Editörler : Pangaea

Kapalı
16 Ekim 2017 18:55

Norm güncellemesi

Selamlar,içinde bulunduğumuz şu günlerde önümüzdeki atamada gerçekleşecek kontejan dağılımlarına ilişkin norm güncellemesi yapılıyor mu?tamamlandı mı?Yetkililer bu açıklanacak olan yeni norm ihtiyaç listesine göre branşlara atama yapılmadan önce kaç kişi alınacağına dair öngörüde bulunup sayılar paylaşıyordu.Bu yıl bir çok branş hem iki yıldır emekli olamayan,hem görevden uzaklaştırılan,hem de 2016 şubatından kalan açıkla atanmayı beklerken bu sayıların neler olduğu merak konusu.Bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Boşver24
Aday Memur
16 Ekim 2017 20:11

13 Kasım da norm güncellemesi bitmiş olacak o tarihten sonra artık bütçenin de açıklamasıyla birlikte sayılar netleşecek tir diye düşünüyorum

uzunsessizlik
Aday Memur
16 Ekim 2017 20:45

Norm guncellemeleri 15 gun öne

alındı yani 25 ekim son gün.inaniyoruz ki ek atama alımı için öne

e alındı.benim fikrim b

sadece

koby24
Aday Memur
16 Ekim 2017 20:51

Öne çekilmedi 25 ekimde veri karşılaştırması süreci başlıyor sadece. Sonuçlanması 13 Kasım.

uzunsessizlik
Aday Memur
16 Ekim 2017 20:55

Hocam haberlere bakın öne alindi

uzunsessizlik
Aday Memur
16 Ekim 2017 20:56

Ilk tarih 13 kasimdi daha sonra 25 ekime cekildi

turner12
Aday Memur
16 Ekim 2017 21:00

Bu başlık 2016 ek atama başlığı mı yoksa 2017 girişlilerle alakalı olan başlık mı?

koby24
Aday Memur
16 Ekim 2017 21:02

Evet kusura bakmayın atlamışım. Atama ile alakası yoktur il dışı tayinleri için öne çekilmiştir o yönde bir talep vardı. Keşke atama ile alakalı olsa çünkü 2017 sınavı olalı 6 ay oldu neredeyse beklemeniz zor bir durum ama sanmıyorum 2018den önce bir atama olacağını. Düzeltmeniz için teşekkür ederim

uzunsessizlik
Aday Memur
16 Ekim 2017 21:05

Rica ederim hocam benim temennim o yönde

koby24, 7 yıl önce

Evet kusura bakmayın atlamışım. Atama ile alakası yoktur il dışı tayinleri için öne çekilmiştir o yönde bir talep vardı. Keşke atama ile alakalı olsa çünkü 2017 sınavı olalı 6 ay oldu neredeyse beklemeniz zor bir durum ama sanmıyorum 2018den önce bir atama olacağını. Düzeltmeniz için teşekkür ederim

turner12
Aday Memur
16 Ekim 2017 21:05

Ben teşekkür ederim. 2016, 2017, 2018 birbirine karıştığı için emin olmak istedim. İyi akşamlar dilerim

koby24, 7 yıl önce

turner12
Aday Memur
16 Ekim 2017 21:11

Bir karışıklık oldu bu cevap bana mı yazıldı?

koby24, 7 yıl önce

koby24
Aday Memur
16 Ekim 2017 21:14

Uzunsessizlik adlı hocamıza yazmıştım ama önemli değil :)

turner12
Aday Memur
16 Ekim 2017 21:20

Teşekkürümü geri alayım öyleyse:)) tekrar iyi akşamlar.

koby24, 7 yıl önce

Uzunsessizlik adlı hocamıza yazmıştım ama önemli değil :)

uzunsessizlik
Aday Memur
16 Ekim 2017 21:30

Hocam ayrıca il dışı tayin olmuş bitmiş 23 haziranda açıklanmış bile.insallah 2017 mayis mulakat puaniyla beklenen ve sözü verilen 10 bin atama için alamettir

koby24, 7 yıl önce

koby24
Aday Memur
16 Ekim 2017 21:44

Hocam il dışı tayinleri derken sözleşmeliler için eş durumu konusunu kastettim bakan bu konu için ailelerin ayrı kalmaması sağlanacak demişti bir iki gün önce. 2017 kpssden bahsetmiyor musunuz hocam 2017 sınavı olalı 6 ay olmuşken çok zor diğerlerine bir atama olması. Kaldı ki 2017 için de şubattan önce duyuru gelmez bence.Bakan 2018 demişti atamalar için şubatta duyuru olacak demişti diye hatırlıyorum.

uzunsessizlik
Aday Memur
16 Ekim 2017 21:52

Zaman zaman zaman bekleyelim gorelim

koby24, 7 yıl önce

Hocam il dışı tayinleri derken sözleşmeliler için eş durumu konusunu kastettim bakan bu konu için ailelerin ayrı kalmaması sağlanacak demişti bir iki gün önce. 2017 kpssden bahsetmiyor musunuz hocam 2017 sınavı olalı 6 ay olmuşken çok zor diğerlerine bir atama olması. Kaldı ki 2017 için de şubattan önce duyuru gelmez bence.Bakan 2018 demişti atamalar için şubatta duyuru olacak demişti diye hatırlıyorum.

meslekaskina92
Aday Memur
16 Ekim 2017 22:01

sac bas yolmamak elde degil. ya sabir !

adnan3977
Kapalı
19 Ekim 2017 22:31

4 yıldır p10 türünde sınava giriyorum.0.1 puanla branşımda kaçırdım.Öğrendiğim bu süreçte tek şey var.Beklemek bu işte en zor,saçma,sinir bozucu şey.Branşımda kaç kişi alınacağını 2015 de,2014 de ağustos ayında o yıl boyunca kaç kişi alınacağını,hangi sıralamada olanların atanacağını öğrenebiliyorduk.Bu yıl da bu sürecin işlemesini ve ilk 35-40binde olanlar atanamayacaksa bunca açık olmasına rağmen sonraki yılki sınava çalışmak için önceden atanıp atanamayacağımızdan haberdar olmamız gerekiyor.Eğer normlar belli olduysa yetkililerle temasa geçip bu alımın nasıl olacağını öğrenmemiz gerekiyor.Anladığım kadarıyla normlar güncellenmedi keza randevu taleplerimiz fln hep bu sebeple olumsuz sonuçlanıyor.

uzunsessizlik, 7 yıl önce

Zaman zaman zaman bekleyelim gorelim

dundarbeyguneribey
Daire Başkanı
21 Ekim 2017 14:22

artık hiçbir şey eskisi gibi değil. eskisi gibi de olamayacak neden çünkü millet alıştı? mülakat var adam tr birincisi olsa bir sonraki kpssye giriyor.

adnan3977, 7 yıl önce

4 yıldır p10 türünde sınava giriyorum.0.1 puanla branşımda kaçırdım.Öğrendiğim bu süreçte tek şey var.Beklemek bu işte en zor,saçma,sinir bozucu şey.Branşımda kaç kişi alınacağını 2015 de,2014 de ağustos ayında o yıl boyunca kaç kişi alınacağını,hangi sıralamada olanların atanacağını öğrenebiliyorduk.Bu yıl da bu sürecin işlemesini ve ilk 35-40binde olanlar atanamayacaksa bunca açık olmasına rağmen sonraki yılki sınava çalışmak için önceden atanıp atanamayacağımızdan haberdar olmamız gerekiyor.Eğer normlar belli olduysa yetkililerle temasa geçip bu alımın nasıl olacağını öğrenmemiz gerekiyor.Anladığım kadarıyla normlar güncellenmedi keza randevu taleplerimiz fln hep bu sebeple olumsuz sonuçlanıyor.

koby24
Aday Memur
21 Ekim 2017 14:41

Ücretli öğretmenliğe bende karşıyım. Sınavda iyi bir sıralama elde edemeyen kişiler bir sonraki sınava da giriyor mecburen o konuda haklısınız. Ama takvim mecbur bırakıyor bu kişileri maalesef. Bir gün ücretli öğretmenlik kalkarsa kimse beklemeden görevine başlar ve takvim de normalleşmiş olur. Ama bu şekilde kalkması zor.

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi