Editörler : "eskiyara"Pangaea

arzuturansoy
Kapalı
15 Ekim 2017 19:10

Bende diyorum ki kurslarda problem yok uygulamada hata olabilir. Hata var diye toptan kaldırmak nasil saçma bir mantıktır. Öğrenci bizi seçince bize puan verişte olmuyor benim fikrime göre. Bizde istediğimiz doktora istediğimiz avukata gitme özgürlüğüne sahipsen öğrencide istediği öğretmenden kurs alma özgürlüğüne sahip olmalı.

ada ve moda, 7 yıl önce

Faydası olur mu, olursa ne kadar olabilir bilemem lakin ben yine de anlatmaktan yanayım

(Anlamayacaksınız fakat yine de anlatmayı deneyeceğim.)

Öğrencilere öğretmen seçtirmeye dayalı, öğrenciye öğretmene NOT versin dedirtecek kadar uç fikir, simsar niyet ve fetöcü eğitim projeleri artık sokağın diline düşmüştür... Mimlidir sn arkadaş ..

ÇÜNKÜ= Öğretmenlik bir ihtisas mesleğidir, Peygamber mesleğidir. öğretmene değil okul müdürü müfettişten bir başka kimse not verememeli - vermemelidir. Bu durum eşyanın tabiatına terstir..(!)

Bu saçma eğitim projelerinin kaynağı ve odak noktası olan proje mimarları ismen ortada yoklar !

Madem ki elde tutulur, somut ve saha faktörü taşıyan uygulamalar ise çıkıp savunsalar ya...

Neden başka meslek ve bilumum ihtisas alanlarındaki memurları, diğer insanlar belirleyici değiller Neden ? Neden bir doktora sen daha çok seviliyormuşsun şu nöbeti veya ameliyatları sana daha çok yaptıralım denilemiyor... Neden polise hakime savcıya hemşireye değil de; Öğretmene var...

ÇÖZÜM:

Dershane gelsin demiyorum asla. Demem de, fakat fakir öğrencilerin yararına (ki kısmen doğru) gösterilmek istenen bir uygulama karşısında, açık ve alenen rantçı dağıtımlar yapılmaktadır. (!)

Kulis yapan öğretmen ve bir çok idarelerce, EBA sistem seçeneği, teknik

donanım ve arızalar bahanesiyle öğrencilerre elden tutuşturulan dilekçeler

birer birer insiyatif ve torpile dönüştürüldü. Öyle ise EBA'nın eğitim ve

yönetim portalı bir süs niyetine mi bulundurulmaktadır sorarım ...

BU KURSLARI, KURSUN AÇILDIĞI OKULDAKİ DERS ÖĞRETMENİ VERMELİ, EĞER TALEPÇİ

DEĞİL İSE DE, MEB VE ÖSYM SINAV SİSTEMİNDE OLDUĞU GİBİ DÖNEMLİK OLARAK FARKLI ÖĞRETMENLERE DE GELECEK ŞEKİLDE TANZİM EDİLMELİDİR.

Eminim ve İnşallah neden torpil odağı ve fetöcü eğitim uygulaması olduğu iddialarına

yeterli bir açıklama sunabilmiş, kısmen açıklık getirebilmişimdir.

Hadi Saygılar.

mergenn
Aday Memur
15 Ekim 2017 21:14

Kurslar faydalıdır ve devam etmelidir, ediyor da. Kurslar gariban öğrenciler ve meslek lisesi öğrencileri için fırsat eşitliği yaratıyor. Meslek lisesinde sınavda sorusu sorulan derslere yönelik konu tekrarı ve soru çözümü öğrencilerin açığını kapatmaktadır. Kurslar öğrencileri derslerle meşgul ederek okul dışı tehlikelerden de koruyor. Öğrenme eksikliği olan öğrenciler için tamamlayıcı nitelikte. Kısacası bu kurslar öğrenciler için çok faydalı ve gerekli. Yazılanlardan anladığım kadarıyla bazı okullarda haksızlığa uğrayan hocalarımız var. Bununla ilgili aksaklıklar giderilmeli, mağduriyetler giderilmelidir. Hakkını aramak yerine bu kursların kapatılmasını istemek anlamlı ve iyi niyetli bir hareket değildir. Dersinden kurs açılmadığı için kursların kapatılmasını isteyenler için söyleyecek bir söz bulamıyorum. Allah hayırlı meşguliyetler versin.

ancelo
Yasaklı
15 Ekim 2017 22:05

Yapılandırılması ve adaletli bir dağıtım yapılması fikrine katılımınızı takdir ettim hocam ve fakat inanın okullarda bu haksızlığa uğrama potansiyeli bir elin 5 parmağından 3'ü konuma ulaşmıştır. Hem de abartsız ulaşmıştır demeliyim. Kursa kötüdürü demiyor karşı duranlar veya muhalif görüş sahipleri... Peki ne diyorlar ? Yapılandırılsın artık yeter 4 sene oldu "ranta" denilmekte sn hocam.

Kurs neden kötü olsun fakat öğrencilere harbiden çok eziyet veriyor. Hafta içinden ziyade haftasonu 1 güne alınsın ve erken saatte başlatılmasın. Öğrenciler zindeleşemiyor, dinlenemiyorlar.

Eziyet son bulmalıdır.

mergenn, 7 yıl önce

Kurslar faydalıdır ve devam etmelidir, ediyor da. Kurslar gariban öğrenciler ve meslek lisesi öğrencileri için fırsat eşitliği yaratıyor. Meslek lisesinde sınavda sorusu sorulan derslere yönelik konu tekrarı ve soru çözümü öğrencilerin açığını kapatmaktadır. Kurslar öğrencileri derslerle meşgul ederek okul dışı tehlikelerden de koruyor. Öğrenme eksikliği olan öğrenciler için tamamlayıcı nitelikte. Kısacası bu kurslar öğrenciler için çok faydalı ve gerekli. Yazılanlardan anladığım kadarıyla bazı okullarda haksızlığa uğrayan hocalarımız var. Bununla ilgili aksaklıklar giderilmeli, mağduriyetler giderilmelidir. Hakkını aramak yerine bu kursların kapatılmasını istemek anlamlı ve iyi niyetli bir hareket değildir. Dersinden kurs açılmadığı için kursların kapatılmasını isteyenler için söyleyecek bir söz bulamıyorum. Allah hayırlı meşguliyetler versin.

EgeSerkutay
Yasaklı
15 Ekim 2017 22:12

Kurslarda görev almayan kişiler, kurslarda görev alanları kıskanıyorlar.. Gün gibi aşikar durumdur.

EgeSerkutay
Yasaklı
15 Ekim 2017 22:14

Okulunuzda; Ankara veya İstanbul'daki üniversitelere giren öğrenciniz var mı?.. Yoksa, çok acilen dershanelere veya kurslara gönderiniz.

XL-Rainman
Memur
16 Ekim 2017 00:13

Bırak cnım aklını dershanecilikle bozup ta bir de buralarda algı mühendisliğine soyunma istersen .

EgeSerkutay, 7 yıl önce

Kurslarda görev almayan kişiler, kurslarda görev alanları kıskanıyorlar.. Gün gibi aşikar durumdur.

toramans
Aday Memur
16 Ekim 2017 12:33

KASIM ayında başlayacak programlarımıza bekleriz. KPSS, ALES, DGS,YDS kayıtlarımız devam etmektedir. http://www.marmaraartiakademi.com/

O.Kardaglı
Yasaklı
16 Ekim 2017 12:45

Dershanelerin kaldırılması, Türkiye'ye çok zarar verdi. Eğitim laçkalaştı.

oguz.hoca
Aday Memur
16 Ekim 2017 16:04

günahın çoksa Allah'a yalvar.

Ladyela, 7 yıl önce

Yemin ederim ki değilim. eksik olmayın günahımı alarak hafiflettiniz sayın hocam.

muratyakin
Kapalı
17 Ekim 2017 19:11

Kurslarla ilgili sanırım 100. Başlık bu. Sonuç:kurslar devam ediyor. Tamam biz de çok duyuyoruz özellikle müdür ve yardımcılarının hak etmedikleri halde kendilerine kurs aldıklarını, bazı hocalara haksızlık ettiklerini. Ama bunun çaresi burada kurslar kapatılsın diye gündem oluşturmak değil, ilçe milli eğitime müdürü şikayet edecek cesareti göstermektir. Ya da tayin isteyip gideceksin şikayet edemiyorsaniz. Sonuçta kul hakkı yemekten korkmuyorsa bir idareci ve siz de şikayet edemiyorsaniz, tek yol tayin istemek! Kursların kaldırılmasının ne öğretmene ne de öğrenciye bir faydası olmaz. Kurs olmadan zor ev geçindirilir Bilginize! Olayı pdr ve sınıfçı kavgasına çevirmeyıniz! Bu arada ada ve moda hocayi öğretmen BozuntuSu demem çok Uzmus kusura bakmasın!

varolhasan
Memur
17 Ekim 2017 19:49

meslek lisesi derken sağlık liseleri kastediyorsanız kursların faydası olacaktır. ama mesleki eğitimleri kastediyorsanız oralrda yapılan kurslarda derslerde boş vakit kaybı israf.

mergenn, 7 yıl önce

ada ve moda
Memur
17 Ekim 2017 22:21

Arkadaş özelden bana "bozuntu" kelimesinin ama iyi dikkat yalnızca bozuntu sözcüğünün tarifini yapmakla yetiniyor .. Özrünü dilememek için de ayak diriyor.

A kardeşim kelime oyunu oynayacak bir yaşta değilim senle !

Bana "öğretmen bozuntusu" ifadelerini özelden sırf "bozuntuyu" açıkladığın gibi açıkla bi bakalım

Yolda karşılaştığın veya okuldan, çarşı pazardan, oturduğun semtten birisi sana "Öğretmen bozuntusu" derse anlaşılan yine "taklitçidir" cevabı vereceksin ona da. Komik olmayın hocam... "Anlık olarak yanlış bir refleksime geldi, yaptım bir hata ve ilgili paylaşımcıdan özür diliyorum." demediğiniz sürece yeminlen bu yaptığınızın peşini bırakmaacağım. Oraya ne yazdığınızı iyi görün bakalım...

Uyarmadı beni dememeniz için, sonra arkamdan "bu adam bilişim fırsatçısı olsa böyle bir fırsat vermezdi.." dememeniz için sizi son defa özür dilemeye davet ediyorum. zira benden vebal çıktı; artık gerisi kendine kalmıştır. İYİ DÜŞÜNÜN, ÇOK İYİ HEM DE

muratyakin, 7 yıl önce

Ada ve moda nickli öğretmen bozuntsu! Belli ki öğrencilerin tarafından sevilmeyen bir öğretmesin. Ki ebadan tercih eden öğrenciler sizi seçmemis. Bu nedenle kurs açamamissın! Sen kurs açmıyorsun diye onbinlerce öğretmen ve milyonlarca öğrenci bu kurstan faydalanmayacak mı?

ada ve moda
Memur
17 Ekim 2017 22:34

Gazateci Ç. Ö.?e ?Erdoğan?a hakaret? suçlamasıyla 11 ay 20 gün hapis cezası verildi.

Ö. hakkında Halkın Sesi gazetesinin Mart 2016?daki sayısında ?Diktatör bozuntusu? sözleri

nedeniyle ?Erdoğan?a hakaret? suçlamasıyla dava açılmıştı. Davanın bugün İstanbul 2?nci Asliye Ceza Mahkemesi?nde karar duruşması görüldü. Mahkeme ifadenin ?alenen hakaret? olduğunu savunarak gazeteciye bir yıl iki ay hapis cezası verdi.

"Gel huzurunu kaçırttırma, artık son ikazımdır."

ada ve moda, 7 yıl önce

Arkadaş özelden bana "bozuntu" kelimesinin ama iyi dikkat yalnızca bozuntu sözcüğünün tarifini yapmakla yetiniyor .. Özrünü dilememek için de ayak diriyor.

A kardeşim kelime oyunu oynayacak bir yaşta değilim senle !

Bana "öğretmen bozuntusu" ifadelerini özelden sırf "bozuntuyu" açıkladığın gibi açıkla bi bakalım

Yolda karşılaştığın veya okuldan, çarşı pazardan, oturduğun semtten birisi sana "Öğretmen bozuntusu" derse anlaşılan yine "taklitçidir" cevabı vereceksin ona da. Komik olmayın hocam... "Anlık olarak yanlış bir refleksime geldi, yaptım bir hata ve ilgili paylaşımcıdan özür diliyorum." demediğiniz sürece yeminlen bu yaptığınızın peşini bırakmaacağım. Oraya ne yazdığınızı iyi görün bakalım...

Uyarmadı beni dememeniz için, sonra arkamdan "bu adam bilişim fırsatçısı olsa böyle bir fırsat vermezdi.." dememeniz için sizi son defa özür dilemeye davet ediyorum. zira benden vebal çıktı; artık gerisi kendine kalmıştır. İYİ DÜŞÜNÜN, ÇOK İYİ HEM DE

ada ve moda
Memur
17 Ekim 2017 22:38

Bir yıl 2 ay ceza alırsan; öğretmenliği bir yana geçtim, devlet memurluğu vazifesi dahi alamazsın.

Avukatım bir işaretime bakıyor. kendi düşen ağlamaz.

EgeSerkutay
Yasaklı
17 Ekim 2017 22:43

Dershanelerin açılmasından yanayım.

ada ve moda
Memur
17 Ekim 2017 22:49

Kimi kime şikayet etceksiniz a hocam.

Müdüründen, muakkiğine ondan Mem müdürüne kadar hepsi Birsen'li değil mi de

Artık şu idareci kavramı ve üzrerindekilere sendikacılık yapma olayı kesinlikle kalkmalı !!!

Özrünüz içime sinmedi doğrusu ama sana da iyi bir ders oldu !

muratyakin, 7 yıl önce

Kurslarla ilgili sanırım 100. Başlık bu. Sonuç:kurslar devam ediyor. Tamam biz de çok duyuyoruz özellikle müdür ve yardımcılarının hak etmedikleri halde kendilerine kurs aldıklarını, bazı hocalara haksızlık ettiklerini. Ama bunun çaresi burada kurslar kapatılsın diye gündem oluşturmak değil, ilçe milli eğitime müdürü şikayet edecek cesareti göstermektir. Ya da tayin isteyip gideceksin şikayet edemiyorsaniz. Sonuçta kul hakkı yemekten korkmuyorsa bir idareci ve siz de şikayet edemiyorsaniz, tek yol tayin istemek! Kursların kaldırılmasının ne öğretmene ne de öğrenciye bir faydası olmaz. Kurs olmadan zor ev geçindirilir Bilginize! Olayı pdr ve sınıfçı kavgasına çevirmeyıniz! Bu arada ada ve moda hocayi öğretmen BozuntuSu demem çok Uzmus kusura bakmasın!

muratyakin
Kapalı
17 Ekim 2017 22:54

hepsi eğitim birsenli diyerek kolaya kaçıyorsunuz bence. bulunduğunuz yeri bilmiyorum ama küçük bir ilçe değilse ve o okula mecbur değilsen niye duruyorsun o okulda? müdürü ve amirleri şikayet kolay iş değildir kabul. ama o zaman da tayin iste ve git. sonuçta hepimiz para için, ev geçindirmek için yaşıyorum. kurs hakkımız ve almanız lazım. açık söyleyim kurs olmasa geçinirim çok şükür ama biriktiremem kolay kolay. o yuzden kurslar kapatılmamalı ama şartlar iyileştirilmeli ve kesinlikle öğrenci kimi seçerse ona gitmeli!

ada ve moda, 7 yıl önce

Kimi kime şikayet etceksiniz a hocam.

Müdüründen, muakkiğine ondan Mem müdürüne kadar hepsi Birsen'li değil mi de

Artık şu idareci kavramı ve üzrerindekilere sendikacılık yapma olayı kesinlikle kalkmalı !!!

Özrünüz içime sinmedi doğrusu ama sana da iyi bir ders oldu !

Akif Mazbut
Yasaklı
17 Ekim 2017 22:56

Dersneler kapalı olduğu sürece, zayıf öğrencilere sahip oluruz.

ada ve moda
Memur
17 Ekim 2017 23:04

Kurslar kapatılmamalı buna kabül lakin Allah rızasına bana "öğrenci öğretmen seçsin " gibi Fetö'cü eğitim uygulamasını bari savunma kardeşim... Zaten öğrenci seçmiyor bu işi berecemiyor

Beceremedğin de geçtim, EBA eğitim modülünün teknik aksaklıklar ve sistem sorunların da bu iş yürümüyor !

Ben sana kimin seçtiğini belirteyim: ki zaten diğer arkadaşlar belirtmişler,

Öğrenci eline dilekçeler tutuşturulan, yukardan izahını yaptığım idareciler ve emir kulu ettikleri birçok öğretmenlerce (sınıf öğretmenlerince) şifre ve TC bilgileri alınmak suretiyle bizzat giriliyor .

Vallahi billahi gözümle gördüm. İnsan bir eğitimci olarak bu kadar paranın esiri olacak sa,

O eğitime de o aynı eğitimi yaptığını sanan eğitimciye de Yazıklar Olsun be

Çocukça yorum yapıyorsun çocukça

muratyakin, 7 yıl önce

hepsi eğitim birsenli diyerek kolaya kaçıyorsunuz bence. bulunduğunuz yeri bilmiyorum ama küçük bir ilçe değilse ve o okula mecbur değilsen niye duruyorsun o okulda? müdürü ve amirleri şikayet kolay iş değildir kabul. ama o zaman da tayin iste ve git. sonuçta hepimiz para için, ev geçindirmek için yaşıyorum. kurs hakkımız ve almanız lazım. açık söyleyim kurs olmasa geçinirim çok şükür ama biriktiremem kolay kolay. o yuzden kurslar kapatılmamalı ama şartlar iyileştirilmeli ve kesinlikle öğrenci kimi seçerse ona gitmeli!

selamdar
Yasaklı
17 Ekim 2017 23:26

Öğrenciye öğretmen seçtirmek, kah-ı performans sisteminin dile dolandığı gündemdeki gibi "öğrenci öğretmene not versin" filan gibi proje ve senaryolar FETÖ'CÜ OLDUĞU İDDDALARI KOL GEZEN EĞİTİM BÜROKRATLARININ BİRER OYUNU (!) @ Dünya üzerinde gelişmede 1 . sırayı ve eğitim kalitesini yakalamış uluslada dahi Bu denli MİMLİ... projelerin esamesine rastlamak mümkün değildir. /seçemediğini ve sistem sorunlarını da bertaraf edelim/ Ne demek öğrenci seçsin..! Ülkemizde eğitim sistemi kasten assimile ve dejenere edildi bunu sağır sultan da biliyor bilmesine

Yeter kardeşim yeter artık. Sn Cumhurbaşkanına bu yazılar iletilmelidir...

Yok eğer iletildiği halde bu yaşananlara göz yumulmakta ise, tarihi bir bedel ve fatura kapıdadır...

Toplam 112 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi