Editörler : hopaliSafak Vaktii
11 Ağustos 2017 21:38

M Y T H
Şef

Sen buluver, elalem cahil olmayan müdür görsün.

11 Ağustos 2017 22:21

UcaS
Daire Başkanı

Sen buluver, elalem cahil olmayan müdür görsün.

M Y T H, 4 ay önce - Alıntıya git

Herkes kendinde ne hissediyorsa onu ifade edermiş.

Maalesef, malzeme bu.

11 Ağustos 2017 22:34

49 müdür
Şef

Peki siz devam edin bu muhteşem İlksanınızda.

Bizleri zorla tutmaya kimsenin hakkı yok.Ben paramı biriktirebilirim kimsenin benim için bunu düşünmesine gerek Yok.

2017 de zorunlu üyelik olmaz o kadar

11 Ağustos 2017 22:40

UcaS
Daire Başkanı

Emir sana yukardan geliyor.Sen de haklısın.

11 Ağustos 2017 22:58

külkedisi05
Aday Memur

10 sene once emekli olan 150bin tl para aldi oyaktan

12 Ağustos 2017 23:26

denttt
Aday Memur

Zorunlu ilksan üyeliği olmaz

Zorunlu bes üyeliği olmaz. Türkiye bu zorunlu alışkanlığı bırakması lazım.

13 Ağustos 2017 15:18

KöküTürk
Daire Başkanı

Türk Eğitim-Sen üyesiyim, İLKSAN adlı kuruluşun da sınıf öğretmeni olduğum için ne yazık ki zorunlu üyesiyim. Bu kuruluşun zorla üye ve aidat toplamasına karşıyım. İLKSAN, kurulduğundan beri çok kötü yönetilen bir kuruluş. Eğer iyi bir biçimde yönetilseydi 21 yıl önce ödediğim aidatlar aynı konumda kalmazdı, o paraları bankaya yatırsanız 21 yıllık bileşik getirisi bile birşeyler ederdi. Devlet tarafından İLKSAN'nın işlevi ya iyileştirilsin, topladığı aidatlar iyi değerlendirilip üyelerine gelir olarak dönsün, ya da eğer bu iyileştirme yapılamıyorsa İLKSAN çıkarılacak bir yasayla kapatılsın. Hak sahiplerine de aidatları ödedikleri yıldan başlayarak yasal faiz getirilerinin bileşik olarak hesaplanmasıyla devlet tarafından ödensin. Yoksa biz üyeler de oldukça mağdur oluruz. Şunu da söylemeden geçemeyeceğim; eğer Eğitim-Bir sendikası, İLKSAN'ı ele geçirseydi hiç de kapatılmasını istemezdi, konuyu hiçbir ilgisi olmadığı halde memur toplu sözleşme pazarlığı masasına taşımazdı.

26 Eylül 2017 23:01

ogretmen4288
Aday Memur

tamam ilksanınız kapanmazsa kapanmasın ama ben mecbur muyum kardeşim. istemiyorum kardeşim böyle bir kuruluşun benden para kesmesini. bana bir trilyon ikramiye verse bile istemiyorum.

Toplam 28 mesaj

ANKET
Lojmanların, içinde oturanlara, ihalede oluşan en yüksek bedelle satılacak olmasını;