Editörler : supporters.
«3456789101112131415

üyegibiüye
Aday Memur
01 Aralık 2017 16:17

2016'da aynı anda hem yazılıdan hem de sözlüden başarısız olmak nasıl mümkün olabilir ki? KİM + MM birlikte mi düşündünüz?

goblin88, 6 yıl önce

3 kere başarısız olan ömür boyu başvuramaz tarzı bir madde vardı. Kaldırıldı mı? Göremedim.

Kaldırılmadıysa sorum şu; 3 kere dediği, diyelim 2016'da başvurdum yazılı ve sözlüden başarısız oldum. 2017'de başvurdum ilk yazılıda sınavda başarısz olup tüm hakkımı kaybediyor muyum?

goblin88
Memur
01 Aralık 2017 20:50

Yazılıyı geçemeyenin sözlü mülakata giremediğiniz unutmuştum. Bu durumda üç başvuru da üç yazılı sınav aşamasını geçemeyen mi ömür boyu giremiyor? O maddeyi bulamadığım için aklımda kalanlardan bir çıkarım yapmaya çalıştım.

üyegibiüye, 6 yıl önce

2016'da aynı anda hem yazılıdan hem de sözlüden başarısız olmak nasıl mümkün olabilir ki? KİM + MM birlikte mi düşündünüz?

üyegibiüye
Aday Memur
01 Aralık 2017 21:59

yeni yönetmeliğinde yazılı veya sözlüden üç kez başarısız olan bir daha giremez diyor. o yüzden üç yazılıdan kalınca da girme hakkınız kalmıyor. bence hatalı bir madde bu. sözlüden üç kez kalan bir daha giremez maddesi daha doğruydu, yazılıda ne tür aksilikler olacağı belli olmuyor. ama mevcut durum bu ve yapılacak bir şey yok.

goblin88, 6 yıl önce

Yazılıyı geçemeyenin sözlü mülakata giremediğiniz unutmuştum. Bu durumda üç başvuru da üç yazılı sınav aşamasını geçemeyen mi ömür boyu giremiyor? O maddeyi bulamadığım için aklımda kalanlardan bir çıkarım yapmaya çalıştım.

muchooo
Aday Memur
04 Aralık 2017 03:57

Merhaba arkadaşlar, kompozisyon surusunu yazabilirmisiniz

banderia
Memur
04 Aralık 2017 12:03

Bugün konusunda tahminleriniz ne arkadaşlar? Cuma'ya mı kalır ?

laneth99
Kapalı
04 Aralık 2017 18:36

gelmedi bugün..

banderia
Memur
07 Aralık 2017 11:39

önce düzeltme ilanı şimdi sözleşmeli sekreter ilanı, bizim sınavdan ses seda yok

fundamentalist90
Aday Memur
07 Aralık 2017 14:38

Pazartesi den evvel açıklanacağını düşünmüyorum

banderia, 6 yıl önce

önce düzeltme ilanı şimdi sözleşmeli sekreter ilanı, bizim sınavdan ses seda yok

banderia
Memur
11 Aralık 2017 11:33

Pazartesi diyen arkadaşlar, inşallah haklı çıkarsınız da artık açıklanır.

mertkocan
Memur
11 Aralık 2017 15:39

Yeni yıla bırakacaklar gibi duruyor arkadaşlar, nasıl yorumluyorsunuz öncekine nazaran geç kalmasını bakanlığın?

banderia
Memur
11 Aralık 2017 16:02

1 ayı geçmez heralde daha önce en geç bir ayı gördüm yazılı sonuçlarında

mertkocan, 6 yıl önce

Yeni yıla bırakacaklar gibi duruyor arkadaşlar, nasıl yorumluyorsunuz öncekine nazaran geç kalmasını bakanlığın?

umutbaki
Aday Memur
12 Aralık 2017 17:08

Geçen sınavda nasıl olduysa yüzlerce kağıdı 10.işgününde açıklamışlardı. Bu sefer uzadıkça uzuyor, işin tadı kaçmaya başladı yine

mertkocan
Memur
12 Aralık 2017 17:55

Sana katılıyorum. Anlamadığım nokta şu ki bu sınavı uzun süredir yapıyorlar ve kesin bir açıklama tarihi belirtmiyorlar. Dediğin gibi son sınav toplam 12 günde açıklandı, ama başka bir sınavda 25 gün sonunda açıklanmıştı. Sonuncuyu bu kadar hızlı açıklayınca haliyle bizler bu sınav için de beklentiye girdik. Kurum diğer taraftan da 12 günde nasıl okudunuz hile dönüyor eleştirilerine maruz kaldı. Bizlere de gergin bekleyişler kaldı. İşsizlik yapıp önceki yılları araştırdım. Bir keresinde 8-9 kasım gibi yapılan yazılı sınavın sözlüsü 5-8 ocakta yapılmış. Aynı yöntemi uygularsak bizim sınav sonuçları 3 hafta civarında açıklanacak da sözlü tarihleri belirlenecek.

umutbaki, 6 yıl önce

Geçen sınavda nasıl olduysa yüzlerce kağıdı 10.işgününde açıklamışlardı. Bu sefer uzadıkça uzuyor, işin tadı kaçmaya başladı yine

banderia
Memur
12 Aralık 2017 19:10

Haklisiniz arkadaşlar, aslında her kurum personel yönetmeliğine yaptığı yazılı sınavın en geç kaç gün içinde açıklayacağını da eklemeli ve bağıt kalmalıdır. Ki bizlerde aklımıza başka hususlar getirmeyelim. Umarım en kısa zamanda açıklanır.

mertkocan, 6 yıl önce

Sana katılıyorum. Anlamadığım nokta şu ki bu sınavı uzun süredir yapıyorlar ve kesin bir açıklama tarihi belirtmiyorlar. Dediğin gibi son sınav toplam 12 günde açıklandı, ama başka bir sınavda 25 gün sonunda açıklanmıştı. Sonuncuyu bu kadar hızlı açıklayınca haliyle bizler bu sınav için de beklentiye girdik. Kurum diğer taraftan da 12 günde nasıl okudunuz hile dönüyor eleştirilerine maruz kaldı. Bizlere de gergin bekleyişler kaldı. İşsizlik yapıp önceki yılları araştırdım. Bir keresinde 8-9 kasım gibi yapılan yazılı sınavın sözlüsü 5-8 ocakta yapılmış. Aynı yöntemi uygularsak bizim sınav sonuçları 3 hafta civarında açıklanacak da sözlü tarihleri belirlenecek.

banderia
Memur
13 Aralık 2017 14:17

Bakanlığı arayan oldu mu arkadaşlar?

mertkocan
Memur
13 Aralık 2017 18:07

Ben ülkede olmadığım için arayamıyorum ama arayan arkadaşlar varsa ne cevap aldıklarını bilmek isteriz. Mail yolunu denedim ama herhangi bir dönüş alamadım maalesef.

banderia, 6 yıl önce

Bakanlığı arayan oldu mu arkadaşlar?

banderia
Memur
15 Aralık 2017 13:42

4. hafta da bitiyor, rekor bir ay bir gün olmuş zamanında, acaba ne olacak!!!!

15 Aralık 2017 15:13

bugün belli olabilir akşamüstü

Trıcon34
Kapalı
15 Aralık 2017 15:33

Tahmin mi, bilgi midir acaba?

cansubb, 6 yıl önce

bugün belli olabilir akşamüstü

15 Aralık 2017 15:56

tahmin :) hem 1 ay olduğu hem de cuma günü olduğu için

Trıcon34, 6 yıl önce

Tahmin mi, bilgi midir acaba?