Editörler : Pangaea
«181920212223242526272829»

mkeee
Memur
09 Ocak 2018 12:05

bence sen önce kpss yi iyice arastır. daha kodları bile arastırmadan direk şampiyonların hedefi olan dhmi sayfasına gelmişin :)

eglenilcek hanım kız, 6 yıl önce

düz memur dediğin 4001 kodu ama şartları var. mesela iibf ya da havacılık mezunu olma şartı arıyır değil mi? Hiçbir bölüm mezunu şartı aranmamak katdıyla da 1 kişi alındı yani. Doğru mu anlamışım? :)

4001 benim bildiğim herkese açık oluyor, neden sadece iibf ya da havacılık diyor o zaman? O bie yan şart mı oluyor?

Ben stajyer aim'e baktığım için öyle konuştum. Kusura bakmayın, kafam karıştı. :)

maydemir59
Aday Memur
09 Ocak 2018 16:43

Merhaba,

4001 demek düz memurluk demek değildir. DHMİ düz memur alacağı zaman kadrolara bazı şartlar koyar. Bu şartlar arasında 4001 herhangi bir lisans mezunu olmak, 4493 havacılık mezunu olmak veya 4431 / 4421 İİBF mezunu olmak şartları aranabilir. Bu saydığımız kodlar kadro için aranan gerekli nitelikleri belirleyen kodlardır.

düz memur dediğin 4001 kodu ama şartları var. mesela iibf ya da havacılık mezunu olma şartı arıyır değil mi? Hiçbir bölüm mezunu şartı aranmamak katdıyla da 1 kişi alındı yani. Doğru mu anlamışım? :)

4001 benim bildiğim herkese açık oluyor, neden sadece iibf ya da havacılık diyor o zaman? O bie yan şart mı oluyor?

Ben stajyer aim'e baktığım için öyle konuştum. Kusura bakmayın, kafam karıştı. :)

maydemir59
Aday Memur
09 Ocak 2018 16:53

Evet hocam ben de girip inceledim siz söyledikten sonra gerçekten 4001 ile de düz memurluğa alım yapmış. 2017 1/2 alımlarında olmayınca 4001 ile düz memurluğa almıyor diye düşündüm ben.

Valla 4001'li arkadaşlar için iyi bi durum ama ben bir havacılık mezunu olarak İİBFlilerden dert yanarken bir de bunu gördüm şimdi :S :D Abi tek girebildiğimiz kurum bu yazıktır bize yahuu :D

Jackwalters, 6 yıl önce

Genel olarak iibf ve sivil havaciliga gidebilir duz memur kadrolari ama 4001den alim bitmez sayisini bilemem tabi sans isi orasi bu alimda yalnizca 1 kisi oldu ama ilerleyen atama donemlerinde sayi artabilir, ornegin 2016/1de 58 kisi alinmis 4001 koduyla dhmiye en dusuk hakkari kapatmis 88.35 puanla.

maydemir59
Aday Memur
09 Ocak 2018 17:01

Bari şunları ayırsalar ya 100 kişi alacaklarsa 50 kişi sadece iibfye, 30 kişi sadece havacılığa,20 kişi sadece 4001'e gibi olsa. Biz havacılık mezunları olarak iibflerin yanında ve 4001 in yanında minik bi gurubuz ve DHMİ dışında hiçbir kuruma kodumuzla atamamız yok. Arada kaybolup gidiyoruz. Dediğim gibi keşke ayrı ayrı açsalar kadroları.

maydemir59, 6 yıl önce

Evet hocam ben de girip inceledim siz söyledikten sonra gerçekten 4001 ile de düz memurluğa alım yapmış. 2017 1/2 alımlarında olmayınca 4001 ile düz memurluğa almıyor diye düşündüm ben.

Valla 4001'li arkadaşlar için iyi bi durum ama ben bir havacılık mezunu olarak İİBFlilerden dert yanarken bir de bunu gördüm şimdi :S :D Abi tek girebildiğimiz kurum bu yazıktır bize yahuu :D

Jackwalters
Aday Memur
09 Ocak 2018 18:21

Onlisansta yaptilar o olayi apron memurlarini yalnizca havacilik mezunlarindan aliyorlar artik eskiden 3001 koduylaydi lisansta da oyle bir kadro olsa sadece havaciliktan alirlardi bence ama duz memur icin cok bolum ayirt etmiyorlar sanirim, sadece havacilik mezunu aldiklari da olmadi degil 2015/1de 2 kisiyi sadece sivil havacilik mezunlarindan almislar ve 80le kapatmis yani oyle kadrolari yakayabilmek lazim sans isi siz puaninizi alin illa cikar boyle kadrolar gene sadece sizin bolumden alan, dhminin actigi kadrolardaki sartlarda belli bir standart olmadigi icin kesin bir seyler soylemek cok zor oluyor.

maydemir59, 6 yıl önce

Bari şunları ayırsalar ya 100 kişi alacaklarsa 50 kişi sadece iibfye, 30 kişi sadece havacılığa,20 kişi sadece 4001'e gibi olsa. Biz havacılık mezunları olarak iibflerin yanında ve 4001 in yanında minik bi gurubuz ve DHMİ dışında hiçbir kuruma kodumuzla atamamız yok. Arada kaybolup gidiyoruz. Dediğim gibi keşke ayrı ayrı açsalar kadroları.

09 Ocak 2018 22:07

kodları biliyorum zaten. Bence siz yanlış anladınız. 2001, 3001, 4001 kodları lise, önlisans, üniversiteden herhangi bi bölümden mezun olup da alım yapan kodlar oluyor. Ama burada, 4001 leride artık iibf den alıyorlar denince; doğal olarak bu yanlış anlaşıldı.

4001 de stajyer aim için uyuyor. yds ile birlikte.

bazı kişiler yds ye gerek yok falan diye konuştu. konu karıştı. 3 senedir girdiğim sınavı bilmeyecek değilim. Sayfa, şampiyonların değil. şampiyon adaylarının sayfası. Şampiyon olmak için önce atanmak ve belgelemek gerekiyor. :) iyi çalışmalar.

mkeee, 6 yıl önce

bence sen önce kpss yi iyice arastır. daha kodları bile arastırmadan direk şampiyonların hedefi olan dhmi sayfasına gelmişin :)

maydemir59
Aday Memur
10 Ocak 2018 00:15

Hocam lisansta öyle bir bölüm yok dediniz ama var :D hem de şu meşhur stajyer aim memurluğu kadrosu. Tamamiyle havacılıkla alakalı bir iş. Hatta yaptıkları işleri okuldaki derslerimizde gördük. Notam çekerler(notification to airmen), AIP güncellemesi yaparlar, Uçuş planlarının IFPS'e çekilmesinden sorumlular. Gayet bizim bilgimiz dahilinde olan işler ama 4001'e açıyorlar.

Zaten şimdiye kadar anlamadığım bir nokta vardı nasıl olurda düz memurluğa bize kadro verirlerde aim memurluğu gibi bir kadroyu bize vermeyip 4001 e açarlar diye :D:D

Ne diyelim buna da şükür, hiç açılmayabilirdi de. Umarım bu alımda da ayrı ayrı açarlar. 2017/1 alımlarında da sadece havacılık mezunlarına açılan kadro oldu diye biliyorum ama gördüğünüz gibi sağı solu belli olmuyor bu işin. Bunları belirleyen kişinin o anki ruh hal,ne göre herahalde :D

Jackwalters, 6 yıl önce

Onlisansta yaptilar o olayi apron memurlarini yalnizca havacilik mezunlarindan aliyorlar artik eskiden 3001 koduylaydi lisansta da oyle bir kadro olsa sadece havaciliktan alirlardi bence ama duz memur icin cok bolum ayirt etmiyorlar sanirim, sadece havacilik mezunu aldiklari da olmadi degil 2015/1de 2 kisiyi sadece sivil havacilik mezunlarindan almislar ve 80le kapatmis yani oyle kadrolari yakayabilmek lazim sans isi siz puaninizi alin illa cikar boyle kadrolar gene sadece sizin bolumden alan, dhminin actigi kadrolardaki sartlarda belli bir standart olmadigi icin kesin bir seyler soylemek cok zor oluyor.

saffetmirror
Aday Memur
10 Ocak 2018 00:27

ben de 657'ye tabi memurum 2017de atandim su an aday memurum. Çalıştığım kurumdan memnun degilim 2018 kpssye girip dhmi düşünüyorum aim stajyer memurluk istiyorum yds ing ve almancam var ikisi de c seviye ustu. 2018de bence artik d seviye degil en az c seviye dil şartı koyacaklae gibi eleme yapabilmek icin

Öz-End
Aday Memur
10 Ocak 2018 00:33

Arkadaşlar ben de yeni mezun bir endüstri mühendisi olarak dhmi hedefliyorum ve bir yandan da yds çalışıyorum.Aklımı kurcalayan ise acaba yds den belli bir puan aldıktan sonra ayrıca ingilizce konuşma seviyemizi ölçecek mülakatlar da yapılır mı?

Bir de mühendis alımlarında yeterlı puanı alsak bile yeni mezun olmak dezavantaj olabilri mi tecrübesizlik açısından.

Cevaplarsanız çok sevinirim.

Jackwalters
Aday Memur
10 Ocak 2018 01:02

Merkeziden yerlestikten sonra baska bir mulakat yapamazlar sen kadroyu almissin sonucta, yeni mezun olmanin bir dezavantaj olacagini sanmiyorum zamanla isi ogrenirsin zaten basinda tecubeli kisiler bulunacaktir kurumda calisan ise alisma surecinde.

Öz-End, 6 yıl önce

Arkadaşlar ben de yeni mezun bir endüstri mühendisi olarak dhmi hedefliyorum ve bir yandan da yds çalışıyorum.Aklımı kurcalayan ise acaba yds den belli bir puan aldıktan sonra ayrıca ingilizce konuşma seviyemizi ölçecek mülakatlar da yapılır mı?

Bir de mühendis alımlarında yeterlı puanı alsak bile yeni mezun olmak dezavantaj olabilri mi tecrübesizlik açısından.

Cevaplarsanız çok sevinirim.

Dhmi-6868
Memur
10 Ocak 2018 01:36

Ben 2017/1 ile Dhmi teknisyen kadrosuna yerleştim 2 aydır çalışıyorum kurumda herşey güzel ama tekniker kadrosu için 2018 önlisans kpss ye gireceğim ama okula henüz başlamadığım için sadece son tercihlere yetişebiliyorum umarım puanım boşa gitmez :)

mkeee
Memur
10 Ocak 2018 08:30

türkçeniz baya iyi anlatım bozukluğunu hemen görmüşünüz şampiyon adayı :)

kodları biliyorum zaten. Bence siz yanlış anladınız. 2001, 3001, 4001 kodları lise, önlisans, üniversiteden herhangi bi bölümden mezun olup da alım yapan kodlar oluyor. Ama burada, 4001 leride artık iibf den alıyorlar denince; doğal olarak bu yanlış anlaşıldı.

4001 de stajyer aim için uyuyor. yds ile birlikte.

bazı kişiler yds ye gerek yok falan diye konuştu. konu karıştı. 3 senedir girdiğim sınavı bilmeyecek değilim. Sayfa, şampiyonların değil. şampiyon adaylarının sayfası. Şampiyon olmak için önce atanmak ve belgelemek gerekiyor. :) iyi çalışmalar.

30ZER05
Kapalı
10 Ocak 2018 11:37

Arkadaşlar, gy gk kaynak öneriniz nedir acaba? 2020 kpss yi hedefliyorum

akerim40
Kapalı
10 Ocak 2018 13:23

evet arkadaşlar kaynak önerisi yapabilir misiniz?

SHUİ2016
Aday Memur
10 Ocak 2018 16:34

Kurumda çalışan biri olarak öncelikle belirtmek isterim ki 4001 den memur olmayı düşünen arkadaşlar yds de çalışıp aim denesinler çünkü bundan sonraki alımlarda 4001 kodu ile memur alımı çok cüzi sayılarda olacaktır veya hiç olmayacaktır. 2018/1 itibariyle alımlar shui ve iibf üzerinden ilerleyecektir. Yaşı genç olan 4001 kodu ile atama bekleyecek arkadaşlara tavsiyem özellikle atc için hazırlansınlar daha çok tatmin edecek bir alan.

basket07
Aday Memur
10 Ocak 2018 16:47

arkadaşlar dhmi için bölüm ayrımı var mı?

muozto
Şef
10 Ocak 2018 16:55

2018/1 atamasında da aim alsalar keşke.

Dhmi adayı
Aday Memur
11 Ocak 2018 21:30

Bilgilendirme için teşekkürler

o öyle olmaz, 6 yıl önce

makinayı bitrdiysen zaten hemen atandın say kendini, o kadar kolaydır. sizin gibi değerleri kaçırır mı kurumlar. 7-8 bin demişsin de teessüf ederim, komik rakamları nereden öğreniyorsun azizim. 15 binden başlar, asalet tasdik oluncaya kadar 20 bin bandına yerleşir maaşın. sonrası senin performansıhahahahahhahaha

tamam tamam şakayı bırakıyorum, kardeş makinadan atanman için 95 puan civarı alman lazım kpss 2018 den. yds istemiyor. bak her şeyi bırak 95 diyorum, türkiye de milyonlarca kişi arasından ilk 100-200 arasına girmekten bahsediyorum.

daha nasıl bir zımbırtı olmasını bekliyon :D adamlar türkiye derecesi istiyor.

başka zımbırtı filan yok, 2016 puanıyla 4 kişi aldı, en düşük 94,5 puan. 97 ve 98 ler filan da var:) 2018 de de 1 kişi alırsa 98 le kapatır. 5 kişi alırsa 94 filan diyebilirsin. sen türkiye derecesi yapıp bir de kadro bekleyeceksin yani.

derece yaparsan ve yeterli kadro açılırsa, tercihin de tutarsa; evraklarını verirsin, araştırman temiz çıkarsa direk iş başı yapıyosun, başka şart yok. dediğin gibi 7-8 binden başlarsın, bu kadar basit ya da bu kadar zor.

sen istiyor 8 bin, yapacak türkiye derecesi, bekleyecek bol kadro :)

eh bi zahmet bu kadar şeyi denk getirirsen helal olsun zaten o paralar.

atandıktan sonra kanuni gibi şiir yazarsın şöyle;

"Büyük bir şölen ve vuslat bu..Pek az bir kula nasip olacak muhteşem bir hayatın duası.. :D"

gmgm1999
Memur
12 Ocak 2018 11:25

hocam dhmi için gece gündüz çalışan biriyim ama iibf değilim maalesef yds de çalışıyorum bu nedenle. İdareniz tarafından mı söylendi bu size?

Çalışmak netleri arttırmalk iyi hoş da kadro açılmaması ihtimali umudumu kırıyor açıkçası :(

SHUİ2016, 6 yıl önce

Kurumda çalışan biri olarak öncelikle belirtmek isterim ki 4001 den memur olmayı düşünen arkadaşlar yds de çalışıp aim denesinler çünkü bundan sonraki alımlarda 4001 kodu ile memur alımı çok cüzi sayılarda olacaktır veya hiç olmayacaktır. 2018/1 itibariyle alımlar shui ve iibf üzerinden ilerleyecektir. Yaşı genç olan 4001 kodu ile atama bekleyecek arkadaşlara tavsiyem özellikle atc için hazırlansınlar daha çok tatmin edecek bir alan.

SHUİ2016
Aday Memur
12 Ocak 2018 12:54

Net olarak söylenen bir durum değil ancak son yılların alımlarını incelediğimizde ve iibf shui mezunlarından memnuniyetleri göz önüne alırsak böyle devam etmesi muhtemeldir. Herkesin hakkında hayırlısı olsun

gmgm1999, 6 yıl önce

hocam dhmi için gece gündüz çalışan biriyim ama iibf değilim maalesef yds de çalışıyorum bu nedenle. İdareniz tarafından mı söylendi bu size?

Çalışmak netleri arttırmalk iyi hoş da kadro açılmaması ihtimali umudumu kırıyor açıkçası :(

Toplam 887 mesaj
«181920212223242526272829»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi