Editörler : oto-danisman-expert
23 Eylül 2017 17:45

Üniversite mezunu olduktan sonra harp okuluna girebilir miyim ?

Selamünaleyküm, öncelikle hepinize hayırlı günler dilerim. Üniversite mezunu olduktan sonra Hava Harp Okuluna girebilmek için bölüm fark ediyor mu ? Mühendislik okumama gerek var mı ? Bu konuda beni bilgilendirebilirseniz çok sevinirim.

comeback1
Aday Memur
23 Eylül 2017 18:52

??

CevdetBahadir
Aday Memur
23 Eylül 2017 21:00

Girebilir misin. Alımlar oluyor ara ara mubazzaf subay olarak. Ama pilot okunmuyor sanırım piyade olarak giriyosun.

comeback1
Aday Memur
23 Eylül 2017 23:52

Öncelikle soruma yanıt verdiğiniz için size çok teşekkür ederim. Pilot olmak istemiyorum piyade olarak girmek istiyorum. Bunun için illa mühendislik fakültesi mezunu mu olmam gerekiyor yoksa bölüm fark ediyor mu

CevdetBahadir, 7 yıl önce

Girebilir misin. Alımlar oluyor ara ara mubazzaf subay olarak. Ama pilot okunmuyor sanırım piyade olarak giriyosun.

kerran
Aday Memur
24 Eylül 2017 10:20

Sorularınızın cevabına ulaşmak için yani bir subay olabilmek için öncelikle çok çalışmalı, kendinizi çok geliştirmelisiniz. Ayrıca belirli bir entelektüel bilgi birikiminiz olmalı, bunun için de çok okumalısınız. Okumaya ise her sene yayınlanan başvuru kılavuzlarını inceleyerek başlamanızı öneririm.

CevdetBahadir
Aday Memur
24 Eylül 2017 11:13

Bölüm fark etmiyor piyade olmak için. Her bölümden piyade alımı oluyor. Msb.gov.tr yi takip ederseniz alımları kaçırmazsınız. Ancak başvurular yeni bitti sonra ki alım ne zaman olur bilemiyorum.

comeback1
Aday Memur
24 Eylül 2017 11:16

Önerileriniz için teşekkür ederim ama ben 4 yıl sonra deneyeceğim ondan dolayı sordum. POMEM gibi mi acaba subaylıkta diye merak ettim.

kerran, 7 yıl önce

Sorularınızın cevabına ulaşmak için yani bir subay olabilmek için öncelikle çok çalışmalı, kendinizi çok geliştirmelisiniz. Ayrıca belirli bir entelektüel bilgi birikiminiz olmalı, bunun için de çok okumalısınız. Okumaya ise her sene yayınlanan başvuru kılavuzlarını inceleyerek başlamanızı öneririm.

K3thüda
Şef
20 Ekim 2017 11:36

orduda bu saydığınız özelliklere sahip kaç subay var ki ?

kerran, 7 yıl önce

kerran
Aday Memur
20 Ekim 2017 19:14

Saymadım.

K3thüda, 6 yıl önce

orduda bu saydığınız özelliklere sahip kaç subay var ki ?

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi