Editörler : Pangaea
25 Eylül 2017 19:39

2018 Yılı için kpss çalışmak mı yoksa atama mı beklemek ?

2018 yılı için kpss çalışmak mı yoksa atama mı beklemek ?

Sizce hangisi arkadaşlar ?

Ben her ikisinide yapmayı düşünüyorum bazen bıkıyorum ama yapacak bişi yok. Sizlerlede çalıştığım sayfaları paylaşmak istiyorum. Twitter'den https://twitter.com/kpsscalisma web site ise http://kpsspuanhesaplama.xn--tant-nza.net/kpss-ve-tum-cikmis-sinav-sorulari.php pes etmeden çalışmak ve atanmak istiyorum sizlerinde düşüncelerini bekliyorum. Siz ne yapıyorsunuz ve ne düşünüyorsunuz ?

Tugcemend
Aday Memur
25 Eylül 2017 19:56

Ben de sürekli bunu düşünüyorum hocam. Ders çalışmaya başlamadım kesin atanırım da diyemiyorum bilmiyorum napicam

tcalisma
Aday Memur
25 Eylül 2017 20:02

hocam mantıklı olan başlamak gibi görünüyor çünkü ne olacağı belli olmuyor

koby24
Aday Memur
25 Eylül 2017 20:08

Branşınızda ilk 100-150 civarındaysanız rahat olunabilir. 70,80 kişi alan branşlar için bir şey demek zor.

Tugcemend, 7 yıl önce

Ben de sürekli bunu düşünüyorum hocam. Ders çalışmaya başlamadım kesin atanırım da diyemiyorum bilmiyorum napicam

kpssaysegul06
Yasaklı
25 Eylül 2017 21:55

öğretmen adaylarının % 10 kısmı bekler geri kalan bekleyecek hali yok,yeniden ders çalışmak ve en iyi puanı alabilmek için çalışıyor....ücretli çalışıp ders çalışan,son sınıf heyecanı ve dershane,çocuk ve ders çalışma.....Allah emeklerinizi zayi etmesin ÖĞRETMENLERİM

Kcinel
Şef
25 Eylül 2017 22:06

Hocam açıkçası güç yok ama şöyle söyleyeyim benim sıralamam 1032, kontenjan 750 beden eğitimi mezunuyum mülakat garanti ama yok son sınıfı, formasyon almaya başlamışı ya da şubat mülakatı uzayınca tekrar sınava girmiş olan sıralamadan düşecek derken kesin bir şey bilemiyorum. Branş sıralaması açıklanana kadar 76,38 ile içim de rahattı. Ama ikinci bir atama ya da sayının artması "henüz" söz konusu değilken böylece oturmak saçma geldi bana. 2018 öğretmen alımı mülakatı mayıs ayında, 2018 kpss de aynı ay. Yani bu mayısa kadar bekleyeceksem ben iyi kötü çalışmak gerek dedim. Hatta aileme beni yazdırın diyemeyeceğim için iyi kötü bir iş ile dershaneye yazıldım. Haftaya başlıyor dershaneler bu süreci biliyoruz, temel var daha taze. Şahsım adına son kurşun. Mülakatı, sayısı, zamanı üzmüş olsa da zaman geçiyor. Durum böyleyken elde yapacak başka bir şey yok maalesef.

Ogrtmnhnmm
Memur
25 Eylül 2017 23:35

Ben de sınıf öğretmeniyim ilk girişimdi sıralamam fena değil ama mülakata güven olmaz. -5 verseler kaldım bu sene. Markette çalışmaya başladım akşamları da kpss çalışacağım. konulara çok iyi çalıştığım için fazla unutmadım o yüzden soru üzerinden gidip gerektiğinde kou tekrarı yapmayı düşünüyorum. Hiçbir şey garanti değil mayısta hem sınav hem mülakat var. 2018 sınavına girmez ve de atanamazsam ortada kaldığımın resmidir. E konuları da unutmuş olurum.

Ooff of be

Ogretmencnn
Kapalı
26 Eylül 2017 14:34

Hocam sizin sıralama kaç? Ben de sinifciyim hiç bir şey kestiremiyorum 4800 siralamam calismaya basliycam bende yakında ama sizce umut var mı bu sıralamayla :/

Ogrtmnhnmm, 7 yıl önce

Ben de sınıf öğretmeniyim ilk girişimdi sıralamam fena değil ama mülakata güven olmaz. -5 verseler kaldım bu sene. Markette çalışmaya başladım akşamları da kpss çalışacağım. konulara çok iyi çalıştığım için fazla unutmadım o yüzden soru üzerinden gidip gerektiğinde kou tekrarı yapmayı düşünüyorum. Hiçbir şey garanti değil mayısta hem sınav hem mülakat var. 2018 sınavına girmez ve de atanamazsam ortada kaldığımın resmidir. E konuları da unutmuş olurum.

Ooff of be

Tugcemend
Aday Memur
26 Eylül 2017 15:34

Hocam okul öncesi branşım 1752 de sıralamam

koby24, 7 yıl önce

Branşınızda ilk 100-150 civarındaysanız rahat olunabilir. 70,80 kişi alan branşlar için bir şey demek zor.

koby24
Aday Memur
26 Eylül 2017 16:16

Sınırda gibi görünüyorsunuz şu an. Önünüzde atanan kaç kişi olduğu çok önem taşıyor bu sıralama için. Onu bulabilirseniz bir fikir edinebilirsiniz. Hepsini bulmanız imkansız tabii ama bir kısmına bile ulaşsanız fayda sağlar. Facebook gruplarında paylaşıyor deniyor atananlar.

Tugcemend, 7 yıl önce

Hocam okul öncesi branşım 1752 de sıralamam

Tugcemend
Aday Memur
26 Eylül 2017 17:49

Facebook kullanmıyorum ama dediginiz gibi sınırda gibiyim benim de tereddütüm bu yüzden zaten

koby24, 7 yıl önce

Sınırda gibi görünüyorsunuz şu an. Önünüzde atanan kaç kişi olduğu çok önem taşıyor bu sıralama için. Onu bulabilirseniz bir fikir edinebilirsiniz. Hepsini bulmanız imkansız tabii ama bir kısmına bile ulaşsanız fayda sağlar. Facebook gruplarında paylaşıyor deniyor atananlar.

tcalisma
Aday Memur
18 Ekim 2017 20:59

Bence ilk başta bi hedef belirleme lazım arkadaşlar kaç nete kaç puan geleceğini hesaplamamız lazım bunuda kpss puan hesaplama sitesinden yapabiliriz. Bence puanımızı https://kpsspuanhesaplama.xn--tant-nza.net/ bu veya benzeri sitelerden hesaplamak mantıklı bu sitede hem çıkmış sorularda paylaşılıyor vede güzel güncel bilgiler sizlerede tavsiye ederim

tcalisma
Aday Memur
03 Mart 2018 19:32

Ben şahsen çalışmaya başladım sizlerde çalışın arkadaşlar özel şirket sıkıntılı

keremcem200
Yasaklı
04 Mart 2018 19:44

Süper bir tespit beklemektense ders çalışıp öğretmen,memurluk vb...atamalar için çalış çalış çalış ....konuşmak,isyan etmek kaybettirir

kpssaysegul06, 7 yıl önce

öğretmen adaylarının % 10 kısmı bekler geri kalan bekleyecek hali yok,yeniden ders çalışmak ve en iyi puanı alabilmek için çalışıyor....ücretli çalışıp ders çalışan,son sınıf heyecanı ve dershane,çocuk ve ders çalışma.....Allah emeklerinizi zayi etmesin ÖĞRETMENLERİM

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi