelen başkan kendi adamını alabilsin diye proje kapsamında olsun ya da olmasın bu madde yazılıyor. Yani bu madde varsa 657 çalışanı korumaz.Sonuçta, çalışan o maddenin altınada imza atmış oluyor.

24 Nisan 2019 18:45

pinar776
Şef

Dilerim artık bir an önce kadro çıkarda gerek belediyede gerekse diğer kurumlarda çalışan sözleşmeli personeller bu belirsizlikten kurtulur.

24 Nisan 2019 19:39

Hakç
Şube Müdürü

Hukumet artık 4bli nin hakkını vermeli 4bliler arasındaki ayrım kalksın özlük hakları eşitlensin belli süre sonunda kadro alırız inşallah bu sefer ayrım olsun artık atama tayin terfi konusunda adaletsizlik son bulsun

24 Nisan 2019 20:55

Ktp5252
Aday Memur

Hala öğretmenler için uğraşılıyor bu ulkede tek memur ogretmenler bunu anladik

25 Nisan 2019 10:34

Nozdormu
Şef

Teknisyen dostum çalışmaya başlayalım da artık? Meclis açıldı.

25 Nisan 2019 16:23

hemmalatya
Şef
25 Nisan 2019 17:07

ferro99
Aday Memur

her sözleşmeli grubu kendine yontuyor ama 3+1, 4+2, vs çözüm değil.Ortalık iyice karıştı. Talip Geylan aylardır "direkt kadro" dan bahsederken 3+1 'e çark etmiş. Allah sonumuzu hayreylesin.

25 Nisan 2019 17:41

Ebebeyn
Kapalı
Kardeşim burası resmi makam değil. Sen yazacağın yeri şaşırdın heralde
boratufan, 2 ay önce - Alıntıya git

Kusura bakmayin ben tranpın sayfası sanmistim Allah Allah :-))

25 Nisan 2019 19:46

SebepSonuç
Aday Memur
Eşitlik istiyoruz..
26 Nisan 2019 09:09

Nozdormu
Şef

her sözleşmeli grubu kendine yontuyor ama 3+1, 4+2, vs çözüm değil.Ortalık iyice karıştı. Talip Geylan aylardır "direkt kadro" dan bahsederken 3+1 'e çark etmiş. Allah sonumuzu hayreylesin.

ferro99, 2 ay önce - Alıntıya git

Bu öğretmenlerin artık Allah belasını versin diyorum başka bir şey diyemiyorum.

Bu atanayım da ne olursa olsun deyip önce doğuya atanıp 1 gün görev yapmadan sahte evlilikler ile batıya kaçanlar yüzünden sözleşmeli belası kamuya yayıldı. Şimdi öğretmene çözüm bulunurken diğer kurumlar duruyor. Yazık be artık.

26 Nisan 2019 11:24

ferro99
Aday Memur

Bu atanayım da ne olursa olsun deyip önce doğuya atanıp 1 gün görev yapmadan sahte evlilikler ile batıya kaçanlar yüzünden sözleşmeli belası kamuya yayıldı. Şimdi öğretmene çözüm bulunurken diğer kurumlar duruyor. Yazık be artık.

Nozdormu, 2 ay önce - Alıntıya git

07 Şubat 2019 16:59 --- Sağlıkçıları süre yönünden bağlayan; ?Sağlık Alanında Bazı Düzenlemeler Hakkında Kanun Hükmünde Kararname? MADDE 45/A-3 )Sözleşmeli sağlık personelinden dört yıllık çalışma süresini tamamlayanlar talepleri halinde bulundukları yerde 657 sayılı Kanunun 4üncü maddesinin (A) bendi kapsamındaki kadrolara atanır. Bu kadrolara atananlar, aynı yerde en az iki yıl daha görev yapar, bunlar hakkında adaylık hükümleri uygulanmaz.

Öğretmenleri süre yönünden bağlayan; 652 sayılı Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname?nin Ek 4. maddesi 3. Fıkrası.

5393/49 Belediye sözleşmelilerinde süre öngörülmüyor, çakılı kadro durumunda.

Örnekler çoğaltılabilir. Eğer öğretmenlere 4+2 , sağlıkçılara 5+3,diğerine 7+9 gibi formüllere dalıp kıyaslama yaparsak, bu mücadelenin anlamı kalmaz. Ortak nokta sözleşmelilere ?kadro? olmalı. Yazmışım.

Bela okumak hoş değil. 2018 verilerine göre 213.225 sözleşmeli personel var. (657/ 4-b 85.727,

KİT'lerde 78.019, mahalli idarelerde 14.096, diğer sözleşmeli personel 35.383) Bunların içinde 80 bini bulan sayıyla sözleşmeli öğretmenlerin gündemde olması gayet normal.En büyük pasta konumunda.

Sahte evlilik meselesiyle belli bir grubu suçlamak da doğru olmaz. Her gruptan insan bu yola başvurdu. Sayı itibarı ile fazla olduğundan öğretmenler ön planda. Bunlar mesele değil.Asıl mesele şartsız şurtsuz sözleşmeliye kadro verilmesi.Sendikalar "sözleşmeliye kadro" derken şimdi "bazı şartlarla" kadro demeye başladılar. Herkes kendi işine yarayacak olana razı olacak, diğerleri umurunda olmayacak.Bunun kırılması lazım. İnsani,vicdani ve ekonomik olarak gereken bu. Şartsız vereceklerse versinler.Verilmeyecekse bu kadar farklı mevzuat varken yine mağduriyetler devam edecek.

26 Nisan 2019 13:33

Teknisyen2531
Aday Memur

01 MART 2019 MHP KIRIKKALE MİLLETVEKİLİ AV. HALİL ÖZTÜRK DEVLET MEMURLARI

KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK

YAPILMASINA DAİR KANUN TEKLİFİ VERMİŞTİR.TAKİPÇİSİ OLALIM...SAYI:437266

26 Nisan 2019 14:09

sözlşmeli mimar
Aday Memur

Nozdormu, 2 ay önce - Alıntıya git

yüzde yüz doğru

26 Nisan 2019 18:51

Hakç
Şube Müdürü

Hak ve adalet sağlansın ekstra bir şey istemiyoruz hükümet artık bu adaletsizlik karsısında çalışma yapsın

27 Nisan 2019 23:42

FOZTEMİZ
Aday Memur

Arkadaşlar Mahalli idarelerde çalışan sözleşmeli personellerden, el altından alınanlar ile kpss ile atananlar arasında bir fark varmıdır. Yani belediye başkanı işten çıkarmak isterse kpss ile atanan kişinin hukuki yönden bir avantajı varmıdır. Bilgisi olan arkadaşlar cevaplandırırsa sevinirim.

28 Nisan 2019 00:51

Reisss16
Aday Memur

Arkadaşlar Mahalli idarelerde çalışan sözleşmeli personellerden, el altından alınanlar ile kpss ile atananlar arasında bir fark varmıdır. Yani belediye başkanı işten çıkarmak isterse kpss ile atanan kişinin hukuki yönden bir avantajı varmıdır. Bilgisi olan arkadaşlar cevaplandırırsa sevinirim.

FOZTEMİZ, 2 ay önce - Alıntıya git
kesinlikle var.bu el altından olanlar inşallah bir sakat duruma gelmez.
28 Nisan 2019 14:32

Nozdormu
Şef

https://www.memurlar.net/haber/826330/memurlardan-komisyona-ek-gosterge-basvurusu.html

Dostlar, en fazla başvuru ek göstergeye olmuş. Ben burada daha önce de yazdım biz başvuru yapmamız lazım. Ben 2 tane mektup yazdım CB'ye 2 mektup çalışma ve sosyal güvenlik bakanına, 1 tane adalet bakanına, twitter etkinlikleri hariç. Dilekçe komisyonuna da yazdım.

Değerli dostlar ben dilekçe komisyonuna da başvurdum. Twit atmak harici burada ++++ yazmak harici ne yaptınız?

29 Nisan 2019 09:03

kermejin
Şef

onca seçim geçti. Büyük şehirlerde halk desteği azaldı. Birçok sıkıntı var. Üzgünüm ama 4/B'nin gündemde olduğuna dair inancım yok. İktidar gemileri yakmış durumda.

Tepedekilerin derdi iktidarını korumak

Altında yandaşların derdi rantını korumak.

Bir alttaki grubun derdi acaba bize de bir şeyler düşer mi kovalaması

İşbu besin piramidine 4/B'yi sıkıştıracak bir yer ben göremiyorum.

29 Nisan 2019 09:15

mehmet3103
Aday Memur

FOZTEMİZ, 2 ay önce - Alıntıya git

hiçbir fark yok.mahalli idarelerdeki sözleşmeli personellerin(5393,49) kanun dayanağı 657 nin 4B maddesinden almakta.tüm haklarını 657 4'B den almakta.657 4B ne ise 5393'49 aynıdır.kanun böyle der malesef.

Toplam 5974 mesaj
«277278279280281282283284285286287288»

ANKET
Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu'nun karşı karşıya geldiği program, fikrinizi değiştirdi mi?