Editörler : E.Kayı Han
«385386387388389390391392393394395396»

Nozdormu
Daire Başkanı
09 Ocak 2020 10:29

Benim hepsiyle iyi ilişkilerim var.

Olay şöyle

Memursen: Öğretmen ve Diyanet sendikası. Diğerlerini çöp ve yük olarak görüyor. Her hak bunlar için alınıyor.

Kamusen: Eskiden Öğretmen ve sağlıkçı sendikası idi, şu anda sadece Sağlıkçıların sendikası. Bu konfederasyon sayesinde sağlıkçılarda hakkını alıyor.

Bunların arasında eriyen bir kurumdaysanız, kendi "özel" sendikanız yoksa hiç bir hakkınızı almanız mümkün değil.

Adalat SEN de bunu görerek kurulmuş, sadece Adalet Bakanlığı personeli için uğraşıyor, onların sorunlarını dile getiriyor. Bakanlık personeli hariç kimse de üye olamıyor işte.

Herneyse ben gittim kamusen ve memursen yetkilileri ve il bakanları arkadaşlarımız görüştüm kendi kurumumla ilgil, bana dediler ki Buro kolumuzda 10 kurum var, her yıl biri için hak istesek size 10 yılda sıra gelir.

Dedim tamam bebişim sizden bi bok olacağı yok anlaşıldı.

Bu yüzden hangi kurumda çalışıyorsanız, o kurumun bagımsız bir sendikası varsa ona üye olun. Yoksa konfedarasyon sizin paranızla MERCEDES binip, sizin derdinizi bilmeyen insanlardan oluşuyor.

erenass, 4 yıl önce

bütün sendikalar sözleşmeliler ile ilgili herşeyi dile getiriyorlar sonuç sıfır sendikayı dinleyen yok gözünüzde büyütmeyin yinede fayda var ise tabikide teşekkür ederim ama ben inanmıyorum sendika işlerine hepsi paranın derdinde herneyse adalet bakanı cumhurbaşkanı istemez ise olmaz kısaca.

Ktp5252
Yasaklı
09 Ocak 2020 11:08

Biz sendikalardan daha fazla uğraş verdik ancak görmezden gelindik, geliniyoruz da. Umutlar tükenmek üzere şahsım adına.

Teknisyen2089
Genel Müdür
09 Ocak 2020 11:22

Unutmayalım.
Teknisyen2089, 4 yıl önce
Etkinlik Duyurusu; 09.01.2020 Perşembe saat:18.00' da tt Etkinliği vardır. Son 4 Etkinliktir. Katılım şahsi tercihlerinize kalmış. Şahsen söylüyorum bu mağduriyet bitene kadar VAZGEÇMEYECEĞİM.

Muhammed4141
Daire Başkanı
09 Ocak 2020 11:30

Nozdormo ve erenas arkadaslar bakan son aciklamasinda c baskanimiz ve hukumetimiz olaya adaletli bir yaklasiminin oldugunu soyledi adalet bakani c baskani ve hukumet adina boyle aciklama yaptigina gore olay sendikayi mendikayi asmis direk baska yerlerden baglamis gibi adalet bakani diye dusuyorum

erenass
Şef
09 Ocak 2020 11:34

Uyarilarin beni̇m i̇çi̇n önemli̇ i̇di̇ kardeşi̇m eleşti̇ri̇ye ve bi̇lgi̇ye açiğim i̇li̇şki̇leri̇n i̇yi̇ olmasi güzel bi̇rşey bu yazdiklarini düşünecem teşekkür ederi̇m.

Nozdormu, 4 yıl önce

Benim hepsiyle iyi ilişkilerim var.

Olay şöyle

Memursen: Öğretmen ve Diyanet sendikası. Diğerlerini çöp ve yük olarak görüyor. Her hak bunlar için alınıyor.

Kamusen: Eskiden Öğretmen ve sağlıkçı sendikası idi, şu anda sadece Sağlıkçıların sendikası. Bu konfederasyon sayesinde sağlıkçılarda hakkını alıyor.

Bunların arasında eriyen bir kurumdaysanız, kendi "özel" sendikanız yoksa hiç bir hakkınızı almanız mümkün değil.

Adalat SEN de bunu görerek kurulmuş, sadece Adalet Bakanlığı personeli için uğraşıyor, onların sorunlarını dile getiriyor. Bakanlık personeli hariç kimse de üye olamıyor işte.

Herneyse ben gittim kamusen ve memursen yetkilileri ve il bakanları arkadaşlarımız görüştüm kendi kurumumla ilgil, bana dediler ki Buro kolumuzda 10 kurum var, her yıl biri için hak istesek size 10 yılda sıra gelir.

Dedim tamam bebişim sizden bi bok olacağı yok anlaşıldı.

Bu yüzden hangi kurumda çalışıyorsanız, o kurumun bagımsız bir sendikası varsa ona üye olun. Yoksa konfedarasyon sizin paranızla MERCEDES binip, sizin derdinizi bilmeyen insanlardan oluşuyor.

erenass
Şef
09 Ocak 2020 11:35

İNŞALLAH KARDEŞİM.

Muhammed4141, 4 yıl önce

Nozdormo ve erenas arkadaslar bakan son aciklamasinda c baskanimiz ve hukumetimiz olaya adaletli bir yaklasiminin oldugunu soyledi adalet bakani c baskani ve hukumet adina boyle aciklama yaptigina gore olay sendikayi mendikayi asmis direk baska yerlerden baglamis gibi adalet bakani diye dusuyorum

Nozdormu
Daire Başkanı
09 Ocak 2020 11:43

Cumhurbaşkanı ve bakanların umrunda değiliz. Umrunda olsak ve ADALET olsa herkese 3+1 gelirdi.

Devletin sözleşmeli istihdama ihtiyacı olaibl,r buna itirazım yok. Adamı doğuda işe alıyorlar bi gün durmadan batıya kacıyordu.

Fakat sen öğretmeni diyanet çalışınını hemşireyi 3+1 yapıp diğer kurumları kendi haline bırakman hak ve hakkaniyete uygun değildir.

Muhammed4141, 4 yıl önce

Muhammed4141
Daire Başkanı
09 Ocak 2020 12:23

Nozdormu c baskanini umrunda degiliz ama bence adalet bakaninin fazlasiyla umrundayiz adam kendini bize mi ispat edecek koskoca adaket bakani adam cabalayacagiz diyordu simdi calisma var diyor diger bakanlarda onun kadar cabalasa eminim ki o dedigin adalet yerini bulurdu ama bu zamana kadar her soyledini yerine getirdigi icin adalet bakani bu isi halledecek diye dusunuyorum

Ktp5252
Yasaklı
09 Ocak 2020 12:42

Süresi belli değil bir de diğer bakanlıklar kendi personelleri için düzenleme sağladı. Bu çalışmada adalet bakanlığın kapsayabilir sadece. İnşallah herkese gelir bir düzenleme.

Muhammed4141, 4 yıl önce

Nozdormu c baskanini umrunda degiliz ama bence adalet bakaninin fazlasiyla umrundayiz adam kendini bize mi ispat edecek koskoca adaket bakani adam cabalayacagiz diyordu simdi calisma var diyor diger bakanlarda onun kadar cabalasa eminim ki o dedigin adalet yerini bulurdu ama bu zamana kadar her soyledini yerine getirdigi icin adalet bakani bu isi halledecek diye dusunuyorum

Muhammed4141
Daire Başkanı
09 Ocak 2020 12:53

Evet suresi belli degil ama bakan bu kadar dillendirdigine gore cok da uzak degil

blackkuzm
Memur
09 Ocak 2020 13:24

Adalet bakanlığında çalışıyorum ilkkez şuan ki bakanımız döneminde üniforma tanıtımı felan yapıldı muhtemelen kadro gelmese bile bizim adımıza kadrolu haklarına sahip bir düzenleme ya da 3+1 sistemi getirecek bizede

Nozdormu
Daire Başkanı
09 Ocak 2020 14:07

Beyler rüyalarda yaşıyorsunuz. Adalet Bakanlığı personel için nokta kadar iyi bir şey yapmadı. Sürekli personelin özlük ve mali haklarından kısmıştır....

blackkuzm, 4 yıl önce
Adalet bakanlığında çalışıyorum ilkkez şuan ki bakanımız döneminde üniforma tanıtımı felan yapıldı muhtemelen kadro gelmese bile bizim adımıza kadrolu haklarına sahip bir düzenleme ya da 3+1 sistemi getirecek bizede

debug
Genel Müdür
09 Ocak 2020 15:03

2023'e doğru anketler sıkıntılı gelirse kadro gelir yoksa gelmez

Ktp5252
Yasaklı
09 Ocak 2020 15:18

Dillenen ne kardeşim sürekli aynı sözleri duyuyoruz. Hepsinde de umutlanıp hüsrana uğramaktan başka ne oldu. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Muhammed4141, 4 yıl önce

Evet suresi belli degil ama bakan bu kadar dillendirdigine gore cok da uzak degil

blackkuzm
Memur
09 Ocak 2020 15:41

Diğer bakanlar dile bile getirmiyor şuan her bakanlık kısıyor emin ol
Nozdormu, 4 yıl önce

Beyler rüyalarda yaşıyorsunuz. Adalet Bakanlığı personel için nokta kadar iyi bir şey yapmadı. Sürekli personelin özlük ve mali haklarından kısmıştır....

Muhammed4141
Daire Başkanı
09 Ocak 2020 15:52

Herkesin anlayisi ve algilamasi farkli ben diyorum ki adalet bakani o kadar aciklama yapti o kadar soz soyledi o laflari yemez o kadroyuda alir

Teknisyen2089
Genel Müdür
09 Ocak 2020 18:18

Başladı; #SözleşmeliMemurKadroya

Elvansag
Aday Memur
09 Ocak 2020 22:27

İç işlerinde çalışıyorum bende 4b liyim. İl müdürümüz toplantıya gitti geçen ay bildiğiniz hep genel müdürlükten falan hep makam mevkii sahibi insanlar toplanmışlar ve demişlerki bundan sonra kurumumuz personel alımları hep 4b ile yapılacak. Kurumunuzda bulunan 4b lileride uygun gördüklerinizi tabi,yetiştirin bundan sonra statü hep 4b Li olacağından bu 4b lilere ünvanda yükselme sınavına katılmalarının yolunu açıcaz. Yani bizim kuruma gelmez kadro. Artık 657 bitiyo kısacası

gandalf10
Aday Memur
10 Ocak 2020 00:19

Eleştirmek mahiyetinde değilim yanlış anlamayın 657 de bir sürü ünvan makam tazminatı göstergeler ek ödemeler daire başkanlıkları var 4b de mali haklar sıkıntılı müdür yapacak adam bulamazlar. Adalet bakanının açıklamasından yorumladığım cumhurbaşkanının adaletinden bahsediyor 3+1 verilen yerler var ve buralarda zaten yükselme kısıtlı neden durduk yere 3+1 kadrosu verdi. Sözleşmeli personelin amacı millet tayin falan istemesin her yerde eleman olsun iş yürüsün amacı. Benim şahsi tahminim herkese 3+1 kadro verecekler. Direk kadro gelse bu sefer 3+1 olanlar isyan edecek.

gelbizebazibazi
Aday Memur
10 Ocak 2020 03:13

Bu mesaj 20'nin üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.

arkadaş ben anlamıyorum bu milleti. girerken kadro vericez mi dediler yok. 5 sene sonra kadro alırsın mı dediler o da yok. kadro istiyorsan otur çalış kpss'ye doğrudan atama ile atan. nedir bu karın ağrısı anlamıyorum vallahi. Aldığın puanla kadrolu olamamışsın işte. Burada ağlayacağınıza gidin doğrudan atama ile atanacak puanlar almaya bakın. kimse sizi tutmuyor sonuçta.

Toplam 15990 mesaj
«385386387388389390391392393394395396»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi