Editörler :
07 Eylül 2017 01:04   

Okul okuyanlar boşuna mı çırpınıyor acaba?

geçen kurban bayramı geçirdik hepimize mübarek ola haberlerde okudum adam 133 inek getirmiş köyden istanbula ve hepsini satmış hasılatı 1 milyon tl. şimdi insanlar üniversitelerde kafa patlatıyor mezun oluyor yüksek lisans doktora yapıyor profesör oluyor veya memur oluyor aldıkları maaş 3 5 bin lirayı geçmiyor. hocalar max. 8 bin alıyor prof.lar.

e insan şimdi düşünüyor boşuna mı okuyoruz diploma sahibi oluyoruz. gidip köyde 2 dönüm yer alıp inek besleyip 2 sene sonra 1 trilyona satmak varken ne diye insanlar bu kadar okumak için yorulsunlar ki. yemin ederim köyde inek besleyen bizim kadar yorulmuyor.

etrafımdaki insanlara bakıyorum herkes almış başını gidiyor. nerden bu değişmenin suyu geliyor biri bize de söylesin biz de yapalım. yani bu para nereden geliyor insanlara bize niye gelmiyor? insanlara bakıyorum altındaki arabanın evlerin haddi hesabı yok. bize niye kredi vermiyor devlet başkalarına veriyor iş sahibi edip zengin ediyor.

biz okul okuyanların suçu ne ki 3 binliraya çalışıyoruz? bu şekilde hayat geçer mi sizce 3 bin lira maaşla. inek besleyen adam ne para harcayacak ki 1 trilyonluk inek satıyor. sal çayıra hayvanı başında dur bi de köpek koy başına tamam. çö desen gidiyor dur desen duruyor.

anlamak mümkün değil bu ülkede bazı şeyleri...

PAra kazananlara bakıyorum hiç böle üniversite okumuş donanımlı insanlara gitmiyor paralar. eğitim donanımlı insanlar çalışıyor donanımsız insanlar kazanıyor. ondan sonra kendini geliştirecen.

geçin o ayakları. açın bi dükkan bakın işinnize gücünüze.

çocuğum olsa yemin ederim üniversiteye göndermişycem açacam bi dükkan işine baksın. boşuna zaman kaybı emek ve para kaybı. başkalarının ceplerini dolduyurouz sonuç 0!

07 Eylül 2017 04:32

BaturSer06
Yasaklı

Bayım, o iş kolaysa siz de aynını yani inekçilik yapın, sizi tutan mı var? Üretici olun, gözünüz memur olmaktan başka şey görmüyor ki? Masa başında boş oturmaktan başka idealiniz, düşünceniz yok! Dükkan açmanız da mümkün, bari onu yapın?.. Burada sızlanmak neye yarar ki?.. Müteşebbüs olmak yasak değildir.

07 Eylül 2017 04:32

BaturSer06
Yasaklı

Bayım, o iş kolaysa siz de aynını yani inekçilik yapın, sizi tutan mı var? Üretici olun, gözünüz memur olmaktan başka şey görmüyor ki? Masa başında boş oturmaktan başka idealiniz, düşünceniz yok! Dükkan açmanız da mümkün, bari onu yapın?.. Burada sızlanmak neye yarar ki?.. Müteşebbüs olmak yasak değildir.

07 Eylül 2017 12:54

determin3
Aday Memur

Çok haklısınız. Bir dana 10.000?'a satılıyor. Küçük koyunlar nerdeyse 1.100?-1.200? idi İstanbul'da. Hem de nakit para. Eline sayıyorlar resmen :). Biz de çırpınalım...

07 Eylül 2017 12:55

determin3
Aday Memur

Çok haklısınız. Bir dana 10.000?'a satılıyor. Küçük koyunlar nerdeyse 1.100?-1.200? idi İstanbul'da. Hem de nakit para. Eline sayıyorlar resmen :). Biz de çırpınalım...

determin3, 2 yıl önce - Alıntıya git

?'leri TL olacak.

07 Eylül 2017 13:16

85burak85
Aday Memur

Besi isi oyle zor iski kardesim okuduguna sukredersin. Onun haricinde soylediklerine katiliyorum. Bende 5 yil universite egitimi aldim. İse basladim aldigim maas 1600. 3 bini gorursem sukur malesef. Sonra etrafina bakiyorsun seninde bahsettigin gibi insanlar neler almis neler yapmis. Sonra bakmissinki dededen ebeden kalmis. Bu devirde boyle bitmis.

07 Eylül 2017 13:50

selcukbilmuhendisi
Kapalı

kardeş sen besi işine hiç bulaşmamışsın o yüzden o kadar rahat konuşuyorsun, öyle kolay değil o işler sen okuduğuna şükredersin, o kadar parayı kazanmak için yaptığın masrafı hayal bile edemezsin, yani öyle 2 dönüm araziyle inekleri çayıra salmayla yapılmıyor onlar, günümüzde çayıra salma olayını bırakalı çok oldu artık modern besicilik var yani sen en iyisi mesleğine şükret...

Toplam 6 mesaj

ANKET
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu başarılı buluyor musunuz?