Editörler : swat3410
«160816091610161116121613161416151616161716181619»
18 Kasım 2019 12:42

devrem özür dilerim sadece fikir yürütüyorum yani..kimse ihraç olmayı istemez....ama işte acabalara takılıyorum...
Cilekes1004, 4 yıl önce
Ya şu ihraç lafını bi çıkaralım artık aklımızdan...Niye ihraç olalım ya,Allah ın izniyle iadenin habercisi bu savunmalar..dosyaları kapatacaklar,En geç Ocak ayına kadar da başlayacağız..hem temenni Hem de duyum...kader44-44 hastaydım bacım uğrayamadım buralara...

AFİS
Aday Memur
18 Kasım 2019 12:43

savunma evrakini aldim 7145 sk gecici 35 maddesi g fikrasinca degerlendirilecek ve hakkınızda karar verilmesi icin esas teşkil edecektir diyo . bence yaklaşıyor yaklasmakta olan

Cilekes1004
Genel Müdür
18 Kasım 2019 12:52

Ne özrü devre ya o kadar da değil:))bende takıldım takılıyorum,İnan bana 10-15 gündür uyuyamıyorum..ve hasta oldum..düşündüğümüz herşey kendimize zarar..olumlu düşünelim,ki bence güzel olacak sonu hayırlısıyla...
Derinjurnal, 4 yıl önce
devrem özür dilerim sadece fikir yürütüyorum yani..kimse ihraç olmayı istemez....ama işte acabalara takılıyorum...

Sky-Star
Memur
18 Kasım 2019 12:54

kardeş sayfayı ençok takip edip okuyanlar arasında ilk sıralarda yer alanlardanım. kendi adına cevaplanan daha mantıklı olur.
Aliihsanduro, 4 yıl önce
Bizim millet okumayı sevmez kardeş sen özet geçiver.
18 Kasım 2019 12:57

bazen konulara duygusal değil akılcı yaklaşmak gerekiyor ki sorunu çözmeye yardımcı olsun...şimdi bu savunma evrakı; 1-adli idarisi olmayan veya adlisi bitenlere mi geliyor? 2- adlisi devam edip savunması gelen var mi? 3-eger ilk iki şıktaki mantık yürumuyorsa, önümüzdeki sorun can sıkacak bir sorun demektir...bu açık ve net... 4- iade edecekse neden böyle bir yola başvuruldu? iade için savunma evrakina neden ihraç maddesi yazıliyor? sonuç olarak; gönlümüzden geçen hepimizin iade olması ama iade için bu yapılanlar çok saçma geliyor bana....

Aliihsanduro
Şube Müdürü
18 Kasım 2019 12:59

Kardeş senin muhakemen çok zayıf. pesimist düşünceler sağlıksız yorum yapmana neden oluyor. Gergin olman çok doğal süreç nedeniyle ancak, her şeye rağmen sakin kalmaya çalışanlara olumsuz etki ediyorsun. Rica ediyorum ya hayır konuş ya sus.
Derinjurnal, 4 yıl önce
valla benim olaylardan anladığım şu; ad kodunun komisyondan döndüğünü herkes biliyor...egerki savunma alınan kişileri ihraç edeceklerse, tek bir anlam çıkıyor burdan araştırma merkezine kitleyecekler demektir...yok eğer ihraç etmeyecekse emniyet riske girmeyip topu bakanlığa atmış demektir...

Aliihsanduro
Şube Müdürü
18 Kasım 2019 13:01

Kardeşş kendimi kastederek yazdım sen üzerine alınma.
Sky-Star, 4 yıl önce
kardeş sayfayı ençok takip edip okuyanlar arasında ilk sıralarda yer alanlardanım. kendi adına cevaplanan daha mantıklı olur.

golge0607
Genel Müdür
18 Kasım 2019 13:06

İstanbul...henüz cevrime girmedi..şu ana kadar aranan olmadı galiba...

18 Kasım 2019 13:07

devre ben önümüzdeki sorunun perdelenmesini istemiyorum, gercekleri önümüze koyup analiz etmemiz gerekiyor ki bu süreci anlayalım...
Aliihsanduro, 4 yıl önce
Kardeş senin muhakemen çok zayıf. pesimist düşünceler sağlıksız yorum yapmana neden oluyor. Gergin olman çok doğal süreç nedeniyle ancak, her şeye rağmen sakin kalmaya çalışanlara olumsuz etki ediyorsun. Rica ediyorum ya hayır konuş ya sus.

Perperisan650133
Aday Memur
18 Kasım 2019 13:11

kader durumumuz aynı gibi (mahkeme beraat dosya istinafta) bugün sordum evrak gelmemiş il 65 toplam 13 kişiye gelmiş.
Kader44-44, 4 yıl önce
Yok henüz.aranırsak yazarım ben .

Aliihsanduro
Şube Müdürü
18 Kasım 2019 13:15

Dostum bak atacak adam atar tutacak adam tutar. Sadece kurum kanaati ile ihraç olanlar var. Yani seni ne sarı zarftan dolayı atarlar ne iyi savunma yaptığın için tutarlar. Bunların hepsi güncel prosedür. İhraç ve ya iade olayı bunların hepsinden bağımsız olarak gelişen bir durum. Net ve sakin olarak sağduyulu yorum yapacak olursak. yetkililer yargıtayın "ihraç edilenler ve bunu sağlayan kurum yetkilileri ile ilgili içtihadı" sonrası alelacele diyor ki kardeşim ben devlet memuru adamım bu sebeplerden doğacak yükümlülük çok ağır ben gerekli çalışmayı yaptım. Şu şu numaralı kanun gereği karar mercii sizsiniz gereğinin yapılmasını arz ederim.
Derinjurnal, 4 yıl önce
devre ben önümüzdeki sorunun perdelenmesini istemiyorum, gercekleri önümüze koyup analiz etmemiz gerekiyor ki bu süreci anlayalım...
18 Kasım 2019 13:16

arkadaşlar durum değerlendirmesi acısından adli si devam edip ( yerel mahkeme veya istinaf) son savunma evrağı gelen varmı. Benim adlim devam ediyor istinafta, savunma evragi bana da gelmemiş.

Tusubasa10
Aday Memur
18 Kasım 2019 13:18

Ben bu son savunmaların hayra alamet olduğunu sanmıyorum cünkğ iade edecekse öylede eder bir imzaya bakar sonucta...

18 Kasım 2019 13:22

evet yazdıklarin mantikli...ben de böyle bilgiler paylaşalım diyorum zaten bu sureci anlamamız için...boş konuşmadan uzak soruna odaklı
Aliihsanduro, 4 yıl önce
Dostum bak atacak adam atar tutacak adam tutar. Sadece kurum kanaati ile ihraç olanlar var. Yani seni ne sarı zarftan dolayı atarlar ne iyi savunma yaptığın için tutarlar. Bunların hepsi güncel prosedür. İhraç ve ya iade olayı bunların hepsinden bağımsız olarak gelişen bir durum. Net ve sakin olarak sağduyulu yorum yapacak olursak. yetkililer yargıtayın "ihraç edilenler ve bunu sağlayan kurum yetkilileri ile ilgili içtihadı" sonrası alelacele diyor ki kardeşim ben devlet memuru adamım bu sebeplerden doğacak yükümlülük çok ağır ben gerekli çalışmayı yaptım. Şu şu numaralı kanun gereği karar mercii sizsiniz gereğinin yapılmasını arz ederim.

slymani55
Şef
18 Kasım 2019 13:27

İl 53. Adlisi biten bi arkadaşı aramış lar zarf için. Ama beni aramadılar. Benim adliyede açık bir dosyam var. 34 aydır bekliyorum. İdari olarak da 2017 eylül de ifade verdim.

Zarflar ile ilgili benim görüşüm: adli si bitenlerin şu aşamada sayı çok olduğundan galiba,7145 sayılı kanuna göre; Son savunma alıp toplu olarak iade ve ihraç etmek. İnşallah ihraç etmeyi düşünmezler diyelim.

18 Kasım 2019 13:29

sana katılmıyorum. 46 da bi devrem le görüştüm. 4 ekim kyok almıştı ona da savunma evrağı gelmiş. Benim tahminim benim gibi adli si devam edenleri başlatmayacaklar. mahkemesi bitip beraat alanlar ve benzeri adli işlemi bitenler veya olmayanları baslatacaklar. ihraç edecek olsalar 100 defa ederlerdi bahane mi yoktu.
Tusubasa10, 4 yıl önce

Ben bu son savunmaların hayra alamet olduğunu sanmıyorum cünkğ iade edecekse öylede eder bir imzaya bakar sonucta...

18 Kasım 2019 13:32

devrem hukuk işlerine sordun mu idari soruşturmanın durumunu. ben sordum kurula sevk edildiğim söylendi ifadem alınmayacağı söylendi. sormadıysan bi sorsana
slymani55, 4 yıl önce

İl 53. Adlisi biten bi arkadaşı aramış lar zarf için. Ama beni aramadılar. Benim adliyede açık bir dosyam var. 34 aydır bekliyorum. İdari olarak da 2017 eylül de ifade verdim.

Zarflar ile ilgili benim görüşüm: adli si bitenlerin şu aşamada sayı çok olduğundan galiba,7145 sayılı kanuna göre; Son savunma alıp toplu olarak iade ve ihraç etmek. İnşallah ihraç etmeyi düşünmezler diyelim.

Galata63
Memur
18 Kasım 2019 13:35

abla cok gecmis olsun... bu arada arkadaslar bi sakin olun yaaa... allahin dedigi olacak..
Cilekes1004, 4 yıl önce
Ne özrü devre ya o kadar da değil:))bende takıldım takılıyorum,İnan bana 10-15 gündür uyuyamıyorum..ve hasta oldum..düşündüğümüz herşey kendimize zarar..olumlu düşünelim,ki bence güzel olacak sonu hayırlısıyla...

Sky-Star
Memur
18 Kasım 2019 13:37

Hatalı ihraç ve hatalı açığa alma işlemlerini yapanlar, altına imza atanlar ( ohal dönemi de dahil olmak üzere ) bunun sorumluluğundan kaçamayacaklar şeklinde yakın zamanda AYM bin almış olduğu bir karar var. Bence bu karardan sonra yetki mercileri tutuştu. bunu kılıfına uydurmak için böyle bir çalışma başlattılar diye düşünüyorum.
Tusubasa10, 4 yıl önce

18 Kasım 2019 13:39

devre bu arkadaşım var açıkta ...herkese mi gelmiş ...kaç kişi açıkta...kaç kişiye gelmiş acaba?
slymani55, 4 yıl önce

Toplam 39532 mesaj
«160816091610161116121613161416151616161716181619»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi