Editörler : Pangaea
04 Ekim 2017 11:32

30 Yaşında üniversiteye başlayıp öğretmen olmak mümkün mü?

Merhaba. Aktif olarak özel sektörde çalışan biriyim fakat öğretmen olma isteğim son zamanlar artmaya başladı. Yaşım 31. Acaba şimdi üniversiteye başlasam öğretmen olma şansım var mı MEB'e bağlı olarak? Hangi branş diye soracak olursanız BESYO. Yani muhtemelen hazırlanırsam 2018-2019 yılında eğitime başlamam gerekir. 36-37 yaşında mezun olup KPSS kasmam gerekecek. Bu konuda düşünceleriniz nedir yazarsanız sevinirim.

yemenja
Aday Memur
04 Ekim 2017 12:34

hocam hıcbır sey ıcın gec degıldır

2017.ekonomik.krizi
Daire Başkanı
04 Ekim 2017 13:15

O zamana kadar çoktan ekonomik kriz güzel ülkemizi çoktan darmadağın etmiş olur(zaten gizli kriz yaşamaktayız) ve atama bekleyen öğretmen sayısı 700 bin civarı olup her sene toplam 10 bin atama falan yapılır.

Bence Carefoursa gibi sağlam bir market zincirine kapağı at ve zamanla yükselmeye bak.Çünkü ekonomik krizlerden genelde en az etkilenen sektör gıda ve perakende sektörüdür.Ya da Bim,A101 gibi marketlere kapak atabilirsin.

Serengil
Memur
04 Ekim 2017 14:10

Öğrenmek istediğim öğretmen olmak için atanmanın yaş sınırı var mı? Yani 37-38 yaşında da atama alabilir miyim? Bildiğim kadarıyla çünkü memurlukta bir yaş sınırı var.

ÇağatayD
Şube Müdürü
04 Ekim 2017 14:24

40 yaş sınırı vardı ki oda kaldırıldı. İlgili bilgi;

http://www.meb.gov.tr/meb_haberayrinti.php?ID=7901#

dundarbeyguneribey
Daire Başkanı
04 Ekim 2017 14:49

yaş sınırı kalktı ama bence düzeninizi bozmadan önce iyi düşünün.

descartes34
Aday Memur
04 Ekim 2017 17:03

Neden besyo hocam sporla alakalı bir altyapınız mı var?

dembaba24
Memur
04 Ekim 2017 17:52

Şaka yapıyor sanırım arkadaş!

Serengil, 7 yıl önce

Öğrenmek istediğim öğretmen olmak için atanmanın yaş sınırı var mı? Yani 37-38 yaşında da atama alabilir miyim? Bildiğim kadarıyla çünkü memurlukta bir yaş sınırı var.

Gardyans
Kapalı
04 Ekim 2017 19:58

Hayati cocuk oyuncagi saniyorsunuz sanirim. Ogrermen olmak cok kolay kpss'ye giriyorsun lap ataniyorsun senede 3 ay tatil de var boyle dusunuyorsunuz sanirim. Besyocu bir arkadasim var cocuk 4 sene once mesun olmus hala baska islerde calisiyor. Hayat kahvehane koselerinde eksi sozluklerde anlatildigi gibi kolay degil malesef. Insanlarin yillar boyunca kpss'ye calismasi cok normal bir sey gibi dusunuyorsunuz. Cogu ogretmenlik bolumu 85 puan ile aliyor kolay mi oldugunu dusunuyorsunuz hemen giriyorsun lop diye aliyorsun 85'i oyle dusunuyorsunuz siz. Sinava girenlerin arasindan yuzde 1'lik dilime girrmen gerek cogu ogretmenlik bolumunde. O siralamayi lys'de yapanlar tıp kazaniyor 15 bin tl maas aliyor ayda kpss'de 400 bin kisi arasindan ilk 200 siraya girdigi halde tekrar kpss'ye hazirlanan arkadasim var benim cunku mulakata teee 12 ay sonra alacaklar nereden bileyim kazanacagimi diyor. Basit bir sey mi bu? Hayat eksi sozlukte kahvehanelerde ogretmen olsak da 3 ay tatil yapsak laylaylomuna benzemiyor gencler kusura bakmayon. Ataninca ne oluyor peki biliyor musun ben soyleyeyim sana ne oldugunu muhendislerin iibf'lilerin diguda askerlik yapmayayim diye kredi cekip bedelli askerlik yaptigi topraklarda sen 6 sene kaliyorsun. Eksi bilmem kac derece sogukta kulubeden bozma bir evde yasiyorsun dogalgaz yok bir sey yok. Elin pkk'lisi gelir seni tehdit eder dhkpc'lisi gelir sen fasistsin der sirf pkk'li olmadigin icin tonla sorun.

Hayat cocuk oyuncagi degil gencler kusura bakmayin

teknikogret
Memur
05 Ekim 2017 09:10

BESYO mezunları kaç puanla atanıyor bilginiz var mı? benim gördüğüm 74 ile atananlar var. KPSS gibi bir sınavdan 74-75 alınamayacak bir puan değil.

Soruyu soran arkadaşım eğer spor alt yapın var ise zaten sporu seviyorsundur kesinlikle oku derim.

Gardyans, 7 yıl önce

Hayati cocuk oyuncagi saniyorsunuz sanirim. Ogrermen olmak cok kolay kpss'ye giriyorsun lap ataniyorsun senede 3 ay tatil de var boyle dusunuyorsunuz sanirim. Besyocu bir arkadasim var cocuk 4 sene once mesun olmus hala baska islerde calisiyor. Hayat kahvehane koselerinde eksi sozluklerde anlatildigi gibi kolay degil malesef. Insanlarin yillar boyunca kpss'ye calismasi cok normal bir sey gibi dusunuyorsunuz. Cogu ogretmenlik bolumu 85 puan ile aliyor kolay mi oldugunu dusunuyorsunuz hemen giriyorsun lop diye aliyorsun 85'i oyle dusunuyorsunuz siz. Sinava girenlerin arasindan yuzde 1'lik dilime girrmen gerek cogu ogretmenlik bolumunde. O siralamayi lys'de yapanlar tıp kazaniyor 15 bin tl maas aliyor ayda kpss'de 400 bin kisi arasindan ilk 200 siraya girdigi halde tekrar kpss'ye hazirlanan arkadasim var benim cunku mulakata teee 12 ay sonra alacaklar nereden bileyim kazanacagimi diyor. Basit bir sey mi bu? Hayat eksi sozlukte kahvehanelerde ogretmen olsak da 3 ay tatil yapsak laylaylomuna benzemiyor gencler kusura bakmayon. Ataninca ne oluyor peki biliyor musun ben soyleyeyim sana ne oldugunu muhendislerin iibf'lilerin diguda askerlik yapmayayim diye kredi cekip bedelli askerlik yaptigi topraklarda sen 6 sene kaliyorsun. Eksi bilmem kac derece sogukta kulubeden bozma bir evde yasiyorsun dogalgaz yok bir sey yok. Elin pkk'lisi gelir seni tehdit eder dhkpc'lisi gelir sen fasistsin der sirf pkk'li olmadigin icin tonla sorun.

Hayat cocuk oyuncagi degil gencler kusura bakmayin

Elisçe
Kapalı
05 Ekim 2017 23:08

Evet beden eğitimi gibi bir kaç bölüm kolay ataması ama bir çok öğretmenliğin ataması hiç kolay değil ve arkadaş hayatın gerçeklerini şak ortaya koymuş tebrik ederim.

teknikogret, 7 yıl önce

BESYO mezunları kaç puanla atanıyor bilginiz var mı? benim gördüğüm 74 ile atananlar var. KPSS gibi bir sınavdan 74-75 alınamayacak bir puan değil.

Soruyu soran arkadaşım eğer spor alt yapın var ise zaten sporu seviyorsundur kesinlikle oku derim.

teknikogret
Memur
06 Ekim 2017 10:13

Evet bir çok bölüm ataması cidden zor bu bir gerçek bu gerçekten en çok etkilenen kişilerden birisi benim emin olun.

Ama bu şekilde umut kırıcı konuşmanız kimseye fayda sağlamaz. Sonuçta ataması zorda olsa birleir bu bölümleri okuyor

Elisçe, 7 yıl önce

Evet beden eğitimi gibi bir kaç bölüm kolay ataması ama bir çok öğretmenliğin ataması hiç kolay değil ve arkadaş hayatın gerçeklerini şak ortaya koymuş tebrik ederim.

fiberoptika
Genel Müdür
06 Ekim 2017 10:33

Ben 40'a geldim.Yaş neden olsun ki? İstiyorsanız buyrunuz..

Gardyans
Kapalı
06 Ekim 2017 20:05

Benim bolumun de atama puani yuksek ama sorun degil temelim var ve cozdugum denemelerden iyi sonuc cikiyor.

Amacim ogretmenlik okuyanlarin umudunu kirmak degil. Bu ozel sektor cok yorucu ogretmen olayim da rahatlayayim dusuncesinde olanlara cok kiziyorum sadece. Yuz binlerce mezun issiz atananlar ise doguda dunyanin eziyetini cekiyor.

Ben neden ogretmenligi sectim cunku sozelde sececek baska bolum yoktu ilk 4 bin siralamadaydim ama tek secenegim ogretmenlikti. Lys'de yuzde 1'lik dilime girdim kpsz'de de birkac ay sonra yuzde birlik dilime girecegim ancak o sekilde atanabilecegim. Ben ogretmenlikte yaptigim calismanin binde birini baska bir alanda yapsaydim simdiye ayda 20 bin 30 bin TL kazanan biri olabilirdim. Sadece lys'de yaptigim o 400 bin kisi arasinda 4 bine girme siralamasini baska alanda yapsaydim simdiye katir yukuyle para kazaniyor olurdum.

Eksisozlukte, muhendislik fakultelerinde, iibf fakultelerinde oyle bir algi olusmus ki sanki elini salliyorsun lap diye ataniyorsun diye dusunuyorlar. Muhendisi iktisatciyi sirnak'a askerlik icin bile yollayamiyor devlet adamlar bedelli yapiyor, ogretmenler ise o topraklara gideyim diye yuzde birlik dilime giriyor.

gazili sosyalci
Genel Müdür
07 Ekim 2017 17:58

30 yaşındayım. işimi bırakıp bu yıl Kırıkkale Üniversitesi okul öncesi öğretmenliği kazandım. Hayata yeniden başlıyorum. Hiç bir şey için geç değil. Saygılarımla. .

teknikogret
Memur
07 Ekim 2017 23:26

Hocam bende aof çocuk gelişim okuyorum 2 yıllık 2018de dgs ilecocuk gelişimine geçeceğim. Tebrik ederim bende 31 yaşındayım ve hala umudum var. Kolay gelsin

gazili sosyalci, 7 yıl önce

30 yaşındayım. işimi bırakıp bu yıl Kırıkkale Üniversitesi okul öncesi öğretmenliği kazandım. Hayata yeniden başlıyorum. Hiç bir şey için geç değil. Saygılarımla. .

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi