Editörler : smtvs
21 Ağustos 2017 16:54   


Meb 250 müfettiş yardımcılığı kadrosu ihdası hk.

MEB merkez teşkilatında istihdam edilen milli eğitim denetçileri ile taşrada görev yapan il eğitim denetmenlerinin unvanları maarif müfettişi adı altında birleştirildi. Bu müfettişlerin özlük hakları ise farklılık arz ediyordu. Merkez teşkilatındaki görevlendirme ile çalışan tüm müfettişler için 3600 ek göstergeli ve diğer bakanlıklardaki merkez denetim elemanları ile eşit özlük haklarına sahip kadro ihdas edildi.

Daha önceki yapıda Bakanlık merkez teşkilatına 300 müfettişe kadar görevlendirme yapılabiliyordu. Yeni düzenlemede, merkez, taşra ve yurt dışı teşkilatında hizmet kalitesinin artırılması, eğitim hizmeti alan öğrencilerin ve velilerin memnuniyet düzeylerinin üst düzeye çıkarılması ile kalkınma planları ve hükümet programlarında belirlenen eğitim hedeflerine ulaşılması amacıyla rehberlik, denetim inceleme, araştırma ve soruşturma hizmetlerinin yürütülmesi için 450 müfettiş, 50 başmüfettiş ve 250 de müfettiş yardımcısı olmak üzere toplam 750 kadro ihdas edildi.

Atanacak müfettişler, Milli Eğitim Bakanlığı merkez, taşra ve yurt dışı teşkilatında rehberlik, denetim inceleme araştırma ve soruşturma hizmetlerini yürütecekler. Ayrıca müfettişler, topluma sunulan eğitim hizmetinde kalite ve standardın yükseltilmesi için çalışmalar yürütecekler.

Yeni düzenlemeyle 8 yıl ve daha fazla hizmeti olan öğretmenler, ilan edilecek müfettiş yardımcısı kadroları için sınava girebilecekler. Bunun yanında en az 4 yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal, iktisadi idari bilimler, iktisat ve işletme fakülteleri ile bunlara denkliği YÖK tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar ise KPSS puan üstünlüğüne göre müfettiş yardımcılığı sınavlarına başvuru yapabilecek. Bakanlığın yeni yönetmeliği ile rehberlik ve denetim hizmetlerinde etkililik ve verimliliği artırmak amacıyla Bakan onayı Ankara dışında açılacak çalışma merkezlerine müfettişler görevlendirilebilecek.

21 Ağustos 2017 18:30

Aragog
Memur

Puan türü olarak ne seçer acaba bakalım.

22 Ağustos 2017 13:12

kaanufuk25
Daire Başkanı

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI REHBERLİK VE DENETİM BAŞKANLIĞI İLE MAARİF MÜFETTİŞLERİ BAŞKANLIKLARI YÖNETMELİĞİ

13 Eylül 2017 20:21

şerro
Memur

Bu konuda herhangi bir gelişme var mı? Yönetmelik yayımlandı sınav sizce ne zaman olur? Bu konuda tecrübelerinizi paylasirsaniz sevinirim..

13 Eylül 2017 20:34

Rebellious26
Aday Memur

Bu konuda herhangi bir gelişme var mı? Yönetmelik yayımlandı sınav sizce ne zaman olur? Bu konuda tecrübelerinizi paylasirsaniz sevinirim..


şerro, 6 ay önce - Alıntıya git

Hocam eğer iyi bir sıralamanız yoksa kpss de bu ilana çok ümit bağlamayın bence 250 den bakalım iibf e kaç kişilik pay düşecek tkdk örneğini gördük çünkü bir de parça parça mi olacak alim o bile belli değil o da var neyse moral bozmayım

13 Eylül 2017 23:24

şerro
Memur

Yok hocam ben diğer kontenjana bel bağladım :) öğretmen kadrosundan şansımı denemek istiyorum. Ancak ne kadarı öğretmenlere ne kadarı diğer kadrolara verilecek o da belli değil. Ve de sıralama nasıl olacak. Hep soru işareti??

Toplam 5 mesaj
 
ANKET
İstiklal Marşının sözlerinin aynı kalarak bestesinin değişmesi konusunda ne düşünüyorsunuz?