Editörler : ÇOTANAK
«595596597598599600601602603604605606607
08 Ağustos 2022 12:14

bunudagormedik
Daire Başkanı

La herkes kadrosunu alsinda su başlık kapansın artik birdaha kimse sözleşme derdine düşmesin millet huzur bulduğu mutlu olduğu yere gitsin . Kimse işten atılma korkusu yaşamasın. Çoluğunun çocuğunun rizki için zulme boyun eğmesin. Herkes alsinda milletin bi morali yerine gelsin insan gibi çalışıp insan gibi yaşasın

5393sözleşmeli, 1 hafta önce - Alıntıya git

Rızkımı veren hüdadır kula minnet eylemem!

5393'lünün bunları söylemesi absürt komedi

08 Ağustos 2022 17:53

ibrahim48300
Aday Memur
Saydırırsınız
nasilolacakbuisler, 1 hafta önce - Alıntıya git
Peki bu konu ile ilgili bir yönetmelik mevcut mu?
08 Ağustos 2022 19:05

nasilolacakbuisler
Daire Başkanı
Peki bu konu ile ilgili bir yönetmelik mevcut mu?
ibrahim48300, 1 hafta önce - Alıntıya git
Evet kadrolular saydırabiliyor google a aratıp öğrenebilirsiniz
08 Ağustos 2022 23:25

ibrahim48300
Aday Memur
Evet kadrolular saydırabiliyor google a aratıp öğrenebilirsiniz
nasilolacakbuisler, 1 hafta önce - Alıntıya git
Bulamadım maalesef
11 Ağustos 2022 08:04

Scofieldmichaell
Memur
EYT için bakan beye o kadar baskı gitti ki aralık ayında bu iş tamam diyor. Sözleşmeliler olarak çok pasif kalıyoruz diye hep ihmal ediliyoruz. EYT meselesi bizden önce çözüme kavuşursa şaşırmamak lazım!!!
11 Ağustos 2022 10:27

kapgankaan
Aday Memur
EYT için bakan beye o kadar baskı gitti ki aralık ayında bu iş tamam diyor. Sözleşmeliler olarak çok pasif kalıyoruz diye hep ihmal ediliyoruz. EYT meselesi bizden önce çözüme kavuşursa şaşırmamak lazım!!!
Scofieldmichaell, 4 gün önce - Alıntıya git

Sözleşmelilerin pasif kalması tartışılabilir lakin eyt çalışmasının daha önce yapılma olasılığı azımsanmayacak derecede. Yönetimin memura ve özellikle sözleşmeli personele bakış açısı hepimizin malumu. Yönetim tarafından pek sevilmiyoruz. Şu an gene gündemden düştük. Ekim ayı dediler ya diye düşünmemek gerekli. Ülkemizde gündem anında değişir öncelik sırası yerle yeksan olabilir.

11 Ağustos 2022 10:42

Hannibal Barca
Memur
Sözleşmeli personel bu kadar vurdumduymaz olursa eyt de geçer başkası da geçer. Size bir örnek vereyim; çalıştığım kurumun sözleşmeliler grubunda yapılan tüm etkinlikleri paylaşıyorum. Bir kişi bile katılmıyor. Durum böyle olunca diğer konular öne geçer. Yapacak bir şey yok. İnsanlar halinden memnun demek ki.
11 Ağustos 2022 10:53

Scofieldmichaell
Memur

Sözleşmelilerin pasif kalması tartışılabilir lakin eyt çalışmasının daha önce yapılma olasılığı azımsanmayacak derecede. Yönetimin memura ve özellikle sözleşmeli personele bakış açısı hepimizin malumu. Yönetim tarafından pek sevilmiyoruz. Şu an gene gündemden düştük. Ekim ayı dediler ya diye düşünmemek gerekli. Ülkemizde gündem anında değişir öncelik sırası yerle yeksan olabilir.

kapgankaan, 4 gün önce - Alıntıya git
Eytliler yönetim tarafından çok mu seviliyor? Devlete asıl küflet, hazineyi asıl zorlayacak olan eyt meselesi. Ama adamlar aşırı örgütlenip baskı yapabiliyorlar. Sürekli bi eylem gündem yapıyorlar. Sözleşmeliler twitterdan iki tweet atmaya üşeniyor. Ağlamayana mama yok bu ülkede o yüzden bastırmak lazım.
12 Ağustos 2022 15:49

havasoguk
Aday Memur

tek istediğiniz pahalı olan büyük şehirlerden ya da teröristlerin olduğu doğu şehirlerinden kaçmak. herkes biliyor merak etme. devlet de biliyor ki bu nedenle kadroyu bir türlü veremiyor milyonlarca tayin koklayan uyanık yüzünden. çek becayişini git. umarım tayin yasaklanır.

ölene kadar sözleşme, 1 hafta önce - Alıntıya git

4 yıldır sözleşmeli personelim doğu iline tayin istedim batıdan üstelik gayet ucuz ve şirin bir şehirden pahalı büyükşehir olan memleketime istedim personel açığı olan herkesin kaçmak istedği yere ama tayin alamadıım en son eşim çakılı bir kadro yazdı yine başka bir doğu iline mecburen gelmek zorunda kaldık genelleme yapamazsın kadro verilmemesinin nedeni senin dediğin sebep değil!!1

12 Ağustos 2022 18:05

nasilolacakbuisler
Daire Başkanı

4 yıldır sözleşmeli personelim doğu iline tayin istedim batıdan üstelik gayet ucuz ve şirin bir şehirden pahalı büyükşehir olan memleketime istedim personel açığı olan herkesin kaçmak istedği yere ama tayin alamadıım en son eşim çakılı bir kadro yazdı yine başka bir doğu iline mecburen gelmek zorunda kaldık genelleme yapamazsın kadro verilmemesinin nedeni senin dediğin sebep değil!!1

havasoguk, 3 gün önce - Alıntıya git
Hangi bakanlıktasınız?
12 Ağustos 2022 19:52

bunudagormedik
Daire Başkanı

havasoguk, 3 gün önce - Alıntıya git

Ulan ben universite personeliyim her türlü çakıliyim ben niye sozlesmeliyim ?

12 Ağustos 2022 20:00

zafer88
Kapalı
Değerli dostlar twitter da 21:00 da #SozlesmeliMemuraSartsızKadro tagı ile etkinlik yapiliyor. Değerli katılımlarınızla sesimizi daha cok duyuracagiz.
13 Ağustos 2022 01:00

Emrecann37
Aday Memur
Benim bile kadrodan ümidim kesildi
13 Ağustos 2022 18:26

Scofieldmichaell
Memur
Benim bile kadrodan ümidim kesildi
Emrecann37, 2 gün önce - Alıntıya git
Niye kesiliyor acaba? Hergün gündem oluyor sürekli açıklama yapılıyor. Ekim ayında meclise geleceğini bütün kademeler açıkladı. Daha ne olmalı yani umudunuz olsun diye?
14 Ağustos 2022 22:52

Hsnays
Aday Memur

Bakan koca sözleşmeli İstihdam yaygınlaşacak dedi. Beklentim iyice sıfırlandı. Kadro düzenlemesi diyip duruyorlardı. Böylece altı dolmuş oldu söyledikleri şeylerin. Bakalım bekleyelim 3.5 ay kaldı netleşmesine.

14 Ağustos 2022 23:12

Xiaomi
Aday Memur
Yıllarca Sözleşmeli olmanın dezavantajını yaşadik, tam Kadro gelecek dedik şimdi çıkmışlar sözleşmeli olmak daha avantajlı olacak diyorlar iyice insanların aklıyla dalga geçiyorlar. Yolcudur Abbas bağlasan durmaz
14 Ağustos 2022 23:30

Kovertugrul
Aday Memur
Arkadaşlar sözleşmeliye kadro meselesi toplu iş sözleşmesinde belirtildi ve 2022 yılı içerisinde çözülecek diye imzalar atıldı 3600 bile bu kadar kapsayıcıyken kadro mevzusu da kapsayıcı olacaktır her habere üzülüp canınızı sıkmayın Ekim ayında halledilecektir diye düşünüyorum bence 3+1 değil direkt kadro gelecek umarım da öyle olur herkesin işi rast gelsin.
14 Ağustos 2022 23:55

Hannibal Barca
Memur
Sağlık bakanı Sn. Fahrettin Koca'nın açıklaması doktorlarla ilgili arkadaşlar. Doktorlarda sözleşmeli çalışmak daha avantajlı. Diğer kamu personeli ile ilgisi yok.
15 Ağustos 2022 00:03

tarihçi_08
Genel Müdür
Haberin veriliş tarzı saçma. Haberde Sağlık Bakanı doktorların sözleşmeli görev alacağını (aslında mevcutta Aile hekimleri bu şekilde diye biliyorum) bunun yaygınlaştırılıp daha avantajlı ve özendirici konuma getirilerek bu kapsamda istihdam edeceklerini söylüyor. Normal memur için bir şey yok burada. Ya da diğer sağlık personeli için de.
Toplam 12139 mesaj
«595596597598599600601602603604605606607