Editörler :
«307308309310311312313314315316317318»
24 Haziran 2019 15:34

rev6
Aday Memur

24-28 arasında istifa kampanyadı başlatıldı. Facebook grubunu takip edip güncel gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

24 Haziran 2019 15:45

mehmet3103
Aday Memur

Derhal ama derhal bu yanlıştan dönülmeli.yerel yönetimler dahil tüm 4/b çalışan memurlar(bu arada hepsi kadro karşılığı çalışmaktadır)Anayasanın eşitlik ilkesi dahilinde kadroya alınmalıdır.Aksi taktirde hukuk yolu açık olup mahkemelerde hakkımızı arayacağımızdan emin olabilirsiniz.sendikalarında harekete geçmesi kendi açılarından yararlı olacaktır.aksi taktirde istifalar kaçınılmazdır.

24 Haziran 2019 16:24

fztemek
Şef

Yarınki genel kurulda bize bişey yok gene net bilgidir.size dahil edileceksiniz diyenler büyük yalan atıyor

24 Haziran 2019 16:33

ssrl
Aday Memur

Yarınki genel kurulda bize bişey yok gene net bilgidir.size dahil edileceksiniz diyenler büyük yalan atıyor

fztemek, 4 ay önce - Alıntıya git

yorulduk artık.

24 Haziran 2019 19:25

hemmalatya
Şube Müdürü

fztemek, 4 ay önce - Alıntıya git

aynen ..bişey beklemeyin bence de yok..bügünlerde askerlik yasası var zaten

24 Haziran 2019 19:40

hemmalatya
Şube Müdürü

arkadaşlar bize mantığım şu an kadro vermezler diyor..ama şeçim kaybedildiği için hükümet kulağını toplumsal beklentilere vercektir..mutlaka kadro hepimize verilecek..hatta 3600 ve erken emeklilikte çıkar..mecburlar çünkü

24 Haziran 2019 22:30

ode_ode
Şef
Tayin olmak gibi bir derdim yok kadroya geçersem geçmezsem çok da sorun değil , beni yanlış anlamayın lütfen öyle çok takip ediyorum konuyu sendikaya sürekli gidiyorum vs yani tüm bunlara rağmen kadroya geçmek için uğraşınıza destek veriyorum. Ama 50 sözleşmeliden 5 tanesini bile bu konuya dahil edemiyorum arkadaşlar yani şimdi sayımız bu kadar çok ama az ilgilenen varken yine de inşallah kadroya geçeriz diyorum. Sendika konusuna gelince hiçbiri bişeyden anlamıyor bana hayırlı olsun diye mesaj attılar, ben de onlara cevap olarak maddede süreli sözleşmeli diye ve sağlık bakanlığı diyanet eğitim diye ayrım yapıldığını söyledim biz bi araştıralım dönelim dediler, yani hiçbirinin bişeyden haberi yok İnan'ın bünyelerindeki üyelerin kaçı kadrolu kaçı sözleşmeli kaç çeşit sözleşme kadrosu var hiçbir bilgileri yok. Son olarak aldığım bilgi toplu sözleşmede konu çözüme kavuşacak dediler inşallah dedikleri gibi olur direk kadro olmasa da mecburen bizi de 3+1 e dahil ederler. Eğer edilemezsek dava açmayı düşünüyorum. Herşey yarına bağlı yarin sağlık bakanlığında süresiz sözleşmelileri de dahil ederlerse 3+1 e o zaman tüm sözleşmelileri de etmek zorundalar çünkü.
24 Haziran 2019 22:35

ode_ode
Şef

arkadaşlar bize mantığım şu an kadro vermezler diyor..ama şeçim kaybedildiği için hükümet kulağını toplumsal beklentilere vercektir..mutlaka kadro hepimize verilecek..hatta 3600 ve erken emeklilikte çıkar..mecburlar çünkü

hemmalatya, 4 ay önce - Alıntıya git
Seçim için vermeyecekler kadroyu genel seçime 4 sene var daha 4 sene mi bekleyeceğiz. Mecbur oldukları için bu konu çözüme kavuşacaktır çünkü çok karıştı herşey . Sağlık bakanlığımda bile süresiz sözleşmeli kadro alamıyor ama 2 yıllık olan süreli sözleşmeli kadroya geçecek. Ben üniversite hastanesindeyim bu sebeple bende yararlanamıyorum. Resmen kadrolu kadrosuz süreli kadrolu süresiz kadrolu bakanlıkta süreli kadrolu diğer kuruluşlardaki süresiz kadrolu böyle on çeşit falan kadro çıktı ortaya
25 Haziran 2019 02:26

Kendimi ararken
Aday Memur

sokaktan birini çevirsen memurları say desen ilk aklına popülaritesi yüksek meslekler gelir asker, polis,öğretmen,doktor hemşire falan der. halbuki o kadar çok meslek grubu var ki bu saydıklarımız dışında işte akpartinin en büyük hatalarından biriside böyle sokaktan geçen herhangi bi insan gibi düşünen insanları belirli görevlere ataması. saydıkarım meslekler dışındakileri memur olarak görmüyolar.. beşiktaşın eski hocası beşiktaştan ayrılırken şu cümleyi kurmuştu BU ÜLKEDE YETKİSİ OLANLARIN FİKRİ YOK FİKRİ OLANLARIN İSE YETKİSİ YOK. adamın 2 sene ülkemizde yaşayarak yaptığı tespiti bizim siyasetcilerimiz yıllarca bir türlü yapamadı ya da yapmak istemiyolar aslında tam olarak sorunumuz.

25 Haziran 2019 09:01

mehmet3103
Aday Memur

Arkadaşlar yakınlarında eşi,dostu,akrabası hukukçu olan arkadaşlar vardır.mahkemeye versek bir şey çıkmaz mı?Anayasa da eşitlik maddesi var.2013'te tüm sözleşmelilere kadro verdiler.şimdi ise yarısını alıp yarısını bırakıyorlar.2013 meclis kararını emsal gösteremezmiyiz?

25 Haziran 2019 09:39

Nozdormu
Şube Müdürü

toplu istifa edilecekse buraya yazın da gün ve tarih hep beraber istifa edelim sendikalardan

Muhammed4141, 4 ay önce - Alıntıya git

İstifa için özel bir şeye gerek yok. Yaz bi dilekçe nedenli olarak bas istifayı.

Ben istifa ettim, gerekçeyede 2013 yılından beri sözleşmeliyim. Hakkımızı savunmuyorusnuz koltuk sevdalısı insanlarsınız falan yazdım.

25 Haziran 2019 11:02

pinar776
Şef

sokaktan birini çevirsen memurları say desen ilk aklına popülaritesi yüksek meslekler gelir asker, polis,öğretmen,doktor hemşire falan der. halbuki o kadar çok meslek grubu var ki bu saydıklarımız dışında işte akpartinin en büyük hatalarından biriside böyle sokaktan geçen herhangi bi insan gibi düşünen insanları belirli görevlere ataması. saydıkarım meslekler dışındakileri memur olarak görmüyolar.. beşiktaşın eski hocası beşiktaştan ayrılırken şu cümleyi kurmuştu BU ÜLKEDE YETKİSİ OLANLARIN FİKRİ YOK FİKRİ OLANLARIN İSE YETKİSİ YOK. adamın 2 sene ülkemizde yaşayarak yaptığı tespiti bizim siyasetcilerimiz yıllarca bir türlü yapamadı ya da yapmak istemiyolar aslında tam olarak sorunumuz.

Kendimi ararken, 4 ay önce - Alıntıya git

Kesinlikle doğru tespit. Bunun en son örneği, komisyon başkanı yaptıkları AKP milletvekili Emrullah İşler maalesef.

25 Haziran 2019 11:59

vet338
Aday Memur

Meclisimize seçilen milletvekillerimizin çoğu hukuk tahsili yapmış, birçoğu kamu veya özelde çalışmış kişilerden oluşmakta, özellikle komisyonlardaki milletvekillerinin çoğu ilgili komisyonun ilgi alanı ile geçmişte görev yapmış mebuslardan oluşur.

ilgili sözleşmeli personel çalıştırılmasına dair mevzuatın bu şekilde nasıl yorumlandığına hayret ediyorum. 4b 4+2 yönelik 3+1 gibi olumlu bir iyileştirme yapılırken, ?ne yapak kardeş onlar sadece düz 4B??gibi Bir yaklaşıma girmek bırakın mevzuat bilgisini akıl tutulmasıdır.

Aslında bu durum meclis ve onu oluşturan yapının nasıl önemsizleştirildiğinin de bir kanıtıdır. ?Ne yapalım bizim önümüze böyle geldi, durumu böyle tartışırız?? demek olayların akışında kendilerinin bir fonksiyonu olmadıklarının da bir ispatı gibi. ??çünkü taslak böyle gelmiş?? artık mecliste bir devlet politikası oluşturulmadığının bir göstergesi.

Son yıllarda yapılan değişiklikler, partili cumhurbaşkanlığı sistemi ve parlamentonun fonksiyonlarının feshi , 24 haziran 2018 ile birlikte meclisin ve bakanlar kurulunun yürütme yetkilerinin cumhurbaşkanlığının yasama yetkileriyle birleştirilmesi bu garabet durumu oluşturdu.

İşte böyle insanı ve taleplere dikkat edilmeyen bir sisteme gidildi. Çoğunuz bu sistemi istedi, burada hala AKP?ye yumuşak yumuşak sitem eden ve beklentileri olan arkadaşları gördükçe inanın kızgınlık değil acı acı sırıtıyorum.

25 Haziran 2019 13:30

erenass
Şef

artık en küçük problemi çözemeyen bir koskoca cumhurbaşkanlığı sistemi var düşünün ya 4b linin problemini dahi çözemiyor ben anlam veremiyorum...

25 Haziran 2019 14:07

ersin-66
Aday Memur

https://sgkrehberi.com/haber/216307/mhp-li-vekil-eyt-taseron-ve-kadro-icin-uyardi-yarin-cok-gec-olab

25 Haziran 2019 15:14

Reisss16
Aday Memur
http://www.kamubiz.com/m/kamu/cte-personeli-ozluk-haklari-ve-sozlesmeli-ikm-ye-kadro-icin-h4991.html
25 Haziran 2019 15:21

pinar776
Şef

https://sgkrehberi.com/haber/216307/mhp-li-vekil-eyt-taseron-ve-kadro-icin-uyardi-yarin-cok-gec-olab

ersin-66, 4 ay önce - Alıntıya git
Daha önce yaptıkları ortada iken MHP 'ye ve MHP milletvekillerine ne derece güvenilir emin değilim.
25 Haziran 2019 15:44

YsnzrnM
Aday Memur
tbmm de 3+1 Bugün mü görüşülecek
25 Haziran 2019 16:39

ilyas ortopedi
Aday Memur

Ben bir görüşme duymadım meclis toplantıları oldu geçti bugün

25 Haziran 2019 17:01

hemmalatya
Şube Müdürü

daha önce de yazdım yine yazıyorum..hükümet istanbulu niye kaybettik acaba diyip bunu düşünürlerse yakın zamanda kadro alırız..yok biz böyle iyiyiz derlerse erken seçim mi olur yoksa genel seçimd mi bilmiyorum ama seçime kadar kadro maalesef bizlere yok..ayrıca bazı arkadaşlarımızın tolu sözleşmeden umudu olanlar var. ağustos ayındaki toplu sözleşmeden de kimse umutlu olmasın..sendikacılar açık söyleyeyim yalancı.kaç tane toplu sözleşme geçti her defasında kadro verilecek dediler sayısını unuttum....yok yani

Toplam 7088 mesaj
«307308309310311312313314315316317318»

ANKET
'Barış Pınarı Harekatı'nı destekliyor musunuz?