Editörler : Adversary
09 Eylül 2017 20:40   

Kapalı
İşletme mezunu olup da memur olamayanlar buraya

İşletme mezunu olup da memur olamayanlar...

Neler yapıyorsunuz? Ne işte çalışıyorsunuz? Kaç yıldır memur olmayı bekliyorsunuz??

09 Eylül 2017 21:22

boncul84
Daire Başkanı

2012 den beri uğraşıyorum istediğim puanı hiç alamadım 3 yıl özel sektörde çalıştım baktım olmuyor işten ayrıldım kpss çalıştım 77 aldım bi işe yaramıyor tabi

Uzaktan eğitim sosyal hizmet okumaya başladım çırpınıp duruyoruz bakalım sonumuz na olur

09 Eylül 2017 21:26

ankaralıkız35
Kapalı

2012 den beri uğraşıyorum istediğim puanı hiç alamadım 3 yıl özel sektörde çalıştım baktım olmuyor işten ayrıldım kpss çalıştım 77 aldım bi işe yaramıyor tabi

Uzaktan eğitim sosyal hizmet okumaya başladım çırpınıp duruyoruz bakalım sonumuz na olur

boncul84, 3 ay önce - Alıntıya git

ben de 3 kez girip 70 aldım sınavda...ne yapacağımı da bilmiyorum yaş oldu 28 mezun olalı öyle çok oldu ki..bi memur olamadım gitti...

10 Eylül 2017 00:33

dilekc41
Şef

Uzun yıllardır mağazacılık sektöründe çalışıyorum. Yaşım 35. Memurlukla eskiden ilgilenmiyordum. Daha sonra iki kez denedim ama isle beraber yorucu oluyor. Bu yıl tekrar denemeyi düşünüyorum

10 Eylül 2017 01:29

atama123
Kapalı

boncul84, 3 ay önce - Alıntıya git

ben de 2012cilerdenim..ama evraklarımı yolladım sgkda başlayacağım bakalım hakkaride:))

10 Eylül 2017 10:53

ankaralıkız35
Kapalı

ben de 2012cilerdenim..ama evraklarımı yolladım sgkda başlayacağım bakalım hakkaride:))

atama123, 2 ay önce - Alıntıya git

Hayırlı olsun

10 Eylül 2017 12:47

atama123
Kapalı

Hayırlı olsun

ankaralıkız35, 2 ay önce - Alıntıya git

siz de atanın inşallah. mülakat işi zaten kesat..

10 Eylül 2017 12:49

ankaralıkız35
Kapalı

siz de atanın inşallah. mülakat işi zaten kesat..

ne soruyorlar mesela mülakatta?

10 Eylül 2017 12:51

atama123
Kapalı

ne soruyorlar mesela mülakatta?

aa tam da buradaymışsın:)) ..ya soruları bildim yine elendim hatta ptt de ilde 1.ydim.. 3te 2 bildim 1 e kelimeyi aklıma getirmedim bildim gibi.. elendim yani..genelde biri tarih olur.. gümrü anlaşmasıydu.. bir de ptt ye dair genel bilgin olsun.. gerisini bilemeyiz.

10 Eylül 2017 12:55

suskun kalp
Şube Müdürü

Bende işletme mezunuyum özelde çalışıyorum ön muhasebeci olarak..benimde baya oldu ama sizin gibi bi türlü istediğim puanı alamadım bende..özelde durumlar malum valla o kadar çok bunaldim ki.. o yuzden kpss yi denemeye devam :) ama hem çalışıp hem hazırlanmak çok zor oluyor nasıl yaparim bilmiyorum.

10 Eylül 2017 13:01

ankaralıkız35
Kapalı

Bende işletme mezunuyum özelde çalışıyorum ön muhasebeci olarak..benimde baya oldu ama sizin gibi bi türlü istediğim puanı alamadım bende..özelde durumlar malum valla o kadar çok bunaldim ki.. o yuzden kpss yi denemeye devam :) ama hem çalışıp hem hazırlanmak çok zor oluyor nasıl yaparim bilmiyorum.

suskun kalp, 2 ay önce - Alıntıya git

şahsen ben de 70 alıyorum he sınavda o yüzden daha ne diye hazırlanayım ki? matematik desen yok! e yaş da ilerledi...zor artık ümit kesilmez tabi ama yine de..

10 Eylül 2017 13:02

ankaralıkız35
Kapalı

aa tam da buradaymışsın:)) ..ya soruları bildim yine elendim hatta ptt de ilde 1.ydim.. 3te 2 bildim 1 e kelimeyi aklıma getirmedim bildim gibi.. elendim yani..genelde biri tarih olur.. gümrü anlaşmasıydu.. bir de ptt ye dair genel bilgin olsun.. gerisini bilemeyiz.

hayırlısı

10 Eylül 2017 13:28

suskun kalp
Şube Müdürü

şahsen ben de 70 alıyorum he sınavda o yüzden daha ne diye hazırlanayım ki? matematik desen yok! e yaş da ilerledi...zor artık ümit kesilmez tabi ama yine de..

Öncelikle şunu söyliyeyim ben senden 2 yaş daha büyüğüm yaşı takacak olursak :) asla yaşı takma..bugün 40 dan sonraki insanlar bile üniversite sınavlarına girip kazanıyorlar ve gidip okuyorlar.. Kpss zor bir sınav evet şansımız az ama dediğin gibi imkansız değil.. Diceksin ki madem böyle umutlusun niye kazanamadin. Benim farklı hayalim vardı onun için mücadele ettim yıllarca diyebilirim gerçi yine de olmadı :) ama en azindan şansımı sonuna kadar denedim mücadele ettim icim rahat..ve kpssyi de asla düzenli çalışmadım en büyük hatam buydu. Diyorsun ki matematik temelim yok. Matematik temelin olmadan 70 almak bile büyük birşey farkindasin dimi ;) bir de üzerine düşüp biraz matematik yaptığını düşün puanin yükselir ee sozelleri de cok iyi yapsan en azından açıktan alımlar için kazanacak puani alabilirsin. Benim temelim var da ne oldu bak işe mi yaradı :)) adam gibi pratik yapmadim boşladım dersleri olacağı buydu :)

10 Eylül 2017 13:31

ankaralıkız35
Kapalı

Öncelikle şunu söyliyeyim ben senden 2 yaş daha büyüğüm yaşı takacak olursak :) asla yaşı takma..bugün 40 dan sonraki insanlar bile üniversite sınavlarına girip kazanıyorlar ve gidip okuyorlar.. Kpss zor bir sınav evet şansımız az ama dediğin gibi imkansız değil.. Diceksin ki madem böyle umutlusun niye kazanamadin. Benim farklı hayalim vardı onun için mücadele ettim yıllarca diyebilirim gerçi yine de olmadı :) ama en azindan şansımı sonuna kadar denedim mücadele ettim icim rahat..ve kpssyi de asla düzenli çalışmadım en büyük hatam buydu. Diyorsun ki matematik temelim yok. Matematik temelin olmadan 70 almak bile büyük birşey farkindasin dimi ;) bir de üzerine düşüp biraz matematik yaptığını düşün puanin yükselir ee sozelleri de cok iyi yapsan en azından açıktan alımlar için kazanacak puani alabilirsin. Benim temelim var da ne oldu bak işe mi yaradı :)) adam gibi pratik yapmadim boşladım dersleri olacağı buydu :)

ümit kesilmez tabi..bakalım

10 Eylül 2017 13:36

suskun kalp
Şube Müdürü

ümit kesilmez tabi..bakalım

Öyle

10 Eylül 2017 13:44

atama123
Kapalı

ya 11 saate çıkabilmeniz lazım son bir kaç ayda kronometreyle totelde 3 5 ay yeter.

10 Eylül 2017 13:55

suskun kalp
Şube Müdürü

ya 11 saate çıkabilmeniz lazım son bir kaç ayda kronometreyle totelde 3 5 ay yeter.

Çalıştığım için bende simdilik zaman kısıtlı:( sizin puan kaçtı

10 Eylül 2017 13:57

atama123
Kapalı

Çalıştığım için bende simdilik zaman kısıtlı:( sizin puan kaçtı

85 küsürle atandım evrak verdim bekliyorum. başlamadım daha.. bence ocak 1 de işi bırak. zaten bir kaç net peşinde koşuyorsun.. çalışmadan 80e yakın alıyordum zaten.. işi bırakman gerekiyor.

10 Eylül 2017 15:05

ankaralıkız35
Kapalı

ben de işi bıraktım çalıştım gene 70 aldım..olmuyor bende işte.

10 Eylül 2017 16:12

atama123
Kapalı

ben de işi bıraktım çalıştım gene 70 aldım..olmuyor bende işte.

okulu dışarıdan mı okudun? yani kendini kapasiteli görüyor musun.. yoksa yol yakınken...:))

10 Eylül 2017 18:30

boncul84
Daire Başkanı

darısı bize inşallah hayırlı olsun sizin de

bi daha kpss çalışmak istemiyorum onun için adalet bakanlığının ilanlarına başvuruyorum bu puan anca oralara yetmiyor bile sıralamaya girersem inşallah klavye mi geliştirdim epeydir ugraşıyorum bişeyler olacak ben inanıyorum pes etmek yok

kader bizim elimizde oturmayla pes etmeyle bişeyler olmuyor malesef

Toplam 27 mesaj
ANKET
Sizce ülkemizin en büyük sorun nedir?