Editörler :
«281282283284285286287288289290291292»
12 Mayıs 2019 03:31

yusuf6589
Aday Memur

Sağlık Bakanlığı tarafından hali hazırda 4/B sözleşmeli statüsünde çalışan binlerce sağlık çalışanını yakından ilgilendiren bir düzenleme yapıldığı iddiası gündeme bomba gibi düşecek. 4/B sözleşmeli çalışan binlerce personelin Sözleşmeli sağlık personeli istihdamına göre 663 sayılı kanunun 45/A maddesi uyarınca çalıştırılması için teklifin hazırlandığı bilgisine ulaştık.

Ebebeyn, 3 ay önce - Alıntıya git

O dediğiniz madde 657 dışında çalıştırma şekli mi?

12 Mayıs 2019 10:33

ode_ode
Şef

yusuf6589, 3 ay önce - Alıntıya git
Ama yine Bakanlık personeli mi üniversitede çalışan sağlık çalışanları ne olacak...
12 Mayıs 2019 11:26

06efsane56
Aday Memur
Arkadaşlar seçim öncesi son bi baskı yapalım ama hergün. Twitter dan sürekli olarak aynı hastag e yazalım. Üst düzey herkesi etiketliyelim bi şekilde gündem olalım
12 Mayıs 2019 12:26

Anka Can
Aday Memur

Arkadaşlar bu sözleşmeliliği bitirmenin tek yolu var herkese doğu görevini zorunlu kılacak bu sözleşmelilik başta öğretmenler ve sağlıkçıları doğuda tutma amaçlı yapıldı ve devletın her kademesıne yayıldı ve yine başta öğretmen ve sağlıkçılar olmak üzere 4+2 sistemini getirdiler ve başta bu mesleklerde uygulamaya başladılar. Yani ilk görev yerinizde 6 yıl kalacaksınıza getirdiler milleti tutmak için onun yerıne kadrolu alıp bı khk ıle 657 sayılı kanuna ilk defa göreve atanacaklar için 3 - 5 yıl her neyse atandığı yerde sabit kalacaktır ibaresi koysalar boyle bır sorun kalmaz bundan sonra kı yapılacak etkinlikleri buna gore yapalım derım. Saygılarla

12 Mayıs 2019 14:41

Ebebeyn
Kapalı

Arkadaşlar bu sözleşmeliliği bitirmenin tek yolu var herkese doğu görevini zorunlu kılacak bu sözleşmelilik başta öğretmenler ve sağlıkçıları doğuda tutma amaçlı yapıldı ve devletın her kademesıne yayıldı ve yine başta öğretmen ve sağlıkçılar olmak üzere 4+2 sistemini getirdiler ve başta bu mesleklerde uygulamaya başladılar. Yani ilk görev yerinizde 6 yıl kalacaksınıza getirdiler milleti tutmak için onun yerıne kadrolu alıp bı khk ıle 657 sayılı kanuna ilk defa göreve atanacaklar için 3 - 5 yıl her neyse atandığı yerde sabit kalacaktır ibaresi koysalar boyle bır sorun kalmaz bundan sonra kı yapılacak etkinlikleri buna gore yapalım derım. Saygılarla

Anka Can, 3 ay önce - Alıntıya git

Ne fark varki :((( 4+3 ha seninki ayni ginmbi gizukuyor

12 Mayıs 2019 14:43

Ebebeyn
Kapalı

yusuf6589, 3 ay önce - Alıntıya git

Sağlik bakanliğina bagli 4b liker den bahsediyor . Yani kpss ile atanan lar siz koss ike atandiysaniz uani sinav sonucuna gire osym atadiysa okuyor gibi gibi sanki

12 Mayıs 2019 15:43

Okulönceci105
Aday Memur

Bu nasıl saçmalık ya biz kadro diyoruz bunlar ne yapıyo bari öğretmenler gibi süreyi kısaltsalar bu nasıl bir mantık ben anlamıyorum Allah?larından bulsunlar başka da bişey diyemiyorum artık

Sözleşmelifare, 3 ay önce - Alıntıya git

4+2 bir çözüm değilki bir çok haktan mahrum kalınıyor 6 sene kesinlikle ya kadro grlmeli ya da öğretmenler gibi süre kısaltılmalı

12 Mayıs 2019 21:16

Kadrodakadro
Aday Memur

Sağlık Bakanlığı tarafından hali hazırda 4/B sözleşmeli statüsünde çalışan binlerce sağlık çalışanını yakından ilgilendiren bir düzenleme yapıldığı iddiası gündeme bomba gibi düşecek. 4/B sözleşmeli çalışan binlerce personelin Sözleşmeli sağlık personeli istihdamına göre 663 sayılı kanunun 45/A maddesi uyarınca çalıştırılması için teklifin hazırlandığı bilgisine ulaştık.

hocam kaynak nedir??
12 Mayıs 2019 21:43

Anka Can
Aday Memur

Ne fark varki :((( 4+3 ha seninki ayni ginmbi gizukuyor

ne farkı var ki diye birşey mi olur sen nasıl bı düşünce içerisindesin 4+2 den sözleşmelisin yıllık innin devretmiyor görevde yukselmeye giremiyorsun 6 yılın boşa gidiyor sonra kadro alıyorsun kadrolu atanıp belirli yıl aynı yerde durma şartları sağladığın sürece yıllık izni diğer yıla aktarılır görevde yukselme sınavlarına gırebılırsın daha sayayım mı

13 Mayıs 2019 00:16

Ebebeyn
Kapalı
13 Mayıs 2019 00:17

Ebebeyn
Kapalı
13 Mayıs 2019 00:21

Ebebeyn
Kapalı

ne farkı var ki diye birşey mi olur sen nasıl bı düşünce içerisindesin 4+2 den sözleşmelisin yıllık innin devretmiyor görevde yukselmeye giremiyorsun 6 yılın boşa gidiyor sonra kadro alıyorsun kadrolu atanıp belirli yıl aynı yerde durma şartları sağladığın sürece yıllık izni diğer yıla aktarılır görevde yukselme sınavlarına gırebılırsın daha sayayım mı

Kendi penceremden bakinca böyle düsündüm atanali 4 yil olan daha taze memur hemen görevde yukselme, biraz acayip geldi de ondan dedim.basamaklari 3 ee 3er cikcak heralde:) Ama izin konusunda haklisin.

13 Mayıs 2019 07:49

Nozdormu
Şube Müdürü
Etkinlik başladı tag; #SözleşmeliyeKadroYoksaOyYok
Teknisyen2089, 3 ay önce - Alıntıya git

Dostum keşek haber verseydin. Ekiple katılırdım bakamadım buralara. Etkinlikleri önceden yazalım da ona göre toplanalım.

13 Mayıs 2019 10:05

Anka Can
Aday Memur

Kendi penceremden bakinca böyle düsündüm atanali 4 yil olan daha taze memur hemen görevde yukselme, biraz acayip geldi de ondan dedim.basamaklari 3 ee 3er cikcak heralde:) Ama izin konusunda haklisin.

Hocam siz cok dar acidan dusunuyorsunuz en son kadro 2013 te verildi ve kadro verilmesinden sonra ise baslayan oersoneli dusunurseniz 6 yildir sozlesmeli 6 yildir yerinde sayiyor ki suanda devletin yuksek mertebelerinde oldukca bos yer var cogu kisi mudurluge seflige velaketen bakiyor 3 yilda bi gorev yukselmesin 5 yilda bi yukselsin de bu 6 yik calisanin kaybi ne olacak ????

13 Mayıs 2019 11:22

Sözleşmelifare
Aday Memur

4+2 denilen sistem insanın gençliğini ailesinden sevdiklerinden uzakta aynı işi yaptığı aynı puanla ama bi kaç sene daha küçük olduğu için farklı şartlarda atandığı arkadaşından daha düşük maaş daha az nerdeyse yok özlük haklarıyla ölme eşşeğim yaz gelsin ot yer öyle gidersin şeklinde çalıştırılmasıdır süresiz sözleşmeden iyi yanı 6 yıl olmasıysa kötü yanı eş durumunun daha sıkı olması becayişin olmamasıdır ikiside kabul edilemez kadro istiyoruz aynı işi yapıyoruz aynı okuldan mezun olduk bizim suçumuz ne bıktık birileri görsün artık bizi

13 Mayıs 2019 11:23

Sözleşmelifare
Aday Memur

4+2 denilen sistem insanın gençliğini ailesinden sevdiklerinden uzakta aynı işi yaptığı aynı puanla ama bi kaç sene daha küçük olduğu için farklı şartlarda atandığı arkadaşından daha düşük maaş daha az nerdeyse yok özlük haklarıyla ölme eşşeğim yaz gelsin ot yer öyle gidersin şeklinde çalıştırılmasıdır süresiz sözleşmeden iyi yanı 6 yıl olmasıysa kötü yanı eş durumunun daha sıkı olması becayişin olmamasıdır ikiside kabul edilemez kadro istiyoruz aynı işi yapıyoruz aynı okuldan mezun olduk bizim suçumuz ne bıktık birileri görsün artık bizi

13 Mayıs 2019 11:30

Ebebeyn
Kapalı

Hocam siz cok dar acidan dusunuyorsunuz en son kadro 2013 te verildi ve kadro verilmesinden sonra ise baslayan oersoneli dusunurseniz 6 yildir sozlesmeli 6 yildir yerinde sayiyor ki suanda devletin yuksek mertebelerinde oldukca bos yer var cogu kisi mudurluge seflige velaketen bakiyor 3 yilda bi gorev yukselmesin 5 yilda bi yukselsin de bu 6 yik calisanin kaybi ne olacak ????

Bende 6 yildir 4b liym de yukselmreyi falan hic dusunmedim belki o yuzdendir. Sadece kendi acimdan dusundum diger yerler hic aklima gelmedi :))

13 Mayıs 2019 13:33

Nozdormu
Şube Müdürü

Sözleşmelifare, 3 ay önce - Alıntıya git

2013 den beri sözleşmeliyim 4+2 yok bir şey yok. Sen ne konuşuyorsun yahu.

Biraz da etrafa bakın be.

böyle söylüyorsunuz kızıyorum kardeşim. Birlik olalım lütfen.

13 Mayıs 2019 14:36

Ebebeyn
Kapalı

Nozdormu, 3 ay önce - Alıntıya git

Aynen kardeş Ben de sana katılıyorum

13 Mayıs 2019 18:13

Sözleşmelifare
Aday Memur

Nozdormu, 3 ay önce - Alıntıya git

Ben iki sisteminde birbirinden kötü olduğunu söylemek istedim bakın siz 6 yıldır bunun zorluğunu gördünüz yazık değil mi siz biz ve sonrakilere doğrusu kadrodur demek istedim

Toplam 6882 mesaj
«281282283284285286287288289290291292»

ANKET
Sizce, memur zammının, Hakem Kuruluna kalması iyi mi oldu?