Editörler : Pangaea
26 Ağustos 2017 00:53

Mühendislik fakültesinden mezun olmak sizi mühendis yapmıyor. Öyle olsa zaten PTT memurluğuna falan tenezzül etmezsiniz. Sıradan bir iibf'liden de daha vasıflı adamlar değilsiniz kusura bakmayın.

süleymaaaaaan
Kapalı
26 Ağustos 2017 00:54

adam 85-90 almış açıkta. ptt de yazar heryeri yazar. devlet kadroları size versin mühendisler açıkta kalsın. geç bu işleri

0-Dead or Alive-0, 7 yıl önce

Mühendislik fakültesinden mezun olmak sizi mühendis yapmıyor. Öyle olsa zaten PTT memurluğuna falan tenezzül etmezsiniz. Sıradan bir iibf'liden de daha vasıflı adamlar değilsiniz kusura bakmayın.

26 Ağustos 2017 01:00

Devlet mal mı birader memur olarak alıp 2.500 tl maaşla çalıştırabileceği pozisyonlara mühendis alıp 4.000 tl maaş versin? PTT gişesindeki adam niye mühendis olsun? Biraz mantıklı düşünün.

süleymaaaaaan, 7 yıl önce

adam 85-90 almış açıkta. ptt de yazar heryeri yazar. devlet kadroları size versin mühendisler açıkta kalsın. geç bu işleri

süleymaaaaaan
Kapalı
26 Ağustos 2017 01:08

bilader orasına mühendis karar verir. 2500 tl ye kabul etmesin de işsiz mi kalsın. ne m.l adamlarsınız ya

Devlet mal mı birader memur olarak alıp 2.500 tl maaşla çalıştırabileceği pozisyonlara mühendis alıp 4.000 tl maaş versin? PTT gişesindeki adam niye mühendis olsun? Biraz mantıklı düşünün.

26 Ağustos 2017 01:11

Daha okuduğunu anlamıyon malak, orasına mühendis karar verirmiş. Ben ondan mı bahsediyorum. İyi oku.

bilader orasına mühendis karar verir. 2500 tl ye kabul etmesin de işsiz mi kalsın. ne m.l adamlarsınız ya

süleymaaaaaan
Kapalı
26 Ağustos 2017 01:12

m.lsın ya gece gece çene yarıştıramam m.lın biriyle

Daha okuduğunu anlamıyon malak, orasına mühendis karar verirmiş. Ben ondan mı bahsediyorum. İyi oku.

26 Ağustos 2017 01:16

Ezerimm.Her türlü.

26 Ağustos 2017 01:18

Bu ülkede muhendis yerine imamlar ve Muhtarlar değer görüyor.

bu hükümet mühendis düşmanıdır. mühendis denilince aklına ziraat ve inşaat geliyor

26 Ağustos 2017 01:34

Burda gereksiz insan çok belliki. 90 alacağına 100 al diyen akıllı. Ben onu her türlü yaparım da. Sen bi kere 90 al da utandır beni nolur. İşte devlet kadroları bu insanlara verdiği için ülkede hiçbir kurum işini düzgün yapamıyor .

melek-33
Şef
26 Ağustos 2017 01:45

Keşke biraz kafanı çalıştırmak için uğraşsan. İktisat iibf olabilir ama çoğu kadrolar diğer iibf ye verilmişti Yani iktisat olarak bir halt olmadı ona. Sen adam gibi olsaydın da puan alıp atansaydın o zaman geveze

adam gibi tercih yapsaydın atanırdın. merkezde 80e düştü iibf puanları

memoserif
Şef
26 Ağustos 2017 03:38

Hendese kelimesi Arapça'da geometri demektir.Senin tanımına göre her geometri bilen mühendistir.Ortaokuldaki öğrenci de bir miktar geometri biliyor oda mı mühendis oluyor.

"Türk Dil Kurumu'na göre mühendis, İnsanların her türlü ihtiyacını karşılamaya dayalı çeşitli yapılar yol, köprü, bina, peyzaj, çevre gibi şehircilik ve imar dışı alanların ilkeleri, bayındırlık; tarım, beslenme gibi gıda; fizik, kimya, biyoloji, elektrik, elektronik gibi fen; uçak, gemi, otomobil, motor, iş makineleri gibi teknik ve sosyal alanlarda uzmanlaşmış, belli bir eğitim görmüş kimsedir. Modern anlamda mühendis, bilim insanlarının ürettiği teorik bilgiyi tekniker ve teknisyenlerin uygulayabileceği pratik bilgiye dönüştüren kişidir. "

Yukarıdaki alıntı wikipediden alınmıştır.

Yazılım denince sen sadece pc ve telefonlardaki grafik arayüzlü programları anlıyorsun.Oysaki ;

.Uçakların uçmasını sağlayan yazılımdır.Nükler santralerin çalışmasını sağlayan yazılımdır.Örneğin 2012 yılında marsa günderilen "meraklı" robotunun yazılımı yarım milyon satır C dili ile yazılmıştır.Yani bir yazılım hatası insan hayatını etkileyebilecek boyutlarda öneme sahiptir.Artık savaşlarda siber saldırılara doğru gitmektedir.Her ülke kendi milli yazılımlarını üretmekte kendi yazılımları başka ülklerin eline geçmesi durumunda büyük zararlar görmektedir.Örneğin Türkiye milyar dolarlarla ABD'den uçak aldırken bile ABD uçaklara ait kaynak kodları Türkiye'ye vermemektedir.Yani yazılım donanımdan çok kiymetli bir duruma gelmiştir. ABD sattığı uçakların kaynak kodlarını vermiyerek istedği zaman bir uçağı düşürebileceği gibi komplo teorileri yaygındır.

Bütün bunlar mühendislik değil de nedir dostum.

eyeoftiger, 7 yıl önce

yanlış tanım bu tanımı her mesleğe uydurursun. mühendis hendese bilen demektir.

luca blight
Kapalı
26 Ağustos 2017 03:56

iibflilerin kafası basmaz boşa anlatmayın

agrieco
Şef
26 Ağustos 2017 04:58

burada böyle ağlamayla kadro mu veriliyor, kadro sayısı mı artıyor?

süleymaaaaaan
Kapalı
26 Ağustos 2017 06:22

biz yazalım da sen gerisini koca kafana takma

agrieco, 7 yıl önce

burada böyle ağlamayla kadro mu veriliyor, kadro sayısı mı artıyor?

26 Ağustos 2017 07:53

Kari gibi haset etmek nasil bir cumledir ?

yetersiz ulvi, 7 yıl önce

lan ökkeş, madem matematiğin çok iyi, biz matematik özürlüyüz, o halde 88 değil 98 puan al da atan.

tipe bak. çok zekisin ya tamam olum al 100 puan o halde. hazımsız herifler. mezun olan mühendisleri de görüyoruz bir çoğu pespaye. böyle karı gibi hased ederek bir boka sahip olamazsın hayatta.

oh olsun ulan senin zihniyetindeki adamlara.

Alilin
Aday Memur
26 Ağustos 2017 09:38

burda mesele mühendislik bölümlerinin teknik olup olmaması değil atanamaması olmalıdır. hedeften nasıl bu kadar kolay sapılıyor da başka yönlerde tartışma oluyor anlam veremiyorum doğrusu. zaten hedeften bu kadar kolay sapıyorsak da atanamamk bize müstehak..! öncelikle mühendis olduğumu belirteyim, beğenilmeyen iibfliler birlik olabiliyor seslerini duyurabiliyor. Mühendisler ne yapıyor?yok ben makinacıyım yok ben inşaatçıyım yok öteki ne bilir yok beriki şunu bilmez.. bakın öğretmenlere? 3 4 yıl öncesine kadar ne atama vardı? adamlar sokağa dökülüyor ağlıyor sızlıyor çatır çatır kadro kapıyor. mühendis de sesini çıkarmadan örgütlenmeden mlleti ayrıştırsın. matematik bilmek ayrıcalıktır havalarında dolaşsın barajı aşan mühendis oluyor artık kusura bakmasın bu neyin havası? mühendisler önce bi kendilerine gelmeli artık. kendini yüksekte gördükçe atanamaz. burnuzun büyüklüğünden dolayı ortada kalıyoruz

BursaFatihi
Memur
26 Ağustos 2017 10:57

ulan yetersiz bi tarafını yırtarak 75 puanı zar zor alıp hak etmediğin halde başkasının hakkı olan kadroya giriyorsun bide utanmadan 90 puan alan adama 100 puan alda atan diyorsun. Yetersiz olduğun sıfatından belli zaten gerçekleri duyunca kuduz domuz gibi saldırıyorsun.

warpalavas17
Aday Memur
26 Ağustos 2017 15:16

arkadaşlar güvenlik soruşturması bitirip işe başlayanlar var mı bilidiğiniz?. ben ağustosun 4 ünden beri bekliyorum.

yetersiz ulvi
Aday Memur
26 Ağustos 2017 18:20

Lan öküz 75 puanla atanan bir tane adam göster bana gotunden uyduruyorsun. Allahın ezigi madem.çok.zekisin 100 puan al atan. Mal

kuyucu muratt, 7 yıl önce

70-75 puanınla nereye laf atacan l.ln. senin haddine mi düşer 85-90 puanlı adamlara laf atmak. mühendislerin kadroları size verilsin bir de utanmadan burda çene yap.

2014 de iibf lilere 1. alımda 100 kadro verildi diye ağlamıştınız. mühendislere yapılan haksızlıklar size yapılsın 3 yaşındaki çocuklar gibi zırlarsınız. hem puanınız düşük hem kadrolar size veriliyor. tabi millet isyan edecek m.l

yetersiz ulvi
Aday Memur
26 Ağustos 2017 18:22

İİBF de 90 ve üzeri puan alan çok var. Madem 100 alacak kapasiten var aglamyin olum burada o zaman. 

muhendishanim0123, 7 yıl önce

Burda gereksiz insan çok belliki. 90 alacağına 100 al diyen akıllı. Ben onu her türlü yaparım da. Sen bi kere 90 al da utandır beni nolur. İşte devlet kadroları bu insanlara verdiği için ülkede hiçbir kurum işini düzgün yapamıyor .

Toplam 88 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi