Editörler : crops35

Selinselinn
Kapalı
21 Eylül 2017 10:39

Matematiksiz olmaz.ben hiç mat yapmadım 81 aldım. En az 85 alman lazım.

police88, 7 yıl önce

Aynen başlamak lazım matematikle aram pek iyi değil sözele yüklenmeyi planlıyorum.Sizin paun cizelgeniz nasıl 2014-2016?

Selinselinn
Kapalı
21 Eylül 2017 10:42

Matematik denilince millet çarpma toplama çıkarma sanıyor tabii :))

Selinselinn
Kapalı
21 Eylül 2017 10:44

Walla benim rakibim de olmazsın

Çünkü 2018 kpss ye kadarda atanamazsam şansımı yeni kayıt olduğum bölümden devam edicem.

police88, 7 yıl önce

Hahaha yok yok değilim daha çok yolum var :) ama tecrübelerinizi de benden esirgemeyin hocam :)

Cengiz abi
Genel Müdür
21 Eylül 2017 12:54

Matematiği ne yap et öğrenmeye bak.çevremde matematik öğrenmeden sadece sözelle yaparım diyenler 80 85 arasında kaldılar.çünkü matsız 120 sorudan 90 soruya düşüyorsun.90 sözel sorusunun 20 25 tanesi zaten çok zor veya zor sorular.

police88, 7 yıl önce

Aynen başlamak lazım matematikle aram pek iyi değil sözele yüklenmeyi planlıyorum.Sizin paun cizelgeniz nasıl 2014-2016?

21 Eylül 2017 13:27

kesınlıkle katılıyorum sekıl A ben :)

Cengiz abi, 7 yıl önce

Matematiği ne yap et öğrenmeye bak.çevremde matematik öğrenmeden sadece sözelle yaparım diyenler 80 85 arasında kaldılar.çünkü matsız 120 sorudan 90 soruya düşüyorsun.90 sözel sorusunun 20 25 tanesi zaten çok zor veya zor sorular.

police88
Şube Müdürü
21 Eylül 2017 22:08

Evet kardeşim ben de ondan çok tedirginim açıkcası q klavyeye alışkınım f klavye zor gelecek :/

denizlevent, 7 yıl önce

Aöf kolay bence 2. Sınıfım ben hep onır belgeaiyle geçtim birtek ikinci sınıfta klavye uygulaması varmış bilmiyorsn sıkıntı olbilir erkrndrn öğrenmeye bak

police88
Şube Müdürü
21 Eylül 2017 22:10

Cengiz Abi ben problem tarzı soruları anca çözebiliyorum fakat ona da süre lazım destanımsı türkçe sorularından süre kalmıyor ki sayısala :(

Cengiz abi, 7 yıl önce

police88
Şube Müdürü
21 Eylül 2017 22:57

Rakip olmamamıza çok sevindim kardeşim maksat bilgi paylaşımı olsun :) Yeni kayıt olduğun bölüm hangisi acaba?

Selinselinn, 7 yıl önce

Walla benim rakibim de olmazsın

Çünkü 2018 kpss ye kadarda atanamazsam şansımı yeni kayıt olduğum bölümden devam edicem.

police88
Şube Müdürü
21 Eylül 2017 22:59

Ben 3 bölüm arasında çok kararsız kaldım 1-emlak yönetimi 2-büro yönetimi 3-tıbbi sekreterlik..Araştırmalarım sonucu önlisansta alımı en fazla dolayısıyla kpss puanı en düşük okuyabileceğim üç bölüm buydu,kararı da istihareye yatarak verdim :)

Cengiz abi
Genel Müdür
21 Eylül 2017 23:51

Antranmanlarla matematik 1 ve 2 yi bitir.ve çeşitli kaynaklardan soru çöz.ben son sınavda o kadar çalışmama rağmen 11 net yapabildim.matematik sözele benzemiyor.zor ve yavaş oluşturuluyor temeli.o kadar çalışmama rağmen hala çok eksik hissediyorum.matematiği öğrenmek için çoksıkı çalışmak ve çok zaman harcamak gerekiyor.

police88, 7 yıl önce

Cengiz Abi ben problem tarzı soruları anca çözebiliyorum fakat ona da süre lazım destanımsı türkçe sorularından süre kalmıyor ki sayısala :(

Cengiz abi
Genel Müdür
21 Eylül 2017 23:52

Antranmanlarla matematik 1 ve 2 yi bitir.ve çeşitli kaynaklardan soru çöz.ben son sınavda o kadar çalışmama rağmen 11 net yapabildim.matematik sözele benzemiyor.zor ve yavaş oluşturuluyor temeli.o kadar çalışmama rağmen hala çok eksik hissediyorum.matematiği öğrenmek için çoksıkı çalışmak ve çok zaman harcamak gerekiyor.

Memur adayi12, 7 yıl önce

kesınlıkle katılıyorum sekıl A ben :)

Cengiz abi
Genel Müdür
21 Eylül 2017 23:57

En büyük avantajım eşimdi.sayısal kökenli olduğu için çok yardımcı oldu.matematiği iyi olan birsiyle samimiyet kurun.çok yarar görürsünüz.

Selinselinn
Kapalı
21 Eylül 2017 23:57

2018 den sonra daha fazla alım olabilir tabi.112 ler yapım aşamasında olduğu için hepsi birden faaliyete geçsin ayrı ayrı olmasın diye bekletiyor olabilirler.zaten acm ye atananların bazılarını kurum aktif değil diye başka kurumlara göndermişler. İlk alımda deneme yanılma olmuş olabilir.ya 2018 haziranda ya da kpss den sonra çok büyük bi alım olur gibi.

Selinselinn
Kapalı
22 Eylül 2017 00:00

alımın puana göre olacağından da şüpheniz olmasın. Bu yıl 82 ye düşmese bile 2018 den sonra düşebilir. Belki gerçekten hakkınızda en hayırlı bölüm budur.

police88
Şube Müdürü
22 Eylül 2017 00:02

Cengiz Abi hatırladığım kadarıya sizin puanınız iyiydi,kasım atamasını mı bekliyorsunuz?

Cengiz abi, 7 yıl önce

Cengiz abi
Genel Müdür
22 Eylül 2017 00:22

Ben mezum değilim son sınıftayım okuyorum ataaöf de. bitirirsem inşallah ancak son alımda yani 2018/1 de tercih verebileceğim.bitiremezsem 2018 kpss yolları gözükecek tekrar.

police88, 7 yıl önce

Cengiz Abi hatırladığım kadarıya sizin puanınız iyiydi,kasım atamasını mı bekliyorsunuz?

22 Eylül 2017 00:27

tesekkurler hocam ama ne heves kaldı ne ıstek ne guc

Cengiz abi, 7 yıl önce

En büyük avantajım eşimdi.sayısal kökenli olduğu için çok yardımcı oldu.matematiği iyi olan birsiyle samimiyet kurun.çok yarar görürsünüz.

Cengiz abi
Genel Müdür
22 Eylül 2017 00:29

Evet bana da öyle geliyor. 2018 yılı ve sonrası büyük alımlar olacak.çünkü koşullar hatta sistem dayatıyor, devletin bütçesi açık verse de deli gibi her branştan personele ihtiyacı var.işler yürümüyor çünkü.gidince görmüşsünüzdür kamu kurumlarının halini manzara ortada.merkeziden olmasa bile açıktan alımlar olacak.işi sıkı tutmak lazım.karamsar olmamalıyız.

Selinselinn, 7 yıl önce

alımın puana göre olacağından da şüpheniz olmasın. Bu yıl 82 ye düşmese bile 2018 den sonra düşebilir. Belki gerçekten hakkınızda en hayırlı bölüm budur.

police88
Şube Müdürü
22 Eylül 2017 00:29

İnşallah zamanında biter bol bol alımlar olur da hepiniz atanırsınız,bana da buradan artık tecrübeli memur olarak yazarsınız :) Ben de 2019 son alımına yetişmeyi planlıyorum nasipse..

Cengiz abi, 7 yıl önce

Ben mezum değilim son sınıftayım okuyorum ataaöf de. bitirirsem inşallah ancak son alımda yani 2018/1 de tercih verebileceğim.bitiremezsem 2018 kpss yolları gözükecek tekrar.

22 Eylül 2017 00:30

umarız hocam öyle olur

Cengiz abi, 7 yıl önce

Evet bana da öyle geliyor. 2018 yılı ve sonrası büyük alımlar olacak.çünkü koşullar hatta sistem dayatıyor, devletin bütçesi açık verse de deli gibi her branştan personele ihtiyacı var.işler yürümüyor çünkü.gidince görmüşsünüzdür kamu kurumlarının halini manzara ortada.merkeziden olmasa bile açıktan alımlar olacak.işi sıkı tutmak lazım.karamsar olmamalıyız.

Toplam 230 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi