Editörler :
«336337338339340341342343344345346347»
05 Ağustos 2019 18:49

Hakç
Şube Müdürü

Bu dönem de kadro alamazsanız istifa edin artık Allah rızası için yapacak hukumet ve sendika gelsin istifa da bir hizmettir. Cumhuriyet tarihinde ilk kez 4bli memurlar süresiz sözleşmeli tabiri literatüre soktunuz. Kpss ile atandık merkezi alım olmadığı için 4bli atandık yazık günah. Böyle adaletsizlik nereye kadar gider bıktık artık Allah kadro alamayan sendikaları ayrım yapan 600 vekili cumhur başkanı danışmanları.,cumhur başkanı yardımcılarını ıslah etsin hidayet versin ne diyelim.

05 Ağustos 2019 19:27

creatine monohydrate
Aday Memur

malum sendikaya üye olmaya devam ettiğiniz sürece kadro verilmeyecek. ne zamanki toplu istifalar ses getirmeye başlayacak işte o zaman malum sendika sarı sendikacılığı bırakıp gerçek sendikaya dönüşür. istatistikler gösteriyorki malum sen üyeliklerini arttırıyor. bu şartlar altında malum sen asla talepleri yerine getirmez çünkü kafaları rahat nasıl olsa üye sayımız yüksek diyip yan gelip yatıyorlar. şikayetçi olupta malumsene üye olan herkese herşey müstahak

05 Ağustos 2019 19:55

OrganikSaglıkcı
Aday Memur

Sendikalar malesef yükselme amacı güden kişilerin merkezi haline geldi hal böyle olunca kendileri dışında mağdur insanları düşünmez hale geldiler gerçek sendikacılar gelene kadar tepkimizi göstermek zorundayız aksi taktirde malesef ömür boyu sözleşmeli olarak kalmaya devam edicez.

05 Ağustos 2019 20:46

Efsanex
Aday Memur

Toçbir-sen de görevli sendikacıya kurumlar arası neden ayrım yapıyorsunuz diye sordum. Diyor ki onlar her yıl sözleşme imzalıyor tayin hakları yok vs. diyor. Lan biz de öyleyiz ya ne kadar beyinsiz sendikacılar daha sözleşmelinin ne olduğunu bilmiyor

05 Ağustos 2019 20:53

karamstf
Aday Memur

Kadrolu memurlar çoğunlukta ve memur sene üye olduğu için sözleşmelilerde umurunda olmadığı için memur senin sözleşmelilerin kadroya geçirilmeleri umurunda olmaz ancak kadrolular sözleşmelilere yapılan haksızlığa tepki verip istifa etmeleri gerekirki bir sonuç alınsın türkiyedede o olmaz insanlar bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın düşüncesinde

05 Ağustos 2019 22:12

Fztse
Aday Memur

Kadro gelmeden önümüzü göremiyoruz. Ne zaman gelecek kadro???

06 Ağustos 2019 07:02

Lisans hem
Aday Memur
+++
06 Ağustos 2019 09:26

Emre.27
Aday Memur
Allah'im sen sesimizi duy su kadro gelsin haksizliklar bitsin artik.Ailelerden eslerden ayriyiz,uvey evlat muamelesi goruyoruz bir de her sene vergi dilimine giriyoruz.sozde maaslara zam yapildi bir ay zamli aldik sonra verilen zammin fazlasi maastan kesildi.Allah buyuk insallah hukumetimiz bunlari gorur ve tum sozlesmelilere kadro verir.
06 Ağustos 2019 10:33

DİAMOND 07
Şef

An itibariyle Toç-Birsenden aynı daireden 3 arkadaş istifa dilekçemizi vermiş bulunuyoruz. Artık sözle değil icraat yaparak sonuç alınmalı. #4/Bsözleşmeliyekadro

06 Ağustos 2019 11:39

OrganikSaglıkcı
Aday Memur

Sözleşmeli birinin sendikaya üye olması kadar saçma bişey yok hem aidat alıcaksın maasımdan kesiceksin buda yetmezmiş gibi kadromu savunmayacaksın kusura bakmayın aranan enayibulunamadı.

06 Ağustos 2019 15:31

Efsanex
Aday Memur

An itibariyle Toç-Birsenden aynı daireden 3 arkadaş istifa dilekçemizi vermiş bulunuyoruz. Artık sözle değil icraat yaparak sonuç alınmalı. #4/Bsözleşmeliyekadro

DİAMOND 07, 1 ay önce - Alıntıya git

Tebrik ederim helal olsun valla 👏👏👏 Aynı bakanlıkta olduğumuz halde kurumlardaki sözleşmelileri bile ayırıyorlar haksızlık yapıyorlar. Sözleşmelinin ne olduğunu bilmiyorlar. Toçbir-sen nasıl bi yüzkarası olduğunu gösterdi. Bide eylem yapıyor utanmazlar. Üyelerinden çok kendi çıkarlarını düşünen bencil bi sendika

06 Ağustos 2019 15:36

erenass
Şef

arkadaşlar ben kamusen üyesiyim bu sendikadan da istifa etmelimiyim ne bilim danışmak istedim sendikalar hiç bizi savunmuyor gibi gelmeye başladı.

06 Ağustos 2019 15:55

crazyboysssss
Aday Memur
Hükümet 6 yıldır bekleterek vede kadroda meslekler arasında ayrım yaparak neyi hedefliyor olabilir sizce?
06 Ağustos 2019 16:10

fenimarmühendis
Aday Memur
Hükümet 6 yıldır bekleterek vede kadroda meslekler arasında ayrım yaparak neyi hedefliyor olabilir sizce?
crazyboysssss, 1 ay önce - Alıntıya git

ayakları baş, başları ayak yapmak istiyor olabilir mi ?

06 Ağustos 2019 16:12

erlikataa
Aday Memur

kadro gelirse memursen'e, gelmezse kesk'e üye olacağım. siyasi görüş y

06 Ağustos 2019 16:15

erlikataa
Aday Memur

ok çıkarlar var.

06 Ağustos 2019 19:08

Hakç
Şube Müdürü

Hükümet kadro vermezse artık yeni siyasi oluşumlara destek vereceğiz. Allah yardımcımız olsun ne diyelim elimizden başka yapacak bir şey gelmiyor

06 Ağustos 2019 20:30

OrganikSaglıkcı
Aday Memur

Arkadaşlar ben Twitter da sosyal ortamlarda alakalı , alakasız her yere 4B lilere kadro istiyorum daha çok bilinmemizi sosyal mecrada 4B li süresiz sözleşmeliler de var dedirtmek hedefim şimdilik bu kendimce bu yolu seçtim ilerleyen aşamalarda birlik olmayı başarırsak eğer buluşmaGerçekleştirip daha organize olabiliriz. Fikirlerinizi merak ediyorum.

07 Ağustos 2019 10:03

blackkuzm
Aday Memur
++++
07 Ağustos 2019 10:34

pinar776
Şef
crazyboysssss, 1 ay önce - Alıntıya git
Hedeflediği bir şey yok. İş bilmezleri yetki sahibi yapmışlar, bu şekilde kendi sonlarını hazırlıyorlar farkında değiller. Zira ne 6 senedir kadro verilmemesinin ne de 3 bakanlığa daha dün atanan personele verilip, (aynı bakanlık içerisinde bile ayrım yaparak) senelerdir hizmet eden bir kesimi yok saymanın herhangi bir mantık ya da ideoloji ile açıklanabilir bir tarafı yok. Özetle: iş bilmezlik, liyakatsizlik. Ayrıca sendikalarında dünyadan haberi yok. Hepimizi 4+2 ye tabi sanan embesil sendikacılar mı bize kadro alacak? Kendinize saygınız varsa memur-sen, kamu-sen fark etmez şu saniyede istifa edin. Ancak istifa ile sendika bizi ciddiye alır. Başka türlü umrunda bile değiliz. Çantada keklik görüyorlar sizi, ki haksızda değiller.Toplu iş görüşmesi sonrası istifa etmeniz bi işe yaramaz.
Toplam 6963 mesaj
«336337338339340341342343344345346347»