Editörler :
15 Eylül 2017 11:45   

İskan sorunu

Bir ev almayı istiyoruz arkadaşlar. Evi beğendik; ama ev iskansız. Müteahhit iskanın 1 aya kalmaz çıkacağını söylüyor. Sizce müteahhite güvenmeli miyiz?

Evi alırsak eğer maddi ve manevi zarara uğramamak için ne gibi önlemler almalıyız? Yoksa evden vazgeçmeli miyiz?

23 Eylül 2017 01:03

avcı_38
Kapalı

sakın paranızı böyle bir riske bağlamayın.. iskanı almadığını düşünün, ne yapacaksınız..? şahsen benim elime mükemmel fırsatlar geçti ama almadım. iskanlı olsun yeter.. iskansız evde sadece arsa üzerinde pay sahibi oluyorsunuz. müteahhidin başına birşey gelse, muhatap bile bulamazsınız belki de.. naçizane tavsiyem budur..

25 Eylül 2017 23:02

marseilles
Aday Memur

İlla çok beğendiniz fiyatı çok uygun kesin kafaya koydum diyorsan 1 aya almıcak bunu unutma. Borcu vardır o yüzden almıodur yoksa zor değil. Müteahhitin geçmişine bak. En önemlisi belediyeye git yapı denetim firması kim ilgili konutun ara sor yapı denetime inşaat ne durumda. Projeden sıkıntı varsa yıkarlar bile binayı. Müteahhit kaçarsa atıyorum 150000 tl borcu var; apartmanda da 30 hane var kişi başı ekstradan 5000 tl ödeyerek siz kendiniz alırsınız. İskan biraz risklidir fiyatına değecekse araştırıp belki alınabilir

21 Ekim 2017 16:44

civilniner
Aday Memur

merhaba

ben kiracıyım, eve çıkarken 1 aya çıkacak denilen iskan 1 yıl sonra çıktı. bilginiz olsun. hiç çıkmaya da bilir, tanımadıgın etmediğiniz adam ise güvenmeyiniz.

23 Ekim 2017 23:15

avcı_38
Kapalı

arkadaş bi teşekkürü çok gördü galiba, böyle konularda yorum yapmamak en iyisi, bildiğini yapsın..

28 Ekim 2017 22:00

İlaydacn
Aday Memur

Cvaplarınız için teşekkürler.

01 Kasım 2017 14:43

fz1903
Memur

Cvaplarınız için teşekkürler.

İlaydacn, 2 yıl önce - Alıntıya git

bizde iskansız bir ev aldık 1.5 yıl önce. iskan geçen hafta çıktı. bu süreçte elektrik suyu şantiye üzerinden ödedik tamam ama öte yandan da evin fiyatı da şu anda 2 katına çıktı. mütahit güvenilir biriyse mantıklı bir yatırım olabilir.

03 Kasım 2017 00:10

Katipow
Şef

iskanı almayan mütahit güvenilir değildir . bizde iskansız ev aldık mütahit piyasayı dolandırmış başka şehire kaçtı . 2 yıl sonra tüm daire sahiplerinden para topladık aramızda iskan için, iskanı aldık fakat bu seferde yönetici bizi dolandırdı milletten fazla fazla topladığı parayı iskanı alacam diye şerefsiz parayı ye sen, haram zıkkım olsun. ... velhasılı kelam iskansız ev almayın başınız ağrır

05 Kasım 2017 18:03

İlaydacn
Aday Memur

Kat irtifak tapusu kat mülkiyetine nasıl geçirilir arkadaşlar? Tapu cinsini değiştirmek için bireysel başvuru mu yapmalıyız yoksa apartmandaki bütün ev sahipleri aynı anda mı başvuru yapmalı?

Toplam 8 mesaj

ANKET
3 HDP'li belediyeye kayyum atandı. Bu kararı;