Editörler : E.Kayı Han
«538539540541542543544545546547548549»

Maviay8181
Aday Memur
10 Ocak 2022 11:39

Zaten kadro olacağını sanmıyorum. Kadroluların tüm haklarına sahip olma gibi anlıyorum.

İlk olarak işten çıkarmanın önüne geçilecek. Bakan beyin açıklamalarından anladığım budur.

zafer88, 2 yıl önce
Ben sahsen boyle bir duzenlemeyi kadro olarak gormem

ohank
Aday Memur
10 Ocak 2022 11:58

Sanırım herkesin derdi iş güvencesi. Sebepsiz tek taraflı feshin söz konusu dahi olmaması.

Bu konuda kadroluların sahip oldugu gibi bir güvence saglanmazsa ne anladım ben o işten.

Gidip ölüm iznini,dogum iznini kadrolularla eşitleyip bu konuda bir düzenleme yapılmazsa hiçbir anlamı olmaz, durumumuz şahken şahbaz oluruz.

Delikanlı Sevdası
Aday Memur
11 Ocak 2022 11:43

Bakanın son açıklamalarından sonra bir ümitsizlik oluştu hepimizde bence sesimizi daha fazla duyurmalıyız ve elimizden geleni yapmalıyız..Perşembe saat 18.00 de twitter etkinliğine herkesin katılması gerekiyor.Hakkımızda hayırlısı neyse o olsun.

ssrl
Aday Memur
11 Ocak 2022 12:10

Bakan her hafta farklı açıklama yapıyor. Ocakta 3600 meclise geliyordu, ses kesildi. 3600den sonra ilk sözleşmeliler ele alınacaktı, hazirana attılar.

paplo
Aday Memur
11 Ocak 2022 19:59

katılıyorum. ocakta 3600 gelecek mecliste demişti şimdi 6 ay öteledi .Benim anladığım tamamen bakan kendi fikrine göre konuşuyor. Asıl Cumhurbaşkanının düşüncesi ne o merak konusu. Yani Sayın bakan sayın erdoğan ile görüşüğ açıklama yapmıyor.tamamen kendi fikrini söylüyor oda gerçekleşmiyor doğal olarak. Ocak nere Haziran nere

ssrl, 2 yıl önce

Bakan her hafta farklı açıklama yapıyor. Ocakta 3600 meclise geliyordu, ses kesildi. 3600den sonra ilk sözleşmeliler ele alınacaktı, hazirana attılar.

Niypar
Şube Müdürü
11 Ocak 2022 22:40

sözleşmeli olarak kadro istemiyorum 5510 kadrolu memurluk maaş ve emeklilik yönünden çok daha berbat görevde yükselme ve kadrolu gibi tek sözleşme (işe giriş sözleşmesi) istiyorum

engineer4b
Kapalı
12 Ocak 2022 12:09

kadroya otomatik alınmaz zaten karar çıkarsa personel dilekçeyle kurumuna başvuracak.

siz dilekçe vermezsiniz. :)

Niypar, 2 yıl önce

sözleşmeli olarak kadro istemiyorum 5510 kadrolu memurluk maaş ve emeklilik yönünden çok daha berbat görevde yükselme ve kadrolu gibi tek sözleşme (işe giriş sözleşmesi) istiyorum

MardindeBir4Bli
Aday Memur
13 Ocak 2022 09:29

Bakanın açıklamalarından buna benzer bir şey çıkacağını sanıyorum.

Niypar, 2 yıl önce

Meal y
Aday Memur
13 Ocak 2022 11:05

Çalıştığım yere tocbirsen ilçe başkanı geldi kadro işini sorduğumda bu yıl tamamlanacak o iş laf ağızdan çıktı bir kere dedi tabi bunlar hep söylenen seyler ama yinede umut ediyor insan

engineer4b
Kapalı
13 Ocak 2022 14:58

toçbirsen ilçe başkanı kim. ilçede sendika başkanlığı diye bir şey yok. işyeri temsilcisidir. sendikası birkaç ayki toplu sözleşmede 01 ocak itibariyle kadroya alınacak yazdırsaydı ya.

seçimden önce birşeyler olacağı kesin. zaten 8 yıldan fazla oldu kadro verilmemesi..

neyin çalışması en fazla 1 ayda bitecek iş.. ne kanunlar geçiyor her hafta.. taşeron şirket elemanlarını bile kamu personeli yaparken süreç bu kadar uzamadı..

Meal y, 2 yıl önce

Çalıştığım yere tocbirsen ilçe başkanı geldi kadro işini sorduğumda bu yıl tamamlanacak o iş laf ağızdan çıktı bir kere dedi tabi bunlar hep söylenen seyler ama yinede umut ediyor insan

ssrl
Aday Memur
17 Ocak 2022 10:02

yine duruldu grup

ugurkah
Aday Memur
17 Ocak 2022 10:16

Arkadaşlar bir düşünelim yetkili sendika şuana kadar verilen her hakkı "biz aldık" demedi mi? Peki "şu olacak bu olacak" dedikleri de yine hükumetin verdiği ve kendilerinin önceden haber aldığı sözde kazanımlar oldu. Yetkili sendika 2022 sağlık sen takviminde yazmış" 2022 yılı içerisinde tamamlanarak sözleşmeliler 3+1 e geçirilecek" diye. Sendika duyumu olmadan kesin konuşacak cesareti bulamaz. Ayrıca taa ilk bu muhabbet geçtiğinde hatırlarsınız sendikacılar Ankara'ya gitmişlerdi genel merkeze vs dönüşte sendikacının ağzından "3+1 olacak ama eski çalışmaların sayılması için uğraşılıyor." cümlesini duymuştum. Tabi ne denli uğraşırlar hepimiz biliyoruz o ayrı.

Sözleşmeliiii
Aday Memur
17 Ocak 2022 15:39

Sendikayı etiketleyerek bir etkinlik yapsak keske veya changeden de yapılabilir i. yani iyileştirme değil kadro istıyoruz seklinde cok sessizlik var grupta
ugurkah, 2 yıl önce

Arkadaşlar bir düşünelim yetkili sendika şuana kadar verilen her hakkı "biz aldık" demedi mi? Peki "şu olacak bu olacak" dedikleri de yine hükumetin verdiği ve kendilerinin önceden haber aldığı sözde kazanımlar oldu. Yetkili sendika 2022 sağlık sen takviminde yazmış" 2022 yılı içerisinde tamamlanarak sözleşmeliler 3+1 e geçirilecek" diye. Sendika duyumu olmadan kesin konuşacak cesareti bulamaz. Ayrıca taa ilk bu muhabbet geçtiğinde hatırlarsınız sendikacılar Ankara'ya gitmişlerdi genel merkeze vs dönüşte sendikacının ağzından "3+1 olacak ama eski çalışmaların sayılması için uğraşılıyor." cümlesini duymuştum. Tabi ne denli uğraşırlar hepimiz biliyoruz o ayrı.

Serhatcepni1
Kapalı
17 Ocak 2022 19:47

Sanırsam soyle olcakmis 4 d liler devlete yükü çökmüş maas harici 4 ikramiye 2 tediye yılda toplam 18 maas ediyormuş 4 d yi 4 b ye 4 blileride 4 a kadroluya gecirceklermis bu hem devlete ekonomik olarak hafifletir hemde seçim için çok iş görür büyük ihtimal yıl sonu çıkar bu durum

kz06
Aday Memur
18 Ocak 2022 10:21

3+1 gelme ihtimali yok o zaman direkt kadro.

Serhatcepni1, 2 yıl önce

Sanırsam soyle olcakmis 4 d liler devlete yükü çökmüş maas harici 4 ikramiye 2 tediye yılda toplam 18 maas ediyormuş 4 d yi 4 b ye 4 blileride 4 a kadroluya gecirceklermis bu hem devlete ekonomik olarak hafifletir hemde seçim için çok iş görür büyük ihtimal yıl sonu çıkar bu durum

erlikataa
Aday Memur
18 Ocak 2022 10:35

Aslında mantıklı. Sadece maaş açısından bakarsak; isçilerin maaşı sözleşmeliden fazla, sözleşmelinin maaşı da memurlardan fazla. herkesi bir üst sınıfa kaydırınca daha az masraf oluyor.

Serhatcepni1, 2 yıl önce

ugurkah
Aday Memur
18 Ocak 2022 10:39

Bir ara işçi kadrosuna geçen taşeron güvenlikçileri 4B ye alma muhabbeti vardı, sanırım çalışma saatleri ve şekilleriyle alakalı işçilikle çelişen yanlar vardı diye hatırlıyorum. 4B den 4 veya 3+1 e geçiş isteğe bağlı olacak. Aynı şekilde 4D den 4B ye geçişi de zorlamayla yapmazlar sanırım, bu durumda tercihe bırakırlarsa kimse 4D den 4B ye geçmez diye düşünüyorum. Tabi ilerleyen zamanlarda seçime doğru her şey değişebilir. Biz 3+1 ve kadro üzerinden konuşuyoruz ama "kadrolularla eşit haklar" cümlesi nereye çeksek uzuyor. Yeni bir çalışma şekli de çıkabilir. Haklarda iyileştirme şeklinde uyduruk kazanımlar da olabilir. Haberlere göre sıralama 1-emekli maaşları 2-3600 3- sözleşmeliler

Serhatcepni1, 2 yıl önce

ssrl
Aday Memur
18 Ocak 2022 11:12

bu da heralde yıl sonu demek.

ugurkah, 2 yıl önce

Bir ara işçi kadrosuna geçen taşeron güvenlikçileri 4B ye alma muhabbeti vardı, sanırım çalışma saatleri ve şekilleriyle alakalı işçilikle çelişen yanlar vardı diye hatırlıyorum. 4B den 4 veya 3+1 e geçiş isteğe bağlı olacak. Aynı şekilde 4D den 4B ye geçişi de zorlamayla yapmazlar sanırım, bu durumda tercihe bırakırlarsa kimse 4D den 4B ye geçmez diye düşünüyorum. Tabi ilerleyen zamanlarda seçime doğru her şey değişebilir. Biz 3+1 ve kadro üzerinden konuşuyoruz ama "kadrolularla eşit haklar" cümlesi nereye çeksek uzuyor. Yeni bir çalışma şekli de çıkabilir. Haklarda iyileştirme şeklinde uyduruk kazanımlar da olabilir. Haberlere göre sıralama 1-emekli maaşları 2-3600 3- sözleşmeliler

Delikanlı Sevdası
Aday Memur
18 Ocak 2022 15:40

her ne hazırlanıyorsa bakan haziranda meclise gelir dedi...Yıl sonu da nerden çıktı?

ssrl, 2 yıl önce

bu da heralde yıl sonu demek.

Doga9090
Kapalı
18 Ocak 2022 18:36

Seçime doğru bence tüm sözleşmeli personeli alıp kadrolu yaparlar 3+1 diye bir şey olmaz diye düşünüyorum

Toplam 15990 mesaj
«538539540541542543544545546547548549»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi