Editörler : E.Kayı Han
«384385386387388389390391392393394395»

Ktp5252
Yasaklı
06 Ocak 2020 11:24

Onlar geçen yayında da sormadılar. Ak parti grup toplantısı yarındı sanırım. İnşallah hayırlı bir haber alırız.

Kadrosuz2435, 4 yıl önce

Noldu...

Özgür basın bizlerin sesi oldu mu.. Biz hala hayal dünyasında yaşayan insanlarız. Korkularından tek bir soru bile soramadılar..Bu süreç böyle devam edip gider. Kaç seçim, kaç referandum geçti. Her seferinde ümitlendik. Sonuç..

Sendika dediniz.. İstifalar, başvurular, (kısmen) yalvarmalar..

Sistem baştan sona yanlışlar üzerine kurulu. Hepimizin bildiği ama düşünmekten bile kaçındığı bir gerçeği "kral çıplak" şeklinde söylemelim:

Recep Tayyip Erdoğan "kadro verilsin" demedikten sonra hiç bir şekilde kadro gelmez. İstediğimiz kadar twitter eylemi yapalım, kendimizi bağlı bulunduğumuz kurumun önünde yaksak da, o bir kişi verilsin demedikten sonra kadro gelmez.

Yok bakanmış, yok parti yetkilisiymiş..

Bu ülke tek bir kişinin yönetiminde ve beğenseniz de beğenmeseniz de karar ona ait. İtiraz merciin yok.

veterinereasy
Aday Memur
06 Ocak 2020 14:20

arkadaşlar Cumhurbaşkanı RTE dünya lideri olmaya çalıştığı için pek umurunda olacak durumda değiliz. ama şu bir gerçek biz üvey evladız devletin..

veterinereasy
Aday Memur
07 Ocak 2020 09:57

tek güvencemiz akp belediyeleri çok oy ve belediye kaybettikleri için şuana kadar akp belediyelerinde sözleşmeli çıkaran olmadı. bazı belediyeler zarar ettiği görüşü ile belediye şirketlerini kapatarak personel çıkarttı ama sözleşmeli personel çıkarttığını duymadım varsada sayısının fazla olduğu düşünmüyorum

alfa_1
Şef
07 Ocak 2020 12:51

ben belediyedeki kadro olayına hdp li belediyelerdeki çalılanlar ötürü sıcak bakmadıklarını duymuştum. kaldı ki artık 4b li alım bile yok. eskiden milli saraylar tbmm ye bağlıyken alınanlar memur kadrosunda alınırdı .şimdi milli saraylar cumhurbaşkanlığına bağlandı ve 4d li statüsünde asgari ücret teklif edilerek alınacak. arkadaşlar etkinlikler yapılmadıkça kimse sesimizi duymaz bunu da böyle bilin

sıradanüyeişte
Aday Memur
07 Ocak 2020 16:38

#

surfbandit
Şef
07 Ocak 2020 18:45

Bu linki paylaştım çünkü açıklamayı yapan akp milletvekili.

Teknisyen2089
Genel Müdür
07 Ocak 2020 22:36

Etkinlik Duyurusu; 09.01.2020 Perşembe saat:18.00' da tt Etkinliği vardır. Son 4 Etkinliktir. Katılım şahsi tercihlerinize kalmış. Şahsen söylüyorum bu mağduriyet bitene kadar VAZGEÇMEYECEĞİM.

Nozdormu
Daire Başkanı
07 Ocak 2020 23:26

Buradayım, yanındayım bugünde yarın da. :)

9 unda da bir aksilik olmazsa çete ile devam edeceğiz.

Teknisyen2089, 4 yıl önce
Etkinlik Duyurusu; 09.01.2020 Perşembe saat:18.00' da tt Etkinliği vardır. Son 4 Etkinliktir. Katılım şahsi tercihlerinize kalmış. Şahsen söylüyorum bu mağduriyet bitene kadar VAZGEÇMEYECEĞİM.
08 Ocak 2020 09:00

+1

Teknisyen2089, 4 yıl önce

erenass
Şef
08 Ocak 2020 14:59

valla yalnız bırakamayacam sizleri yeniden burdayız sinirlendik ama ne yapalım yalnızlık allaha mahsustur arkadaşlar adalet bakanlığı görevde yükselme sınavı olacak yakın bir tarihte bu adalet bakanlığında çalışan sözleşmeli arkadaşlar görevinde yükselmek istemiyor mu bütün sendikalar kitap basımına başladı görevde yükselme sınavı neden gıkları çıkmıyor adalet bakanlığı adı üstünde adalet tüm sözleşmelilere kadro gelmeli elbette....

LatifKilic
Aday Memur
08 Ocak 2020 16:06

Bende yerimi alacağım ama umudum tükendi tükenecek.

Teknisyen2089
Genel Müdür
08 Ocak 2020 16:49

Cansın kardeşim.
erenass, 4 yıl önce

valla yalnız bırakamayacam sizleri yeniden burdayız sinirlendik ama ne yapalım yalnızlık allaha mahsustur arkadaşlar adalet bakanlığı görevde yükselme sınavı olacak yakın bir tarihte bu adalet bakanlığında çalışan sözleşmeli arkadaşlar görevinde yükselmek istemiyor mu bütün sendikalar kitap basımına başladı görevde yükselme sınavı neden gıkları çıkmıyor adalet bakanlığı adı üstünde adalet tüm sözleşmelilere kadro gelmeli elbette....

Hakç
Daire Başkanı
08 Ocak 2020 20:13

İnşallah olumlu bir gelişme olur etkinlikler faydasını verecektir bizim bu mağduriyetimizi herkes biliyor. Bazı bakanlıklar açıklama yapıyor ama hükümet niye bu kadar sessiz kalıyor. Allah yardımcımız olsun inşallah bu adaletsizlik son bulur. Sendikalar da nasıl bu kadar vurdum duymaz anlamak mümkün değil

Muhammed4141
Daire Başkanı
08 Ocak 2020 20:32

Erenas kardes adalet bakani kadroyu cok dillendiriyor bunu gosterirken de hep gorevde yukselmeyi kullaniyor benim sahsi fikrim bu ilan verilene kadar adalet bakani kadro verir cunku kendisi bu haksizliga goz yummaz ve son aciklamasinda c baskaninin kadro olayibi c baskanligi ve hukimetin adaletli bir yaklasimi var demisti bence adaletli yaklasimi bu herkese 3 +1 boylelilkle haksizlik olmaz ve gorevde yukselme sinavina herkes girer senin dusuncelerini de bu hususta merak ediyorum cevap yazarsan sevinirim

Ekonomist80
Aday Memur
08 Ocak 2020 20:50

Akit vde memursen başkanı konuşuyor twt yagmuru yapılmalı

Nozdormu
Daire Başkanı
08 Ocak 2020 21:36

Buçuk ali konuşuyor.

Teknisyen2089
Genel Müdür
08 Ocak 2020 23:15

Senin bu tarzını seviyoruz kardeşim. Her zaman umutlu.
Hakç, 4 yıl önce

İnşallah olumlu bir gelişme olur etkinlikler faydasını verecektir bizim bu mağduriyetimizi herkes biliyor. Bazı bakanlıklar açıklama yapıyor ama hükümet niye bu kadar sessiz kalıyor. Allah yardımcımız olsun inşallah bu adaletsizlik son bulur. Sendikalar da nasıl bu kadar vurdum duymaz anlamak mümkün değil

erenass
Şef
09 Ocak 2020 08:37

kardeşim teşekkür ederim senin görüşünle aynı adalet bakanlığında çalışan personelin sıkıntıları ortada çünkü örnek 2013 yılında kadrolu katip ondan sonrakiler sözleşmeli örnek kadrolu bilgisayar teknisyeni sözleşmeli bilgisayar teknisyeni üstelik sözleşmeli olarak başlayanlar kpss puanı daha yüksek yani kpss ile alım yapılmış bu yüzden adalet bakanı üstelik sözünde duran bir kişi mübaşirleri genel idari hizmetler sınıfına aldırdı sözünü tuttu sözünde duran bir kişi ona bu yüzden güvenim var konuştuğunu yapan bir kişi ama bu görevde yükselme ve kadro olayı şart çünkü dirsek çürütük okul bitirdik ne zorluklarla okuduk halada okuyoruz bir üniversite bitirmek bu devirde kolay değil harç parası yurt parası yemek parası şu parası kitap parası umarım herşeyin hakkımızda hayırlısı olur...

Muhammed4141, 4 yıl önce

Erenas kardes adalet bakani kadroyu cok dillendiriyor bunu gosterirken de hep gorevde yukselmeyi kullaniyor benim sahsi fikrim bu ilan verilene kadar adalet bakani kadro verir cunku kendisi bu haksizliga goz yummaz ve son aciklamasinda c baskaninin kadro olayibi c baskanligi ve hukimetin adaletli bir yaklasimi var demisti bence adaletli yaklasimi bu herkese 3 +1 boylelilkle haksizlik olmaz ve gorevde yukselme sinavina herkes girer senin dusuncelerini de bu hususta merak ediyorum cevap yazarsan sevinirim

Nozdormu
Daire Başkanı
09 Ocak 2020 09:54

Mübaşirlerin idari hizmet sınıfına geçmesi tamamen ADALET SEN'in 9 yıldır verdiği mücadelenin sonucu. Bir sürü dava açtılar, görüşmedikleri bürokrat, millet vekili falan kalmadı.

Herneyse sonuçta bu hak alındı.

Umarım tüm sözleşmelilerin kadro sorunu da çözülür.

erenass, 4 yıl önce

kardeşim teşekkür ederim senin görüşünle aynı adalet bakanlığında çalışan personelin sıkıntıları ortada çünkü örnek 2013 yılında kadrolu katip ondan sonrakiler sözleşmeli örnek kadrolu bilgisayar teknisyeni sözleşmeli bilgisayar teknisyeni üstelik sözleşmeli olarak başlayanlar kpss puanı daha yüksek yani kpss ile alım yapılmış bu yüzden adalet bakanı üstelik sözünde duran bir kişi mübaşirleri genel idari hizmetler sınıfına aldırdı sözünü tuttu sözünde duran bir kişi ona bu yüzden güvenim var konuştuğunu yapan bir kişi ama bu görevde yükselme ve kadro olayı şart çünkü dirsek çürütük okul bitirdik ne zorluklarla okuduk halada okuyoruz bir üniversite bitirmek bu devirde kolay değil harç parası yurt parası yemek parası şu parası kitap parası umarım herşeyin hakkımızda hayırlısı olur...

erenass
Şef
09 Ocak 2020 10:13

bütün sendikalar sözleşmeliler ile ilgili herşeyi dile getiriyorlar sonuç sıfır sendikayı dinleyen yok gözünüzde büyütmeyin yinede fayda var ise tabikide teşekkür ederim ama ben inanmıyorum sendika işlerine hepsi paranın derdinde herneyse adalet bakanı cumhurbaşkanı istemez ise olmaz kısaca.

Nozdormu, 4 yıl önce

Mübaşirlerin idari hizmet sınıfına geçmesi tamamen ADALET SEN'in 9 yıldır verdiği mücadelenin sonucu. Bir sürü dava açtılar, görüşmedikleri bürokrat, millet vekili falan kalmadı.

Herneyse sonuçta bu hak alındı.

Umarım tüm sözleşmelilerin kadro sorunu da çözülür.

Toplam 15990 mesaj
«384385386387388389390391392393394395»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi