Editörler : smtvs
14 Ağustos 2017 11:00   


Devletin mülakat zulmü ne zaman bitecek?

15 Temmuz sonrasında devletimizin torpilin nelere malolduğunu görüp mülakatlardaki liyakatsizlikleri ortadan kaldıracağını ummuştuk. Hatta siyasilerin söylemleri de bu yöndeydi. Artık kamu kurumlarına memur alımlarında liyakat esas olacak diye sözler veriliyordu. Ama aradan geçen zaman bu sözlerin hiçbirinin samimi olmadığını gösterdi. Mülakat ile alım yapan kurum sayısı gün geçtikçe arttı. Şu son 1 yıllık süreçte mülakatsız alım yapan kurum neredeyse kalmadı.

Yıllarca soruları çalan,mülakatlarda kendilerinden başkasının ekmek yemesine müsaade etmeyen aşağılık yapıdan kurtulduk diye sevinirken bir de devlet eliyle zulüm görmeye başladık. Mülakat sistemi anadoludaki gariban, temiz insanların devlete girebilmesinin önünü tamamen kapatıp kamu kurumlarında bürokratik oligarşinin tekrar etkin olmasına ve ahbap, dost ,akraba zihniyetiyle kadrolaşmanın artmasına sebep olmuştur.

Mülakat sistemi Türkiye?de çökmüştür, çürümüştür. Liyakatten tamamen uzaklaşılmasına sebep olmuştur. Bu nedenle kamu kurumlarına memur alımlarında mülakat saçmalığının biran önce kaldırılmasını veya en azından daha hakkaniyetli bir sisteme geçilmesini talep ediyoruz. Aksi takdirde devletine küsmüş, hayattan beklentisi kalmamış bir toplum yaratmış olacaksınız.

Devletimizin bu zulümden artık vazgeçip liyakate dönmesini talep ediyoruz.

14 Ağustos 2017 11:48

kaplumbaga155
Şef

bütün bakanları mv lerin başkanların müdürlerin yedi sülalesi devlete girdiği zaman.

14 Ağustos 2017 12:03

Neosmanlı84
Aday Memur

Katılmamak mümkün değil bu yazıya, şahsen kaç mülakattan elendiğimi sayamıyorum artık. Sırf birilerinin elini, eteğini öpmeye gitmediğimiz için eleniyoruz anlaşılan. Ama Allah'ın izniyle kimsenin elini eteğini öpmeden atanacağım İnşallah. Hakkımızda hayırlı olan ne varsa o olsun. Gerisi hikaye.

14 Ağustos 2017 14:00

V o y n u k
Genel Müdür

Katılmamak mümkün değil bu yazıya, şahsen kaç mülakattan elendiğimi sayamıyorum artık. Sırf birilerinin elini, eteğini öpmeye gitmediğimiz için eleniyoruz anlaşılan. Ama Allah'ın izniyle kimsenin elini eteğini öpmeden atanacağım İnşallah. Hakkımızda hayırlı olan ne varsa o olsun. Gerisi hikaye.


Neosmanlı84, 7 ay önce - Alıntıya git

Çok hakka girdiler çok. İnsanları devletlerine küstürdüler. İki cümle konuşamayan vekillerin bürokratların önünde boynunu eğdiler. Bu vebal çok ağır. Bunun altından kalkamayacak bunu yapanlar.

14 Ağustos 2017 14:14

V o y n u k
Genel Müdür

Eskiden olsa sosyal medya gruplarında mülakat kazananlar çok şükür kazandım diye sevinirdi. Sevincini paylaşırdı arkadaşlarıyla. Şimdi bir kişi bile kazandım çok şükür diyemiyor. Çünkü şükür edecek bir durum olmadığını birilerinin hakkına girerek mülakatı kazandığını o kişiler de biliyor. Birçok değerimizi kaybettik bunların yüzünden, birbirimizin hakkına girmek için yarışıyoruz artık. Müslüman bir ülkede kul hakkı yiyeceksin diye dayatıyorlar insanlara. Bu düzenin artık değişmesi lazım.

14 Ağustos 2017 14:39

chveneburi arikneba
Şef

hiçbir zaman..

14 Ağustos 2017 15:03

Maid
Aday Memur
Bu mesaj 10'un üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir. Göster
15 Ağustos 2017 18:16

V o y n u k
Genel Müdür

Ya hehe


Maid, 7 ay önce - Alıntıya git

Geçen gün mhuy kaç puana düşer hesabı yapan sen değil miydin?

kendi sikletindekilerle muhatap ol bence...

24 Ağustos 2017 10:57

V o y n u k
Genel Müdür

Sesimize ses olduğunuz için tsk ederim memurlar.net

http://www.memurlar.net/haber/687694/devletin-mulakat-zulmu-ne-zaman-bitecek.html

24 Ağustos 2017 13:08

GKHRMN
Aday Memur

Çok doğru soylemissiniz kimsenin hakkini yemeden emeklerimizin karsiligini alamiyoruz.. bunu sosyal medyalara tasiyarak sesimizi duyurmaliyiz belirli bir hashtag ile

25 Ağustos 2017 13:03

alex100
Aday Memur

bitmez. AKP ilk günden beri mülakat zulmü yapıyor. Hala akıllanmadı.

25 Ağustos 2017 16:09

yata20
Aday Memur

bitmez. AKP ilk günden beri mülakat zulmü yapıyor. Hala akıllanmadı.


alex100, 7 ay önce - Alıntıya git

sanki halk akıllanmadı

25 Ağustos 2017 16:24

alex100
Aday Memur

sanki halk akıllanmadı


yata20, 7 ay önce - Alıntıya git

Halk zaten akıllanmaz. Çünkü cahil geri kalmış bir ülkeyiz.

25 Ağustos 2017 16:46

issizgenc2828
Şef

Ben yıllardır mülakatlarda referans bulamadığım için eleniyorum. Mülakatlar bir an önce kaldırılmalı. Tüm atamalar merkezi atama sistemine göre yapılmalı. Mülakat zulmü yüzünden ölsem de kurtulsam diyorum. Çünkü iş bulamıyorum. Küçük bir ilçede yaşadığım için özel sektörde iş imkanı yok. Geçici bir iş bile bulamıyorum. Anneannem vefat ettikten sonra ortada kaldım.

25 Ağustos 2017 17:12

biyologkafkas
Daire Başkanı

mülakat sisteminin ülkemize özgü olamayacağını kabullenmek lazım. mülakat sisteminin bir çok genç adayı mağdur ettiğini görmek lazım. mülakat sistemi devlete küskün bireyler yetistirmektedir.

.işi ehline değilde siyaset te adamı olana vermektir

asıl sistem sıralaması sistemidir. nasilki osym de sıralama sistemi yapılıyorsa atamada da sıralama sistemi yapılmalıdır. ülkeyi çöp yığını haline getirmemek için mulakati kaldıralım.

herkisi bu konuda duyarlı olmaya çağırıyorum

10 yıl sonra mülakat sistemi kamu personel rejimini tamamen bozdu diye mulakat sisteminden vazgeceilmeye calisilacaktir.

neden yanlıştan donulmek için yıllar yılı bekleyeceğiz. gelin birlikte olalım. bu sistemin değişmesi için herkesi göreve çağırıyorum.

gerçekten hiç bir menfaat beklemeden sadece ve sadece ülkemizi düşünerek bu yanlıştan vaz geçmek için mücadele edelim.. evlatlarimizin eşit bir şekilde bütün işlere adilane bir şekilde girebilmesi içi herkese sesleniyorum.

mülakat sistemi iktidar partilerinin bile sonunu getirebilir.

bu sorun sadece adamı olmayanların sorunu değildir.

bu bir vatandaşlık borcudur.

25 Ağustos 2017 17:17

BursaFatihi
Memur

mülakat zulümdür.

25 Ağustos 2017 18:43

o lafları atlattık
Aday Memur
Bu mesaj 10'un üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir. Göster
25 Ağustos 2017 18:44

issizgenc2828
Şef

Mulakat demek issizlikten intihari dusunen genclerin var olmasi demektir.

25 Ağustos 2017 19:47

BursaFatihi
Memur

Devletin çalışanı olmak isteyenler devletin idari işlemine "zulüm" diyor.

Yanlış hayatlar yaşıyorsunuz. Yeriniz devlet daireleri olamaz.


o lafları atlattık, 7 ay önce - Alıntıya git

mülakatı yani adam kayırmayı idari işlem adı altında hoş gösteremezsiniz. Adam kayırma sistemini sadece aklına güvenemeyip torpiline güvenen, kul hakkı yemeyi huy edinmiş olanlar benimser, liyakat yerine adam kayırarak alım yapmak zulümdür. Hakkı bildiği halde batılı savunanlardan değiliz devletin namuslu çalışanlara çok ihtiyacı var ve bizde elimizdeki puanlarla o kadrolara talibiz durum bu açık ve net bir şekilde anlatabilmişimdir umarım.

25 Ağustos 2017 20:14

biyologkafkas
Daire Başkanı

bir hikaye;

Adam, mülakat =torpil sistemi ile kamu personeli oluyor.

Torpil biter mi?

Adam , mulakat= torpil sistemi ile başka ile tayin oluyor.

Torpil biter mi?

Adam , mülakat =torpil sistemi ile gorevde yukselme ve unvan degisikligi sonucu unvanını değiştirip müdür oluyor.

Torpil biter mi?

Adam, mülakat = torpil sistemi ile üst düzey burakrat olarak atanıyor.

Torpil biter mi ?

Adam , mülakat =torpil sisteminde bu kez kamu görevlerine ilk defa atanacaklara torpil yapıyor. Bu döngü uzun bir süre devam ediyor. Sonra ne oluyor . Biliyormusunuz

Adam , mulakat#torpil olmadan FETO terör örgütüne uye maktan ceza evine atılıyor.

kıssadan hisse keser doner sap doner bir gün olur hesap doner.

25 Ağustos 2017 20:31

Kenneth walz
Aday Memur

kpss a grubu mülakatlarıda öğretmenlik mülakatları gibi olmalı. mülakat puanı, doğrudan kpss puanı ile mülakata çağıran kurumlar için kpss puanının +5,-5 şeklinde olmalı. yazılı sınav sonucu mülakata kalan kişinin mülakat puanı ise kpss puanı+yazılı sınavı ortalamasının +5,-5 şeklinde olmalı. mülakat aşamasına kadar hak ettiğimiz başarılarımız, emek verdiğimiz çabalarımız 5 dk.'da saygısızca küçümsenmemeli. 16 yıllık eğitim hayatımız, sınav sonuçlarımız, verdiğimiz emekler, mülakat komisyonu başkanının iki dudağı arasında olmamalı. devlet kurumları kimsenin babasının kurumu değildir. milletin evlatlarının milletin kurumlarına liyakatle, hakkıyla girebilme hakkı vardır. sonuç olarak mülakat puanının etkisi azalmadığı sürece kpss a grubu mülakatlarında torpilsizler için mağduriyetler artarak devam edecek gibi görünüyor.

Toplam 90 mesaj
 
ANKET
Çiftlik Bank olayında sadece vatandaş mı suçludur?