Editörler : Doğuş.
«122412251226122712281229123012311232123312341235»
12 Şubat 2019 21:22

Volf61
Memur

Eyvallah sencer devrem o arkadaş boş konuşmuş sorsaydin ona e madem öyle adlı idari soruşturması mahkemesi dahi olan adamlar nasıl çalışıyor diye . Devletin savcısı hakimi kararını vermiş eğer gerçekten adalet mekanizması isleseydi hukuk önünde temiz olan bi adam anında görevine dönmesi gerekir. Daha diyecek bisey bulamıyorum süreci yorumlama şansı dahi bulamıyoruz hiçbir sistem matematik buna yetmiyor. Mesela orospu çocukları beni "AD" diye fislemis yani ne öncesi ne sonrası bizden değil demek ama gel gorki ben iade olamazken 17 25 ten etkilenmis olan kişiler iade oluyor çalışıyor şimdi ben bu adamdan daha mı tehlikeliyim. Yani kısacası konuşacak çok şey var ama elimizden hiçbir şey gelmiyor. Olan ülkesini gerçekten canından çok seven milliyetçi kişilere oluyor.

12 Şubat 2019 21:30

hasan bera
Şef

Eyvallah devrem.

Sureç uzun ve hayli karisik.

Takipsizlik alamamisken de iade etmedilerdi bizi alinca da etmiyorlar bilemedim valla bende.

Beyin yakan, sabir tasiran bir surec ne yazik ki...

Volf 61 devremde hakli dediklerinde.

Sonumuz hayrolsun insallah.

...

Bugun bir tanidik arkadasla karsilastim.

Bana takipsizlik almasina rağmen bir kişi iade edilmiyorsa kendi tahminimidir bilgisi midir bilemedim ama kesin istihparatta "onlardan olabilir" diye muğlak bir ifade ile şerh dusulmustur.

İdarecilerde sirf bu şerh nedeniyle insiyatif alip iadedemiyorlardir dedi.

2,5 yildir aciktayiz oyle bir şerh olsaydi birak iadeyi çoktaan ihrac ederlerdi dedim ben de cevaben.

İhractan komisyon karari ile donenler kararin kesin ve baglayiciligi nedeni ile insiyatif gerektirmedigi icin sorun olmuyor hemen oluyor iadelee diye ekledi.

Sizin de konu hakkinda bilgi ve fikirlerinizi merak ettigim için paylaşma geregi duydum.

Sencer.345, 2 hafta önce - Alıntıya git
istihbarat raporu olumsuz olanlar veya onlardan olabilir diye şerh varsa coktan ihrac etmislerdi.kurum kanaati diyerek ihrac ediyorlar.ayrica istihbarat raporu ve kurum kanaatinin nasil oldugunu merak edenler icin soyluyorum.ozellikle subelerde calismis olanlar eski subelerinde beraber calistigi kisilere soruluyor eger bu arastirma olumsuz ise istihbarat raporuda olumsuz oluyor.ve bu kisi hakkinda hic bir delil vb.yoksa bile sadece bu rapora gore kurum kanaati seklinde ihrac oluyor.yani demek istediğim senin gorustugun kisi bu konulari cok iyi bilmiyordur kendi yorumunu soylemistir.şerh olayi felan yoktur olamaz.herkes rahat olsun şu an acikta bekleyenlerin aksi bisey olmadıkça tamamina yakini iade olacaktir
12 Şubat 2019 22:09

Vesselam.06
Aday Memur
Umudunuzu yitirmeyin, umut bitmişse insanlık bitmiştir elbet çekilen bu acıların birgün mutluluğa ulaşacağı kaçınılmaz hani büyük bir söz var ya adalet mülkün temelidir bence yanlış bir söz , doğrusu adalet vatanın temelidir , mülk yıkılır vatan yıkılmaz. Adalet güçlü olduğu sürece bireylerde güçlü olur
12 Şubat 2019 22:12

Vesselam.06
Aday Memur
Umudunuzu yitirmeyin, umut bitmişse insanlık bitmiştir elbet çekilen bu acıların birgün mutluluğa ulaşacağı kaçınılmaz hani büyük bir söz var ya adalet mülkün temelidir bence yanlış bir söz , doğrusu adalet vatanın temelidir , mülk yıkılır vatan yıkılmaz. Adalet güçlü olduğu sürece bireylerde güçlü olur
Vesselam.06, 2 hafta önce - Alıntıya git
Bizler birey olarak adaletin demirleriyiz , kim ki bu demirleri koparıyorsa bilsin ki vatanın bir parçasını koparıp atıyordur
12 Şubat 2019 22:17

Justice20
Şef

Bir şekilde bir milletvekili numarasını buldum w atsapdan yazdım ne olacağım böyle 29 aydır açıktayım bu nasıl bir zulümdür...derdim ki 10 dakika yazdım...gelen cevap komisyona başvurun Allah razı olsun kapattım..yani anlıyacağınız kimsenin umrunda değişmişiz bunu bende öğrenmiş oldum.hayırlı bol iadeli günler...

12 Şubat 2019 22:18

Sencer.345
Şef

Eyvalallah kaderdaslarim.

Dusuncelerinize katiliyorum.

Olmayan şeyin istihparatida olmaz, şahsen rahatim bu konuda.

Az bekledik ya sanki az daha bekleyelim bakalim ne olacak .

Elden beklemekten başka da birşey gelmiyor zaten.

Kendimizden, masumiyetimizden eminsek vicdanimiz rahatsa sorun yok.

Sonumuz selamet olsun.

12 Şubat 2019 22:25

golge0607
Şube Müdürü

Ben de bu sersenisleri bu çaresizce ve sessizce haykirislari ismi Hak olan Rabbe arz ediyorum..biliriz ki her an isitir bizleri rahat olun dostlar inşallah düştüğümüz bu sabır yolunun sonu bir selamete çıkar inşallah...sağlıcakla kalın mutlu ve hep umutlu kalın ...

12 Şubat 2019 22:38

Herseye-ragmen
Aday Memur

Eyvallah sencer devrem o arkadaş boş konuşmuş sorsaydin ona e madem öyle adlı idari soruşturması mahkemesi dahi olan adamlar nasıl çalışıyor diye . Devletin savcısı hakimi kararını vermiş eğer gerçekten adalet mekanizması isleseydi hukuk önünde temiz olan bi adam anında görevine dönmesi gerekir. Daha diyecek bisey bulamıyorum süreci yorumlama şansı dahi bulamıyoruz hiçbir sistem matematik buna yetmiyor. Mesela orospu çocukları beni "AD" diye fislemis yani ne öncesi ne sonrası bizden değil demek ama gel gorki ben iade olamazken 17 25 ten etkilenmis olan kişiler iade oluyor çalışıyor şimdi ben bu adamdan daha mı tehlikeliyim. Yani kısacası konuşacak çok şey var ama elimizden hiçbir şey gelmiyor. Olan ülkesini gerçekten canından çok seven milliyetçi kişilere oluyor.

Volf61, 2 hafta önce - Alıntıya git

Devrem söylediklerine harfiyen katılıyorum maalesef kim neye göre hangi karara göre iade ediyor bilmiyorum.Ben de 3 hafta önce takipsizlik aldım beni de AD diye kodlamışlar.Alan dışı anlamına geliyor. Ama gel gör ki iade edilmeyi bekliyoruz 30 aydır.İNŞALLAH tüm masumlar görevine döner.

12 Şubat 2019 22:44

AFİS
Aday Memur
arkadaşlar içinizi ferah tutun berat takipsizlik, kovuşturmaya yer yok,takipsizlik karari bulunanlar iade olacak. Kaynak bir iki hafta önce ankara kuşu twitirde yazdı. Ben inaniyorum.
12 Şubat 2019 22:46

Sencer.345
Şef

Acikta bekleyipte takipsizlik alanlarin ortak ozelligi ayni kodla kodlanmiş olmalari galiba.

Benim de durum ayni cunku.

12 Şubat 2019 22:52

Osmnnsultni
Aday Memur
devrem bende 2.şarka gitmeyi dusunuyordum.martin birinden itibaren mi tercih yapabilecegiz.ve tek tercih mi yapabilecegiz.
hasan bera, 2 hafta önce - Alıntıya git
Bugün idari bürocu abi sizin için ekstradan bir madde koymuşlar mart 1 de tercih yapacaksın dedi. Dosya önünde olduğu için maddeyi okumadım. İstersen kendi idari büronu arayıp bilgisi olup olmadığını bilgisi varsa kesin tarihleri bi sor. Ben eş durumundan mazeret ve ipka vereceğim için tarihi pek dikkate almadım tarihi evraklarımı verip ipkamı yazdım
12 Şubat 2019 23:33

Ailemveben
Memur

Acikta bekleyipte takipsizlik alanlarin ortak ozelligi ayni kodla kodlanmiş olmalari galiba.

Bende kodlama yok sadece amir raporu var müfettişe ifade verirken öğrendim adli yönden takipsizlik örnek olması açısından yazdim

12 Şubat 2019 23:36

Şamil Şahin
Şube Müdürü

kodlama neymiş anlamadım ne olarak kodlamışlar
12 Şubat 2019 23:49

Justice20
Şef

Yok be devrem adli- idari süreç geçirdim kodlama olsaydı bana söylenirdi herhalde... takipsizlik aldım...müfettişe ifade verdim o da rutin sorular sordu ama kod yok...bende amir ist raporu diyorum...beklememizin nedeni...

13 Şubat 2019 00:04

Sencer.345
Şef

Ad kodu etki alani disindaki kisi/ bizden degil

Takipsizlik alan birkac kisi de ayni kodlama olunca belki genelimiz bu sekildedir diye dusundum ama farkli farkli imiş.

İyi geceler cumleten

13 Şubat 2019 00:28

Herseye-ragmen
Aday Memur

Ad kodu etki alani disindaki kisi/ bizden degil

Takipsizlik alan birkac kisi de ayni kodlama olunca belki genelimiz bu sekildedir diye dusundum ama farkli farkli imiş.

İyi geceler cumleten

Devrem alıntı yapacakken eksiye bastım kusura bakma . Herkes farklı kodlanmış kesin bilgi. Yakınlık uzaklık derecesine göre farklılık gösterir kodlar .Herkesin kodu AD değildir.

13 Şubat 2019 03:13

MogolTürkü
Şef

takipsizlik kararında şüpheli hakkında tanzim olunan disiplin soruşturması evraklarının şahısa istina edilen suçla ilgili herhangi bir bir bilgi ve belge bulunmadığı bu nedenle yürütülmekte olan adli süreci takip edilerek bu nedenle gerekli hukuki işlemlerin yapılması uygun olacağı şeklindeydi.sizce bu yazıyı kurumum mu savcılığa göndermiş

13 Şubat 2019 07:27

7ocak2017
Şube Müdürü

Yeni bir gün ve yeni umutlar..

Cümleten hayırlı sabahlar..

13 Şubat 2019 08:52

Ecelteri
Aday Memur

Günaydınlar herkese form ahalisi bugün eşimin mahkemesi var ve sizden dua istiyorum Rabbim doğrunun yar ve yardımcısı olsun beşerin eline ve nefsine bırakmasın inşallah güzel haberlere geven son gün olsun

HASBİNALLAHU VE Nİ MEL VEKİL VE NİMEL MEVLA VE NİMEL NASİR

13 Şubat 2019 09:17

masummagdur
Aday Memur

takipsizlik kararında şüpheli hakkında tanzim olunan disiplin soruşturması evraklarının şahısa istina edilen suçla ilgili herhangi bir bir bilgi ve belge bulunmadığı bu nedenle yürütülmekte olan adli süreci takip edilerek bu nedenle gerekli hukuki işlemlerin yapılması uygun olacağı şeklindeydi.sizce bu yazıyı kurumum mu savcılığa göndermiş

MogolTürkü, 2 hafta önce - Alıntıya git
"bu yazıyı kurumum mu savcılığa göndermiş"? yani anladığım, takipsizliği kurumun mu veriyor ki böyle yazı yazsın, neticede takipsizlik kararında bu şekilde yazdığını belirmişsin, sanki bu yazıda anlam kayması var gibi anlayamadım açıkçası...
Toplam 24939 mesaj
«122412251226122712281229123012311232123312341235»

ANKET
Binali Yıldırım'ın, İBB adaylığından dolayı, TBMM Başkanlığından istifa etmesini nasıl buluyorsunuz?