Editörler : crops35

arslanix
Aday Memur
23 Mayıs 2018 16:07

399 KHK ya tabii olarak çalışıyorum. Kuruma dilekçe yazdıktan sonra başta bir ödeme yapmadılar ancak daha sonra ikinci dilekçemden sonra ücret artışı yaptılar. Ancak daha sonra bu ödemenin sehven yapıldığını 399 KHK da böyle bir ödeme türünün olmadığını ve bunun sadece 657 ye tabii çalışanlara ödenebileceğini tarafıma yazdılar. Ücret artışını iptal edip geriye doğru ödemeleri de geri aldılar. Sendika üzerinden girişimler başarısız 657-399 farkından dolayı ödenmeyeceklerini söylüyorlar. Mahkemeye gideceğim. 399'a tabii çalışıp da bu ödemeyi alan var mı?. Herkese kolaylıklar diliyorum.

maestR00
Aday Memur
16 Temmuz 2018 11:16

Merhaba bende TEİAŞ ta görev yapmaktayım. Bizdede aynı sorun var, teknikerken mimarlık bitirdim maaşların skalaya göre ödendiğini, üst öğrenimlerini tamamlayanlar için herhangi bir skala bulunmadığından fark ödeyemeyeceklerini söylediler. 60 günlük süreyi kaçırdığım için mahkemeyede gidemedim.

Siz kararı mahkemeye götürdünüz mü ?

arslanix, 6 yıl önce

399 KHK ya tabii olarak çalışıyorum. Kuruma dilekçe yazdıktan sonra başta bir ödeme yapmadılar ancak daha sonra ikinci dilekçemden sonra ücret artışı yaptılar. Ancak daha sonra bu ödemenin sehven yapıldığını 399 KHK da böyle bir ödeme türünün olmadığını ve bunun sadece 657 ye tabii çalışanlara ödenebileceğini tarafıma yazdılar. Ücret artışını iptal edip geriye doğru ödemeleri de geri aldılar. Sendika üzerinden girişimler başarısız 657-399 farkından dolayı ödenmeyeceklerini söylüyorlar. Mahkemeye gideceğim. 399'a tabii çalışıp da bu ödemeyi alan var mı?. Herkese kolaylıklar diliyorum.

teknisyen-mühendis
Aday Memur
29 Temmuz 2018 09:37

Kamuda TEKNİSYEN-TEKNİKER kadrosunda işe başlayıp MÜHENDİSLİK fakültelerini bitirenler,MÜHENDİS KADROSU alamıyanlar CİMER,TBMM, ilgili KOMİSYONLARA 657 nin 152. maddesi,3795 sayılı kanunun istinaden mağduriyetimizi FAX,MAİL,MEKTUP ,SENDİKA,MİLLETVEKİLİ ve benzeri iletişim yollarını kullanalım bu fırsatı TEKNİK personel lehine olmasını isteyelim 3600 ek gösterge şu anda mecliste bilgilerinize.

mustafa-sims
Aday Memur
08 Ağustos 2018 15:22

Cimer için örnek bir yazı var mı elinizde.ben de göndereyim paylaşırsanız.

teknisyen-mühendis
Aday Memur
09 Ağustos 2018 11:44

DOSTLAR, KAMU Kurumlarında çalışırken Mühendislik bitiren ve herhangi bir sebepten dolayı Mühendislik kadrosunu alamamış TEKNİSYENLER-TEKNİKERLERİN 657 nin152. maddesi Mühendisliği bitirenler, kadrolu Mühendislerin özel hizmet tazminatından verilir ibaresi bulunmaktadır MEMURİYETTE çalıştığı sürece verilmektedir,ancak emekli olduğunda,emekli ikramiyesi ve emekli maaşı 2200 ek gösterge üzerinden verilmektedir. 3795 sayılı kanuna göre Mühendis ünvanı almış çalışırken Mühendis imzası atan Teknik personeller olarak bu kanunlara istinaden bize verilen özel hizmet tazminatının veya benzer düzenlemenin emekli olurken ve emekli maaşlarımızın düzenlenmesini sayın DEVLET BÜYÜKLERİMİZDEN arz ve talep ediyoruz.(POLİS,ÖĞRETMEN,HEMŞİRE ve DİYANET personelleri gibi) Dostlar, sizlere açıklayabileceğim ana hat bu şekilde sizlerde kendinize göre benzer bir yazı kaleme alarak ilgil yerlere mağduriyetimizi bildirin ,talep olmadan hiçbir sonuç elde edemeyiz. NOT: Sayın yetkililere özel hizmet tazminatını çalışırken aldığımızı, almış olduğumuz Mühendislik eğitiminin,Emekli tazminatımızda ve Emekli maaşımızda hiçbir faydasının olmadığını anlatabilirsek gerçek görülmüş olur, bu durumda olan Teknik personellerin ilgili yerlere bilgilendirmesinde yarar vardır.

economi06
Şube Müdürü
09 Ağustos 2018 14:48

Ben 399 da teknisyen kadrosundayım 4 yıllık lisans diplomasını verdim. Şimdi 2 yıllık teknikerlik okudum unvan değişikliği sınavında bana engel çıkartırlar mı lisansdan dolayı ?

teknisyen-mühendis
Aday Memur
09 Ağustos 2018 18:42

399 ile 657 arasında farklar var personel müdürünüze danışın

yalnız99
Aday Memur
14 Mayıs 2019 16:20

HOCAM NERDE OKUYORSUNUZ AHMET YESEVİ DE Mİ.ACABA

goyi_kölehi, 6 yıl önce

neerii kardeşim bende üniversitede bilgisayar teknikeriyim uzaktan eğitim endüstri mühendisliği okuyorum şuanda. sen hangi üniversitede çalışıyon ve okumak için kazandığın okul hangisidir?

hyasing40
Aday Memur
12 Temmuz 2019 11:27

Arkadaşlar merhaba 375 Sayılı KHK ile değişen bişeyler oldumu hala mühendis özel hizmet tazminatını alabiliyor muyuz?

egm3246
Aday Memur
19 Temmuz 2019 14:55

657 li teknikerim 2013 de göreve başladım 2015 de açıköğretim fakültesi kamu yönetiminden 1 kademe aldim. suan mühendislik okuyorum son sınıfa geçtim mühendisliği bitirdiğimde derece yada kademe ilerlemesi alır mıyım tekrardan?

santana10
Şube Müdürü
20 Temmuz 2019 19:25

Veteriner sağlık teknikeriyım aynı zamanda zıraat mühendisiyim muhendıs ozel hizmet tazminatından yararlanmak mumkunmu birde 657 sayılı Devlet memurları kanunun 86 maddeye gore muhendıs kadrosuna vekaleten atanabilir iyim

01 Ağustos 2019 17:01

Merhaba arkadaşlar bir konuda size birşey sormak istiyorum. Ben şuanda Endüstri Mühendisliği son sınıf öğrencisiyim. Üniversitenin Bilgi işlem daire başkanlığında Bilgisayar Teknikeri olarak çalışıyorum. Mühendisliği bitirdiğim takdirde Tekniker olarak değilde Artık bir mühendis gibi çalışmayı isteme hakkına sahipmiyim. Malumunuz diploma gereği kadrosu alınmamış bile olunsada bir mühendis sayılıyoruz. bu şekilde talepte bulunabileceğime dair sağlam dayanak varmı. Çünkü ben bitirirsem mühendis gibi iş yapmak istediğimi daire başkanına ileteceğim.

01 Ağustos 2019 17:09

Arkadaşlar yardımcı olabilecek olan varmı?

01 Ağustos 2019 21:43

Arkadaşlar soruma cevap verirmisiniz lütfen

Sin90
Aday Memur
02 Ağustos 2019 21:41

hayır öyle bir durum söz konusu değil . ancak kurumun açtığı sınava girip mühendislige gecmeniz lazım. Bende aynı durumdayım. Bil.Muhendisiyim ama kadrom tekniker. ve hala tekniker gibi çalışıyorum . 684 lira teknikerden fazla alıyorum .
goyi_kölehi, 5 yıl önce

Arkadaşlar soruma cevap verirmisiniz lütfen

mamurzade
Şef
14 Eylül 2019 22:20

unvan değişikliği sınavına girip başarılı olman lazım. bunun için 3-5 yıl maalesef beklemelisin. ya da kpss den yüksek puan alıp yeniden atanmalısın.

goyi_kölehi, 5 yıl önce

Merhaba arkadaşlar bir konuda size birşey sormak istiyorum. Ben şuanda Endüstri Mühendisliği son sınıf öğrencisiyim. Üniversitenin Bilgi işlem daire başkanlığında Bilgisayar Teknikeri olarak çalışıyorum. Mühendisliği bitirdiğim takdirde Tekniker olarak değilde Artık bir mühendis gibi çalışmayı isteme hakkına sahipmiyim. Malumunuz diploma gereği kadrosu alınmamış bile olunsada bir mühendis sayılıyoruz. bu şekilde talepte bulunabileceğime dair sağlam dayanak varmı. Çünkü ben bitirirsem mühendis gibi iş yapmak istediğimi daire başkanına ileteceğim.

mechulm
Şube Müdürü
14 Eylül 2019 22:21

aynen unvan almak zor iş...

mamurzade, 5 yıl önce

unvan değişikliği sınavına girip başarılı olman lazım. bunun için 3-5 yıl maalesef beklemelisin. ya da kpss den yüksek puan alıp yeniden atanmalısın.

İbrahim3866
Aday Memur
31 Aralık 2019 16:41

YUSUF YILDIRIM BEY SHHİ TESİSAT TEKNISYENIM KAMUDA MÜHENDİSLİK BITIRME OLAYINDA DGS DE ÜST ÖĞRENIM KARŞILIĞI OLAN BÖLÜMLERDENMI BITIRMEK GEREKIYO EK VE YAN ÖDEME İÇİN BEN SIHHI TESISAT TEKNISYENIYIM ENDUSTRI MÜH. TEKNIK AMA UST ÖĞRENIMIM DEĞİL AYNI ŞEKIL MAAŞ ARTARMI UST ÖĞRENIMIM MAKİNE VE ENERJI MÜHENDİSLİĞİ NORMALDE???

tailor-made
Yasaklı
31 Aralık 2019 17:17

teknikerler olmadan da mühendislere çöp gözüyle bakan ustalar vardı :(((

ins.pire
Şef
02 Ocak 2020 09:16

herhangi bir mühendislik bölümü olur zam ve oranları almanız için yeterli..

İbrahim3866, 4 yıl önce

YUSUF YILDIRIM BEY SHHİ TESİSAT TEKNISYENIM KAMUDA MÜHENDİSLİK BITIRME OLAYINDA DGS DE ÜST ÖĞRENIM KARŞILIĞI OLAN BÖLÜMLERDENMI BITIRMEK GEREKIYO EK VE YAN ÖDEME İÇİN BEN SIHHI TESISAT TEKNISYENIYIM ENDUSTRI MÜH. TEKNIK AMA UST ÖĞRENIMIM DEĞİL AYNI ŞEKIL MAAŞ ARTARMI UST ÖĞRENIMIM MAKİNE VE ENERJI MÜHENDİSLİĞİ NORMALDE???

Toplam 68 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi