Editörler : crops35
07 Eylül 2017 08:38

Ösym tercih ekranındaki bir hata yüzünden zaten memur olanlar, ilk defa memur olacakları engelleye

ÖSYM tercih ekranındaki bir hata yüzünden zaten memur olanlar, ilk defa memur olacakları engelleye biliyor !!!

ösym'nin EKPSS atama tercih ekranı hatası

yüzünden, zaten daha önce memur olanlar atanamayacağı kadroları

seçebiliyor ve bu yüzden diğerlerinin tercihlerini bloke edebiliyorlar !

uyur-gezer
Müsteşar Yardımcısı
07 Eylül 2017 08:46

ösym ekranında kimin memur olup olmadığını analiz edebilecek bir sistem bulunmamaktadır.

bu yüzden tercih yapsa bile atanamaz diye mevzuatta yer alan bazı ifadeler söz konusudur !

özetle "tercih yapsa bile" derken ! daha önce memur olmuş bir çok kişi !

memur oldum bare kendi memleketimi seçeyim veya farklı kurumu seçeyim demekte olup

atamaya izin verilmeyen şey ise aynı sınıflar arasında geçiş mümkün değildir

fakat sistemde bir açık var ise bunu kullanmaktan başka bir çaresi olmadığını düşüneneler

dahası bu seçenek ekranında geliyorsa denemekten ne çıkar diyerekten

zaten memurken tercih ekranını yer değiştirme ekranı olarak yorumlayan çok fazla sayıda

zaten memur olmuş engelli kişi sistemin bu açığını kullanmakta olup

son dk anlamıyla geçişlerine izin verilmemekte olup, onlar için hiç bir artı değer oluşmamaktadır.

dahası bu puanla buraya atanabilirmiyim misali sırf spor olsun diye !

sırf pislik olsun diye de bu seçenek ekranını kullanan bir çok kişi bulunmaktadır.

nede olsa bir ömür boyu eziklik çekmiş ve yaşatılmış psikolojisi bozuk insan var

bir çoğununda raporu açıkca ortada ! daha ne bekliyorsunuz ki bunlardan !!!

özetle ; adam atanamayacağını bilse bile ben o kadar sürünmüşüm birazda başkaları sürünsün diyerekten

bu psikolojiyi yaşamış ve psikolojisi bozulmuş her engelli sırf inat olsun diye atanamayacakları yerleri

daha önce tamam o ezikliğin verdiği motivasyonla aldıkları paunlarla tekrar seçebilmektedirler !

sistem önce bunuları buraya atamakta ama daha sonra evrak kontrolü sürecinde geçişleri onaylanmamaktadır.

olan biten ilk defa memur olabilecek olan engelli kardeşlerimize olmaktadır. !!!

hvea
Aday Memur
07 Eylül 2017 10:13

Bir konu acmak istedim surekli hata veriyor bilgisi olan yardimci olabilirse sevinirim.

son alimlarda hangi kadro kac puanla kapatti aciklandi mi?

Toplam 2 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi