Editörler : supporters.

ir mania
Şube Müdürü
13 Ekim 2017 12:30

ben de vicdani boyutu düşünüp seçmedim sanki bu üç meslekten başkas bişey yapamazlar sanmıştım herkes kendi işini yapar sanıyordum ama devlette de bi sürü şansı varmış dışişlerine sadece ui mezunlarını alırlar sanardım alakası yokmuş. şimdi okusam en az 4 senem boşa geçecek sonu belirsiz bir durum için ama okumaları çoğu hukukçudan iyi yapardım

mavkav, 7 yıl önce

hukuk okumak ile hakim savcı avukat olunabilir, mümkündür fakat hukukçu olmak asıl marifettir. Türkiye de belkide en zor iş olabilir. Mevzuatı ayrı uygulama apayrı vicdani ve hukuki karar almak ise hepsinde ayrı zor riskli hatta tehlikelidir. Hakim savcı veya mesleki uzmanlık için yaş önemli olabilir güzel kardeşim fakat hukukçu olmak için yaş sınırı yoktur. Bakınız 50 den 60 dan sonra hayallerini gerçekleştiren örnekler vardır. Nacizane tavsiyem bunlardır.

ir mania
Şube Müdürü
13 Ekim 2017 12:33

hayır öyle bişey demedi hukukçular andaval olur dedi. ha söylemeden onu düşündüyse bilemem ama hukuk bitiren tanıdıklarım var o kadar da zor değil belli ki onlar okuyup bitirdiyse ben yalan dolan bilmem o nedenle istemedim. ama iş hayatında bile kaypak eleman arıyorlar güzide kurum denilen yerler sonra ülke neden bu halde.

Acar Kazım, 7 yıl önce

Ankara'da hukuk okumuş kişi olarak acizane fikrim odur ki; bu başlığı açan kişi hukuk okumuş olsa idi, mevcut durumundan dolayı yine babasına kızacaktı... Hukuk zor ve kavraması ağırdır. Ayrıca 2000 yılından önce hukuk vardı.. Artık hukukcu yetişmiyor, yetiştiremiyoruz. Siyaset hukuka galabe çalar oldu.. Mahkemelerde de siyasi mülahazalarla kararlar veriliyor. Görüp yaşıyoruz.

Hukuk bölümü saç baş döküp ağartan bir bölümdür. Okuduğum için biliyorum. Başlık sahibi o bölümde çok ezilir, hırpalanırdı.. Başlığı açanın babası, çocuğunu korumak için hukuk yazdırmamıştır..

ir mania
Şube Müdürü
13 Ekim 2017 12:37

evet annem de öyle diyor eskidek hukuk sözel puanıyla olırdı bu kadar popüler değildi açık öğretimde bile vardı diyor. devletin buna dikkat etmesi lazım bürokrasiyi hukukçu vesayet ele geçirmiş anlaşılan kendi çıkarlarına kararlar alıyorlar. yüksek mahkemeler kapatılıp bu işi istiklal mahkemeleri zamanında olduğu gibi meclis yapmalıdır. hatta hakim ve savcılar yurt dışından getirilmelidir. nasıl zaman zaman yabancı hakem uygulaması tartışılıyor tarafsız kararlar için avrupada emekli olmuş tanınan hakimler ve savcılar ülkemizde görev yapmalıdır. ne para ne mevki dertleri olmayacağından adil kararlar verirler.

burhanettin45, 7 yıl önce

1999 yılında, SBF (Mülkiye) İktisat'ın giriş puanı minumum 194 iken, Ankara Hukuk' un giriş puanı minumum 182 idi..

O yıl, her iki okulun giriş puanları arasında çok fark vardı..

akademisyen 64
Müsteşar Yardımcısı
13 Ekim 2017 18:03

Babamın ezik büzük oldugunu nerden çıkardın ki? Benimki de hukuk okumuş memur. Fark seninle benim aramda. Kendi mesleğimi ilgi alanıma göre kendim seçmemle ilgili. Bu forumda ağzından yakınmadan başka bir şey çıkmıyor. Kendi ayakları üzerinde duramayan biri gibi görünüyorsun.

akademisyen 64
Müsteşar Yardımcısı
13 Ekim 2017 18:06

Ayrıca hukuk hiç bir zaman açık öğretim olmadı. Annen açık öğretimle extern öğrenciliğin farklı olduğundan haberdar değil herhalde.

kaplumbaga155
Yasaklı
13 Ekim 2017 18:38

+1 hala düşünürüm güzelim eskişehire gitse miydim diye.

nasipsist, 7 yıl önce

baba ben mülkiye mezunuyum, son iki yılda ihya olmayan hukukçu kalmadı. şimdiki aklım olsa ben de hukuk okurdum, ankara'da tutturamıyoruz diye okumadık.

leone
Aday Memur
14 Ekim 2017 00:21

Aynen kardeşim. ben sayısalcıyım. bizim sayısalda endüstri mühendisliği aynı şekilde her ilanda adı geçen bir bölüm. okulun da etkisi oluyor diyen arkadaşa katılmıyorum. 10 yıldır kamudayım. alımlarda okulun ön plana çıktığına hiç şahit olmadım. zaten bölümünüz adı geçmiyorsa hiçbir şekilde başvuramıyorsunuz. okul yalan yani. hukuk zaten zor diyen arkadaşlara da katılmıyorum. tamam zordur ama eli ayağı gözü kulağı olan ve çalışmayı gayret etmeyi seven herkes bitirir o bölümü ve işini de bulur. iyi ki okumamışsın zaten zordu da ne demek. marsa gidecek roketi tasarlamıyoruz heralde.

meymır
Aday Memur
14 Ekim 2017 04:09

Arkadaşı bir güzel tokatlamışsınız çok güldüm elinize sağlık :)

Ui bölümü çok tırt bir bölüm hiçbir getirisi yok dışişlerinde çalışmak ingilizce bilince uçmak falan hikaye hiçbir halta yaramıyor sayıyla adam çıkar ordan iyi iş sahibi olan zaten özel sektördede bir olayı olucağını düşünmüyorum bunu bilmek için üst düzey memur olmayada gerek yok

Ui mezunları genelde alan derslerine çalışıp a kadro meslekleri denerler bölümünde bir faydasını görmezler bu konuda

Hukukta adli hakimlik alım sayıları güzel ama son dönemde ekstrem bir artış var sanırım son yüklü alım ya da 1 tane daha olucak sonrası iner , özelde iyi üniversite mezunu olanlar iş yapabilir ama artık galatasaray hukuk gibi çok sağlam olursan önün net yoksa ist üni hukuk mezunları bile belli bir meşakattan geçiyor

Tansu1990
Kapalı
15 Ekim 2017 22:11

aynı durumdayım.İyi bir puanla hayallere kapılarak gittim iyi bir ünivesitenin İİBF bölümüne.Şuan geçtim hukuk okuyup hakim savcı ya da avukat olmayı öğretmenliğe gitmediğim için bile kafamı duvarlara vuruyorum

ir mania
Şube Müdürü
16 Ekim 2017 19:13

şu üsluba bak o zaman kapatsınlar bölümü senin gibi adamları mı alıyolar devlete

meymır, 7 yıl önce

Arkadaşı bir güzel tokatlamışsınız çok güldüm elinize sağlık :)

Ui bölümü çok tırt bir bölüm hiçbir getirisi yok dışişlerinde çalışmak ingilizce bilince uçmak falan hikaye hiçbir halta yaramıyor sayıyla adam çıkar ordan iyi iş sahibi olan zaten özel sektördede bir olayı olucağını düşünmüyorum bunu bilmek için üst düzey memur olmayada gerek yok

Ui mezunları genelde alan derslerine çalışıp a kadro meslekleri denerler bölümünde bir faydasını görmezler bu konuda

Hukukta adli hakimlik alım sayıları güzel ama son dönemde ekstrem bir artış var sanırım son yüklü alım ya da 1 tane daha olucak sonrası iner , özelde iyi üniversite mezunu olanlar iş yapabilir ama artık galatasaray hukuk gibi çok sağlam olursan önün net yoksa ist üni hukuk mezunları bile belli bir meşakattan geçiyor

ir mania
Şube Müdürü
16 Ekim 2017 19:14

he ben amuda kalkarak duruyom

akademisyen 64, 7 yıl önce

Babamın ezik büzük oldugunu nerden çıkardın ki? Benimki de hukuk okumuş memur. Fark seninle benim aramda. Kendi mesleğimi ilgi alanıma göre kendim seçmemle ilgili. Bu forumda ağzından yakınmadan başka bir şey çıkmıyor. Kendi ayakları üzerinde duramayan biri gibi görünüyorsun.

meymır
Aday Memur
16 Ekim 2017 22:39

Bencede kapasınlar boş bölüm zaten , senin uslubundansa daha tercih edilebilir diye düşünüyorum ayrıca

ir mania, 7 yıl önce

şu üsluba bak o zaman kapatsınlar bölümü senin gibi adamları mı alıyolar devlete

seferihisar6565
Şube Müdürü
03 Aralık 2017 11:26

Hocam siz polis misiniz?

kaplumbaga155, 7 yıl önce

+1 hala düşünürüm güzelim eskişehire gitse miydim diye.

seferihisar6565
Şube Müdürü
03 Aralık 2017 11:27

Başlığı açan arkadaş üç büyük üninin birinden mezunum diyorsun ya yalan söylüyorsun ya da okula gidip hic kendini eğitmedin bu konuşma şekliyle sen evde dolma doldurursun

dammit
Şef
03 Aralık 2017 12:35

Gerçekten okumak istiyorsan geç değil. Yıllaaaar önce ben de hukuk yerine başka bölüme gittim. Okul bitince kamu bankasına müfettiş yardımcısı olarak girdim, ardından özel bir bankaya yönetici olarak geçtim. Tüm bunlar olurken işimi sevmediğim için yeniden üniversite sınavına girip ankara hukuk kazandım ve bu sene mezun oldum. Bu arada yaş 32, önümde bir çok seçenek var. Çalıştığım yerde farklı bölümlere geçebilirim. Hakim-savcı sınavına girebilirim. Yurtdışında llm yapıp kalabilirim. Hiç olmadı kafama denk ederse, emir alıp birine bağlı olmamak adına kendiofisimi açabilirim. İnsan gerçekten istedikten sonra imkanlarını zorlayarak hayallerini gerçekleştirebilir. Yıllardır yalnız yaşıyorum, bütün bu yolları yalnız yürüdüm. Yeter ki Allah yanımızda olsun, sağlık versin, başkasına gerek yok. Başarılar be bol şanslar...

kpssszedee
Aday Memur
10 Aralık 2017 03:26

takma kafana hafız. bim'de, a101'de iş bak kendine şimdiden. belki alırlar. ama babana sorma bu sefer.

16 Aralık 2017 01:15

Son pişmanlık fayda etmez. Ama yine de her yaşta HUKUK okunabilir.

17 Aralık 2017 15:58

Şu amcaya cevap vermeyin lütfen

Cemşid Kandil, 6 yıl önce

Son pişmanlık fayda etmez. Ama yine de her yaşta HUKUK okunabilir.

TunaTan
Yasaklı
18 Aralık 2017 16:57

Elbette pişman olursunuz..

18 Aralık 2017 23:09

Hukuk da bölüm mü yani, elini sallasan avukata çarpıyor!

Toplam 136 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi