Editörler :
13 Ekim 2017 13:17   

Thy a.o. yetiştirilmek üzere II. pilot aday adayı hakkında

Merhaba arkadaşlar thy pilotluk alımına başvuru yapan var mı?

14 Ekim 2017 11:35

EkpeUdoh
Kapalı

Göz şartı nedir? Tam olarak bilginiz var mı?

14 Ekim 2017 20:07

Mstfskry
Kapalı

Göz şartı nedir? Tam olarak bilginiz var mı?

EkpeUdoh, 2 yıl önce - Alıntıya git

Valla hocam araştırdıgım kadarıyla toplamda iki gözün 2 olması gerekiyor en fazla, yönetmeliğe detaylı bakamadım yabancı bi kaynakta görmüştüm detaylı bakmakta fayda var

18 Ekim 2017 16:40

parliamo
Aday Memur

Eğitim süreci ne kadar zaman alıyor acaba ben bunu merak ediyorum. Biraz araştırdım ama bulamadım.

18 Ekim 2017 18:57

sencer1988
Aday Memur

mail geldi İngilizce sınavı olumsuz sonuçlanmış, herkese kariyerinde başarılar

18 Ekim 2017 20:33

airborne92
Aday Memur

sencer1988, 2 yıl önce - Alıntıya git

Sınav nasıldı hocam. Dyned gibi bir sınavamı girdiniz?

19 Ekim 2017 08:20

sencer1988
Aday Memur

Sınav nasıldı hocam. Dyned gibi bir sınavamı girdiniz?

airborne92, 2 yıl önce - Alıntıya git

evet hocam Dyned sınavı

21 Ekim 2017 16:07

parliamo
Aday Memur

Merhabalar.

Halihazırda mevcut olan ilana kasım'da toefl'a girdikten sonra büyük hayalimi gerçekleştirmek amacıyla derin bir umutla başvuru yapacağım. İlanda belirtilen kriterlere uyuyorum. Zaten dil bölümü mezunuyum, yds'den de A aldım, dil problemim yok ve İtalyanca da biliyorum. Ancak bana çok sıkıntı veren bir husus var ilanda, o da şu madde;

Askerlik hizmetini tamamlamış veya eğitim başlangıç tarihi itibari ile en az 2 yıl tecil ettirebilmeyi taahhüt etmek.

Şimdi e-devlet'te benim, yüksek öğrenim sebebiyle Eylül 2019'a kadar tecilli olduğum belirtiliyor. Zira yüksek lisansımın ikinci senesindeyim. Yani eğitim başladığında benim 1,5 senelik bir tecil hakkım kalacak aşağı yukarı. Bu konuda ne yapabileceğimi kara kara düşünüyorum. Benden istedikleri taahhüt resmi bir tecil belgesi mi yoksa kişisel bir taahhüt mü mesela. Eğer ikincisiyse doktoraya falan kayıt yaptırabilirim sene sonu.Bu konuda bilgili olup bana fikir vermek isteyen olursa çok müteşekkir olurum.

Saygılar, sevgiler.

21 Ekim 2017 21:20

faster12
Aday Memur

Tecille alakalı resmi belge isteniyor ve taahhütü iş başlayana kadar yapabiliyorsun.Yani işe girmeden tecil işini halletmen gerekiyor yoksa hakkını kaybediyorsun.

22 Ekim 2017 03:41

Cheronsa
Aday Memur

Eğitim süreci ne kadar zaman alıyor acaba ben bunu merak ediyorum. Biraz araştırdım ama bulamadım.

parliamo, 2 yıl önce - Alıntıya git

Merhabalar, ben de detaylı bilmiyorum ancak bir arkadaşım da sınavlara hazırlanıyor, ondan öğrendiğim kadarıyla eğitimler 18 ay sürüyor. Ve yurt dışında gerçekleşiyor. Umarım daha fazla bilgi edinebilirsiniz. ^^

22 Ekim 2017 12:52

bankacıtuti
Kapalı

TOEFL belgesi olmadan olmazmıymış :)

22 Ekim 2017 15:51

parliamo
Aday Memur

Tecille alakalı resmi belge isteniyor ve taahhütü iş başlayana kadar yapabiliyorsun.Yani işe girmeden tecil işini halletmen gerekiyor yoksa hakkını kaybediyorsun.

faster12, 2 yıl önce - Alıntıya git

Hocam yani eğitim bitip işe başlayana kadar vaktim var tecil için öyle mi ? İlanda eğitim başlangıç tarihi itibari ile diye belirtiliyor ama. Ben mi yanlış anladım acaba.

22 Ekim 2017 16:06

Mstfskry
Kapalı

Merhabalar.

Halihazırda mevcut olan ilana kasım'da toefl'a girdikten sonra büyük hayalimi gerçekleştirmek amacıyla derin bir umutla başvuru yapacağım. İlanda belirtilen kriterlere uyuyorum. Zaten dil bölümü mezunuyum, yds'den de A aldım, dil problemim yok ve İtalyanca da biliyorum. Ancak bana çok sıkıntı veren bir husus var ilanda, o da şu madde;

Askerlik hizmetini tamamlamış veya eğitim başlangıç tarihi itibari ile en az 2 yıl tecil ettirebilmeyi taahhüt etmek.

Şimdi e-devlet'te benim, yüksek öğrenim sebebiyle Eylül 2019'a kadar tecilli olduğum belirtiliyor. Zira yüksek lisansımın ikinci senesindeyim. Yani eğitim başladığında benim 1,5 senelik bir tecil hakkım kalacak aşağı yukarı. Bu konuda ne yapabileceğimi kara kara düşünüyorum. Benden istedikleri taahhüt resmi bir tecil belgesi mi yoksa kişisel bir taahhüt mü mesela. Eğer ikincisiyse doktoraya falan kayıt yaptırabilirim sene sonu.Bu konuda bilgili olup bana fikir vermek isteyen olursa çok müteşekkir olurum.

Saygılar, sevgiler.

parliamo, 2 yıl önce - Alıntıya git

Hocam ilan 12. Ayda yayından kalkacak ve değerlendirme süreci olucak. Muhtemelen sınav ve mülakat sonucunda başarılı olanlar şubat - Mart gibi belli olur ve o tarih itibariyle en az iki yıl tecil hakkınızı belgelemeniz gerekir. Aksi takdirde eğitime başlamanız mümkün değil. şartları sağlamak bile bence güzel bir kariyer göstergesi ek olarak ikinci diliniz varmış, tebrik ederim :) Bu konuyu aday bilgilendirme ile görüşürüp izah edin doktoraya başvuracağıza dair taahhüt ile yardımcı olabilirler belki. Umarım gönlünüzce olur herşey başarılar.

22 Ekim 2017 18:51

parliamo
Aday Memur

Hocam ilan 12. Ayda yayından kalkacak ve değerlendirme süreci olucak. Muhtemelen sınav ve mülakat sonucunda başarılı olanlar şubat - Mart gibi belli olur ve o tarih itibariyle en az iki yıl tecil hakkınızı belgelemeniz gerekir. Aksi takdirde eğitime başlamanız mümkün değil. şartları sağlamak bile bence güzel bir kariyer göstergesi ek olarak ikinci diliniz varmış, tebrik ederim :) Bu konuyu aday bilgilendirme ile görüşürüp izah edin doktoraya başvuracağıza dair taahhüt ile yardımcı olabilirler belki. Umarım gönlünüzce olur herşey başarılar.

Mstfskry, 2 yıl önce - Alıntıya git

İyi dilekleriniz ve değerli bilgiler için çok teşekkür ederim. Zihnimdeki soru işaretlerini giderdiniz. Bu tarz büyük kurumlarda bahsettiğiniz gibi esneklikler yapılacağını sanmıyorum ama yine de başvuracağım. Başarılı olursam da birkaç aylık tecil için hayaller yine çöpe gidecek muhtemelen. Göreceğiz bakalım. Tekrar teşekkürler :)

24 Ekim 2017 22:52

Elroh
Aday Memur

Atpl lisansı aranmıyor mu beyler ?

31 Ekim 2017 22:47

nuriresat
Aday Memur

sencer1988, 2 yıl önce - Alıntıya git

Sinava ne zaman girdiniz acaba? Basvuru suresi dolmadan sinava mi aldilar sizi?

16 Mart 2018 12:14

ms2947
Aday Memur

Merhaba arkadaşlar , bugün 05.04.2018 tarihindeki İngilizce sınavı için davet maili geldi.İngilizce sınavında başarılı olanlar CRM öncesi (yaklaşık 2,5 ay ) dil belgelerini temin etmeliler denmiş.İyi de ben de zaten toefl , ielts belgesi olsa niye thy'nin sınavına gireyim ? Bir de 2,5 ay süre tanınacak denmiş.toefl , ielts ne kadarlık sürede sonuçlanıyor ? Bilgisi olan arkadaşlar yazabilir mi ? Teşekkürler.

21 Mart 2018 20:28

Lapomme
Aday Memur

Merhaba arkadaşlar , bugün 05.04.2018 tarihindeki İngilizce sınavı için davet maili geldi.İngilizce sınavında başarılı olanlar CRM öncesi (yaklaşık 2,5 ay ) dil belgelerini temin etmeliler denmiş.İyi de ben de zaten toefl , ielts belgesi olsa niye thy'nin sınavına gireyim ? Bir de 2,5 ay süre tanınacak denmiş.toefl , ielts ne kadarlık sürede sonuçlanıyor ? Bilgisi olan arkadaşlar yazabilir mi ? Teşekkürler.

ms2947, 1 yıl önce - Alıntıya git

Merhaba, öncelikle başarılar dilerim süreçler için, Aday numaranız kaçtı?

24 Mart 2018 18:56

ms2947
Aday Memur

Merhaba, öncelikle başarılar dilerim süreçler için, Aday numaranız kaçtı?

Lapomme, 1 yıl önce - Alıntıya git

Bu platform üzerinden aday numarası paylaşmamı beklemiyorsunuz herhalde.

26 Mart 2018 12:36

mirin
Aday Memur

ms2947, 1 yıl önce - Alıntıya git

Toefl sınav sonuçları sınav gününden 15 gün sonra pdf hali yayınlanıyor. Ielts de büyük ihtimal öyledir.

04 Nisan 2018 15:24

arfvlg

Selaar05.04.2018 deki dil sinavina kocaeliden gidecek varsa iletisime gecebilir mi benmle

Toplam 27 mesaj

ANKET
Bir acil durum halinde, mahallenizdeki toplanma alanlarının neresi olduğunu biliyor musunuz?