Editörler :
15 Eylül 2017 10:31   

4/b'den 4/a'ya Geçişte ne zaman istifa edilir

Merhabalar 4b li çalışırken olası bir atamada 4a ya atanırsak ne zaman istifa etmeliyiz (1 aylık çalışma süresi vs var) güvenlik soruşturması malum çok uzun sürüyor kurum tebligat yaptıktan sonra istifa etsek atandığımız kurum işten ayrılmamız için 1 ay süre verir mi? Son olarak 1 ay öncesinden dilekçe verip süre bitince direkt çıkabiliyormuyuz kadrolularda olduğu gibi istifa kabul komisyonu kurumun istifayı kabul etmeme gibi durumu var mı ? Kolaylıklar herkese.

15 Eylül 2017 15:04

makibo001
Aday Memur

+

16 Eylül 2017 16:07

CivilCivil25
Şef

Yoklu cevabı bilgisi olan.

18 Eylül 2017 18:26

Vatansevda
Aday Memur

4bli ikm yim...saglk bknlgna 4bli atandm...guvenlk sorstrmsnn bitmsni beklyrm...evet bilen yok mu

19 Eylül 2017 10:28

mehmet4328
Memur

çok önemli. bi cevap...

20 Eylül 2017 10:34

msntr
Aday Memur

ben çalıştığım kurumun insan kaynakları müdürü ile bu konuyu görüştüm ne zaman istifa etmem gerektiğini kadrolu atandığım kurumdan çağırıldığımda istifa ile tebligat süresi arasında zaman sıkıntısı olurmu gibi sorular yönelttiğimde bana sen hiç sıkıntı yapma sen ne zaman istersen istifanı et biz o gün olmazsa ertesi gün istifanı kabul ederiz dediler. geçiş yapacak arkadaşların mutlaka sözlü olarak bir ay öncesinden sözlü bir şekilde kurumuna ayrılacağını bildirmesi koşulu var ona dikkat edin derim

08 Ekim 2017 13:41

CivilCivil25
Şef

ben çalıştığım kurumun insan kaynakları müdürü ile bu konuyu görüştüm ne zaman istifa etmem gerektiğini kadrolu atandığım kurumdan çağırıldığımda istifa ile tebligat süresi arasında zaman sıkıntısı olurmu gibi sorular yönelttiğimde bana sen hiç sıkıntı yapma sen ne zaman istersen istifanı et biz o gün olmazsa ertesi gün istifanı kabul ederiz dediler. geçiş yapacak arkadaşların mutlaka sözlü olarak bir ay öncesinden sözlü bir şekilde kurumuna ayrılacağını bildirmesi koşulu var ona dikkat edin derim

msntr, 2 yıl önce - Alıntıya git

Bildiğim kadarıyla 4b linin istifa kabulü gibi bir durumu yok hatta yapılan işlem istifa değil tek taraflı fesih 1 ay mevzusuna gelince çoğu kurum sıkıntı etmiyor diye biliyorum ama işte sıkıntı ederlerse atandığımız kurum 1 ay süre verir mi bunu merak ediyorum asıl.

09 Ekim 2017 09:05

msntr
Aday Memur

Bildiğim kadarıyla 4b linin istifa kabulü gibi bir durumu yok hatta yapılan işlem istifa değil tek taraflı fesih 1 ay mevzusuna gelince çoğu kurum sıkıntı etmiyor diye biliyorum ama işte sıkıntı ederlerse atandığımız kurum 1 ay süre verir mi bunu merak ediyorum asıl.

CivilCivil25, 2 yıl önce - Alıntıya git

kardeş senin mesaj kapalı sanırım ben bu hafta istifa işlemleriyle uğraşacağım istifam onaylanınca sana süreci tek tek anlatırım

09 Ekim 2017 09:43

CivilCivil25
Şef

kardeş senin mesaj kapalı sanırım ben bu hafta istifa işlemleriyle uğraşacağım istifam onaylanınca sana süreci tek tek anlatırım

Farkında değilim öyle galiba pc den girip düzeltirim akşam teşekkür ederim.

06 Kasım 2019 18:52

yenicerii
Şube Müdürü

Farkında değilim öyle galiba pc den girip düzeltirim akşam teşekkür ederim.

bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirmi hocam

27 Kasım 2019 11:42

Saceva
Aday Memur
Bizim müdürle konuşdum bu konuyu 3 gün habersiz gelmedigin zaman sözleşme fesih sayılıyormuş zaten.
30 Kasım 2019 21:51

czremr
Aday Memur
Ben de sözleşmeli mübaşir olarak yerleştim 02/12/2019 tarihinde evrak teslimi var. Ama benim mesleğim tapu kadastro teknikerliğinden KPSS den alım var 15 güne kadrolu olarak atanmam ihtimali de yüksek. Sözleşmeden kadroya geçişte Sorun Yaşar mıyım. Siz nasıl bir yol izlediniz arkadaşlar.
30 Kasım 2019 21:52

czremr
Aday Memur

Size zahmet istifa sürecini bana da yollayabilir misiniz.
01 Aralık 2019 21:13

efeikbal
Memur
4b sözleşmeli çalışan biri istifa dilekçesini verdiği gün kurumuyla ilişiğini kesip çıkabilir. bu aslında istifa değil tek taraflı fesihtir. kadrolu kurum size tebliğde bulunana kadar çalışabilirsiniz. hiç bir sıkıntı yaşamazsınız. tecrübeyle sabit. 4b li ikm iken yine 4b li olarak başka bir kuruma geçtim. daha sonra 2019/1 ataması ile kadrolu atandım. atamam onaylanıp kurum beni aradıktan sonra çalıştığım kuruma dilekçemi verdim. ertesi günde diğer kuruma başladım. bilgisi olmayan insanların kafanı karıştırmasına izin verme.
03 Aralık 2019 09:26

mrtylm
Şef

2016 kpss ile işkura sözleşmeli atandım 2018 kpss puanı ile bir kadrolu bir yer tercih edeçeğim .gelirse burayı bırakıp kadrolu yere geçmede sıkıntı var mı acaba

sözleşmeliden sözleşmeliye geçemedim

not:2018 puanım çok iyi

03 Aralık 2019 09:27

mrtylm
Şef
4b sözleşmeli çalışan biri istifa dilekçesini verdiği gün kurumuyla ilişiğini kesip çıkabilir. bu aslında istifa değil tek taraflı fesihtir. kadrolu kurum size tebliğde bulunana kadar çalışabilirsiniz. hiç bir sıkıntı yaşamazsınız. tecrübeyle sabit. 4b li ikm iken yine 4b li olarak başka bir kuruma geçtim. daha sonra 2019/1 ataması ile kadrolu atandım. atamam onaylanıp kurum beni aradıktan sonra çalıştığım kuruma dilekçemi verdim. ertesi günde diğer kuruma başladım. bilgisi olmayan insanların kafanı karıştırmasına izin verme.
efeikbal, 2 ay önce - Alıntıya git

2016 kpss ile işkura sözleşmeli atandım 2018 kpss puanı ile bir kadrolu bir yer tercih edeçeğim .gelirse burayı bırakıp kadrolu yere geçmede sıkıntı var mı acaba sözleşmeliden sözleşmeliye geçemedim

not:2018 puanım çok iyi

05 Aralık 2019 13:56

Gözdeefe
Aday Memur

Merhabalar ben antalya ili ikametime ogm ye atandım ama güvenlik soruşturması var birde ilçede çalişma olasilği var kendi bölümüm olan muhasebeden Ankara tarım orman bakanlı ğı na alım var. Kararsızım tercih edip etme de. Siz ler ne yapardınız.

07 Aralık 2019 11:34

Hemşiradamm
Yasaklı

Yoklu cevabı bilgisi olan.

Ben mi yanlış biliyorum devlet memurları ya 4B ya da 4C li olur. 4A özel sektör de olur diye biliyorum yani ben devlette kadrolarında 4A yok diye biliyorum. Yanlış biliyorsam düzeltin

07 Aralık 2019 13:55

issiz.101
Memur

Ben mi yanlış biliyorum devlet memurları ya 4B ya da 4C li olur. 4A özel sektör de olur diye biliyorum yani ben devlette kadrolarında 4A yok diye biliyorum. Yanlış biliyorsam düzeltin

Hemşiradamm, 2 ay önce - Alıntıya git

Sosyal güvenlikte

4A- SSK(Özel sektör)(Sözleşmeli Personel)

4B-Emekli Sandığı(Memur)

4C-Bağkur

657 saylı Kanunda

4a yada 4/a Memur

4b yada 4/b Sözleşmeli Personel

4c yada 4/c İşçi

2 farklı durumu karıştırıyorsun sanırım. Bu arada 4b(4/b sözleşmeliler) 4A lı olarak çalışırlar yani SSK lılardır.

Not: SSK'nın şu an başka bir ismi olabilir emin değilim

07 Aralık 2019 14:25

Hemşiradamm
Yasaklı

Sosyal güvenlikte

4A- SSK(Özel sektör)(Sözleşmeli Personel)

4B-Emekli Sandığı(Memur)

4C-Bağkur

657 saylı Kanunda

4a yada 4/a Memur

4b yada 4/b Sözleşmeli Personel

4c yada 4/c İşçi

2 farklı durumu karıştırıyorsun sanırım. Bu arada 4b(4/b sözleşmeliler) 4A lı olarak çalışırlar yani SSK lılardır.

Not: SSK'nın şu an başka bir ismi olabilir emin değilim

issiz.101, 2 ay önce - Alıntıya git

Aile Sağlığı Merkezlerinde dışarıdan hekimle anlaşmalı part time çalışan yani ara elemanlar 4B li sayılmıyor değil mi? Yani asgari üretin yarısına çalışanlar

Toplam 19 mesaj

ANKET
CHP'li belediyelerin, Cemevlerine ibadethane statüsü veren uygulamalarını;