Editörler : oto-danisman-expert

Kapalı
10 Ekim 2017 18:52

Sıfır araç mı ikinci el araç mı?

Sıfır araç mı ikinci el araç mı?

Arkadaşlar tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum.

İkinci el temiz araç bulmak çok zor. Ya hasar kaydı çıkıyor ya da çok km yapmış oluyor.

Mevcut bütçemin üzerine 30-40 bin tl borçlanıp sıfır bir araba almak mantıklı mı?

Çok değer kaybı yaşar mıyım?

Zarar eder miyim?

bi yardımcı olursanız sevinirim....

bir de diyelim 80 bin liralık sıfır aracın bana maliyeti ne kadar olur?

brera-2
Müsteşar Yardımcısı
10 Ekim 2017 22:18

Eskiden sıfır araç alınp zarar edilirdi. Ama şimdi hem arabayı eskiyor hem fiyat artıyor. Yani zarar etmezseniz. Borçlanmamak adına güvenebileceğiniz birinden bulabilrseniz 2. el alın bulamazsanız sıfır alın kredinizin faizi kadar araba kar eder zaten...

dagstan66
Memur
10 Ekim 2017 22:34

Durumun elverişli ise 0 al keyfine bak kafanda rahat olsun bence 2.el yakın cevrende guvenebilicegin birinin temiz arabası olur oda olabilir ama internet üzerinden almanızı onermem

er-form
Müsteşar
11 Ekim 2017 22:28

Ben olsam hiç kredi çekmeden elimdeki para ile ikinci el bir araç alırım.

İkinci elde zarar olmuyor. Hele ki temiz bir araç alırsanız birikim yaptıktan sonra satar tekrar yenilerim.

Tabi uzun yıllar binerim, sıkılmam diyorsanız sıfır alın kafanız rahat olur.

İkinci elde öyle ya da böyle bir şekilde masraf çıkıyor. 4 lastik alıyorsun bin lira, baskı balata değişiyor bin lira, triger kayışı değişecek vs. bir arıza çıkıyor beş yüz lira gibi, bu şekil paralar harcayacağınıza lastiği ıvırı zıvırı sürpriz bakımlarına para vereceğinize kredi öder geçersiniz.

Kasko, sigorta vs. durumlar yaşınıza, yaşadığınız şehire, aracınızın kasko bedeline göre farklılık gösteriyor.

Sıfır araç alırsanız kasko ve sigorta hariç diğer işlerinizi bayi hallediyor. Garanti süresince de rutin bakım haricinde masrafınız olmuyor.

Toplam 3 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi