Editörler :
«361362363364365366367368369370371372373
19 Kasım 2019 13:28

muhendis6181
Memur

Bütçe Komisyonu Tutanağından ( 19.11.2019)

MUSTAFA KALAYCI (Konya) ? Muhtaç engelli aylığı bağlanmasında

kendi gelirinin esas alınmasına yönelik düzenleme yapılmalıdır. Ayrıca,

doğuştan ya da işe girmeden önce engelli olanların malul sayılabilmesi

sağlanmalıdır.

Kamuda ücret adaletini sağlayacak, statü ve istihdam karmaşasını

giderecek, işe girişte, ilerleme ve yükselmede objektif, liyakati esas alacak bir

personel rejiminin uygulamaya konulması ihtiyacı devam etmektedir. Kamuda

güvencesiz, sözleşmeli, geçici, vekil, fahri, ücretli ve kısmi zamanlı personel

çalıştırılması son bulmalıdır, mevcut çalışanlar kadrolara alınmalıdır.

Yardımcı hizmetler sınıfı tümden kaldırılmalı ve bu sınıfta göre v yapan

personel kurumlarında genel idare hizmetleri kadrolarına alınmalıdır.

19 Kasım 2019 13:30

muhendis6181
Memur

TBMM'de sürpriz görüşme! Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bahçeli bir araya geldi.

Sürpriz geçen görüşmenin içeriğine ilişkin henüz bilgi paylaşılmadı.

http://www.milliyet.com.tr/galeri/tbmmde-surpriz-gorusme-cumhurbaskani-erdogan-ile-bahceli-bir-araya-geldi-6082741/2

19 Kasım 2019 13:36

erenass
Şef

mhp söz verdi sözleşmeliye kadro konusunda ama ne yazıkki lafını dahi etmiyor.

19 Kasım 2019 13:40

Lisans hem
Aday Memur
+++
19 Kasım 2019 13:41

crazyboysssss
Aday Memur
++++++++++++++++
19 Kasım 2019 13:44

muhendis6181
Memur

Sonra gelip birileri bana kızmasın konu canlı kalsın diye güncel bilgileri paylaşıyorum.

19 Kasım 2019 14:14

Fztse
Aday Memur
19 Kasım 2019 18:33

drolin
Aday Memur

yıl sonunda sözleşme yenılenmesi yada yenilenmemesi için belediye meclisi onay vermesi gerekiyormu yoksa başkan kovdum gitti demesi yeterli ?

mesela İBB ANKARA gibi yerlerde on binlerce sözleşmeli personel var 4b 5393 vs vs bu kadar kolaymı onları çıkarıp yerlerine kendi adamlarını almaları..işin hukuki boyutu yok mu ? mesela ben 15 yıldır büyük bir sehirde belediyesinde çalışıyorum 10 yıl taşeron olarak sonra bizi sözleşmeli 5393 yaptılar imza atıp..bir sey olsa geri dönüşü varmı ve bir çok sorular sorular sorular..sizden ricam bilgi sahibiyseniz cevap verin varsayıma göre değil..okuyan arkadaşlar olacak yanlış yönlendirme olmasın biz zahmet.

19 Kasım 2019 19:28

muhendis6181
Memur

Kadronun kapatilip kapatilamamasina bağlı geri dönüşün. Belediye baskanin yetkisi var cikarmaya

19 Kasım 2019 20:05

ZM25
Aday Memur

yıl sonunda sözleşme yenılenmesi yada yenilenmemesi için belediye meclisi onay vermesi gerekiyormu yoksa başkan kovdum gitti demesi yeterli ?

mesela İBB ANKARA gibi yerlerde on binlerce sözleşmeli personel var 4b 5393 vs vs bu kadar kolaymı onları çıkarıp yerlerine kendi adamlarını almaları..işin hukuki boyutu yok mu ? mesela ben 15 yıldır büyük bir sehirde belediyesinde çalışıyorum 10 yıl taşeron olarak sonra bizi sözleşmeli 5393 yaptılar imza atıp..bir sey olsa geri dönüşü varmı ve bir çok sorular sorular sorular..sizden ricam bilgi sahibiyseniz cevap verin varsayıma göre değil..okuyan arkadaşlar olacak yanlış yönlendirme olmasın biz zahmet.

drolin, 2 hafta önce - Alıntıya git

Belediyelerde sözleşmeli personel çalıştırılması gayet normal. Nasıl ki A partisi belediyeyi kazandığında kendi destekçilerini işe alıyor ise; B partisi de o belediyeyi A partisinden aldığı anda kendi destekçilerini işe almalı. Eee ihdas olunan kadro belli, o oranda zaten sözleşmeli personel de alınmış oluyor. O halde ne yapıp edip, eski partinin torpili ile işe giren haramzadeleri bir bahane ile işten çıkartıp, sonra açılan norm durumuna göre yeni haramzadeleri işe alması gerekiyor. Bu durum BİLGİYE ve TEKNİK KAPASİTEYE göre eleme yapan, hak yenmeden, hukuk çiğnenmeden çalışanın belirlendiği bir sınav sistemi ile belediyeler birliği üzerinden istihdam modelini tam anlamıyla hayata geçirene kadar böyle gider... Yani belediyede çalışan dostlarım hiç kusura bakmasın ama sizler nasıl kş A Partisinin ilçe/il teşkilatından alınan referans ile işe girdiyseniz, B Partisinin de bunu yapmaya hakkı var.

Tabi bazıları için acı veren doğruları konuştuğum için bu yoruma " - " (eksi) vermeye şuandan itibaren başlayabilirsiniz.. :)

19 Kasım 2019 21:27

muhendis6181
Memur

Yatarak kadro isteyenler nasilsiniz?

19 Kasım 2019 22:14

Serhatttt55
Aday Memur

muhendis6181, 2 hafta önce - Alıntıya git
yav yeter artık çık şu forumdan yazık günah hergun sakat sakat şeyler yaziyorsun
20 Kasım 2019 09:00

muhendis6181
Memur
yav yeter artık çık şu forumdan yazık günah hergun sakat sakat şeyler yaziyorsun
Serhatttt55, 2 hafta önce - Alıntıya git

Bence senin gitmen daha hayırlı olur.Belliki Psikolojin kaldırmıyor.

20 Kasım 2019 09:13

erenass
Şef

muhendis6181, 2 hafta önce - Alıntıya git

valla katılıyorum mühendise okunma sayısına bakın burda mücadele veren sayısına bakın herkes armut piş ağzıma düş diyor haklısın mühendis herkes okuyor ama bir mesaj yorum yazmak yada bir etkinliğe katılmıyor

20 Kasım 2019 09:18

muhendis6181
Memur

Dün etkinlik yapıldı twitterde trend listesine girilemedi.

Ama burada millet gerilmeye gelince birbiriyle yarışıyor.

Konu aktif canlı olsun diye yazıyorum ona bile gerilen var. Bu iyi birşey değil. Psikolojisi süreci kaldırmayanlar girmesin konuya daha iyi en azından gerginlik huzursuzluk yaratmazlar.

20 Kasım 2019 10:09

kalpçarpıntısıı
Aday Memur

Twitterda tt olmamız lazım birgün belirleyelim be herkes o gün o saatte twet yağmuru yapsın yeter artık harekete geçmeliyiz .. eyt liler yıktı ortalığı 3600 konuşuluyor şimdide... biz sözleşmeliler kimsenin umurunda değiliz.. adalet bakanına twet yağmuru yapalım çünkü birtek o dedi adaletli olması için tüm kurumlarda sözleşmelilere kadro çalışması yapılmalı diye

20 Kasım 2019 10:59

LatifKilic
Aday Memur

Sadece Adalet Bakanı değil bunun yanında çalışma bakanını da dahil etmeliyiz. Samimi olan milletvekilerini de unutmamak lazım.

20 Kasım 2019 14:53

fcezei06

++++

20 Kasım 2019 16:31

erenass
Şef

adalet bakanı bu işi çözer arkadaşlar bence burdan yüklenmeliyiz hayırlısı artık

20 Kasım 2019 18:05

muhendis6181
Memur

https://mobile.twitter.com/bakisimsekmhp

"İçişleri Bakanlığı bütçe görüşmeleri sözleşmeli personellerimizin durumunu yazılı ve sözlü olarak bakanımız Süleyman Soylu beyefendiye ilettik.Sorunun takipçi olacağımızı belirttik."

Gündem çok sıcakken mutlaka 10-15 gün tüm kanallardan (twitter,mail v.b) yüklenmemiz lazim. Tünelin ucunda ışık var oraya doğru çabalayip ilerlememiz lazim .

Toplam 7459 mesaj
«361362363364365366367368369370371372373

ANKET
Diyarbakır annelerinin evlat nöbetini destekliyor musunuz?