Editörler : oto-danisman-expert
03 Ekim 2017 16:34

Bagaj ve arka koltuk paspas bölümüne yağmurdan su girmesi

Herkese Merhaba,

Aracım Clio Symbol 2013.

Geçen araca girdim bir de baktım arka sağ paspas bölümünde su birikmiş, hava yağmurluydu. Nerden girmiş etmiş diye incelerken bagaja baktım bagajda da sağ bölge ıslanmış ve istetme bölümünde de su birikmesi oluşmuş. Dİğer taraflarda birşey yok. Bagajdan girdiğini tahmin ediyorum ve öne doğru sızıntı yaparak gitmiş ve giderken koltuk süngeri de su çekmiş ıslanmıştı diye düşünüyorum.

Arkadaşlar bunun için reno servisinden randevu aldım, servis bakmak içinde ücret talep ediyor toplamda da neye mal olacak bilemiyorum.

Bu sorun hakkında Öneri sunabilir misiniz ?

03 Ekim 2017 20:15

Hocam kazalı araç ise böyle durumlar çok sık olur. Cam arasından Veya kaynaklı bir yer arasından girer genellikle. ... ama kaza değilse bagaj lastik fitillerinde bir boşluk olmalı

mehçob
Genel Müdür
04 Ekim 2017 09:08

Eyvallah usta, araçta büyük bir kaza yok ama oluşabilecek deformasyon gözle görülür olmadığı kesin, serviste bunun maliyeti korktuğum kadar çıkmaz öyleyse değil mi ?

normal bir sanayiye mi götürmeliydim ? yoksa servise giderek iyi mi yapıyorum maliyet konusunda kararsızım.

dagstan66
Memur
04 Ekim 2017 17:06

Arkadan kazalıdır araç büyük ihtimal yoksa sadece fitillerin eskimesi sonuçu su alır benim araç europa degiseni bırak boya bile yok araçta tazyikli suyla her tarafina tutarim damla su almaz

mehçob, 7 yıl önce

Eyvallah usta, araçta büyük bir kaza yok ama oluşabilecek deformasyon gözle görülür olmadığı kesin, serviste bunun maliyeti korktuğum kadar çıkmaz öyleyse değil mi ?

normal bir sanayiye mi götürmeliydim ? yoksa servise giderek iyi mi yapıyorum maliyet konusunda kararsızım.

osit
Aday Memur
05 Ekim 2017 08:55

Arka tamponlarin ic kisminda bagaj havalanditma kapakciklari bulunur. Onlarin kapaklati islevini yit

mehçob
Genel Müdür
05 Ekim 2017 09:52

Arkadan kaza yok, belkide fitilden kaynaklanıyor açıkçası daha baktırmadım, cumartesi günü servise götüreceğim,orada neden olduğunu anlayacağız kısmetse.

dagstan66, 7 yıl önce

Arkadan kazalıdır araç büyük ihtimal yoksa sadece fitillerin eskimesi sonuçu su alır benim araç europa degiseni bırak boya bile yok araçta tazyikli suyla her tarafina tutarim damla su almaz

mehçob
Genel Müdür
05 Ekim 2017 09:53

evet ihtimallerin biri de o havalandırma kısmını görüyorum inşallah servis şu işi uygun bir maliyetle halleder de rahatlarım.

osit, 7 yıl önce

Arka tamponlarin ic kisminda bagaj havalanditma kapakciklari bulunur. Onlarin kapaklati islevini yit

05 Ekim 2017 18:42

Bazen de değişmiş cam tam oturma veya silikonu boşluk yaparsa takarken oradan da alır suyu

mehçob
Genel Müdür
06 Ekim 2017 08:59

Aslında sadece camdan alsa cam bölgesi ıslanırdı. gözlemime göre bagajı açınca sağ stop lambanın arkası kısmı yoğun ıslanmış ve oradaki su istetme havuzuna ve diğer taraftan aracın içine yine sağ arka koltuk kapıya yakın kısımdan sızarak paspas kısmına doğru ilerlemiş ve orada da bir miktar birikme yapmış.

Aracın sağ tarafından sola 25-30 cm kadar kısım boyunca ilerlemiş görünüyor.

yarın ola hayrola servisten alacağım sonucu yine burada paylaşacağım belki bir kardeşimin işine yarar sonra..

oto-danisman-expert, 7 yıl önce

Bazen de değişmiş cam tam oturma veya silikonu boşluk yaparsa takarken oradan da alır suyu

06 Ekim 2017 10:17

Kaportacı çözer bu sorunu çok daha ucuza aracın garantisi yoksa eğer

mehçob
Genel Müdür
06 Ekim 2017 14:35

Eyvallah usta, servis artık kafamda gözden çıkardığım bir bedel var onu aşmayan bir fiyat verirse serviste yaptıracağım ama çok derlerse yaptırmayıp iyi bir kaportacıya götürürüm artık.

oto-danisman-expert, 7 yıl önce

Kaportacı çözer bu sorunu çok daha ucuza aracın garantisi yoksa eğer

mehçob
Genel Müdür
11 Ekim 2017 09:16

Aracın sıkıntısı anlaşıldığı kadarıyla tampon arkasındaki havalandırma kısmında bazı çekomastik yapılan yerde meydana gelen deformasyon çatlama gibi nedenlerden dolayı olduğu tespit edildi. Tampon sökülerek ilgili yerlere müdahale edildi. İlk yağmurdaki testi başarıyla geçti. Su girme olayı tekrarlamadı. Servise yaptırdık faturalı bir şekilde artık bir sorun olmayacağı ifade edildi olursa da götürme hakkımız var.

Kısacası bir sürpriz yok, basit bir sorun halloldu inşallah..

mustafa eymen
Aday Memur
14 Şubat 2018 13:53

masraf nekardı

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi