Editörler : E.Kayı Han
«456457458459460461462463464465466467»

Nozdormu
Daire Başkanı
08 Ocak 2021 10:38

Çok fark var. 5. ayda vergi dilimine giriyor sözleşmeli. Kadrolu 10. ayda giriyor yüzde 20 ye.

Maaş 250 TL civari daha düşük. 250 tl bi fatura demek.

Bilmeden konuşmayın burada ciddi mücadele veriyoruz.

ilkayozcan, 3 yıl önce
Hocam kadrolu ve sozlesmeli arasında cok mu fark var neden bu kadar dert ediyorsunuz ne tur ayrımcılık yapılıyor kurum içerisinde merak ediyorum cevaplarsanız sevinirim acikcasi

abbmuhendis
Aday Memur
08 Ocak 2021 14:54

Sana sözleşmeli memurluk bile fazla aslında öncelikle okuduğunu anlayamıyorsun çünkü adam kibarca sormuş bilmiyorki zaten soruyor adama bilmiyorsun diyorsun bide. ikincisi memurluğun gereği olan hoşgörü ve anlayış yok üçüncüsü sözleşmeli olduğun hallerde eksik verilen haklarını dahi bilmiyorsun sana kadro fazla bile.

Nozdormu, 3 yıl önce

Çok fark var. 5. ayda vergi dilimine giriyor sözleşmeli. Kadrolu 10. ayda giriyor yüzde 20 ye.

Elifmh
Kapalı
08 Ocak 2021 15:07

çevre ve şehircilik bakanlığı sözleşmeli büro personeli becayiş yapmak isteyenler ulaşsın lütfen

Muhammed4141
Daire Başkanı
08 Ocak 2021 18:33

Adalet bakani daha oncede boyle aciklamalar yapmisti ama hepsi bos cikti ins bu dogru cikar daha oncekiler hep bos ciktigi icin pek guvenemiyorum face de bu haberle ilgili paylasimlar var kesin gozuyle bakanlar var rabbim ins bize nasip eder kadroyu

08 Ocak 2021 21:12

Saçmalamışsın.Kadrolu daha geç giriyormuş vergi dilimine.Öyle birşey yok.Senin vergi dilimin kazandığın maaşa göre kesilir.7 8 bin tl alan bir kadrolu memur üçüncü ayda vergi dilimine giriyor zaten
Nozdormu, 3 yıl önce

Ktp5252
Yasaklı
08 Ocak 2021 21:24

Adalet bakanının kadro ile ilgili açıklaması sadece ceza evi personelini mi kapsıyor acaba yoksa tüm adalet bakanlığı personelini mi?

ilkayozcan
Aday Memur
08 Ocak 2021 21:38

Sagol hocam bilmediğim için sordum adam tepeme bindi adeta yaziktir bilmiyorum ve merak ediyorum kadrolu sozlesmeli arasındaki farklılıkları
abbmuhendis, 3 yıl önce

Sana sözleşmeli memurluk bile fazla aslında öncelikle okuduğunu anlayamıyorsun çünkü adam kibarca sormuş bilmiyorki zaten soruyor adama bilmiyorsun diyorsun bide. ikincisi memurluğun gereği olan hoşgörü ve anlayış yok üçüncüsü sözleşmeli olduğun hallerde eksik verilen haklarını dahi bilmiyorsun sana kadro fazla bile.

Katip0841
Memur
08 Ocak 2021 21:48

Ben hepsini diye duydum yetkililerden hocam. Sadece CTE'deki müdürlerle değil tüm adliye ve icra müdürleri ile de toplantı yaptı bakan sonuçta. Memurlar net ortada gezen bir uyap dökümanı o da CTE ile ilgili onu baz alarak haber yaptığını düşünüyorum ama müdürlerin dediği tüm adalet personeli ile ilgili olduğu
Ktp5252, 3 yıl önce

Adalet bakanının kadro ile ilgili açıklaması sadece ceza evi personelini mi kapsıyor acaba yoksa tüm adalet bakanlığı personelini mi?

Metahn
Aday Memur
08 Ocak 2021 21:48

7-8 bin alan kadrolu memurun ek ödemesi işin içine girmez

4200 maaş alıp

2 bın tl ek ödeme alıyorsa

4200 tl üzerinden vergi dilimine girer ,

sozlesmelıde ise sozlesmelı ucreti uzerınden gırer arkadaş dogru soylemıs ,

sozlesme ucretı 6200 tl ıste onun uzerınden vergı dılımıne girer ..

TıbbiSekreter41, 3 yıl önce
Saçmalamışsın.Kadrolu daha geç giriyormuş vergi dilimine.Öyle birşey yok.Senin vergi dilimin kazandığın maaşa göre kesilir.7 8 bin tl alan bir kadrolu memur üçüncü ayda vergi dilimine giriyor zaten

Metahn
Aday Memur
08 Ocak 2021 21:53

gelirse bana göre herkese gelir ,

emsal teşkil eder çünkü kanun çıkarılması veya khk ile bu iş olur.

hadi bi yere getirelim diğerine getirmeyelim olmaz olacagını sanmıyorum

öyle olacak olsa bellı yıllardan sonra giren saglık bakanlıgı ve dıyanette calısan personel kadro alırdı ..

bellı yıldan sonra girenleri kadroya aldılar neden sizce ?

dıgerlerını neden almadılar şu anda dıyanet ve saglıkta bellı senelerden önce gıren 657/4b lı personel var .

Katip0841, 3 yıl önce
Ben hepsini diye duydum yetkililerden hocam. Sadece CTE'deki müdürlerle değil tüm adliye ve icra müdürleri ile de toplantı yaptı bakan sonuçta. Memurlar net ortada gezen bir uyap dökümanı o da CTE ile ilgili onu baz alarak haber yaptığını düşünüyorum ama müdürlerin dediği tüm adalet personeli ile ilgili olduğu

Metahn
Aday Memur
08 Ocak 2021 21:54

yani sözleşmeli daha erken vergi dilimine girer.

Metahn, 3 yıl önce

7-8 bin alan kadrolu memurun ek ödemesi işin içine girmez

4200 maaş alıp

2 bın tl ek ödeme alıyorsa

4200 tl üzerinden vergi dilimine girer ,

sozlesmelıde ise sozlesmelı ucreti uzerınden gırer arkadaş dogru soylemıs ,

sozlesme ucretı 6200 tl ıste onun uzerınden vergı dılımıne girer ..

Katip0841
Memur
08 Ocak 2021 22:20

Hocam bence de öyle. Diyanet ve sağlık bakanlığı için hazırlanan kanun teklifi geriye dönük olarak değil sonraki alımlar için ve eksik hazırlanmış kanun teklifi olduğundan şu anda idare mahkemeleri yoluyla kadrosunu alan alıyor o yüzden o kanunun da herkesi kapsayacak şekilde revize edilmesi zorunlu oldu. Adalet Bakanlığında da tutup cte ye verip de icra ve adliyelere vermemek çok büyük yanlış olur ve dediğiniz gibi emsal teşkil ederdi. Böyle yanlışı bakan de yapmaz herhalde. Zaten söylenenler de tüm bakanlık personeline geleceği cte sadece medyaya düşen kısmı.
Metahn, 3 yıl önce

gelirse bana göre herkese gelir ,

emsal teşkil eder çünkü kanun çıkarılması veya khk ile bu iş olur.

hadi bi yere getirelim diğerine getirmeyelim olmaz olacagını sanmıyorum

öyle olacak olsa bellı yıllardan sonra giren saglık bakanlıgı ve dıyanette calısan personel kadro alırdı ..

bellı yıldan sonra girenleri kadroya aldılar neden sizce ?

dıgerlerını neden almadılar şu anda dıyanet ve saglıkta bellı senelerden önce gıren 657/4b lı personel var .

08 Ocak 2021 22:32

Valla kardeş bende sözleşmeliyim.Sağlık personeliyim.Benim hemşire arkadaşlarım var yaşça büyük ve kadrolu.9 bin tl maaş alıyor mart ayında %20 vergi dilimine giriyorum diyor.Bana aralık ayı bordrosunu gösterdi 699 tl vergi kesilmiş, benden 499 tl kesilmiş hesap et artık benden 500 tl fazla alıyor sadece
Metahn, 3 yıl önce

yani sözleşmeli daha erken vergi dilimine girer.

Muhammed4141
Daire Başkanı
08 Ocak 2021 22:43

Bakan bey tarih vermis mi 2021 yili ici demis diyorlar bazi paylasimlarda da 2 ay diye yaziyor belki de hicbiri daha oncekiler gibi bos bir aciklama ins bu sefer icini doldurur

Ktp5252
Yasaklı
09 Ocak 2021 16:57

EĞER ADALET BAKANLIĞI PERSONELİNE KADRO GELİRSE UMARIZ BİZİ DE PARÇALAMAZLAR 3+1'E TABİ OLANLAR SÜRESİZ SÖZLEŞMELİLER GİBİ. İNŞALLAH HERKESE TAM KADRO GELİR.

İvekm
Aday Memur
09 Ocak 2021 18:00

İnşallah. Adalet bakanlığı iş yükü çok yoğun olan bır bakanlık, tüm personel sonuna kadar özlük, iyileştirme ve kadroyu hakediyor
Ktp5252, 3 yıl önce

EĞER ADALET BAKANLIĞI PERSONELİNE KADRO GELİRSE UMARIZ BİZİ DE PARÇALAMAZLAR 3+1'E TABİ OLANLAR SÜRESİZ SÖZLEŞMELİLER GİBİ. İNŞALLAH HERKESE TAM KADRO GELİR.

Muhammed4141
Daire Başkanı
09 Ocak 2021 18:05

Katip52 nikli arkadas gelirse tum bakanlik personeline gelir bakanlik icinde ayrim olmadan herkesi kaplar bu kesin kesin olmayan bir sey var o da adalet bakaninin ne kadar dogru soyledigidir her yil basinda boyle seyler soyluyor yil bitiyor hic bir sey olmuyor ins bu sefer dogrudur

Ktp5252
Yasaklı
09 Ocak 2021 21:51

Adalet bakanlığı personelinin iş yükünü bakanlıkta çalışan bilir sadece. Aşırı stresli ve sorumluluk gerektiren işler yapıyoruz. Umarım kadro gelir bir an önce umut bağlayıp cevap bulamamaktan bıktık usandik.

hayri kırk
Kapalı
09 Ocak 2021 21:53

4b statüsünde çalışan adalet bak. Personeline kadro gelirse diğer bakanlıktakilere de gelmesi gerekmezmi otomatik olarak. 45A da 4+2 den 3+1 e düşünce hepsi birden düşmüştü.
Muhammed4141, 3 yıl önce

Katip52 nikli arkadas gelirse tum bakanlik personeline gelir bakanlik icinde ayrim olmadan herkesi kaplar bu kesin kesin olmayan bir sey var o da adalet bakaninin ne kadar dogru soyledigidir her yil basinda boyle seyler soyluyor yil bitiyor hic bir sey olmuyor ins bu sefer dogrudur

Muhammed4141
Daire Başkanı
09 Ocak 2021 22:23

Hayri arkadas bence de oyle olmasi gerekiyor ama adalet bakani farkli bir yolmu buldu bilemiyom adam hukukcu bir bosluk bulup kendi personelini alabilecek mi ben de meral ediyorum her yil basi bu cumleleri dinliyoruz yil bitiyor hicbir sey olmuyor

Toplam 15990 mesaj
«456457458459460461462463464465466467»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi