Editörler : F16 Gökçen

ziyo
Memur
27 Temmuz 2018 11:58

16 Ağustosta açıklanacakmış bir an önce bu belirsizlik ortadan kalksın. En azından bir cevap verilsin. Herkes yoluna baksın

srp046
Memur
27 Temmuz 2018 14:29

Katılıyorum sizee sonuna kadar

farkedermii, 6 yıl önce

dediğinize katılmıyorum. ben hm evli hem çalışan hemde bir yasında çocugu olan bir anneyim. Bu sınavı önemseyen herkes araştırmasını baştan yapacaktı gizli bi madde değil sonuçta bu.. iptal edilmesi benim gibi alanı olmasa bile zaman ayıran kişilere haksızlık.. 3 türkçe yapacağıma bir matematik yapardım.

rebelwend
Genel Müdür
27 Temmuz 2018 15:56

kusura bakmayın haksızsınız siz hasbel kadar ögrendiniz diye haberi olmayan adayların okadar emeği verdiği para harcadığı efor yok mu sayılacak hebamı edilecek sacma sapan bir kural için..bu kural kaliteyi artırmayacağı gibi kalitesizliği dahada artıracak..40 45 matematik neti ile kapatan bölümler 30 netin aşagısı ile kapattıgı zaman kalite artmış mı olacak..

srp046, 6 yıl önce

Katılıyorum sizee sonuna kadar

Bozok.dgs
Aday Memur
27 Temmuz 2018 16:43

YÖKÜ VE MİLLETVEKİLLERİNE MSJ DEVAM TWİTTERDA ETİKETLEYELİM ÇOK AZ TWİTER VAR ARKADAŞLAR YÜKLENELİM

DGSDE05KURALIKALKSIN

Batuhan4848
Aday Memur
27 Temmuz 2018 16:55

Kusura bakmayin ama haksiz olanlar kurala uymayanlar arkadaşım. Bu sınava başvururken klavuzu okudum ve şartları kabul ediyorum diyerek onaylıyoruz. Hukuk dilinde bu kuralın kalkması imkansız.

rebelwend, 6 yıl önce

kusura bakmayın haksızsınız siz hasbel kadar ögrendiniz diye haberi olmayan adayların okadar emeği verdiği para harcadığı efor yok mu sayılacak hebamı edilecek sacma sapan bir kural için..bu kural kaliteyi artırmayacağı gibi kalitesizliği dahada artıracak..40 45 matematik neti ile kapatan bölümler 30 netin aşagısı ile kapattıgı zaman kalite artmış mı olacak..

swager34
Aday Memur
27 Temmuz 2018 17:53

bu sınavda çoğunluk kuralı biliyordu ve ona uygun olarak hareket etti. eğer kural kalkarsa bilinçliadayların alan dışından yaptıkları soruların bir anlamı kalmayacak ve sıralamada geriye düşecekler. yani hem azınlıksınız hemde kurala uymadığınız halde kuralın değişmesini istiyorsunuz.

2 ay önce kural geldiğinde kuralı saçma bulanlar tarafından change.org da kampanya başlatıldı hem sınav öncesi kuralı bilenler imzaladı hem sizin gibi sorumsuzlar sınavdan sonra imzaladı ona rağmen 10.000 imza toplayamadınız ki aralarında mutlaka eşiniz dostunuz akrabanız var o rakamın içinde.

daha fazla yüzsüzlük yapmayın kuralın kalkmayacağı aşikar şurda sınav hakkında birşeyler okuyamaya giriyoruz konunun içine etmişsin. hem suçlusun hem güçsüzsün hem kafan çalışmıyor.

ziyo
Memur
27 Temmuz 2018 20:52

Kursa gidenlerin çoğu kuralı biliyordur bence yetkililer bu işten etkilenecek sayıya bakarlar ona görede kamuoyunu bilgilendirirler diye düşünüyorum

swager34, 6 yıl önce

bu sınavda çoğunluk kuralı biliyordu ve ona uygun olarak hareket etti. eğer kural kalkarsa bilinçliadayların alan dışından yaptıkları soruların bir anlamı kalmayacak ve sıralamada geriye düşecekler. yani hem azınlıksınız hemde kurala uymadığınız halde kuralın değişmesini istiyorsunuz.

2 ay önce kural geldiğinde kuralı saçma bulanlar tarafından change.org da kampanya başlatıldı hem sınav öncesi kuralı bilenler imzaladı hem sizin gibi sorumsuzlar sınavdan sonra imzaladı ona rağmen 10.000 imza toplayamadınız ki aralarında mutlaka eşiniz dostunuz akrabanız var o rakamın içinde.

daha fazla yüzsüzlük yapmayın kuralın kalkmayacağı aşikar şurda sınav hakkında birşeyler okuyamaya giriyoruz konunun içine etmişsin. hem suçlusun hem güçsüzsün hem kafan çalışmıyor.

hazım ulu
Aday Memur
27 Temmuz 2018 22:34

hocam teşekkür ederim ama ben sınava girmedim o zaman göremiyorum herhalde soruları ?

iTaLiaNo20, 6 yıl önce

ais.osym.gov.tr ye gir, başvurularım kısmından dgsyi seç, temel kitapçık görüntüle den bak tüm sorulara.

iTaLiaNo20
Şef
28 Temmuz 2018 00:11

sınava girmeyenler göremez hocam, ya birileri ösymden çalıp nette paylaşacak ya da bi kaç bekleyip; ösym üzerinde kamuya açıldığında görebileceksiniz.

hazım ulu, 6 yıl önce

hocam teşekkür ederim ama ben sınava girmedim o zaman göremiyorum herhalde soruları ?

swager34
Aday Memur
28 Temmuz 2018 00:31

youtubeda biraz araştırırsan bulursun. ösym sitesinden soruları alıp eliyle yazanlar var o şekilde paylaşıyorlar. direk görüntüleri kopyalamak suç şuan.

hazım ulu, 6 yıl önce

filepalas
Genel Müdür
30 Temmuz 2018 10:45

kolay gelsin arkadaşlar. dgs 2018 de her iki testte 0,5 net yapamayan. puan hesaplanmayacak.

bu durumda puanların düşmesi gerekiyor.

mesala 50 sayısal net yapan ve sözel de 0 net yapan puan hesaplanmayacak.

bu duruma düşen adaylar çok olursa dgs puanları düşecek.

şimdi bende çok iyi çalışamadım ama netlerim şu.

sayısalda 31 doğru 3 yanlış

sözelde 5 doğru 1 yanlış var

bu durumda dgs puan hesaplaması 272 yapıyor.

bu puanla dgs 2017 de siirt üniversitesi elektronik mühendisliğine 275 puan YAPIYOR.

sizce bu sene bu puanlar 265 puana düşermi.

dgs 2017 de kazanıpda gitmeyen ve bu sene giren adaylarında puanı düşecek olursa

şansımız yüzde kaç olur.

bilgisi olan yorum yapabilirmi.

ziyo
Memur
30 Temmuz 2018 11:12

YÖK açıklama yaptı mı?

filepalas, 6 yıl önce

kolay gelsin arkadaşlar. dgs 2018 de her iki testte 0,5 net yapamayan. puan hesaplanmayacak.

bu durumda puanların düşmesi gerekiyor.

mesala 50 sayısal net yapan ve sözel de 0 net yapan puan hesaplanmayacak.

bu duruma düşen adaylar çok olursa dgs puanları düşecek.

şimdi bende çok iyi çalışamadım ama netlerim şu.

sayısalda 31 doğru 3 yanlış

sözelde 5 doğru 1 yanlış var

bu durumda dgs puan hesaplaması 272 yapıyor.

bu puanla dgs 2017 de siirt üniversitesi elektronik mühendisliğine 275 puan YAPIYOR.

sizce bu sene bu puanlar 265 puana düşermi.

dgs 2017 de kazanıpda gitmeyen ve bu sene giren adaylarında puanı düşecek olursa

şansımız yüzde kaç olur.

bilgisi olan yorum yapabilirmi.

reis73
Şube Müdürü
30 Temmuz 2018 11:16

Dgs okul öncesi ögretmenlik puanı kaçta kalır

fahrenheiit
Aday Memur
30 Temmuz 2018 14:11

peki bu kurala uymak için vakit kaybedenlerin hakkı ne olacak ?? kusura bakmayın ama birilerinin dikkatsizliğinin bedelini bu kurala uyanlara kesmek demek oluyor.. sınavda 1 dk bile önemli sonuçta.. kaldıralacaksada seneye uygulansın..

Bozok.dgs, 6 yıl önce

https://www.memurlar.net/haber/765069/dgs-de-habersiz-yapilan-degisiklik-binlerce-ogrenciyi-magdur-edecek.html

TEKRAR HABER YAPILDI. 05KURALIKALDIRILSIN

blackbeauty
Memur
30 Temmuz 2018 15:38

Kaldırılırsa asıl o zaman mahkeme yolu açılır bizler okudum anladım kutucuğunu işaretledik hukuken haklıyız umarım kaldırılmaz umarım kişilerin dikkatsizliği bize mal olmaz.. Haksızlık asıl o zaman olur 300 bin kişi yapabiliyorsa 30 bin kişinin hatasının bedelini çeker
fahrenheiit, 6 yıl önce

peki bu kurala uymak için vakit kaybedenlerin hakkı ne olacak ?? kusura bakmayın ama birilerinin dikkatsizliğinin bedelini bu kurala uyanlara kesmek demek oluyor.. sınavda 1 dk bile önemli sonuçta.. kaldıralacaksada seneye uygulansın..

meftu
Aday Memur
10 Ağustos 2018 18:17

12 Ağustos 2018 20:16

ösym başkanı bakan yardımcısı oldu yerine atama yapılmazsa bu hafta sonuçlar açıklanmaz gibi geliyor. sonra da bayram filan uzar bu iş.bu tip kurumlarda her şey başkan oluruyla yapılır. yok mu bi duyum atama ile ilgili
Toplam 198 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi