Editörler : E.Kayı Han
«603604605606607608609610611612613614»

tarihçi_08
Kapalı
05 Ağustos 2022 20:09

Yav kardeş kimsenin istediği yere doğrudan kadro açılmıyor mecbur insanlar tercih veriyor mecbur diyorum bak. Öğretmenlerin yerine kendini koy. Öyle il seçeyim hemen oraya atanayım diye bir seçenekleri yok. Adamlar zaten kimi branşlara zar zor kadro açılıyor puanları mı yansın şehrinde kadro mu açılmasını beklesin de oraya atansın? Adam oraya çakılı olmak için gitmiyor ha 4 yılı göze almış gitmiş ama 4 yılda neler değişiyor neler... Kendini onların yerine bir kez koy. Ben katibim bulunduğum yerde kadro açıldığı için direkt tercih yaptım ve yıllardır buradayım. Beni ırgalayan bir durum değil tek sıkıntı görevde yükselme sınavlarına giremiyorum ve terfi derece alamıyorum. Sözleşmeli iken buradan bir şekilde giden nice arkadaşım oldu. Kimseyi bir yerde zorla tutamazsın bir şekilde oradan gitmek isteyecektir. İnsanların mazeretleri bitmez ve insanlık halidir bu olacaktır her zaman. Senin de işin düşebilir tayin isteyebilirsin. Devlet bir şekilde oradaki boşlukları dolduracaktır. Sözleşmeli tutup çakılı ve imkanları kısarak orada tutmak olmaz. Teşvik edeceksin, misal polisler ya da uzman çavuşlar şartları ağır yerlere ya da terör bölgelerine atandığında maaşları yüksek ve tazminatları da fazla ve doyurucu oluyor. Böyle teşvik edersen insanları uzun süre tutabilirsin ama aksi durum insanlık dışı.
ölene kadar sözleşme, 2 yıl önce

beni ilgilendiren şu:

milyona yakın sözleşmeli memurun %80den fazlası tayin hakkı olacağı için kadro istiyor. kalan %20den biriyim. daha 3 yıl bile çalışmaya totosu yetmeyen kaçmaya çalışan yüzbinlerce memura devlet korkudan kadro veremediği için azınlıkta kalan benim kadro hakkım yenmiş oluyor. şu an en az 200 bin doğuda çalışan öğretmen o şehirlerden kaçmaya çalışıyor. devlet de ee öğretmen hangisi olacak doğuda, veya istanbulda kim kalacak o zaman diye korkudan kadro veremiyor. bunun nesini anlayamıyorsunuz acaba. o nedenle 3+10 gibi sistemler gelmeli ve kimse cırlamamalı artık bu ülkede. ölene kadar hakkaride ya da istanbulda kalsın demedik.

dsn2
Şef
06 Ağustos 2022 16:30

Bunun yolu sözleşmeli sistem değil atama şartlarını değiştirmekle olur. Sağlık durumu hariç tayin sürelerini arttırırsın olur biter. Eş durumunu 3 sene diğerlerini 5 sene yaparsın olur biter.

beni ilgilendiren şu:

milyona yakın sözleşmeli memurun %80den fazlası tayin hakkı olacağı için kadro istiyor. kalan %20den biriyim. daha 3 yıl bile çalışmaya totosu yetmeyen kaçmaya çalışan yüzbinlerce memura devlet korkudan kadro veremediği için azınlıkta kalan benim kadro hakkım yenmiş oluyor. şu an en az 200 bin doğuda çalışan öğretmen o şehirlerden kaçmaya çalışıyor. devlet de ee öğretmen hangisi olacak doğuda, veya istanbulda kim kalacak o zaman diye korkudan kadro veremiyor. bunun nesini anlayamıyorsunuz acaba. o nedenle 3+10 gibi sistemler gelmeli ve kimse cırlamamalı artık bu ülkede. ölene kadar hakkaride ya da istanbulda kalsın demedik.

dsn2
Şef
06 Ağustos 2022 16:32

Yada zorunlu görev sistemi getirirsin Doğu için. Herkes memurluğunun ilk 10 yılı içinde 3 yıl Doğu görevi yapmak zorundadır dersin olur biter.

obrigado
Aday Memur
06 Ağustos 2022 17:08

arkadaşlar konumuz kadro. kadronun alınması için aksiyon alıyoruz. tayin muhabbeti için başlık açın.

kuyucu murattt
Aday Memur
06 Ağustos 2022 19:59

600 bin sözleşmeli ve onların aileleri kadro bekliyor.

06 Ağustos 2022 20:04

Aileleri neden kadro bekliyor
kuyucu murattt, 2 yıl önce

600 bin sözleşmeli ve onların aileleri kadro bekliyor.

06 Ağustos 2022 20:43

:D :D herkes ucuz şehre kaçma derdinde kadro derece basamak falan hikaye. umarım becayiş dışında tüm tayinler yasaklanır bu ülkede. kız kayserili orada nişanlanıyor hemen aynı hafta kayseri'den istanbul'a geliyor nasıl olsa orada kolay girerim işe diye katipliğe girip kazanıyor, memuriyetindeki ilk hafta kocam beni boşayacak hemen tayin olmam lazım diye yalvarmaya başlıyor. böyle binlerce tip var ailem de ailem eşim de eşim. ne halt yemeye geldin o zaman büyük şehre. burada ailesiyle yaşayıp iş arayanın da hakkını yedin cehennemde başla bi zahmet öbür dünyada. inşallah komple tayin yasaklanır ülkemde. varsa şekliniz becayiş yapın defolun gidin. yoksa bekar memurların veya tayin derdi olmayan memurların kadro hakkını yemekten vazgeçin artık yeter ailem de ailem başka cırlamanız yok.

nasilolacakbuisler, 2 yıl önce
Aileleri neden kadro bekliyor
06 Ağustos 2022 21:04

Sana ne oluryorsa artık. sen kendini ne sanıyorsan. Cırlayan da sensin. Tarzın üslubun çok yakışıksız. Millete saldırıp duruyorsun. Yavaş gel biraz.

:D :D herkes ucuz şehre kaçma derdinde kadro derece basamak falan hikaye. umarım becayiş dışında tüm tayinler yasaklanır bu ülkede. kız kayserili orada nişanlanıyor hemen aynı hafta kayseri'den istanbul'a geliyor nasıl olsa orada kolay girerim işe diye katipliğe girip kazanıyor, memuriyetindeki ilk hafta kocam beni boşayacak hemen tayin olmam lazım diye yalvarmaya başlıyor. böyle binlerce tip var ailem de ailem eşim de eşim. ne halt yemeye geldin o zaman büyük şehre. burada ailesiyle yaşayıp iş arayanın da hakkını yedin cehennemde başla bi zahmet öbür dünyada. inşallah komple tayin yasaklanır ülkemde. varsa şekliniz becayiş yapın defolun gidin. yoksa bekar memurların veya tayin derdi olmayan memurların kadro hakkını yemekten vazgeçin artık yeter ailem de ailem başka cırlamanız yok.

Berat.04
Aday Memur
06 Ağustos 2022 22:42

Bu nasıl bir üsluptur, nasıl çirkin bir konuşma tarzıdır !!! Ne kadar saçmaladığınızın farkında mısınız? Hayır normal şartlar altında cevap vermeye değer değilsiniz ama ortak bir platformda yazıyorsanız haddinizi bileceksiniz. Tayin ?hakkı? diye bir şey var şu an değil mi? Yani bu bir ?hak? adı üzerinde ?Tayin Hakkı?. Dolayısıyla size bu konu hakkında söz söylemek düşmez. Ne yaparsanız yapın insanlar tayin ?hakkı? nı kullanacak.

Berat.04
Aday Memur
06 Ağustos 2022 22:46

Bir önceki cevabım size alıntı yapmayı unutmuşum. Doğru düzgün konuşmayı bilmiyorsanız üslubunuzagöre bir sürü platform var gidip oralarda istediğiniz kadar çirkinleşebilirsiniz.

tarihçi_08
Kapalı
06 Ağustos 2022 23:24

İnşallah bir gün sen de o tayin isteyen ve aşağıladığın insanların yerinde olursun da tayin mecburiyetine kalırsın tayin alamazsın o zaman görürüm senin o titrek halini. Devlet senin gibileri memur yaparken 40 kez elekten geçirmesi lazım. Hiçkimse olduğu yerden binlerce lira masraf yapıp düzenini bozup da keyfi yere tayin aldırmaz. Bunun nakliyesi şusu busu derken bir sürü masraf. Bulunduğu yerde kadro açılmayan mecburen memleketi dışına tercih veren ya da zorunda kalan insanların halinden senin gibiler anlamaz çünkü senin gibilerin zihniyetini çok iyi biliyorum. Sözleşmeli mevzusunun doğrudan tayinle alakası yok bu arada. İsteyen becayişle ya da bir türlü zaten gidiyor. Senin derdin burada tayinde zorlanan insanları aşağılaman. Çok keyifli geliyordur sana keyfin yerinde çünkü kafan rahat ama şimdilik. İnşallah tayin almak zorunda kalırsın o zaman şu dediklerini sana uygulasın devlet ölene kadar çakılı kal da gör gününü.

07 Ağustos 2022 11:01

Ya boş boş muhabbet yapıyorlar. Tayin yasağı diyor köyden gelmiş diyor. Ne alakası var cahil. Biz kpss ile mülakat ile spor ile kazandık. Puana filan bakılmadan kura ile gönderildik. Biz en doğuya çıktık suçumuz ne? En batıda rahat kebap yerde çalışan adam orada çakılı iken ben burada çakılıyım. Onun benden hiçbir artısı yok hatta benim puanım 81 onun 72. Bunun neresi adalet? Kadro tayin filan bu derdi çözmeyecekse ne işe yarayacak.

ekrem1999
Yasaklı
07 Ağustos 2022 13:29

Puan kıyaslaması yaparsak senden daha üst puanlarda var. Burada birbirimizi ayırmayalım ortak haklarımızı arayalım. Bakanlıklar ve üniversitelerde ortak tayin olmalı ve hepimizi kapsamalıdır. Tayin sorunu artık çözülmelidir.
Scofieldmichaell, 2 yıl önce
Ya boş boş muhabbet yapıyorlar. Tayin yasağı diyor köyden gelmiş diyor. Ne alakası var cahil. Biz kpss ile mülakat ile spor ile kazandık. Puana filan bakılmadan kura ile gönderildik. Biz en doğuya çıktık suçumuz ne? En batıda rahat kebap yerde çalışan adam orada çakılı iken ben burada çakılıyım. Onun benden hiçbir artısı yok hatta benim puanım 81 onun 72. Bunun neresi adalet? Kadro tayin filan bu derdi çözmeyecekse ne işe yarayacak.
07 Ağustos 2022 13:31

Ben o anlamda mı dedim? Diyorum ki tayin meselesi adaletli değil. Ben niye buradayım hiçbir eksiğim yok. O hep orada kalsın ben burada adalet mi diyorum. Yoksa puanın önemi yok kpss ile atanan herkes kadroya geçirilmeli.
ekrem1999, 2 yıl önce
Puan kıyaslaması yaparsak senden daha üst puanlarda var. Burada birbirimizi ayırmayalım ortak haklarımızı arayalım. Bakanlıklar ve üniversitelerde ortak tayin olmalı ve hepimizi kapsamalıdır. Tayin sorunu artık çözülmelidir.

ekrem1999
Yasaklı
07 Ağustos 2022 13:32

Estağfurullah sadece biraz üslubunuz sertti ben ona hitaben söyledim yoksa aynı fikirdeyiz
Scofieldmichaell, 2 yıl önce
Ben o anlamda mı dedim? Diyorum ki tayin meselesi adaletli değil. Ben niye buradayım hiçbir eksiğim yok. O hep orada kalsın ben burada adalet mi diyorum. Yoksa puanın önemi yok kpss ile atanan herkes kadroya geçirilmeli.
07 Ağustos 2022 13:43

Yok ben onu sözleşmeli düşmanı adaletsiz arkadaşa söyledim.
ekrem1999, 2 yıl önce
Estağfurullah sadece biraz üslubunuz sertti ben ona hitaben söyledim yoksa aynı fikirdeyiz

ibrahim48300
Aday Memur
07 Ağustos 2022 14:38

Yedek subaylık süresi kadroya geçince zorunlu hizmetten sayılıyor mu?

5393sözleşmeli
Aday Memur
07 Ağustos 2022 21:43

La herkes kadrosunu alsinda su başlık kapansın artik birdaha kimse sözleşme derdine düşmesin millet huzur bulduğu mutlu olduğu yere gitsin . Kimse işten atılma korkusu yaşamasın. Çoluğunun çocuğunun rizki için zulme boyun eğmesin. Herkes alsinda milletin bi morali yerine gelsin insan gibi çalışıp insan gibi yaşasın

Yaman.Asker
Aday Memur
08 Ağustos 2022 08:15

Bu soru benim de cevabını beklediğim konu arasında. Teşekkürler.

ibrahim48300, 2 yıl önce
08 Ağustos 2022 11:06

Saydırırsınız
ibrahim48300, 2 yıl önce
Toplam 15990 mesaj
«603604605606607608609610611612613614»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi