Editörler : Lanet
22 Ocak 2022 17:36

EGN-
Daire Başkanı

Biiiiiir,

Sezen Aksu'nun "Şahane Bir Şey Yaşamak" adlı şarkısında Hz Adem ve Havva'ya yönelik hakaretle tepkiler dinmezken, Türk Müzik Birliği televizyonu genel müdürü Amil İsmayılov Sezen Aksu şarkılarına yasak koyduklarını açıkladı.

22 Ocak 2022 21:05

isletmeci006
Aday Memur

İlk Peygamber Hz. Adem Aleyhisselam ile insanlığın annesi Hz. Havva validemize "cahil" deme hadsizliğinde bulunan müzisyen Sezen Aksu'ya her kesimden büyük tepki yükselirken, laikçi-sol zihniyetin egemen olduğu sanat camiası ya sessiz kalıp üç maymunu oynuyor ya da Aksu?nun hadsizliğine sahip çıkıyor. Chp'nin dümen suyunda şarkıcılık yapıp cep dolduran Sıla Gençoğlu, Mustafa Sandal, Aynur Aydın, Gonca Vuslateri gibi isimler sosyal medya açıklamalarıyla Sezen Aksu'nun "yanlış anlaşıldığını" öne sürerek milletin aklıyla alay etti.

İlyas Salman'dan destek

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a oy veren millete "akilsiz" diyerek hakaret eden İlyas Salman, "Sezen Aksu'yu hırpalatmayız" sözüyle yine alçaklığın safında yer aldı. Pedofili sapkınlığının geniş kitlelere yayılması için figüran olarak kullanılan, kliplerinde "seks objesi küçük kız çocuğu" imajı çizen 20 yaşındaki Aleyna Tilki, "Bazen sanatın izahı olmaz" deyip skandalı sanat kılıfıyla örtmeye kalkıştı. Tek merkezden talimat almışçasına Sezen Aksu'yu sahiplenen küfür yobazlarına 28 Şubat medyasının kirli sicilli ismi Fatih Altaylı da "Alayınızın toplamı bir Sezen Aksu etmez" diyerek, eleştirenlere "Hass..." kelimesini kullanıp küfretti. Siyaset sahnesinde ise, seçim öncesi türbe türbe gezen Chp'li Ekrem İmamoğlu ile muhafazakar anlayıştan "dönüş" süreci devam eden Deva Partisi Başkanı Ali Babacan'ın Aksu'ya arka çıkması tepki topladı.

Küfrün sanatı olmaz

Peygambere hakaret eden Sezen Aksu'ya suç duyurusunda bulunan hukukçulardan Avukat Sezer Baylan, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:" Küfrün sanatı, sanatçısı olmaz. Avrupa mahkemelerinde dahi bu tür hakaretlerin sanat kılıfı altında legalleştirilmesine müsaade edilmez. Bu tarz İslami değerleri aşağılayan kişiler kim olursa olsun adalet önünde hesap verecektir. Suçu ve suçluyu övmek de suçtur. Aksu'nun hakaretinin de o hakarete sahip çıkanlar hakkında da hukuki süreci sonuna kadar takip edeceğiz. Avrupa mahkemelerinde dahi bu tür hakaretlerin sanat kılıfı altında legalleştirilmesine müsaade edilmez. Dini değerleri aşağılayan bir sanatçı aleyhine AİHM kararı ortadadır. "ifade özgürlüğü" veya "sanat kapsamında değerlendirilmeli" şeklindeki savunmaya itibar edilmemiştir."

Türbeci İmamoğlu oy derdinde

Siyasilerin Aksu'nun yanlışına ortak olmasına da değinen Baylan, şöyle devam etti:" Siyasi olarak Ekrem İmamoğlu ve Ali Babacan'ın Aksu'ya sahip çıkması oy merakıyla yapılmış bir hamledir. Aksu'yu dinleyenlerin oyunu alabilmek peygambere hakareti normal görmeyi bu millet kabul etmez. Hz. Adem babamız ve Hz. Havva annemiz bütün semavidinler için ortak değerdir. Bunun dini, dili, siyasi düşüncesi olamaz. Bu ne fikir hürriyetidir ne sanat faaliyetidir. Aksu, dini değerlere açıkça hakaret etmiştir."


EGN-, 4 ay önce - Alıntıya git
Trolden başka da birşey değilsin
23 Ocak 2022 00:47

Calla Lily
Kapalı
23 Ocak 2022 07:21

EGN-
Daire Başkanı

İlk insan ve insanlığın ilk Peygamberi Hazreti Adem (a.s) ile Hazreti Havva annemize yönelik hakareti sebebi ile kamuoyunun özür beklediği Sezen Aksu, günlerdir süren sessizliğini, adeta meydan okuyarak bozdu.

"Mağdur" rolüne bürünüp, kendisine destek olan azınlık grubu kışkırtmaya çalışan Aksu, "canı tehlikedeymiş" algısı oluşturarak, "Avcı" adında bir şiir yazdığını belirtip, "Beni öldürmezsin, ben herkesim." dedi.

Sezen Aksu'nun cevabı, merhum yazarımız Abdurrahim Karakoç'un, yıllar önce Aksu gibilere mesaj veren "Dua-2" adlı şiirini hatırlattı.

Karakoç, ilgili şiirinde, şu mısraları kaleme almıştı :

Küfürde kârı var erken ölünce;

Yaşasın, sürünsün kendi yolunca

İslâm, dünyamıza hakim olunca,

Görsün de kahrolsun; öldürme yâ RAB!

Korktuğu nizamı getir başına,

Yaşadıkça düşman olsun yaşına.

'Görmezler olaydım' deyip döşüne

Vursun da kahrolsun; öldürme yâ RAB!

Bu garip duamı kabul et, ne var?

Kanaat bulmasın mahşere kadar

Artır tamamını, etme payidar...

Hırsından kahrolsun, öldürme yâ RAB!

Özlesin geçmişi, baksın geriye;

İslâm çoğaldıkça dönsün deliye.

Ektiğim tohumlar nic'oldu diye,

Sorsun da kahrolsun, öldürme yâ RAB!

Asr-ı Saadet'e yaklaşır yine;

Nur yağsın âleme, nusret ver Din'e!

Işığı görünce kaçıp inine

Girsin de kahrolsun, öldürme yâ RAB!

23 Ocak 2022 20:46

katibim yatıyorum
Aday Memur

sezen aksu'nun vatana millete hayrı laf edenlerden kat kat fazladır

23 Ocak 2022 22:43

aheng
Şube Müdürü

sezen aksu'nun vatana millete hayrı laf edenlerden kat kat fazladır


katibim yatıyorum, 4 ay önce - Alıntıya git
Türkiye'deki sanatçıların hangi birisinin vatana millete ne Hayri dokunmuş her kes kendi menfaatinde. Kendi kendinizi kandırmayın, biraz realist olun. Adamlar senden benden besleniyor sonra senin inandigin ne kadar kutsal varsa en kiymetlisine küfür ediyor. Bırakın bu işleri. Her kes kendi ceninin derdinde
23 Ocak 2022 23:44

katibim yatıyorum
Aday Memur
Türkiye'deki sanatçıların hangi birisinin vatana millete ne Hayri dokunmuş her kes kendi menfaatinde. Kendi kendinizi kandırmayın, biraz realist olun. Adamlar senden benden besleniyor sonra senin inandigin ne kadar kutsal varsa en kiymetlisine küfür ediyor. Bırakın bu işleri. Her kes kendi ceninin derdinde
aheng, 4 ay önce - Alıntıya git

diğer sanatçılara da böyle tepki gösterildi mi?

bu ülkeden binlerce siyasetçi geldi geçti hangisinin ne faydası oldu? hangisine bi kelam edildi? aksine konuşmaya dahi korkuyor artık insanlar. bu mu islam bu mu özgürlük? kim kimi kandırıyor?

sanatçılar senden benden beslenecek tabii işleri bu. sanata, halka hizmet etmek. hiçbiri senin cebinden zorla bi şey de almıyor. senin dediğini yapanlar, dini alay konusu edenler cebini soyanlar kimler herkes biliyor. onlara göz yumup sanatçılara saldırmak da meselenin din değil menfaat olduğunu kanıtlıyor. bunun farkında olmayanlar da kendini kandırıyodur. ama şu dediğin çok doğru.. HERKES kendi menfaatinde. ha şunu bi anlasak artık!

24 Ocak 2022 13:08

Yekmaleli
Aday Memur
Sanat ile hakareti karıştırmamak lazım sanatçı hakaret etme hakkına sahip değildir Bende bir şarkı yazayım Diyarbakır nevruzunda biji serok apo sloganın altında iyi söylüyordu minik hain serçeniz
24 Ocak 2022 18:56

Mehmetnur70
Aday Memur
Bı ne ya no beleş
25 Ocak 2022 08:16

Pelikan.4
Aday Memur
Tam da bu dönemde müslümanın dinine, savaş acmisken sizin destek vermeniz kimin yanında olduğunuzun isbatidir. İnancımıza göre kişi sevdiği ile beraber olacaktır Bu morukla sevenleri aynı yerde buluşacaklar dur, biliyorum. Ama bazı kazmalar şöyle diyecekler "ne alakası var şarkı dinlemekle..." falan , Bunu anlamaman için güzel sesli birini eğitip karşına dikip dinine sovduruyorlar, birileri de mal mal bakıyor...
26 Ocak 2022 18:08

baharyakın
Memur

5 sene önce yazılan şarkıdan da dil koparılacak ise, Türkiye'de baya dilsiz insan olacak.

Zaman aşımı kaç sene dil koparmada? Süreyi iyi ayarlamak lazım, mesela Bakara süresi ile dalga geçen makaracılar etkilenirse bir büyükelçimiz de dilsiz kalır, sakın, ha.

27 Ocak 2022 13:46

liebestraum
Şef

5 sene önce yazılan şarkıdan da dil koparılacak ise, Türkiye'de baya dilsiz insan olacak.

Zaman aşımı kaç sene dil koparmada? Süreyi iyi ayarlamak lazım, mesela Bakara süresi ile dalga geçen makaracılar etkilenirse bir büyükelçimiz de dilsiz kalır, sakın, ha.


baharyakın, 4 ay önce - Alıntıya git

Maksat gündem değiştirmek. Ekonomik buhranı, enerji krizini ve terörist başından alıntı yapan devlet büyüklerini unutturmak için boş çabalar... Hepimiz biliyoruz ki bunlar bir avuç soytarı. Her türlü haramı, zıkkımı, pisliği yiyip sonra internette dindarlık taslayan yozlaşmış, kendilerini kandıran ahmaklar. Kur'an'ın ayetleri ile makara geçer bu arsızlar sonra gelip sağda solda şov yapmaya çalışırlar. Meydanı bulunca pisliklerini saçmadan duramazlar. Ülkenin tüm değerlerini ayaklar altına aldığınız yetmiyor, şimdi de sanatçılara mı geldi sıra? Bura babanızın çiftliği değil. Yaptıklarınız yanınıza kar kalır sanıyorsunuz ama üç adım önünüzü göremeyecek kadar körsünüz, zavallısınız, tepesine vurulunca şeytana bile itaat eden eziklersiniz.

24 Şubat 2022 16:19

baharyakın
Memur

Dini açıdan o şarkıya karşı çıktıklarını söyleyenler, Reis benim kastım Sezen Aksu'ya değildi deyince neden sustu anlamadım.

Toplam 253 mesaj